Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

karolu    1

a co masz wpisane jeżeli można wiedzieć? na co grymasiła?

Obsługiwała innego petenta więc nie wiem co dokładnie, tłumaczył, że to maszyny do przygotowywania pasz. Nie wiem może ona jakaś niedoinformowana, albo poprostu brakuje im jeszcze jednoznacznych wytycznych. Ja mam właśnie między innymi pług i agregat.

marekgizio    1

Karolu --> a nie wiesz ile w ogóle jest złożonych wniosków? Coś mi się zdaje że w ostatnich daniach będzie ruch.

PS. Pozdrów Ryśka. Własnie ode mnie wyjechał, niezłe żniwa teraz ma.

kozulek2    228

ja też mam złożone na uprawowe przyczepę ciągnik z turem i kosiarka ,gospodarstwo mleczne ,42h w tym 15 ornych-zboża i kukurydza reszta PZ ,doradca powiedział żebym się nie martwił o uzasadnienie tylko tym czy styknie punktów żeby się załapać.

Wiadomość z agroFakt.pl

pysa    0

aktualności arimr piszą 950 wniosków w całym kraju do dziś,to coś lużno

hodowca94    168

Mama pytanie dzisiaj byłem z ojcem u pani która robi ojcu wniosek. Dowoziliśmy jej papiery i przy okazji załapaliśmy się na zebranie które organizowała właśnie ta pani w związku z MGR ,i wspomniała ona o tym że jeżeli koś jeszcze niema pozwolenia na budowę w przypadku budowy obory np. to może donieść w poprawkach i właśnie my mieliśmy składać na prawie całą jak nie całą pulę na maszyny dojarkę, paszowóz i tak się zastanowiliśmy i doszliśmy do wniosku że jednak lepiej było by te pieniądze zainwestować w tę oborę ,ale dopiero w domu i nie mieliśmy okazji spytać tej pani a będziemy u niej dopiero we wtorek. I tu moje pytanie czy była by wogólę jakakolwiek szansa na to aby jeszcze do 17 dał radę załatwić jakiekolwiek papiery na to aby ci rozpatrujący mieli co rozpatrywać bo takie rzeczy ja dane osobowe czy te wymiary na budynki działki dopłaty kwota mleczna to ta pani ma do wniosku o maszyny a te plany kosztorysy itp. itd. na tą oborę w poprawkach byśmy donieśli. Tylko bez głupich odpowiedzi tylko czy się da czy nie już????

qazi    57

@kozulek2 a ile masz kwoty jeśli można wiedzieć

950 wniosków w skali kraju to pewnie na podlasiu ponad 700

ktom    1

Mama pytanie dzisiaj byłem z ojcem u pani która robi ojcu wniosek. Dowoziliśmy jej papiery i przy okazji załapaliśmy się na zebranie które organizowała właśnie ta pani w związku z MGR ,i wspomniała ona o tym że jeżeli koś jeszcze niema pozwolenia na budowę w przypadku budowy obory np. to może donieść w poprawkach i właśnie my mieliśmy składać na prawie całą jak nie całą pulę na maszyny dojarkę, paszowóz i tak się zastanowiliśmy i doszliśmy do wniosku że jednak lepiej było by te pieniądze zainwestować w tę oborę ,ale dopiero w domu i nie mieliśmy okazji spytać tej pani a będziemy u niej dopiero we wtorek. I tu moje pytanie czy była by wogólę jakakolwiek szansa na to aby jeszcze do 17 dał radę załatwić jakiekolwiek papiery na to aby ci rozpatrujący mieli co rozpatrywać bo takie rzeczy ja dane osobowe czy te wymiary na budynki działki dopłaty kwota mleczna to ta pani ma do wniosku o maszyny a te plany kosztorysy itp. itd. na tą oborę w poprawkach byśmy donieśli. Tylko bez głupich odpowiedzi tylko czy się da czy nie już????

Mam podobną sytuację i nie składam nic oprócz przybliżonego kosztorysu z firmy budowlanej. Podobnież przejdzie to do poprawek.

szymonp24    0

a te ceny 40% to z vatem się liczy czy bez???

i się z tatem sprzeczam czy może być tylko prasa (że niby mogą nie przyznać dopłaty), czy do tego dokupić owijarkę (kłopot z funduszami)

i jeszcze jedno ile może kosztować wypełnienie takiego wniosku???

Pestus123    3

Koszty kwalifikowane!!! agencja zwraca od ceny netto, a sama prasa, czy prasa i owijarka, to bez różnicy... A koszt wypełnienia wniosku to różnie niektórzy płacą 1 tyś, 2 i nawet 3 tyś, osobiście płaciliśmy 500zł, po znajomości :]

Macinol    0

Witam

mam pytanie do jurekakb: "Jeżeli kogoś interesuje jak będą przyznawane punkty jeżeli chodzi o wnioski na rozwój gospodarstw mlecznych to podaje:

1) w przypadku operacji związanych

z rozwijaniem produkcji mleka:

2) w przypadku operacji związanych

z całkowitą rezygnacją z produkcji

mleka" Chodzi mi o dwujeczkę,o co chodzi z tą rezygnacją skoro to są punkty na rozwój gospodarstw mlecznych? Skąd to wogóle jest? Możesz jakiś namiar na ten dokument podać?

Po drugie te 40% to bez vatu, czyli 40% ceny netto.

Po trzecie nie wiecie jak są przyznawane punkty co do esu?

Edytowano przez Macinol

ktom    1

ktom Ile trzeba czekać na taki kosztorys ???? Też dopiero teraz się namyśleliście????

Kosztorys zrobi ci firma od ręki, powiesz im o co ci chodzi. Ja planuje od dawna ale mam skomplikowaną sprawę, bo budowa od podstaw a są problemy z pozwoleniem na budowę, w przypadku remontu jest dużo łatwiej.

hodowca94    168

ktom a na ile sztuk planujesz. Im wystarczy tylko ten kosztorys do rozpatrywania i całą resztę można donieść potem w poprawkach a oni taką inwestycję rozpatrują dłużej niż o maszyny jak to potem jest ze zwrotem i spłątą firmy ???? Sory ze tyle pytań ,ale ty jesteś pewnie lepiej zorientowany.

patryk90    4

ja miałem tez aki problem i zmieniłem budynek ma maszyny bo pytałem sie w kilku miejscach to straszne problemy sa z budowami ze lepiej sie w to nie bawić

zetor7245    0

Panowie skłądam na ciągnik I rozrzutnik , I czy nalezy mi sie to w ramah produkcji mlecznej ? Posiadam 120 tyś kwoty ni korzystałem z Mgr i 20 h ;) Boo ludzie róznie mówią . SAłyszałem ze dobre uzasadnienie wystarczy .

jurekakb    0

Witam

mam pytanie do jurekakb: "Jeżeli kogoś interesuje jak będą przyznawane punkty jeżeli chodzi o wnioski na rozwój gospodarstw mlecznych to podaje:

1) w przypadku operacji związanych

z rozwijaniem produkcji mleka:

2) w przypadku operacji związanych

z całkowitą rezygnacją z produkcji

mleka" Chodzi mi o dwujeczkę,o co chodzi z tą rezygnacją skoro to są punkty na rozwój gospodarstw mlecznych? Skąd to wogóle jest? Możesz jakiś namiar na ten dokument podać?

Po drugie te 40% to bez vatu, czyli 40% ceny netto.

Po trzecie nie wiecie jak są przyznawane punkty co do esu?

Podaje adres do rozporządzenia.Punkty co do esu są opisane w § 15.3 http://www.dziennikustaw.gov.pl/D2010207137201.pdf

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie skłądam na ciągnik I rozrzutnik , I czy nalezy mi sie to w ramah produkcji mlecznej ? Posiadam 120 tyś kwoty ni korzystałem z Mgr i 20 h ;) Boo ludzie róznie mówią . SAłyszałem ze dobre uzasadnienie wystarczy .

Spokojnie, należy się tobie.

A co wy tak na forum panikujecie z tymi maszynami, czy przyznają, czy też nie. Agencja w necie ogłosiła coś o jakiś zakazanych maszynach?? Ja z niczym się nie spotkałem.

rushlee    0

Mam prośbę do kogoś kto robił i jest obcykany jak wyliczać te nieszczęsne nadwyżki bezpośrednie, koszty - GVA w PRG. Jakby to nie był problem to prosiłbym o jakieś wskazówki albo wzór jak to robić. Mam tylko produkcję roślinną, bez działów specjalnych. Z góry dzięki

Pomoże mi ktoś w tym temacie ?

tomasz21    1

chetnie poslucham uzasadnienia jakie masz dla agencji na zlozenie wniosku dotyczacego tych 2 maszyn :D

zastanow sie wogole jaki sens ma kazda z tych maszyn do bezposredniego zwiazku z produkcja mleka

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak dla mnie ma sens. :rolleyes: Krowy produkują obornik, więc trzeba potem jakąś maszyną go rozwieść po polach. A do tego nadaje się tylko rozrzutnik. A ciągnik??? No chyba ten rozrzutnik trzeba czymś pociągnąć.

@tomasz21 nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo nie ma maszyn zakazanych. Dla potwierdzenia przesyłam skan artykułu

Edytowano przez toendt

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się