Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

rafooo    4

Jedni mówią ze mają info z agencji ze koniec inni że wszyscy dostanną.. mogli by jakieś oficjalne pismo napisać.. :mellow:

maniusie23    6

Zresztą jak można traktować serio takie informacje skoro tydzień temu dostałem informację że w lutym mogę się spodziewać pierwszych poprawek Nie chcę mi się w to wierzyć ale zobaczymy Będzię to będzię nie to nie

Wiadomość z agroFakt.pl

malina2277    2
Napisano (edytowany)

mówicie dobrze dostawaliście info wcześniej ale dziś odgórnie agencja dostała takie dyrektywy i tak będzie jak na razie...

Edytowano przez malina2277

Malina skad masz takie informację musisz siedzieć w agencji jeżeli tak to powinni odsyłać z zawiadomieniem o odmowie. W małopolsce jestem na 37x miejscu i czekam narazie o żadnych poprawkach nic ale kolega z 900 miejsca składał na kostkę i mu poprawki przyszły, ja mam tylko nadzieję ze te oszołomy z komisji europejskiej nie zgodzą się na młodego ro0lnika i pieniadze z mikroprzedsiębiorstw przejdzie na mgr

W łódzkim osoby do 1200 miejsca są po pierwszych poprawkach a niektórzy nawet po drugich ,pewnie połowa tych wniosków jest bez GVA tyle pracy na marne ?

malina2277    2

Malina skad masz takie informację musisz siedzieć w agencji jeżeli tak to powinni odsyłać z zawiadomieniem o odmowie. W małopolsce jestem na 37x miejscu i czekam narazie o żadnych poprawkach nic ale kolega z 900 miejsca składał na kostkę i mu poprawki przyszły, ja mam tylko nadzieję ze te oszołomy z komisji europejskiej nie zgodzą się na młodego ro0lnika i pieniadze z mikroprzedsiębiorstw przejdzie na mgr

po prostu dziś umowę podpisywałem i mi babka powiedziała że mamy wielkie szczęście bo zdążyliśmy się załapać bo od dziś tylko sprawdzają i podpisują umowy z gva a te bez idą do lamusa na razie albo już na zawsze my mieliśmy bez gva i gdyby ta kobitka zaczęła sprawdzać nasz wniosek dzień wcześniej to też bym nie był teraz rozpatrywany ;) wszystko będzie widać w nowych listach teraz lub za dwa tygodnie...

jimmy871    5

Kujawsko pomorskie 177x umowa sąsiada będzie podpisana w tym tygodniu. Mnie cały czas brakuje ok 150 miejsc i raczej jestem pogodzony z losem :D

maniusie23    6

W łódzkim osoby koło 1300 miejsca są już po poprawkach pierwszych Ja osobiście mam jeszcze z 250 miejsc do zielonej i dopóki nie dostanę pisma oficjalnego o odmowie to cierpliwie czekam Człowiek mądry po fakcie Trzeba było złożyć raz a porządnie a nie rozdzielać na trzy podejścia na 2009 2011 i 2013 r.

michal12301    7

Mam pytanie. Czy ojciec może przepisać na mnie lub odpisać część gospodarstwa jeśli w 2011 roku korzystał z modernizacji rolnictwa. Chciałbym się załapać na możliwy nabór wniosków MR.

MM345    0

witam, raczej nie bo musi przez 5 lat utrzymac gosp, ale dopytaj w arimr

adam1235    0

na 100% może tylko pisze si pismo do dyrektora ARIMR ze chce Ci przekazać gospodarstwo a Ty musisz dotrzymać warunków jaki były założone w MGR

damianzbr    973

W końcu się udało i pierwsze koty za płoty. Dziś podpisana umowa z ARiMR.

rafooo    4

niestety prawda dzwoniłem na infolinie i babka powiedziała że więcej nie bedzie przesunięć mogą wskoczyc te osoby co sie zmieszczą w limicie wojewódzkim jak by ktoś odpadł.. mówiła ze bedzie nowy nabór na początku 2015 możliwe że jescze tego roku.... A nie muszą wysyłać odmowy nie ma takiego obowiązku każdego informować koniec 2014 równoznaczny z odmową przyznania pomocy.. Informacja z infolini ARIMR nie wiem na ile kompetentna była ta osoba ale tak mi powiedziała

Rado9990    3

Ja dzisiaj po południu dzwoniłem do Łódzkiej agencji i facetka powiedziała że nic jej nie wiadomo o tym że maja odrzucać wnioski,powiedziała że chcą przenieść kase z innych programów na modernizacje ale dokładnie nie wie sama ile wniosków jeszcze się załapie,dodała że do kwietnia sporo się wyjaśni.Więc nie wiem co o tym wszystkim myśleć..każdemu mówią co innego..

witam kolego a co dokładnie kontrolowali

Bralem maszyny wiec sprawdzali czy numery się zgadzają, czy jest tablica, porobili zdjecia maszyn, faktur, chcieli akt notarialny nabycia gospodarstwa i powiedzieli ze za około miesiąc powinien być zwrot kasy :)

PATr    238

Jeśli to jest prawda, to nie we wszystkich oddziałach już o tym wiedzą także jedni będą potwierdzać a inni mówić że nic im o takim czymś nie wiadomo

krychu85    1

Witam Panowie

Mam taką sprawę, że posiadam na siebie Zetora 7745 i zamierzam go sprzedać i zamienić na NH TD5.85 82KM.

Problem leży w doborze maszyn, czy mogę kupić maszynę która będzie miała zapotrzebowanie mocy 90 - 100 KM czy to już będzie niedopuszczalne przez ARiMR?

Mam w gosp NH 140 KM ale brany był na różnicowanie i nie jest zarejestrowany na mnie...

slawek1412    0

Bralem maszyny wiec sprawdzali czy numery się zgadzają, czy jest tablica, porobili zdjecia maszyn, faktur, chcieli akt notarialny nabycia gospodarstwa i powiedzieli ze za około miesiąc powinien być zwrot kasy :)

Dzieki kolego ja dopiero pierwszy raz na modernizacje się załapałem jestem na zielonej liscie i czekam na podpisanie umowy i tak nie bardzo jestem w temacie a teraz już wiem na co się przygotować pozdrawiam

Ja dzisiaj po południu dzwoniłem do Łódzkiej agencji i facetka powiedziała że nic jej nie wiadomo o tym że maja odrzucać wnioski,powiedziała że chcą przenieść kase z innych programów na modernizacje ale dokładnie nie wie sama ile wniosków jeszcze się załapie,dodała że do kwietnia sporo się wyjaśni.Więc nie wiem co o tym wszystkim myśleć..każdemu mówią co innego..

JA też słyszałem ze do końca kwietnia mają być popisane umowy z zielonych

Mawerick    1

Jak można przesuwać pieniądze na MR i ogłaszać nowy nabór skoro jest tyle ludzi co złożyli na Modernizację w dodatku wydali spore pieniądze firmom robiącym wnioski lub ODR ? Ten nabór chyba był własnie poto aby nabić kase ODR. Na MR też pewnie rzucą ochłap a reszta obejdzie się smakiem. "Sory taki mamy kraj" :(

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się