Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

subiektywny    4

liczyłem, że jednak więcej wniosków się załapie, czy jeżeli w tej chwili dany wniosek nie mieści sie na liście zielonej to oznacza że bedzie decyzja negatywna i koniec marzeń?

strzechu    33

Ludzie, przecież lista uaktualniana jest co 10 dni a 28.11 - 06.12 macie dopiero 8 dni. Lista będzie jutro i raczej nie łudziłbym się że będą tam jakieś wielkie zmiany.

Aktualizacja ukazuje się co 10dni , lub w ostatni dzień pracujący przed upływem 10dni ,jeśli 10dzień wypada w dzień wolny od pracy

Henius91    584

aktualna lista była już 6 grudnia, ale wszystko było już wcześniej podane w TopAgrar. pomorskie dostało bodajże 120 dodatkowych miejsc. teraz sprawdzają wnioski które znalazły się na zielonej liście po dołożeniu środku. ostateczna lista ma ukazać się 28 grudnia

Wiadomość z agroFakt.pl

strzechu    33

aktualna lista była już 6 grudnia, ale wszystko było już wcześniej podane w TopAgrar. pomorskie dostało bodajże 120 dodatkowych miejsc. teraz sprawdzają wnioski które znalazły się na zielonej liście po dołożeniu środku. ostateczna lista ma ukazać się 28 grudnia

Aktualnej listy nie było 6.XII dla woj. z naboru 2013. dopiero dziś rano ją wstawili .

Co to znaczy ostateczna lista?

skywalker89    39

mi brakuje 500 coś tam :P nie ma co mówić hop, może będzie tak, że jeszcze coś dołożą w przyszłym roku, a jak nie to bez niczyjej łaski kupi się używane graty nie dając extra zarobków bankom czy dilerom ;)

rafooo    4

nowy nabór ma być na młodego rolnika z mikroprzedsiębiorstw około 130 -190 mln euro lepiej dołożyli by na MGR a robia idiotów

Edytowano przez rafooo

Henius91    584

Aktualnej listy nie było 6.XII dla woj. z naboru 2013. dopiero dziś rano ją wstawili .

Co to znaczy ostateczna lista?

pisze tylko to co widzę bo taka data jest na tej stronie.

ostateczna lista czyli będzie już wszystko wiadomo kto będzie mógł umowę podpisywać. jak na razie to nic nie wiadomo bo wszystko może się zmienić po ostatnich poprawkach i po sprawdzeniu tych którzy po dołożeniu pieniędzy znaleźli się na zielonej liście. miesiąc temu wysyłane były ostatnie poprawki, już więcej nie będzie. do końca roku ma być wszystko wiadomo

mlody1919    1

nigdy wszystkim nie dogodzisz - ja też wolę, że dołożyli na MGR, a nie na MR.

Ja jeszcze z puli SPO nie załapałem się na MR, a jak póżniej ogłosili kolejne nabory to ja już miałem za długo gospodarstwo.

A w mazowieckim po zwiększeniu listy biorą się za podpisywanie umów. Miejsce 57XX, poprawki w październiku otrzymane i odesłane, w listopadzie kolejne uzupełnienia i dodatkowe oświadczenia, a na 99,9% w przyszłym tygodniu podpisania umowy (dzisiaj był telefon) - po trzech latach oczekwiań, może się w końcu uda

kiler    10

W końcu Zielony kolor dobrze za dołożyli kasy. Drugie poprawki juz pojechały mam nadzieje ze w styczniu podpisze sie ta umowe.

maseey    76

mi w lubelskim brakuje 450 miejsc :( może ktoś coś wie czy może jednak będzie jakaś jeszcze może kasa dodatkowa ? :/

Henius91    584

W końcu Zielony kolor dobrze za dołożyli kasy. Drugie poprawki juz pojechały mam nadzieje ze w styczniu podpisze sie ta umowe.

heh to się zapędziłeś :D w styczniu jak to mówi mój doradca zacznie się dopiero koncert życzeń, czyli będą dokładnie dobierać maszyny do gospodarstwa więc myślę że umowę podpiszesz pewnie dopiero luty-marzec a może nawet później.

@maseey, już raczej żadnych pieniędzy nie dołożą bo to co mieli to już dołożyli

Passatb4    0

A ja mam takie pytanie: złożyłem wniosek na zwiekszenie produkcji tzw. wartości dodanej brutto o co najmniej 20% i czy tą wartość w gospodarstwie muszę zwiększać co roku przez 5 lat, czy dopiero po 5 latach?

tzn. muszę ją liczyć co roku czy dopiero po 5 latach?

ursus5030    1

po zlozeniu pierwszych poprawek jaki czas ma agencja na dalsze poprawki ewentualne korekty ,i jeszcze jle trzeba tak miejwiecej czekać do podpisania umowy.

Nie wiem czy w dobrym temacie pisze ale jak nie to przepraszam,chodzi mi i pewna sprawe otóz mam juz umowe podpisana z agencja i przyjechał do mnie przedstawiciel z Banku Siemens Finanse dał dobre oprocentoanie.Czy mógł by mi ktos powiedziec cos o tym banku?

mlody1919    1

po rozlczeniu puli w ramach SPO to zostało trochę kasy i wiosną 2007 rozpisali dodatkowy nabór - przy czym inwstycje trzeba było zrealizować w 2-3 miesiące (jeśli dobrze pamiętam). Przy tak krótkim terminie rozpatrywali wnioski systemem zero jedynkowym - albo był dobrze zrobiony, albo odpadał. Tylko, że wtedy nie było czasu na poprawki.

Może po rozliczeniu teraz PROWu to też jakaś dogrywka będzie - wydaje mi się, że z mojego wniosku to zostanie jakaś kasa (liczę że jakieś 1,5-2 tysiące) - tak tylko przypuszczam, bo ostatni raz z dealerem sprzętu rozmawiałem w październiku i nie wiem jakie ceny będę jak będę realizował inwestycje (marzec)

DanielFarmer    108

Patrz uważnie co robisz z siemensem bo oni biorą w zabezpieczenie maszynę jaka zakupisz i nawet jak masz 6 tys wypłaty to dadzą kredyt z rata 4tys.Tak mi sie smiał w głos ich doradca jak do mnie przyjechał ze rolnika z okolic tak urządził i tamten podpisał bo sąsiedzi mówili "jak unia daje to bierz". A potem pełno maszyn zabranych rolnikom na ich stronie do zlicytowania. Ja osobiście zrezygnowałem bo niby oprocentowanie niskie ale te zachodnie banki tak umieją skonstruować umowę że potem w opłatach dodatkowych i kosztach pobocznych swoje wezmą.

Edytowano przez DanielFarmer

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez carmine2812
      CO zrobic jak nie ma cisnienia w pompie olejowej w u 2812????
    • Przez yacenty
      Aktualna dyskusja o cenach ciągników w 2014 roku przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72475-ceny-ciagnikow-2014/page__view__getlastpost

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach w poprzednim temacie: http://www.agrofoto....nikow-20102011/
    • Przez danielhaker
      Wrzucam cennik który będzie obowiązywał od początku przyszłego miesiąca.

Widzę, że fotki wygasły. Jak będę miał czas to uzupełnię jeszcze raz, ale zaznaczam, że nie mam 2015 (ewentualnie piszcie pw podając maila).
      Jeśli ktoś ma aktualny i zechciałby się nim podzielić na forum to zapraszam do kontaktu
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha