Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

PATr    238

Ktoś ostatnio pisał że dostał pismo że do końca roku zawieszają podpisywanie umów ale ile w tym prawdy to nikt nie wie

kami    2

i kolejny rok czekania będzie :) to już czwarty rok się zacznie od stycznia, szmat czasu, Polak potrafi :)

Wiadomość z agroFakt.pl

PATr    238

wniosek składał w styczniu 2011, trafił na białą listę, teraz ma nadzieje że będzie na zielonej, a zanim do niego dojdzie z podpisaniem umowy to będzie styczeń 2015, chociaż muszą mieć podpisane umowy do 31 grudnia 2014 więc wychodzi 4 lata czekania ;d

Ixpert77    0

Witam,

mi brakuje w lubelskim kilkadziesiąt miejsc do zielonej listy i dziś otrzymałem pismo aby uzupełnić papiery do wniosku. Jak to się dzieje że nie ma mnie na zielonej a coś ruszyło w tej sprawie? Tylko się cieszyc?

I77

subiektywny    4

dzwoniłem w tej sprawie do lubelskiego oddziału i dowiedziałem się, że rozpatrują wnioski do numeru 1200 mimo, że na zielonej liście mieści się niedużo pona 700 argumentując, że jest to tak zwana rezerwa, jeżeli chodzi o wnioski z numerami ponad 1200 to nic więcej nie są w stanie powiedziec, napewno nic się w tej chwili z nimi nie dzieje i nikt ich nie bierze pod uwagę

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

kami    2

@androproteam dokładnie tak jak napisał @PATr... Tylko mimo to że jestem jeszcze na białej liście to już miesiąc temu dostałem poprawki, no i już troch człowiekowi ulżyło, no i miałem nadzieje że w zime wszystko zostanie zakończone, że te dodatkowe pieniądze zostaną juz dawno wcielone w życie a tu forumowicze piszą, że w lutym dopiero to się stanie, no więc znowu miesiące czekania... Według mnie do perfekcji zostało to zrobione, tzn do póki nie bedzie nowego naboru to cały czas będą podpisywane umowy i cały czas maszyny i ciągniki będą kupywane i biznes się kręci bez przestojów, tylko że naszym kosztem :)

Lukowiak    0

Słuchajcie ja też złożyłem wniosek i jestem w Lubelskim 15.. Dostanę to dostanę, a nie to nie. Zobaczycie tylko ile rolników będzie przez ten nabór licytowanych. Większość z tych, którzy załapali się na zieloną listę złożyło wniosek, w którym jest mowa o znaczącym wzroście wartości dodanej... Ten wzrost jednak nie może być przez poł roku czy rok tylko znacznie dłużej. Niech tylko komuś powinie się noga, a w tym czasie agencja zrobi kontrolę i nie pozostaje wówczas nic innego niż oddanie sprzętu i wysokie kary...

Każdy ma rozum i powinien to wcześniej przewidzieć. Tak samo jak wszelkie wahania na rynku produktów rolnych. Ale Polacy tak mają że się zastawią a postawią, aby we wsi zaistnieć, a później płacz i zgrzytanie zębów. W sąsiedniej wsi już 2 poszło pod młotek (nie żebym się cieszył z czyjegoś nieszczęścia). Sporo jest też takich co kupiło full sprzętu z najwyższej półki a orzą na raz bo kasy na paliwo nie ma do podorywek, i sieją bez nawozów.

Pronar82a    30

Doszły mnie słychy nie wiem tego w 100% ale w przyszłych naborach żeby starać się o dofinansowanie będzie potrzebny wzrost na poziomie minimum 20% GVA...

Lukowiak    0

Budynki pewnie i dadzą, ale w gospodarstwie nie zawsze idzie tak jak się tego chce.

W tym roku dużo osób wpisało wzrost, a biorą tylko maszyny...

Ci którzy złożyli wnioski na budowę obór to ok, ale Ci którzy chcą wziąć tylko maszyny to życzę im powodzenia! Jest takie mądre Polskie przysłowie "jak sobie pościelisz tak się wyśpisz". Żeby nie było takiej sytuacji, że teraz te osoby będą się cieszyć i śmiać, że pomimo mniejszej ilości ESU dostały dofinansowanie, a za jakiś czas będą płakały że oni nie wiedzieli, że to musi być tak znaczący wzrost.

zdzichu124    0

Panowie, dostał ktoś z was juz płatnośc UPO lub chociaż decyzję? Po otrzymaniu decyzji srednio po jakim czasie jest przelew?

strzechu    33

nie ten dział.

UPO po nowym roku , JPO od początku grudnia , nie ma żadnej reguły co do czasu od dostania decyzji do kasy - reguła ogólna jest jedna im mniejsza płatność tym większa szansa na szybki przelew

TOMEK_11    2

wiem, że z PROWU 07-13 już nie skorzystam ale mam ewentualne pytanie na przyszłość, przykładowo chciałbym zakupić na PROW:

http://otomoto.pl/lemken-gruber-kristall-9-agregat-podorywkowy-A347952.html

cena brutto: 51 928

cena netto: 39 984

i zakładając finansowanie 50/50 bo podobno 40/60 już ma nie być zapłaciłbym w ostatecznym rozrachunku:

39 984:2=19 992

dobrze myślę?

pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez carmine2812
      CO zrobic jak nie ma cisnienia w pompie olejowej w u 2812????
    • Przez yacenty
      Aktualna dyskusja o cenach ciągników w 2014 roku przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72475-ceny-ciagnikow-2014/page__view__getlastpost

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach w poprzednim temacie: http://www.agrofoto....nikow-20102011/
    • Przez danielhaker
      Wrzucam cennik który będzie obowiązywał od początku przyszłego miesiąca.

Widzę, że fotki wygasły. Jak będę miał czas to uzupełnię jeszcze raz, ale zaznaczam, że nie mam 2015 (ewentualnie piszcie pw podając maila).
      Jeśli ktoś ma aktualny i zechciałby się nim podzielić na forum to zapraszam do kontaktu
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha