Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

lukaczmarek    265

Nie rozumiem co niektórych tu piszących.

Przecież zasady kolejności przyznawania wniosków były juz ustalone przed rozpoczęciem naboru i wiadomo jakie są więc nie wiem po co niektórzy chcą wymyślać koło na nowo? Poczytajcie zasady naboru a nie piszecie głupoty.

Wjazda    0

Witam. Mam pytanko jestem na zielonej liście w mazowieckim już od lutego. Czy wiecie co dalej. Jaka to jest procedura, agencja odezwie się sama czy ja mam do nich. Kiedy mogę dostać zwrot, jak długo to trwa. Może jestem trochę niecierpliwy ale pewne sprawy mnie pilą

marcinek192    8

statutowa kolejnosc rozpatrywania wnioskow to jedno. . .a obecne zalozenia/preferencje arimr swoja droga..

Wiadomość z agroFakt.pl

danield28    33
Napisano (edytowany)
statutowa kolejnosc rozpatrywania wnioskow to jedno. . .a obecne zalozenia/preferencje arimr swoja droga..

Jakie obecne założenia...? Zasady zostały ustalonę przed grą i najlpiej jest mieć 28 ESU to moim zdaniem nie jest to już gospodarstwo niskotowarowe więc nie wiem o co tobie biega... Pozdrawiam

Edytowano przez danield28

lukaczmarek    265

Nie wiem o czym ty piszesz? jakie preferencje? Wnioski nie są rozpatrywane wg widzimisię osób prowadzących wnioski tylko wg zasad które były ustalone jeszcze przed naborem.

danielo2007    0

w Lubelskim jest około 3,9 do 4 tyś wniosków i nie pytać skad wiem, bo wiem ze tak jest napewno od człowieka z arimr.

lukaczmarek    265

ok:) powiedzmy ze tak jest :)

Jeśli masz jakieś informacje na ten temat to opisz to dokładnie a nie tylko rzucasz półsłówkami.

janczar810    247

wlkp podobno 6 tys wniosków :D

łe to fajnie moze sie załapie :D

Ale z tego co widze w skali ogólnej kraju to i tak wydaje mi sie ze bedzie wiecej w wlkp. :(

licze na to iz wyczyszcza kaske z innych programów i dołożą na "naszą" MGR

niby listy maja jeszcze byc w maju. dodzwonic do ARiMR nie moge chyba ostro tam wnioski licza i punktacje.

seboss    0

łe to fajnie moze sie załapie :D

Ale z tego co widze w skali ogólnej kraju to i tak wydaje mi sie ze bedzie wiecej w wlkp. :(

licze na to iz wyczyszcza kaske z innych programów i dołożą na "naszą" MGR

niby listy maja jeszcze byc w maju. dodzwonic do ARiMR nie moge chyba ostro tam wnioski licza i punktacje.

hej kolego to ile masz esu ????????

Furios_pl    0

Witam czy po ogłoszeniu wyników (29 maja ) i znajdę się na zielonej liście mogę już zakupić sprzęt, będzie on uznany czy muszę czekać na decyzje z agencji?

Luke16    156

Furios_pl dobre pytanie :D :D My chcieliśmy już przed ogłoszeniem listy zakupić i niestety ciągnik stoi na placu a trzeba czekać na liste...

janczar810    247

hej kolego to ile masz esu ????????

juz nie pamietam ale cos w okolicy 25-26esu

TheBociek1996    515

Witam czy po ogłoszeniu wyników (29 maja ) i znajdę się na zielonej liście mogę już zakupić sprzęt, będzie on uznany czy muszę czekać na decyzje z agencji?

Możesz go zakupić nawet i teraz, ale na własne ryzyko, a jak chcesz na pewniaka to ogólnie jak by to opisać to jeśli będziesz na zielonej liście, oni się do ciebie sami zgłoszą i przed tym możesz mieć ewentualne poprawki i "trochę" spraw papierkowych, potem wzywają cie do podpisania umowy - ty idziesz zamawiać sprzęt, wpłacasz dealerowi całość i potem czekasz na zwrot połowy z UE.

Luke16    156

Bociek mylisz się .... W tym naborze trzeba ewidentnie czekać na liste w żadnym wypadku nie można kupować sprzętu przed listą ... Wiem to z 3 źródeł i każde potwierdzało tą wersje... po ogłoszeniu listy i załapaniu się na niej spokojnie sprzęt można kupować...

z tego co wiem to na mgr mozna kupowac sprzet po ogloszeniu pierwszej listy rankingowej. we wczesniejszych naborach tak bylo i jest w tym.

w tym naborze zadnych nowosci odnosnie tego nie robili.,

kamil41    28

właśnie że są zmiany, w przypadku wniosku grupowego mozna kupować dopiero po podpisaniu umowy

w wlkp 6tys wniosków, jak ktoś nie ma wiecej jak 10pkt to bedzie problem

katopo    4

Co do wielkopolski to potwierdzam że jest około 6tyś wniosków ale też dowiedziałem się w swoim BP że strasznie dużo wniosków (podobno już 1/3) jest odrzucanych z powodu podania nieprawdziwych danych. Ludzie podobno popisali że mają nie wiadomo ile bydła (żeby zwiększyć ESU) a to jest sprawdzane ze stanem faktycznym i jeśli się nie zgadza to taki wniosek jest odrzucany bez rozpatrzenia.

Takie informacje mam z BP a na ile one są prawdziwe to okaże się już za około tydzień.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez carmine2812
      CO zrobic jak nie ma cisnienia w pompie olejowej w u 2812????
    • Przez yacenty
      Aktualna dyskusja o cenach ciągników w 2014 roku przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72475-ceny-ciagnikow-2014/page__view__getlastpost

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach w poprzednim temacie: http://www.agrofoto....nikow-20102011/
    • Przez danielhaker
      Wrzucam cennik który będzie obowiązywał od początku przyszłego miesiąca.

Widzę, że fotki wygasły. Jak będę miał czas to uzupełnię jeszcze raz, ale zaznaczam, że nie mam 2015 (ewentualnie piszcie pw podając maila).
      Jeśli ktoś ma aktualny i zechciałby się nim podzielić na forum to zapraszam do kontaktu
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha