Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

klaas111    0

Mi już w końcu się udało podpisać umowę i wziąć jak dla mnie korzystny kredyt pod PROW. Brał ktoś kredyt na maszyny to może mi udzieli informację czy 5% oprocentowania rzeczywistego w stosunku rocznym to dobra oferta? Bo doradzała mi firma finansowa działająca w branży rolniczej i takie oprocentowanie mi wynegocjowała. Jak chciałem samodzielnie znaleźć finansowanie to od 8% propozycje banków się zaczynały, a tak to 3% w kieszeni.:) Jak ktoś nie zna się na sprawach finansowych to polecam takie rozwiązania mi akurat finansowanie załatwiła firma ForFarma (forfarma.pl). Teraz tylko pozostało mi czekać jak maszynki znajdą się na moim podwórku, a mam nadzieję, że na gwiazdkę je już tam zobaczę. Pozdrawiam i życzę szybkich realizacji:):):)

e2visionamd    1

a czy do zaliczenia dzierżawy do areału gospodartwa poza pięcioletnią umową musi ona być jeszce potwierdzona notarialnie ?

Arek    113

Nie musi być przez nikogo potwierdzona ale zdaje się musi być zawarta na 10 lat.

bezbarwny    33

.... musi ona być jeszce potwierdzona notarialnie ?

nie musi być potwierdzona notarialnie. Najważniejsze , żebyś składał(Ty - nie właściciel ) wniosek o dopłaty na dzierżawione działki , bo Agencja to sprawdzi.

vicia1223    10

Umowa dzierżawy sporządzona na piśmie , zwarta na okres minimum 6 lat , potwierdzona pieczątką wójta w gminie , mi tyle wystarczyło ...

bialy2005    193

Tak jak pisał kolega wyżej umowa nie musi byc na 10 lat, nie musi byc tez notarialna ani potwierdzana przez wójta. Wystarczy podpis dzierżawcy i wydzierżawiajacego no i pobieranie dopłat na te działki. CO do okresu dzierżawy najbezpiecznij jest miec na 10 lat ALe minimalny okres to 5 lat od momentu wypłaty kasy ostatniego etapy przez ARIMR. Jest to dokłądnie opisane w instrukcji. Teraz trzeba sobie policzyc i wziąsc pewne załozenia ile bedzie trwało rozpatrywanie wniosku, pózniej wniosku o płatność i wypłata kasy. Dlatego wielu z prowadzacych wnioski wymaga np 6 lat. jesli ktos ma kilka etapów np. 3 to bedziem usiał miec umowy na 8-9 lat bo przy podziale na 3 etapy maksymnalny okres realizacji to 3 lata do tego 5 lat od momentu wypłaty + rozpatrywanie itd.

karolwiesz    3

Wreszcie 4.11 podpisane rozporządzenie o nowym podziale środków zwiększające o 126 mln euro modernizację więc po 18.11 powinny listy się wydłużyć we wszystkich województwach

jaco25    262

Wreszcie 4.11 podpisane rozporządzenie o nowym podziale środków zwiększające o 126 mln euro modernizację więc po 18.11 powinny listy się wydłużyć we wszystkich województwach

@karolwiesz to jest pewne info? skąd masz tą wiadomość?

Movento    0

Słyszałem ze w lubelskim mają się wszyscy załapać co złożyli wnioski

płacą ci za pisanie takich bzdur czy robisz to za darmo ? :)

areknn    4

Tak jak pisał kolega wyżej umowa nie musi byc na 10 lat, nie musi byc tez notarialna ani potwierdzana przez wójta. Wystarczy podpis dzierżawcy i wydzierżawiajacego no i pobieranie dopłat na te działki. CO do okresu dzierżawy najbezpiecznij jest miec na 10 lat ALe minimalny okres to 5 lat od momentu wypłaty kasy ostatniego etapy przez ARIMR. Jest to dokłądnie opisane w instrukcji. Teraz trzeba sobie policzyc i wziąsc pewne załozenia ile bedzie trwało rozpatrywanie wniosku, pózniej wniosku o płatność i wypłata kasy. Dlatego wielu z prowadzacych wnioski wymaga np 6 lat. jesli ktos ma kilka etapów np. 3 to bedziem usiał miec umowy na 8-9 lat bo przy podziale na 3 etapy maksymnalny okres realizacji to 3 lata do tego 5 lat od momentu wypłaty + rozpatrywanie itd.

o ile sobie przypominam okres dzierżawy to nie od wypłaty ostatniego etapu tylko od daty podpisania umowy na 5 lat do przodu a wniosek o płatność należy złożyć najpóżniej do czerwca 2015 r bez względu na ilość etapów

Edytowano przez areknn

Witam. Ostatnio czytałem o dofinansowaniach do rodzimych gatunków polskich (na tej stronie znajdziecie:http://gajanet.pl/przyjazne-rolnictwo/ochrona-zagrozonych-zasobow-genetycznych-zwierzat-/) Jak myślicie opłaca się? :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się