Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

martin0000    10

a na warmińsko -mazurskie wie ktoś ile wyszłoby mniej więcej dodatkowych wniosków?(nie moge otworzyć strony w formacie PDF) i mam pytanie czy jeżeli pieniędzy było by więcej niż osób na białych listach to czy by zrobili dodatkowy nabór z pozostalej kasy?

kiler    10

Wielkie dzienki tak myslałem ze jest to jakas różnica ale nie mogełem tego rozgryść. Jeżeli chcesz otworzyć wniosek to go napjpierw pobierz na dysk.

parobas    6

Jest to projekt Rozporządzenia, w którym masz nowy podział środków w euro - wzrost w Twoim województwie to różnica pomiędzy tym projektem, a zmienianym podziałem.

Szacowany wzrost środków wg zmienianego Rozporządzenia:

Łódzkie - ok. 320-350 dodatkowych wniosków

Małopolskie - ok. 130-150 dodatkowych wniosków

Uwaga! Są to dane szacunkowe uzależnione od m.in. kwoty dotacji w poszczególnych wnioskach, kursu euro itp.

Nowy podzial srodkow latwo znalezc, gdzie natomiast moge znalezc "stara" wartosc puli na moje wojewodztwo?

Tak aby obliczyc roznice.

Wiadomość z agroFakt.pl

michalcium    0

czy mógłby ktoś napisac o ile wzrośnie szacunkowo liczka wniosków w mazowieckim? dziś przyszły poprawki a na zielonej jeszcze nie jestem więc nwm czy wgl sie za to brać :unsure:

parobas    6

O ile miejsc zwiększy się na podlasiu?

moze niech ktos bardziej ogarniety ode mnie, wrzuci tabele o ile przybedzie kasy, we wszystkich wojewodztwach ?

zidane0390    0

Witam wszystkich :) jestem tu nowy

chciałem sie dowiedzieć czy mam jakieś szanse na modernizacje gospodarstwa i kupno nowego ciągnika, mam 55 lat i chowam bydło mleczne dokładnie 16 sztuk, mam 8h pastwisk swoich i 12h dzierżaw, mam syna który ma przejąc po mnie gospodarstwo, doradzicie czy mam jakieś szanse lub co w moim wypadku byście zrobili ?, dodam ze jestem z woj.mazowieckiego :)

dziękuje za wypowiedzi :rolleyes:

zetorr6441    25

Snickers przy kursie euro 4.2 i kwocie dofinansowania wyszło mi 290 wniosków . Przeliczał to jeszcze ktos w podlaskiem ??? Bo w sierpniu w gazecie wspólczesnej dyrektor arimr Białystok mówił ze 600 dostanie dodatkowo

adamelo    1

wedle tego podziału można wyliczyć iż w czterech województwach jest większa kwota przydzielona niż liczba oczekujących osób na liści, a są to województwa dolnośląskie, śląskie (środki większe o ok 10-11 mln zł), świętokrzyskie ( środki większe o około 8 mln zł) i warmińsko mazurskie...

karolwiesz    3

większym problemem jest to, że wg tego projektu osoby które się teraz nie załapią (będą na białej liście) automatycznie dostają decyzje odmowne i nie mogą liczyć na to że ktoś zrezygnuje a oni awansują na zieloną

większym problemem jest to, że wg tego projektu osoby które się teraz nie załapią (będą na białej liście) automatycznie dostają decyzje odmowne i nie mogą liczyć na to że ktoś zrezygnuje a oni awansują na zieloną

Tak, to jest największy problem.

W związku z tym zgłosiliśmy oficjalnie sprzeciw wobec tego zapisu w projektowanym Rozporządzeniu, ale na razie jesteśmy w naszym stanowisku osamotnieni. Izbom, kółkom i innym "obrońcom" polskiej wsi wszystko jedno ...

barrybond    2

To nieciekawie sie zapowiada, miałem nadzieje ze w WLKP dobije o 2tys. osób. Ciekawe w takim razie w jaki sposob beda chcieli wyczyscic pieniadze ktore pozostana z innych niezrealizowanych działan.

W nowym projekcie 252 950 tys. euro

W starym projekcie 238 632 tys. euro

252 950 - 238 632 = 14 318 tys. euro

14 318 * 4,20 = 60135,6tys. zł

60135,6/150 = 400,904

W lubelskim będzie to ok. 400 wniosków jednak:/ czyli zabraknie mi jakieś 150...chyba że coś się zmieni:)

adamelo    1

@adamelo a w warm.-mazur. o ile większe są środki jak mógłbyś napisać?

zwiększono o 6 054 720 euro * 4,2 = 25 429 824 / 120 osób które są na białej liście daję średnio 211,9 tys zwrotu na wniosek, czyli jakieś środki z całą pewnością zostaną

Tak, to jest największy problem.

W związku z tym zgłosiliśmy oficjalnie sprzeciw wobec tego zapisu w projektowanym Rozporządzeniu, ale na razie jesteśmy w naszym stanowisku osamotnieni. Izbom, kółkom i innym "obrońcom" polskiej wsi wszystko jedno ...

a co np z środkami które zostaną przydzielone po nowelizacji projektu na dane województwo, a nie zostaną rozdzielone ze względu na mniejsze zapotrzebowanie na chwilę obecną tzn. większe środki od ilości oczekujących wniosków na białej liście w czterech województwach (kwota ok 20 mln zł zaspokoiłaby ok 130 wniosków)?

Edytowano przez adamelo

PATr    238

21235947 euro *4.2=89190977,4 pln

średnia na wniosek to 150 tysięcy? więc 89190977,4/150000=594 wnioski, tak około oczywiście bo np. w tej chwili euro jest po 4,17

Mazowieckie oczywiście

Edytowano przez PATr

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się