Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Marcin34    4

czy mając 53 ha ornego i esu ok 9 mam szanse na dostanie MGR bym składał na kombajn i ciągnik koło 80 km. województwo lubelskie.

ludzie składaja i maja po 5 esu sam składałem z 7 esu więc próbuj

Ja składam z 7 ESU ,choć myśle że to strata czasu i kasy no ale zaryzykuje. Ale mam pytanie czy w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku maszyny musiał bym zakupić z tych firm co mam w ofertach ,czy można tą samą maszyne zakupić od zupełnie innego dilera ?

janczar810    245

oferta handlowa nie jest wiążąca to tylko informacja dla ARiMR co do ceny a Ty mozesz kupić gdzie chcesz z takimi parametrami z jakimi złozyłeś we wniosku

Wiadomość z agroFakt.pl

H3ni0    24

My składaliśmy z 9 ESU w Łódzkim. Chcemy spróbować jak byśmy nie złożyli wniosku to byśmy pewnie żałowali.

dawciu22    9

mi jeden z przedstawicieli od robienia wniosków, powiedział że ESU moje 7-9 i ojca 11-13 nie ma szans przejść, jestem z wlkp

agroszymon    0

Z tego co ja wiem to można łączyć MGR i MR. Jak będe miał chwile to poszukam rozporządzenie. Jest tylko różnica że w młodym rolniku jeśli masz wydać kasę na maszynę to akceptują wartość brutto, (w moim przypadku dostałem 50tys. musiałem wydać 37500 brutto lub więcej) a w MGR wartość netto tak że łącząc te programy musisz praktycznie brać wartość netto czyli w moim przypadku było by to 37500 netto.

tobago    6

Składa ktoś wniosek goły, bez oświadczeń, zaświadczeń, ofert handlowych, nawet biznesplanu? Wiem że tak mozna i jest on normalnie rozpatrywany jak kompletny. Dopiero po umieszczeniu na liście i ewentualnym załapaniu sie jest reszta uzupełniana.

dawidPiputa    1

Według mnie dla kazdego wystarczy. Po prostu bedza przesuwać kase z innych wojewodztw i tyle. dane z piątku:

Do 12 kwietnia, rolnicy z ośmiu województw złożyli w swoich oddziałach regionalnych 2500 wniosków, w których ubiegają się o przyznanie im ok. 359 mln zł wsparcia. Dostępna pula środków na taką pomoc wynosi ok. 537 mln zł.

Jeżeli przekroczą 537 miliona no to bedzie problem ale wydaje mi sie ze to sie nie stanie. U mnie rodzice mieli 18,4 ESU

Vrykoulakas    11

ja tez tak w poprzednim naborze myślałem, starczy dla wszystkich, z łódzkiego, 8 marca ZONK 1000 do zielonej, i też po zamknięciu przyjmowania wniosków było sporo mniej niż się ostatecznie okazało, fakt, że po dokładkach starczyło dla łódzkiego ale poprzesuwali środki z innych działań, tu pewnie tez przesuną ale chyba niewiele.

wtyczka7    0

Według mnie dla kazdego wystarczy. Po prostu bedza przesuwać kase z innych wojewodztw i tyle. dane z piątku:

Do 12 kwietnia, rolnicy z ośmiu województw złożyli w swoich oddziałach regionalnych 2500 wniosków, w których ubiegają się o przyznanie im ok. 359 mln zł wsparcia. Dostępna pula środków na taką pomoc wynosi ok. 537 mln zł.

Jeżeli przekroczą 537 miliona no to bedzie problem ale wydaje mi sie ze to sie nie stanie. U mnie rodzice mieli 18,4 ESU

Do 15 kwietnia, rolnicy z ośmiu województw złożyli w swoich oddziałach regionalnych 3026 wniosków, w których ubiegają się o przyznanie im ok. 450 mln zł wsparcia w ramach działania "Modernizacja gospodarstw rolnych". Dostępna pula środków na taką pomoc wynosi ok. 537 mln zł.3 dni i prawie 100 mln niezłe podkręcenie tempa ;)

Edytowano przez wtyczka7

Piwo111    4

Mam pytanie czy w tym roku bedzie nabór w mazowieckim ? mam 18 ESU czy mam szanse ? i jak nie to kiedy bedzie nabór w mazowieckim

Marcin34    4

dziś złożyłem to już jest 3027 , i pustki w oddziale Lublin

a nie wiesz ile jest złożonych wniosków w lubelskim ?

łukasz    29

Ja złożyłem. Z tego co się orientuję to dużo wniosków wpłynie w ostatniej chwili :)

Edytowano przez łukasz

krzychu330    0

Witam , mam pytanie czy muszę posiadać świnki lub bydło by dostać dofinasowanie na zakup maszyn ,,,bo dziś gadałem z który zajmuję się tymi wnioskami i gadał że jak nie trzymam żadnego dofinansowania ..proszę o jak najszybszą odpowiedz ..pozdrawiam

naj1306    1

Witam , mam pytanie czy muszę posiadać świnki lub bydło by dostać dofinasowanie na zakup maszyn ,,,bo dziś gadałem z który zajmuję się tymi wnioskami i gadał że jak nie trzymam żadnego dofinansowania ..proszę o jak najszybszą odpowiedz ..pozdrawiam

Nie musisz.Ważne jest ESU.

kris14    259

A ESU zależy od ilości produkcji i w polu i w zagrodzie. Jeżeli masz dużo ha to masz wystarczającą ilość ESU, mali (tak jak ja) ESU sobie podnoszą produkcją zwierzęcą, można też kwiatkami, jak kto woli :)

olimpik111    0

panowie jest pytanie na szybko: do ułożenia kostki koło obory to będę potrzebował oferty, kosztorysu i jakiegoś planu- tylko zastanawiam się gdzie taki plan mógłbym dostać od firmy układającej mi kostkę czy muszę prywatnie u architekta?

Edytowano przez olimpik111

łukasz    29

Rozmawiałem z znajomym który pracuje w OR ARiMR i twierdzi, że osób podobnie doinformowanych jak @olimpik nie brakuje. Ludzie sami nie widzą co mają w wnioskach a najczęściej takie durnoty, że głowa mała. Więc radzę sumiennie wypełniać dokumenty i najlepiej mieć na wszystko potwierdzenia umowy itp. ponieważ agencja będzię bardzo restrykcyjnie werfikować każdy wniosek.

vicia1223    10

Koledzy obeznani w temacie MGR nie odpisujcie tym amatorom zadających pytania typu : Panowie pytanie na szybko kolegi Olimpik ..

Proboszcza zapytaj jeśli wokół plebaniu układał kostkę . Usiądź spokojnie 2 godzuny , przeczytaj 100 stron wstecz i będziesz więcej wiedział niż ten co Ci wniosek przygotowuje , bo jeśli sam robisz w co wątpię to naprawdę masz obeznanie .w temacie. Zejdź z forum i wróć do Need for Speeda :)

Arek    113

Dziś składałem w Łodzi i wg. znaku sprawy ok 900 osób złożyło.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się