Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czy w aneksie mozna zmienic moc ciągnika na wiekszą?

jak uzasadnisz to można np że w ostatnim czasie powiększyłeś gospodarstwo

Wiecie może czy jest możliwość zmniejszenia powierzchni gospodarstwa we wniosku? Np. wniosek był składany na 35ha a teraz zmniejszyć o 10ha? Oczywiście zakładam że ESU uległoby zmianie.

Wiadomość z agroFakt.pl

7891Firefox    52

w lubelskim jest już rozpatrzonych ok. 1200 wniosków i lista nadal się powiększa.

@snicers Chyba trzeba złozyc korektę tak samo jak przy zwiekszeniu areału. A po otrzymaniu pomocy nie mozna zmniejszyć produkcji przez nastepne 5 lat, tzn. nie możesz miec mniej niż zadeklarowane było we wniosku, czy to ha, czy zwerzęta, bo trafi sie urzędas który udowodni ci że przez miesiąc miałeś o jedną sztukę mniej niz zadeklarowana ilosć we wniosku i kasa do zwrotu.

Pomoc jeszcze nie przyznana. Wniosek jest na etapie poprawek a chciałbym w jakiś sposób się na młodego rolnika załapać bo już 24 lata na karku i kolejne 5 nie będę miał nic na siebie:/ Esu i tak mamy za dużo więc tak się zastanawiam czy dałoby się coś uszczuplić. Bo z dzierżawami u nas ciężko.

Pronar82a    30

No i w końcu po 11 miesiącach od złożenia wniosku umowa podpisana :) Woj lubelskie miejsce 30x, od pierwszej listy spadłem do dołu o 80 miejsc. Życzę powodzenia innym którzy czekają z niecierpliwością na jakieś znaki z agencji :)

chomik111    18

Lubelskie miejsce 9XX poniedziałek - wtorek podpisanie umowy.. Także nie prawdą jest że wnioski bez GVA są odrzucane.. ja mam bez GVA i podpisuję umowę.. Awans od pierwszej listy o ok 70 miejsc także dla pozostałych dużo cierpliwości bo dopiero teraz zaczyna się prawdziwa werfikacja wniosków i duże zmiany miejsc.. Powodzenia

katopo    4

Nie wiem co z tymi listami bo znajomy co był na miejscu 18x nagle zniknął z listy a wiem że już umowę podpisał jakiś czas temu i ciągnik mają mu na dniach przyprowadzić.

Nawet jak ktoś podpisał umowę to na liście pozostaje. A może kolega wypadł z listy bo wymogów nie spełnił? Albo gdzieś go zgubiłeś:)

damianzbr    977

@snicers Chyba trzeba złozyc korektę tak samo jak przy zwiekszeniu areału. A po otrzymaniu pomocy nie mozna zmniejszyć produkcji przez nastepne 5 lat, tzn. nie możesz miec mniej niż zadeklarowane było we wniosku, czy to ha, czy zwerzęta, bo trafi sie urzędas który udowodni ci że przez miesiąc miałeś o jedną sztukę mniej niz zadeklarowana ilosć we wniosku i kasa do zwrotu.

Nie do końca jest to prawdą. Pewnie większości osób to dotyczy o cym mówisz, ale nie wszystkich. Można zmniejszyć powierzchnię upraw od deklarowanej we wniosku ale trzeba o tym poinformować ARiMR. Możliwe jest to tylko w takich sytuacjach że np. deklarujesz 120 ha i chcesz kupić kombajn, a ten konkretny kombajn przyznają już bez zbędnych ceregieli od 100 ha. Więc po podpisaniu umowy piszesz do ARiMR że zmniejszasz powierzchnię upraw o 20 ha (na kombajn nadal wystarcza pola) oni to podbijają pieczątką (czyli zgadzają się na to) i wszytko załatwione, już nie trzeba się obawiać nikogo podczas kontroli. Wiem z autopsji.

• Like 1

Markus    17

Czy jest mozliwosc zmiany maszyny np z przyczepy 10t na woz paszowy? o tej samej wartosci...

jestem po pierwszych poprawkach

chomik111    18

Oprócz dwóch wezwań z agencji do poprawek masz prawo do jednej zmiany założeń zestawienia rzeczowo-finansowego, czyli zmiany maszyn.. a najlepiej skontaktować z osobą prowadzącą wniosek, lub z osobą prowadzącą wniosek..

maroko    3

Zestawienie rzeczowo - finansowe lepiej zmienić przy pierwszych poprawkach czy później?

Ja zmieniłem przy pierwszych, i teraz już nie planuję jakichkolwiek zmian żeby jak najmniej biurokracji było. Był czas na analizę co potrzebne a co nie:)

chomik111    18

Ja zmieniałem po pierwszych poprawkach i myślę że to odpowiedni moment.. tylko przemyśl czy to już będą ostateczne zmiany.. Jeśli nie to jeszcze pozostaję aneks po podpisaniu umowy.

drHouse    0

czy jest możliwa zmiana we wniosku mocy ładowarki, tzn. mam we wniosku 102 KM a chciałbym większą, np.120 KM ? Da radę?

PATr    238

Jeśli nie będzie sprzeciwu że za duża to możesz

Arto96    0

Moje pytanie jest podobne do powyższych tylko mi zależy na zmianie więcej niż jednej maszyny. Złożyłem na przyczepe 8t, beczke 4000 tys litrów i dwa agregaty. Teraz po tych miesiacach czekania zakupilem agregaty i są niepotrzebne wiec chcialbym je zmienic na np siewnik i dojarke przewodowa i podnieść pojemność beczki do 6000 lub 5000 tys litrów. Czy takie zmiany są możliwe ?

PATr    238

Maszyny można zmieniać, tylko nie może zmienić się cel inwestycji, gdzie według mnie nie możesz zmienić np. z maszyny na dojarkę, ale maszyny rolnicze już dowolnie. Chyba że chodzi im o zmianę celu np. z obory dla krów na tuczarnię.

Arto96    0

Dzięki za pomoc :) A czy mogę z części maszyn zrezygnować i zakupić np. przyczepe i beczke ?

Henius91    578

przecież nikt nie zmusza Cię do zakupu wszystkich maszyn jakie podałeś we wniosku

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się