Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Dlok    0
Napisano (edytowany)

Poniżej ilość punktów jaką mają wnioski na ostatnim zielonym miejscu na listach w poszczególnych województwach. Obliczanie punktów jest opisane szczegółowo w rozporządzeniu.

Lubelski 6,9100

Lubuski 9,9000

Łódzki 5,8233

Małpolski 9,6592

Opolski 8,0000

Pomorski 9,9850

Wielkopolski 9,9875

Zachodniopomorski 12,2642

Edytowano przez Dlok

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Możecie mnie uświadomić kuzyn złożył z 16 esu + GVA ( napisał że powiększy grunty orne przez dzierżawę na 5 lat i to ma być jego GVA) Przecież było jasno mówione że nie można zrobić gva poprzez powiększenie areału to wiedz jak jest naprawdę ??? MI brakuje 60 miejsc do zielonej, pożyjemy zobaczymy.

a kto powiedział, że nie można?

darek91    0

Pytanie do kolegów z Wielkopolski, którzy nie maja GVA i wspólnego użytkowania. Ile mieliście ESU i mniej więcej jakie miejsce?

Z moimi 24 ESU tuż przed 5000.

Szans nie mam ale jedna rzecz mnie ciekawi, bo rodzice nie dali kartki o obrotach stada z PRG (gdzieś się zgubiła lub co prędzej ja drukując wniosek ją przegapiłem), reszta była i na tej podstawie na pewno dało się wyliczyć ESU i punkty na listę rankingową. Z jednej strony znajomy z GVA grubo ponad 2000 pozycję a drugi bez GVA jest około 4000 miejsca i nie wiem co myśleć.

I się zastanawiam czy dałem za przeproszeniem d*py <_<

Gratulacje dla tych z zielonej a dla tych z białej aby się jeszcze jakaś kasa znalazła :)

Wiadomość z agroFakt.pl

TheBociek1996    515

Moim zdaniem wielkopolska nie powinna przystąpić do tego naboru, bo nie dość że jest jednym z województw, które wykorzystały najwięcej kasy, to do tego teraz jest aż przeszło 700 miejsc na zielonej liście a np województwo lubelskie ma wszystkich wniosków poniżej 700. To jest niewykorzystana kasa w poprzednich naborach więc moim zdaniem powinna ona zostać przeznaczona na województwa słabiej rozwinięte rolniczo.

Tyle w temacie.

Luke16    144
Napisano (edytowany)

Arek oby na pewno z tym ESU w łodzkim jesteś na zielonej?? Bo ja mam podobnie też z łodzkiego i 2XXX miejsce :D więc coś mi tutaj nie pasi... Kolega crative też jest z łodzkiego ma większe ESU od Ciebie i jest na 17XX miejscu...

Edytowano przez Luke16

raul1985    0

lubelskie 10 esu i 23xx d*pa totalna, kolega miał 29esu bez gva 11xx ,następny 17 esu 17xx bez gva , wiec małe szanse żeby bez gva przeszedł wniosek :(

Marcin133    21

łódzkie niecałe 20esu bez gva 156X pewnie nie ma szans nawet jak kasy dołożą. pewnie z gva by było zielone ale nie jest takie proste udowodnić póżniej wzrost

marcin2057    20

a ja w łódzkim jestem na białej liście o numerze ok 2700 więc pewnie nie mam szans w tym roku na zakup maszyn ?

lukaczmarek    265

Arek oby na pewno z tym ESU w łodzkim jesteś na zielonej?? Bo ja mam podobnie też z łodzkiego i 2XXX miejsce :D więc coś mi tutaj nie pasi... Kolega crative też jest z łodzkiego ma większe ESU od Ciebie i jest na 17XX miejscu...

Ale on miał GVA

Ja miałem 28,07 bez gva i 900 miejsce

Popaprańcy w małopolsce dali tylko 70 osobom sam się nie załapałem a esu było 28, jeżeli wiedzieli że będą mieli tak mało kasy to nie trzeba było w ogóle rozgłaszać tego a tak dali paprykarzom z igołomi po nazwiskach widzę że większość z tamtych okolic, podobno też preferowali tych co już brali i im zostało, na liście jestem prawie 400 nie wiem czekać na to czy dać se spokój a kasę przepier.....ić. Jak się jest na tej białej to się dostaje czy odwalają, proszę poradźcie co robić czekać ile może to potrwać. W tym momencie zgłupiałem.

barrybond    2

Możecie mnie uświadomić kuzyn złożył z 16 esu + GVA ( napisał że powiększy grunty orne przez dzierżawę na 5 lat i to ma być jego GVA) Przecież było jasno mówione że nie można zrobić gva poprzez powiększenie areału to wiedz jak jest naprawdę ??? MI brakuje 60 miejsc do zielonej, pożyjemy zobaczymy.

Narazie z tego co wiem to pracownicy agencji, przepisywali dane z wniosku bezmyslnie i tylko obliczali punkty. Jak teraz dojdzie do sprawdzania wnioskow pod wzgledem merytorycznym to pewnie kuzynowi obetną 5 punktow i poleci pod koniec listy...

komodo    87

w lodzkim brakuje mi okolo 50 pozycji jak myslicie bedzie jeszcze cos z tego czy nie?

zyga2905    19

Ku..wa ale bigos heh... wlkp 27xx miejsce, ESU 30 bez GVA :) nie widze tego za kolorowo....

TheBociek1996    515

Popaprańcy w małopolsce dali tylko 70 osobom sam się nie załapałem a esu było 28, jeżeli wiedzieli że będą mieli tak mało kasy to nie trzeba było w ogóle rozgłaszać tego a tak dali paprykarzom z igołomi po nazwiskach widzę że większość z tamtych okolic, podobno też preferowali tych co już brali i im zostało, na liście jestem prawie 400 nie wiem czekać na to czy dać se spokój a kasę przepier.....ić. Jak się jest na tej białej to się dostaje czy odwalają, proszę poradźcie co robić czekać ile może to potrwać. W tym momencie zgłupiałem.

Nam gościu powiedział, że wnioski mają być rozpatrzone do końca 2013 czyli chyba lepiej poczekać. My jesteśmy o połowę bliżej zielonej.

DanielFarmer    105

w lodzkim brakuje mi okolo 50 pozycji jak myslicie bedzie jeszcze cos z tego czy nie?

Bedzie napewno tylko poczekasz troche az tych przed Tobą przewietrzą.Dostaniesz się na zieloną na bank

tobago    6

i tak w tym całym zamieszaniu wygranymi są ODRy i prywatne firmy doradcze

JONH91    0

Łódzkie - X przy 12 ESU :) kiedy można się spodziewać pierwszych poprawek z ARiMR??

nagle się dowiaduję że te oszołomy w agencji obcięli mi esu ponieważ oni nie uwzględniają produkcji czosnku na tak wysokim poziomie, czy jeżeli podałem szczegółowe wyliczenia wartości dodanej i poparłem to to mógłbym się odwołać od decyzji tak aby zatwierdzili mi tak jak było czy nie da rady, kłócić się z nimi na siłę, czy sobie dać spokój. O to nasza zasrana rzeczywistość, człowiek który ma mało pola ale dobrze stoi ni jak nie może dostać pomocy bo co to za gospodarka a tak zwani farmerzy z hektarami mający rozlatujący się dom mają po cztery ciagniki nowe i kredytu w banku od groma no ale oni hektary mają. Jakby napisać w odwołaniu że nie ma się czym robić bo nie mam traktora to co jak myślicie dało by to coś, może pchnęło by mnie do przodu. Nie miał ktos takiego przypadku

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się