Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

MrDawido    70

Panowie doszły mnie słuchy że nabory dodatkowe na prow z kwietnia 2013 osoby które składały wnioski w woj, łodzkim otrzymają wszyscy dofinansowanie czy ktoś też coś takiego słyszał ? :)

• Like 1

Wiadomość z agroFakt.pl

dawidki16    21

Dużo lepiej by było gdyby Tusk wprowadził ( nie zrobił tego, a miał taki zamiar) podatek od ugorów. W moich stronach jest możliwość powiększenia obszaru uprawy o około 50 ha, ale niestety ludzie są jacy są i ciężko z tym. I jak tu ma się młoda osoba rozwijać?

zizuza    6

Ciekawi mnie jak oni rozdzielili pieniądze na beneficjentów bo np: w łódzkim w/g tabeli z linku było na MGR -192850594 € bo w tej tabeli są kwoty w euro ,więc dzieląc te pieniądze przez 844 bo tylu jest na zielonej liście to wychodzi:

228495,96€ dofinansowania na jedno gospodarstwo jak ktoś chce to niech sobie pomnoży razy np 4,20zł.

To znaczy że co ochłapy rolnikom rzucili?

Może ktoś to wyjaśni?

lolek1    6

dawido tylko ciekawe skąd wezmą na to kase bo jest wszystkich ponad 3 tys wniosków a na zielonym jest dopiero ponad 800 :)

subiektywny    4

no właśnie, mówić to sobie można, jestem w 100% przekonany, że na dzien dzisiejszy nikt nie wie jak to będzie, być może, że będą jakieś przesuniecia ale napewno nie uwierzę w to , że już teraz jest wiadomo,że każdy dostanie dofinansowanie

danield28    33

Pieniądze mogą być nie tylko z przesunięć skoro przyszły PROW 2014-2020 ma się zacząć dopiero od 2015 roku to rok 2014 będzie musiał być również zaopatrzony w środki pieniężne. Tak samo jak nikt się nie spodziewał już tego rocznego naboru MGR oprócz mnie jednak sie takowy pojawił nie chcę tutaj mówić, że wszyscy się załapiją ale nie ma co przekreślać dzisiaj już takiej możliwość a w dodatku, że rok 2014 i 2015 będą latami wyborczymi.

PATr    238

Do 31 grudnia 2014r MUSZą mieć już podpisane umowy, czyli jak ktoś do tego czasu nie będzie miał to nie ma co liczyć na ten prow

MrDawido    70

ja taką informacje dostałem od znajomego z Agencji mam nadzieje że się nie myli, według mnie jest szansa zostanie kupe kasy jeszcze z tamtych naborow bo jeszcze kupa ludzi ma do podpisania umowy i wgl. Wiec licze że się uda i chyba nie tylko ja na to licze :D

Edytowano przez MrDawido
  • Like 1

smerf124    2

Wielkopolska miejsce 3xx dziś przyszło pismo że rozpatrzą wniosek do 26.01.2014r

Edytowano przez smerf124

martin0000    10

a czy ktoś wie czy po 60-tym roku życia też mozna się starać o MGR w nowej perspektywie czy jeszcze nie ma wytycznych odnośnie wieku beneficjenta?

loldek37    4

A ja mam pytanie chcę kupić siewnik na PROW znalazłem taki co mnie interesuje w Agromie nowy nieużywany tylko stoi u nich już 6 lat ,rok na tabliczce 2007 czyli starszy niż 5 lat czy agencja mi go uzna czy nie proszę o porade

malina2277    2

Witam... Mam pytanie do tych którzy dostali poprawki na modernizacje gospodarstw 2013 czy po oddani ich i po ich rozpatrzeniu przez agencje np. jak przed poprawkami mieliście miejsce 500 to później po poprawkach mieliście np. 650 czy 500 czy 450 chodzi mi o to czy poszliście w dół czy do góry ;) i czy wiecie od czego jest to zależne ;)

Edytowano przez malina2277

vicia1223    10

Jeśli w poprawkach wykazałeś większe ESU niż w dniu złożenia wniosku to powinieneś awansować na liście tylko zależy kiedy będą go rozpatrywać . Pani co mi wniosek przygotowywała też mi mówiła że powinienem awansować ale kiedy co i jak to nie wiem . poprawki spory czas temu wysłane i cisza..

MarekUA    16

Słyszał ktoś z was o tym że rolnik musi kupić taką samą markę i model maszyny jaka jest na ofercie do agencji? Bo wiem żę do tej pory można było złożyć ofertę na np John deera a kupić sprzęt z innej marki np Case ale o tych samych parametrach i cenie , słyszał ktoś o czymś takim? I podobno z tego naboru wsztyskie wnioski mają być tak poprawiane że nie chodzi o sprzęt o danych parametrach a o konkretną markę i model.

Edytowano przez MarekUA

malina2277    2

a co jeśli na początku miałem Case a na poprawki dałem New Holland to co się będzie liczyć ??

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się