Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
chomik111    18

stronę wcześniej czy dwie kolega podał przykład liczenia dla województwa lubelskiego wystarczy popatrzeć i pomyśleć.. liczysz różnicę pieniędzy jaka jest między tym rozporzadzeniem z 4 listopada a rozporządzeniem z 18 stycznia dla swojego województwa i już... proste jak budowa cepa wystarczy odrobinę kreatywności a nie czekać na gotowe..

Wiadomość z agroFakt.pl

GRGOJ    18

w dzienniku ustaw RP

Edytowano przez GRGOJ

jaco25    262

kolejny raz wystawiają Naszą cierpliwość na pokaz :( Na Podkarpaciu awans o 3 m-ca.

karolwiesz    3

przecież było wiadome że od publikacji rozporządzenia w dzienniku ustaw 21.11 dodać 14 dni to najbliższe większe zmiany będą po 5.12, chyba że coś innego wymyślą

marcin0613    0

kto na jakie zwroty składa w woj podkarpackim? chodzi o pieniądze:D wie ktoś może jaka jest średnia?

kto na jakie zwroty składa w woj podkarpackim? chodzi o pieniądze:D wie ktoś może jaka jest średnia?

kociolek    0

I co tu koledzy się denerwować;( Jak np Ja już od długiego czasu jestem na zielonej liście i nic a najlepsze że jestem z kuj-pomorskiego a wniosek rozpatrują w Zamościu wb LUBELSKIM i jak tu zrozumieć agencję haha;/ Także tym co są zaraz za zieloną życzę stalowych nerwów;)

chomik111    18

nie wszystkim.. ja w lubelskim jestem ok 300 miejsc za zieloną i już pod koniec września miałem poprawki...

lukaczmarek    265

w poprzednim naborze czekalem rowno 2 lata na podpisanie umowy a niektorzy nadal czekaja czyli 3 rok, natomiast tutaj czekacie dopiero pare miesiecy wiec nie ma co panikowac. wiadomoo ze agencja dziala jak dziala.

sacrable    18

Nie ma reguły. Niektórzy podpisali umowy 6-7 miesięcy po naborze, a niektórzy czekają latami.

MarekUA    16

I co tu koledzy się denerwować;( Jak np Ja już od długiego czasu jestem na zielonej liście i nic a najlepsze że jestem z kuj-pomorskiego a wniosek rozpatrują w Zamościu wb LUBELSKIM i jak tu zrozumieć agencję haha;/ Także tym co są zaraz za zieloną życzę stalowych nerwów;)

Dokładnie tak jest !! Moje poprawki strasznie się ciągną i pytam się kiedy osoba prowadząca sprawdzi wniosek? a on że mają dużo pracy sprawdzają wnioski z kujawsko-pomorskiego. Ja jestem na zielonej ale kuzyn w pierwszej setce też dopiero do końca grudnia ma podpisać wniosek. Chcą przeciągnąć, ale do 2015 przecież wszyscy muszą złożyć wnioski o płatność żeby zamknąć prow.

Ludzie co taka ekscytacja jak brakuje wam 300 miejsc do zielonej a wy sie napalacie jeszcze niektórzy trakuja prow jak wybawienie tylko pytam od czego . Wnioski zaraz podpisywać beda jak nie zaczeli juz cos tma dzialac niewiem jak z tymi pieniedzmi jak zostna czy nie rzuca na inne programy bo cos takiego klepali ,młody rolnik czy tam co,

jeszcze to jest prow dodatkowy dali bo pieniądze zostaly chyba , sami widzicie jak listy sie przesuwaja :D jestem z zachodniopomorskiego i widze jak to tam wolnawo idzie juz tym nawet nie na staram martwic ale zawsze trzeba miec nadzieje ze bedzie lepiej co nie

Edytowano przez maniekmaniek

tropt    2

Witam mam do was pytanie i proszę o odpowiedz osób które znają się na temacie. w 2012 złożyłem wniosek na modernizacje gospodarstw, na chwilę obecną przyszły mi drugie poprawki więc pewnie za niedługo będę podpisywał umowę, a jako że obecne jest zima i nie mam co robić w gospodarstwie chciałem zatrudnić się do pracy na etat. w 2011 dostałem premie z programu "młody rolnik" jednym z wymogów było podleganie w KRUS przez jeden rok, obowiązek ten już spełniłem, a jak wiadomo zatrudniając się na etacie automatycznie przenosze się na ZUS i zastanawiam się czy to nie bedzie kolidowało z programem "modernizacja gospodarstw rolnych" Na krusie jestem od 4 kwartału 2011r. macie jakieś informacje na ten temat ? czy w obecnej sytuacji moge podjąć prace na etacie ?

skywalker89    39

moim zdaniem, po 1 przy młodym rolniku to chyba jest wymóg 3 lub 5 lat ubezpieczenia w krusie, chyba że w nowych naborach coś się zmieniło.. po 2 skoro starasz się zmodernizować gospodarkę to jak w trakcie tego procesu możesz wyjść z krusu? Przy modernizacji chyba też obowiązuje jakiś okres ubezpieczenia, ale chyba po wypłaceniu pomocy.. Najlepiej jakbyś poszedł pracować na umowę zlecenia i pozostał w krusie. A Najlepiej to porozmawiaj z osobą z agencji, którą nie wiem, prowadzi Twoją sprawę, czy kogo tam masz..

MrDawido    70

Jak myślicie jest jakaś szansa aby w woj Łódzkim chociaż połowa otrzymała dofinansowanie z PROWU ? <_<

mlody1919    1

Na modernizacji nie musisz być na KRUSie, bo ja płacę ZUS i już trzeci raz biorę udział w modernizacji, więc możesz spokojnie starać się o kasę na modernizację i pracować na etacie - oczywiście jeśli masz odpowiednie kwalifikacje, aby się ubiegać.

Czy przed podpisaniem umowy można dołożyć jeszcze jakiś sprzęt do wniosku, tak aby zwiększyła się kwota zwrotu?

Miesiąc temu odesłałem poprawki, w zeszłym tygodniu uzupełniałem jeszcze dokumenty do wniosku, ale jeszcze nie podpisałem umowy. Z informacji od osoby prowadzącej wniosek wiem, że do końca tego roku nie podpiszę umowy, a chciałbym jeszcze dorzucić do wniosku jeszcze jedną maszynę - po trzech latach stała mi się potrzebna.

Myślicie, że wystarczy oferta i uzasadnienie wyboru nowej maszyny.

karolwiesz    3

można zmieniać i dokładać maszyny, kwota którą wnioskowałeś w momencie składani wniosku (nie poprawek) jest ostateczna (czyli można dostać dokładnie tyle lub mniej)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez carmine2812
      CO zrobic jak nie ma cisnienia w pompie olejowej w u 2812????
    • Przez yacenty
      Aktualna dyskusja o cenach ciągników w 2014 roku przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72475-ceny-ciagnikow-2014/page__view__getlastpost

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach w poprzednim temacie: http://www.agrofoto....nikow-20102011/
    • Przez danielhaker
      Wrzucam cennik który będzie obowiązywał od początku przyszłego miesiąca.

Widzę, że fotki wygasły. Jak będę miał czas to uzupełnię jeszcze raz, ale zaznaczam, że nie mam 2015 (ewentualnie piszcie pw podając maila).
      Jeśli ktoś ma aktualny i zechciałby się nim podzielić na forum to zapraszam do kontaktu
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha