Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

jowisz753    0

Słyszał ktoś z was o tym że rolnik musi kupić taką samą markę i model maszyny jaka jest na ofercie do agencji? Bo wiem żę do tej pory można było złożyć ofertę na np John deera a kupić sprzęt z innej marki np Case ale o tych samych parametrach i cenie , słyszał ktoś o czymś takim? I podobno z tego naboru wsztyskie wnioski mają być tak poprawiane że nie chodzi o sprzęt o danych parametrach a o konkretną markę i model.

Niestety tak jest od dwóch tygodni. Ja umowę podpisałem ponad miesiąc temu a wniosek o płatność złożyłem tydzień temu. Wszystkie maszyny są innych typów ze względu na to że weszły już nowe modele - oferty składane ponad rok temu. Wniosek o płatność musiałem wycofać i teraz trzeba zrobić aneks do umowy + nowe oferty na maszyny które już mam i dopiero ponownie wniosek o płatność. W Polsce jednak prawo działa wstecz....

Wiadomość z agroFakt.pl

areknn    4

jowisz 753 ma rację .kupujesz to co masz we wniosku a jezeli chcesz zmienić markę to musisz przed zakupem znów przeprowadzić postępowanie ofertowe na te maszyny które zamierzasz kupić i aneks do umowy

MARAKAM    8

Tak jest zmieniło się i jest dokładnie tak jak mówią poprzednicy, to co na ofertach to masz kupić bo inaczej trzeba aneksować.

subiektywny    4

jeżeli to prawda to naprawdę jest to chore, po jaki h.. podkładać te oferty?, przecież tak jak było do tej pory było dobrze, chodziło tylko zeby daną maszynę kupić o podbnych parametrach, nikt nie patrzyl na daną markę tejze maszyny. A teraz pytanie z innej beczki, słyszeliście że aby dostać dofinansowanie z programu 2007-2013 to umowa z ARiMR na dofinansowanie musi zostać podpisana do końca 2013 r?

JAKUBB1988    0

patrzą patrzą na oferty mi kazali napisać objaśnienie dlaczego chce akurat john deere a nie inna tańsza markę o tych samych parametrach

lukaczmarek    265

jeżeli to prawda to naprawdę jest to chore, po jaki h.. podkładać te oferty?, przecież tak jak było do tej pory było dobrze, chodziło tylko zeby daną maszynę kupić o podbnych parametrach, nikt nie patrzyl na daną markę tejze maszyny. A teraz pytanie z innej beczki, słyszeliście że aby dostać dofinansowanie z programu 2007-2013 to umowa z ARiMR na dofinansowanie musi zostać podpisana do końca 2013 r?

Do końca 2014

jowisz753 juz podpisałes umowe? To czyli juz podpisuja umowy tak?

z tegorocznego naboru w lubelskim wznowili podpisywanie umow.

a skąd masz takie informacje ze wznowili podpisywanie umów?

bo podpisalem umowe pod koniec pazdziernika.

osoba rozpatrujaca moj wniosek mowila ze kilka osob mialo takze wtedy podpisywac.

a dzisiaj bylem u dealera maszyn rolniczych to mowili ze kilka osob bioracych u nich maszyny tez podpisalo umowy.

w pierwszej 100 sie zmiescilem ;)

slyszalem tez od znajomego ze jest 5xx, niewiem dokladnie ktory a w listopadzie ma podpisac umowe

takze jak ktos ma gotowy, poprawiony wniosek, jest na zielonej liscie to umowe powinien podpisac szybko

kiler    10

Nam dopiero poprawki przyszły (tydzień temu) a brakuje nam dosłownie paru miejsc do zielonej listy, a tu czytam ze ludzie juz podpisuja umowy. Nie był by w tym nic smiesznego gdyby agencja nie przysłała nam list i stwierdzila ze podpisywanie umow przekładana na 2014. Wiec Ci co tu pisz na temat podpisywania umow to kłamią albo coś się zmieniło.

ja zadnego pisma ze wstrzymali podpisywanie umow nie dostalem.

przyslali mi tylko ze wniosek zostanie rozpatrzony do 30.12.2013 no i zostal rozpatrzony. pozytywnie :)

w tym dniu co podpisywalem umowe to razem ze mna 3 osoby podpisywaly, na nastepny dzien takze chyba 3-4 osoby mialy podpisywac wiec chyba sie cos zmienilo kolego.

kami    2

w zeszłym tygodniu w mazowieckim znajomy podpisał umowe, poprawki miał w połowie września, więc wydaje mi się że szybko ogarneli jego wniosek :)

Pronar82a    30

Ja jestem w połowie zielonej w woj. Lubelskim 36X miejsce i pierwsze poprawki poszły pod koniec sierpnia i jak do tej pory to cisza, jedynie co to przyszło pismo że wniosek zostanie rozpatrzony do 31.12.2013.

kami    2

@kiler no i co z tego że nie było, jak wnioski cały czas są rozpatrywane z naboru z 2011 roku...

@vicia1223 tak zgadza sie :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się