yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kozulek2    228

chetnie poslucham uzasadnienia jakie masz dla agencji na zlozenie wniosku dotyczacego tych 2 maszyn :D

zastanow sie wogole jaki sens ma kazda z tych maszyn do bezposredniego zwiazku z produkcja mleka

ten znowu swoje...i jak ci teraz w dzióbku ?

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że ciągnik i rozrzutnik powinien przejść, tylko trzeba udowodnić we wniosku, że całe zboże w gospodarstwie jest potrzebne do produkcji mleka.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal80    0

My to sobie mozemy gdybać co przejdzie a co nie,a i tak to będzie zależeć w dużej mierze od ludzi z Agencji,

i jak będą interpretować przepisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Karolu --> a nie wiesz ile w ogóle jest złożonych wniosków? Coś mi się zdaje że w ostatnich daniach będzie ruch.

 

PS. Pozdrów Ryśka. Własnie ode mnie wyjechał, niezłe żniwa teraz ma.

Wczoraj około 11 było złożonych 280 wniosków ogółem w mazowieckim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

chetnie poslucham uzasadnienia jakie masz dla agencji na zlozenie wniosku dotyczacego tych 2 maszyn :D

zastanow sie wogole jaki sens ma kazda z tych maszyn do bezposredniego zwiazku z produkcja mleka

 

 

Ja tez mam cospodobnego we wniosku tylko ze po za ciagnikiem rozrzutnikiem mam jeszcze kosiarke zgrabiarke przyczepe brone mulczowa no i co nie moglbym dostac np rozrzutnika bo niby co w hodowli to nie jest potrzebne?? czy jak ?? kurcze nie wiem a moze mleczarze tylko recznie zapierdzielaja? nie rozumiem toku myslenie tego kolesia hehe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel125    0

Witam. Na gospodarstwo ktore posiadam to jest 26,5ha udokumentowane w malopolsce, staram sie o ciagnik JD 6830 140KM przy założeniu ze Agencja przyznaje 5 KM do 1ha. Realne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafczyk    1

A może ktoś się orientuje ile wniosków jak dotąd złożono w poszczególnych województwach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz21    1

to nie jest moj tok myslenia tylko urzednikow niczego nie zmyslam :P

prosze oto przyklad

"nie mozna wspólfinansowac zakupu maszyn, które potencjalnie moglyby sluzyc innej niz mleczarska produkcji prowadzonej przez wnioskodawce - chyba, ze wnioskodawca bezsprzecznie wykaze, ze maszyny beda uzywane wylacznie do prowadzonej przez niego produkcji w zakresie produkcji mleka;"

"nie mozna wspólfinansowac zakupu maszyn, które potencjalnie moglyby sluzyc innej niz mleczarska produkcji prowadzonej przez wnioskodawce nawet w przypadku, gdy wnioskodawca bedzie wykazywal, ze maszyny beda uzywane wylacznie do prowadzonej przez niego produkcji w zakresie produkcji mleka, jezeli zakup maszyny wylacznie na potrzeby produkcji mleczarskiej jest w przypadku danego gospodarstwa nieracjonalny i nieuzasadniony pod wzgledem ekonomicznym."

koniec bajki

Edytowano przez tomasz21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

widze chłopie że masz problem bezpośredniego czytania i rozumienia tekstu ,radze udać się bezpośrednio do specjalisty powtarzam bezpośrednio ....nie życzę sobie i innym żeby trafili na takiego ignoranta w trakcie weryfikacji wniosku bo wtedy dostaniemy tylko widły.

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

[quote name='tomasz21'

 

to nie jest moj tok myslenia tylko urzednikow niczego nie zmyslam :P

prosze oto przyklad

"nie mozna wspólfinansowac zakupu maszyn, które potencjalnie moglyby sluzyc innej niz mleczarska produkcji prowadzonej przez wnioskodawce - chyba, ze wnioskodawca bezsprzecznie wykaze, ze maszyny beda uzywane wylacznie do prowadzonej przez niego produkcji w zakresie produkcji mleka;"

"nie mozna wspólfinansowac zakupu maszyn, które potencjalnie moglyby sluzyc innej niz mleczarska produkcji prowadzonej przez wnioskodawce nawet w przypadku, gdy wnioskodawca bedzie wykazywal, ze maszyny beda uzywane wylacznie do prowadzonej przez niego produkcji w zakresie produkcji mleka, jezeli zakup maszyny wylacznie na potrzeby produkcji mleczarskiej jest w przypadku danego gospodarstwa nieracjonalny i nieuzasadniony pod wzgledem ekonomicznym."

koniec bajki :(

 

Tak kolegotylko prawo ma do siebie to ze mozna je interpretowac wieloznacznie a nie tylko polegac na wykladni literalnej

 

Radze zwrócic uwage na ostatnie dwie linijki cytowanego przepisu a mianowicie jesli gospodarstwo nie rokuje iz w przyszlosci bedzie prowadzilo produkcje mleka przynajmniej na takim samym poziomie lub wiekszym to nie oplaca sie go wspierac np jesli skladasz na kosiarke to niby powinienes ja dostac ale jesli masz np 1 ha do skoszenia to nie oplaca sie wspierac takiego klienta, to samo tyczy sie ilosci posiadanej kwoty masz malo to po co wsparcie jak nie rokujesz w ciagu kilku lat widokow na rozwoj lecz na stagnacje a moze jeszcze szybciej na odejscie od produkcji Tu chodzi o to czy dane gospodarstwo rokuje w dluższej perspektywie czasowej szanse na rozwoj a przynajmniej na pozostanie przy tej produkcji. Czy tez masz mala produkcje maly obszar kiepskie budynki niskie przychody wiec nie ma zadnego uzasadnienia ekonomicznego aby udzielic Ci dofinansowania na jakakolwiek maszyne

 

Co do tego "nie mozna wspólfinansowac zakupu maszyn, które potencjalnie moglyby sluzyc innej niz mleczarska produkcji prowadzonej przez wnioskodawce nawet w przypadku, gdy wnioskodawca bedzie wykazywal, ze maszyny beda uzywane wylacznie do prowadzonej przez niego produkcji w zakresie produkcji mleka," to kazda maszyne mozna podciagnac pod te kryteria bo mozesz +kosiarka skosic komus trawnik a nie daj Boze row i zarobic a nawet i nic nie wziazc za ta robote i juz sprzeniewierzyles zaufanie ktorym cie obdazono udzielajac Ci dofinansowania hehe

 

+(kosiarka jest tylko przykladem jakich moze byc wiele np zgrabiarka itp hehe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

skoro ministerstwo wypowiedziało się że niema maszyn zakazanych to sprawa jest jasna

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

ktom a na ile sztuk planujesz. Im wystarczy tylko ten kosztorys do rozpatrywania i całą resztę można donieść potem w poprawkach a oni taką inwestycję rozpatrują dłużej niż o maszyny jak to potem jest ze zwrotem i spłątą firmy ???? Sory ze tyle pytań ,ale ty jesteś pewnie lepiej zorientowany.

 

Ja planuję przechowalnię na rośliny. Kosztorys do niczego im nie wystarczy, potrzebne jest plan architektoniczny i pozwolenie budowlane.

 

ja miałem tez aki problem i zmieniłem budynek ma maszyny bo pytałem sie w kilku miejscach to straszne problemy sa z budowami ze lepiej sie w to nie bawić

 

Czy są problemy to ja nie słyszałem, tylko człowiek który mi robi wniosek na początku powiedział mi że to dziwne że mało który rolnik inwestuje w budynki i otoczenie , wszyscy wolą kupić traktor, maszyny. Sprzęt szybko się zużyje i zestarzeje a porządny budynek wystarczy na pokolenia .Co do tych problemów to tutaj ktoś pisał że mało kto buduje z modernizacji bo przy tradycyjnym budowaniu można dużo rzeczy zrobić taniej bez faktury - materiały, pracownicy i jest problem żeby to wykazać jako kwalifikowane. Ja tego problemu nie mam bo mi chodzi o halę- szkielet stalowy, płyty warstwowe, czyli budowa pod klucz zlecona firmie. Wydaje mi się że problem z modernizacją i budowaniem właśnie leży w pozwoleniu budowlanym, planie architektonicznym (koszt nie podlega do zwrotu) i wogóle konieczności udokumentowanie materiałów i robocizny i faktycznie porównując do zakupu ciągnika i przedstawienia faktury do zwrotu no to jest to problematyczne :D

Edytowano przez ktom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz21    1

jedno jest pewne --- ze nic nie jest pewne :lol:

wlasnie... przepisy maja to do siebie ze mozna interpretowac wieloznacznie...

a jak je zinterpretuja to sie okaze...

nawet w agencji nie wiedza jak beda sprawdzane wnioski...maja tylko nadzieje ze nie trzeba bedzie odrzucac ich w calosci jesli beda nie takie maszyny jak to ustali ktos "na 5 minut" przed zamknieciem biura...

bardzo zaluje ze nie ma listy maszyn bo ten temat w 3 stronach by sie zamknal... i inni przy okazji tez...

 

do kozulek

masz niepowtarzalna okazje nabyc na wyprzedazy modele widel z 2010 roku!!!

super hiper okazja!!!trzy widlice z dwoma wysuwajacymi sie na zadanie!!!

dwa plus jeden gratis!!! bez dofinansowania, za jedyne 999zl + vat!!!

lap okazje!!

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Przecież to oczywiste że to jak będziemy potraktowani będzie zależało od województwa - limity środków, uzasadnienia inwestycji, osoby która będzie rozpatrywała wniosek. Tam gdzie jest więcej kasy do rozdysponowania i może starczy dla wszystkich chętnych mniej się będą czepiali. Ja osobiście podchodzę lightowo do tematu dadzą to dadzą, nie to ja ich pie... ;[ Rok temu myślałem ze nigdy się do tej kasy nie dopcham, miałem stresa i wogóle chciałem to całą gospodarę pier... :D Aż tu nagle okazało się że może i dostanę no to składam ale na całkowitym luzie. Po licznych przejściach z biurokracją szczebla gminnego i innych urzędów wreszcie jestem zaprawiony w bojach i już nic mnie nie zdziwi, nawet jak kolejny raz zrobią ze mnie ciemnego murzyna :P

Edytowano przez ktom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

dobra ja mam pytanie z innej beczki odnośnie Młodych Rolników

 

- czy w ARiMR we Wrocławiu przyjmie mi wniosek o płatność na MR jeśli nie mam zaświadczenia od KRUS o podleganiu ubezpieczeniu bo ich system sie spierdzielił i mają ustawowo 30 dni na wydanie decyzji i zaświadczenia do wniosku. na podstawie okazania dokumentu przelewu pierwszej wpłaty na konto i potwierdzeniu przelewu z banku BGŻ powinni dokument przyjąć bo jedno drugiemu przeczy

 

przecież to świadczy automatycznie o tym że od chwili złożenia odpowiednich dokumentów a oddziale KRUS i wydania nakazu przelewu pierwszej wpłaty już jestem ubezpieczony tylko ze nie ma mnie chwilowo w bazie danych ale gdyby coś sie stało odpukać w niemalowane po złożeniu dokumentów to już mam świadzczenie od nich

czy jest to możliwe???

 

a jest to wszystko związane z MGR bo po zatwierdzeniu przez ARiMR mojego wniosku pozytywnie moge juz brać sprzęt a na przelanie kasy mają czas 3 miesiące i teraz pytanie czy jest to wykonalne bo trzeba zadatkować sprzet jak program MGR wejdzie

Edytowano przez lukaszz110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

bede skladał po 17 stycznia na MGR. czy dostane zwrot na maszyny kupione przed podpisaniem umowy.nie licze za bardo ze sie załapie bo moje ESU to zaledwie 7 ESU. a maszyny i tak kupie i tak(moze sie uda trzeba prubowac)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Bez tego faktu nie przeszedlbym przez zycie...

 

 

Czy mozna liczyc na 70% zwrotu z modernizacji ? Brat gospodaruje na obszarze Natura 2000


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

Wacek21 na 70% zwrotu to mogą chyba liczyć jedynie ci którzy nie ukończyli 40 roku życia i składają we dwóch lub więcej o maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

Robaczki, jak tam idzie składanie wniosków? :)

 

Przecież to oczywiste że to jak będziemy potraktowani będzie zależało od województwa - limity środków, uzasadnienia inwestycji, osoby która będzie rozpatrywała wniosek. Tam gdzie jest więcej kasy do rozdysponowania i może starczy dla wszystkich chętnych mniej się będą czepiali. Ja osobiście podchodzę lightowo do tematu dadzą to dadzą, nie to ja ich pie... ;[ Rok temu myślałem ze nigdy się do tej kasy nie dopcham, miałem stresa i wogóle chciałem to całą gospodarę pier... :D Aż tu nagle okazało się że może i dostanę no to składam ale na całkowitym luzie. Po licznych przejściach z biurokracją szczebla gminnego i innych urzędów wreszcie jestem zaprawiony w bojach i już nic mnie nie zdziwi, nawet jak kolejny raz zrobią ze mnie ciemnego murzyna :P

 

No i takie lightowe podejście mi się podoba ;) Też znam różne dziwności machiny biurokratycznej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jedno jest pewne --- ze nic nie jest pewne :lol:

wlasnie... przepisy maja to do siebie ze mozna interpretowac wieloznacznie...

a jak je zinterpretuja to sie okaze...

nawet w agencji nie wiedza jak beda sprawdzane wnioski...maja tylko nadzieje ze nie trzeba bedzie odrzucac ich w calosci jesli beda nie takie maszyny jak to ustali ktos "na 5 minut" przed zamknieciem biura...

bardzo zaluje ze nie ma listy maszyn bo ten temat w 3 stronach by sie zamknal... i inni przy okazji tez...

 

do kozulek

masz niepowtarzalna okazje nabyc na wyprzedazy modele widel z 2010 roku!!!

super hiper okazja!!!trzy widlice z dwoma wysuwajacymi sie na zadanie!!!

dwa plus jeden gratis!!! bez dofinansowania, za jedyne 999zl + vat!!!

lap okazje!!

:D

 

A ja bardzo żałuję, że na forum wypowiadają się osoby niedoinformowane :(

 

Zakres kosztów kwalifikowanych operacji realizowanej w ramach omawianego działania obejmuje koszty:

1) (...)

2) zakupu maszyn, urządzeń, wyposażenia do produkcji rolnej, przechowalnictwa, suszenia, magazynowania, przygotowywania produktów rolnych do sprzedaży, sprzedaży bezpośredniej, w szczególności: sprzętu do uprawy, pielęgnacji, ochrony, nawożenia oraz zbioru roślin, ciągników rolniczych, przyczep rolniczych, maszyn lub urządzeń do przygotowywania, przechowywania, czyszczenia, sortowania, kalibrowania, konfekcjonowania produktów rolnych, maszyn lub urządzeń do przygotowywania lub składowania pasz, maszyn lub urządzeń do pojenia, zadawania pasz, urządzeń do pozyskiwania, przechowywania mleka;

Edytowano przez toendt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikt933    3

Mam pytanie dotyczące załączników, otóż złożyłem już wniosek o przyznanie pomocy dla sektora mleczarskiego ale bez załącznika od weterynarza powiatowego o dobrostanie zwierząt. Mam je przyznane i jest bezterminowe ale jest trochę stare (6 lat), no i tu jest moje pytanie. Muszę je uaktualnić, no i czy ten załącznik wymagany przy pierwszej weryfikacji czy mogę później go dołączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dla pewności ja bym je uaktualnił. Przez sześć lat wiele mogło się zmienić, mogą się wtedy przyczepić. Jak będą weryfikować, to w przypadku braku jego dostaniesz wiadomość, żeby uzupełnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Ja planuję przechowalnię na rośliny. Kosztorys do niczego im nie wystarczy, potrzebne jest plan architektoniczny i pozwolenie budowlane.

