Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tobago    6

Ponawiam pytanie o tabele 6,7,8,9 w biznesplanie i konieczność ich uzupełniania. Trzeba, nie trzeba?

bialy2005    193

Kolego bez urazy ale na ten areał to wiecej jak 80km to Ci nie potrzebna. taki ciagnik to maszyna uniwersalna do wszytkiea tym 120KM to bys rocznie moze 100 mth zrobił wiec sam Pomysl czy to ma sens? Ja pare lat wstecz obrabiałęm 40ha ciagnikiem 80km i wcale nie było to trudne, upr-siewny tez ciagał tylko nie talerzowy :)

Marcian1234    14

co mogę wpisać wniosek na MGR żeby podnisosło mi GVA ??? Wiem że sam powinnem wiedzieć co mi potrzebne ale liczę na wasze propozycje :)

Wiadomość z agroFakt.pl

marzencia    6

proszę o poradę. prowadzę z mężem gospodarstwo, czy mąż mając również działalność którą założył dwa lata temu na "różnicowanie" może złożyć wniosek na modernizację jako firma? nr gosp. mam ja, ale grunty mamy wspólne. chodzi o to abym ja nie przechodziła na vat, a on będąc vatowcem wziął sprzęt na siebie. da się tak?

waldas32    0

dostałem młodego rolnika i w tym roku oddam do użytku chlewnie mogę ją jakoś podać jako wzrost GVA z ciągnika, że np. będzie transportował żywieć do rzeźni która zaoferuje wiekszą stawkę albo coś w tym stylu?

kissmy...    57

proszę o poradę. prowadzę z mężem gospodarstwo, czy mąż mając również działalność którą założył dwa lata temu na "różnicowanie" może złożyć wniosek na modernizację jako firma? nr gosp. mam ja, ale grunty mamy wspólne. chodzi o to abym ja nie przechodziła na vat, a on będąc vatowcem wziął sprzęt na siebie. da się tak?

a jaki mąż ma PKD? i jaka jest forma prowadzonej DG? osoby prawne również mogą korzystać z tego działania

H3ni0    24

Jakie ESU mieliscie w poprzednich naborach w lodzkim i czy dostaliscie zwrot?

Arek    113

jak dostanę zwrot to zacznę się martwić :)

A później będziesz się martwił jak będą chcieli zabrać dofinansowanie....

Vrykoulakas    11

Jakie ESU mieliscie w poprzednich naborach w lodzkim i czy dostaliscie zwrot?

ok 4,5 esu, umowa podpisana, walczę obecnie z dilerami, najpierw zakup potem zwrot.

Ramzes1987x    3

Witam a czy rolnik który ma 56 lat może wziąć nową prase np sipme na PROW?

I ile by mógł dostać ewelntualnie zwrotu?

marzencia    6

a jaki mąż ma PKD? i jaka jest forma prowadzonej DG? osoby prawne również mogą korzystać z tego działania

nr pkd 01 61 Z są to usługi dla rolnictwa i leśnictwa

Edytowano przez marzencia

yacenty    557

są jakieś dokładne wytyczne, gdzie powinny wisieć tablice informujące o korzystaniu z MGR?

Może być na garażu? musi być na domu? Jakaś konkretna część obejścia?

danielhaker    805

Przede wszystkim musi być widoczna. Nie może być powieszona za stodołą :P ani w budynku na ścianie.

Nie musi to być dom, może to być gdzieś na garażu, gdzie widać z drogi.

Jeżeli cel dotyczył budowy budynku lub jego modernizacji to musi być powieszona chyba na tym budynku.

Jeżeli się mylę to poprawcie mnie.

dj.vadium    1

UWAGA

W momencie rozpoczęcia działalności gospodarczej, w ramach której rolnik staje się podatnikiem VAT czynnym, również w zakresie prowadzonego gospodarstwa rolnego i dokonywanej z tego tytułu sprzedaży własnych płodów rolnych, rolnik traci status rolnika ryczałtowego i również staje się podatnikiem VAT czynnym.

ale jak sam się przekonałem co US to inaczej interpretują przepisy.. więc wszystko zależy od twojego US.......

Edytowano przez dj.vadium

kissmy...    57

nr pkd 01 61 Z są to usługi dla rolnictwa i leśnictwa

i w ramach tej działalności jest podatnikiem vat czynnym, a gospodarstwo macie na ryczałcie?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się