 

 

 

Czy są problemy to ja nie słyszałem, tylko człowiek który mi robi wniosek na początku powiedział mi że to dziwne że mało który rolnik inwestuje w budynki i otoczenie , wszyscy wolą kupić traktor, maszyny. Sprzęt szybko się zużyje i zestarzeje a porządny budynek wystarczy na pokolenia .Co do tych problemów to tutaj ktoś pisał że mało kto buduje z modernizacji bo przy tradycyjnym budowaniu można dużo rzeczy zrobić taniej bez faktury - materiały, pracownicy i jest problem żeby to wykazać jako kwalifikowane. Ja tego problemu nie mam bo mi chodzi o halę- szkielet stalowy, płyty warstwowe, czyli budowa pod klucz zlecona firmie. Wydaje mi się że problem z modernizacją i budowaniem właśnie leży w pozwoleniu budowlanym, planie architektonicznym (koszt nie podlega do zwrotu) i wogóle konieczności udokumentowanie materiałów i robocizny i faktycznie porównując do zakupu ciągnika i przedstawienia faktury do zwrotu no to jest to problematyczne :D

 

Nie wiem w czym jest problem ale ja będę składał na budynki. Rok temu rozpocząłem plan który konsekwentnie realizuję. Rozpoczęło się od formalności urzędowych i trwało to około 4 miesięcy. Problemem było położenie mojego gospodarstwa w obszarze Natura 2000 i jednocześnie w otulinie parku krajobrazowego, w obszarze oddziaływania rezerwatu przyrody. Więc musieli wszyscy zgodę wyrazić na budowę dosyć dużego budynku gospodarczego i inwentarskiego.

Potem projekt który został zakupiony i adaptowany do wytycznych z decyzji urzędu gminy, ale to tylko 1 miesiąc.

A od 2 miesięcy firma robi mi kosztorys inwestorski który jest jednym z załączników do wniosku.

 

Z powyższego wynika, że się da przygotować załączniki które umożliwią budowę ale na drodze do realizacji jest jeszcze wniosek i jego rozpatrzenie, a potem jak budowa która musi spełnić oczekiwania urzędników no i przynajmniej częściowo moje.

 

Licząc czas od pomysłu do realizacji to jakieś 3 lata ale tylko pod warunkiem, że nic się opóźni.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Nie wiem w czym jest problem ale ja będę składał na budynki. Rok temu rozpocząłem plan który konsekwentnie realizuję. Rozpoczęło się od formalności urzędowych i trwało to około 4 miesięcy. Problemem było położenie mojego gospodarstwa w obszarze Natura 2000 i jednocześnie w otulinie parku krajobrazowego, w obszarze oddziaływania rezerwatu przyrody. Więc musieli wszyscy zgodę wyrazić na budowę dosyć dużego budynku gospodarczego i inwentarskiego.

Potem projekt który został zakupiony i adaptowany do wytycznych z decyzji urzędu gminy, ale to tylko 1 miesiąc.

A od 2 miesięcy firma robi mi kosztorys inwestorski który jest jednym z załączników do wniosku.

 

Z powyższego wynika, że się da przygotować załączniki które umożliwią budowę ale na drodze do realizacji jest jeszcze wniosek i jego rozpatrzenie, a potem jak budowa która musi spełnić oczekiwania urzędników no i przynajmniej częściowo moje.

 

Licząc czas od pomysłu do realizacji to jakieś 3 lata ale tylko pod warunkiem, że nic się opóźni.

 

No to ja jestem w lesie :P . Projektu nie mam, pozwolenia nie mam, czekam na decyzję o przekształceniu gruntu - ma być w lutym. Wg mnie agencja powinna właśnie przychylnym okiem patrzeć na takie inwestycje, tym bardziej że to rzadkość ale kto tam za nimi trafi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Nie wiem czy tak samo podchodzą do tematu w jak w przypadku różnicowania bo w zeszłym roku składałem na agroturystykę nie mając nawet projektu domu i udało się. Wszystkie formalności (pozwolenia, projekt domu, inwentaryzację, kosztorys itp) załatwiałem w czasie poprawek. Więc nie poddawaj się i kompletuj dokumenty.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez damianos95
      Witam  takie pytanie szukałem czytałem o młodym rolniku i modernizacji gospodarstw rolnych i nie wiem czy dobrze zrozumiałem te przepisy i po krotkiej rozmowie z niemiłą panią z odr a mianowicie czy można premie młodego rolnika traktować jako wkład własny do modernizacji gospodarstw
      Podam moj przykład
      Chciałbym ciagnik jego cena to około 145000 zł brutto
      pług 4 skiby około 10tys
      agregat uprawowo siewny 8tys
      gruber 10tys
      przyczepa 25tys
      co daje łącznie około 198tys złoty
      Zakładając ze złoże wnioski i dostane pozytywne rozpatrzenie z obu programów
      to dostajac premie młodego rolnika i programu modernizacje to znaczy ze wydajać 100tys z młodego rolnika a druga cześć te 98tys dostane z modernizacji gospodarstw czy to sie wyklucza albo wyglada inaczej ??
      No i jeszcze jedno jeśli przejde na wat i czy moge przejść korzystajać z trych programów ??
      To jak bede na vacie to moge odliczyc vat od tych maszyn czy nie moge bo sa one z kasy unijnej ??
      Jeśli możecie to powiedzcie mi jak to wyglada dokładnie
      pozdrawiam Damian
    • Przez FOX2
      Witam koledzy,
       
      Mój stół paszowy został już praktycznie doszczętnie "wylizany" przez krowy. Kamienie już bardzo mocno wystają z posadzki, co bardzo utrudnia utrzymanie stołu w czystości oraz wymaga znacznie więcej pracy podczas zamiatania. Stół ma wymiary 2,5mx35m. Krowy stoją po oby stronach stołu. 
      Za kilka dni zacznę zasuszać krowy i będę je przeprowadzał do innego budynku. To jest jedyna okazja, aby naprawić stół paszowy, bo chwilowo w budynku będzie sporo wolnych stanowisk. Będę miał około 1-1.5 miesiąca czasu na wylewki i wyschnięcie. Najprawdopodobniej podzielę całą operację na 4 etapy (po jednej "ćwiartce stołu" na jeden raz)
       
      W związku z powyższym, chciałbym się doradzić w jaki sposób naprawić taki stół.
      Plan jest taki aby wylać na wierzch jakieś 5cm wylewki z małym zbrojeniem. Tata myśli jeszcze o płytkach, ale wydaje mi się, że to nie jest dobry pomysł, bo płytki są za śliskie.
      Optowałbym za porządną, szybkoschnącą i odporną na ścieranie wylewką, po której będzie jeździła mała ładowarka.

      Czy może ktoś z Was ostatnio naprawiał albo zalewał stół paszowy i może mi podpowiedzieć jakie są najnowsze metody i materiały na stoły paszowe?
      Czy istnieję specjalne betony albo wylewki do stołów paszowych?
      Czy może istnieją jakieś ulepszacze do betonu aby ten był bardziej odporny na ścieranie?
      Czy istnieją jakieś mocne i szybkoschnące betony?
      Czy jest sens malować cały wierzch żywicą, farbą czy jakimś innym utwardzaczem?
       
      Chcę aby ta posadzka posłużyła co najmniej 20 lat, także muszę zastosować rozwiązanie, które jest najbardziej odporne na ścieranie.
       
      Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
      Darek
       
       
       
    • Przez SuperRolnik1
      Witam,mam zamiar skorzystać z modernizacji gospodarstw rolnych z nowego PROW-u.Wybór padł na 2 marki: New Holland TD5.95 lub ZETOR Proxima 100 Power.Cena obu traktorów podobna.Dodam,że oba będą w bogatszym wyposażeniu oraz będą pracować z ładowaczem czołowym.Proszę o radę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj