Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Wystarczy podanie numeru księgi wieczystej i wtedy odpisy nie sa potrzebne

Te miliony zapytań u dealerów to po części wynikają z potrzeby załączenia 2 ofert

Wiadomość z agroFakt.pl

agroszymon    0

@katopo Pytanie zasadnicze czy będziesz mógł składać wniosek na PROW jeśli dopiero zaczynasz swoją przygode z rolnictwem ?? Możliwe że się myle ale chyba trzeba przynajmniej rok prowadzić....

olimpik111    0

no zwierzaki są heh 130 koni to nawet się nie spodziewałem;)

Jasne ze będziesz mógł ja wpisać do modernizacji.

Edytowano przez olimpik111

katopo    4

Dokładnie to mam gospodarstwo na siebie od czerwca i przejmowałem je na Młodego Rolnika. I pierwsze słyszę żeby był wymóg roku prowadzenia gospodarstwa bo znam ludzi co brali modernizację i młodego rolnika wykorzystywali jako wkład własny.

DanielFarmer    108

dokładnie,ja tak zrobiłem jak kolega mówi wyzej mlody rolnik jako wklad wlasny.Mało tego gospodarstwo przekazal mi "Prezes" 29grudnia aktem notarialnym a 15 czy tam 17 stycznia składałem juz wniosek na mgr ;) także da się wszystko :P

Edytowano przez DanielFarmer

kris14    259

Wystarczy podanie numeru księgi wieczystej i wtedy odpisy nie sa potrzebne

Z tego co wiem od doradcy to numer wystarczy, ale wtedy kiedy księgi są w wersji elektronicznej.

Jeżeli występują nadal w papierze (tak jak było u mnie) to potrzebne są odpisy.

yacenty    565

@katopo Pytanie zasadnicze czy będziesz mógł składać wniosek na PROW jeśli dopiero zaczynasz swoją przygode z rolnictwem ?? Możliwe że się myle ale chyba trzeba przynajmniej rok prowadzić....

brat składał wniosek tydzien po przekazaniu gospodarstwa

konrad451    3

witam, czy jesli w 2011 skladalem wniosek i dostarczalem te wszystkie zaswiadczenia np od weterynarii to musze jeszcze raz w tym roku je dolaczac? to samo dotyczy wyksztalcenia i tych wszystkich zalacznikow z urzedow

kamil41    28

nasza pani wiceminister rolnictwa Zofia Szalczyk na spotkaniu w Pile poinformowała że z powodu dużego zainteresowania zakup ciagnika na MGR nie bedzie mozliwy, nie wiem jak chcą to zrobić ale takie słowa padły

karol    2

pytałem w kilku firmach o opłaty za wniosek:

1. 500zł za wniosek, jeśli przejdzie to przy zwrocie 100tys - opłata dodatkowa 3000zł przy zwrocie 200tys i wyżej - opłata 4000zł

2. 1000zł wniosek, jeśli przejdzie to przy maszynach opłata dodatkowa 1000zł przy budowlach opłata 2000zł

3. 1000zł za wniosek jeśli przejdzie 1000zł i przy wniosku o płatność 1000zł

swój zrobie sam... doradcy zrobią takie żniwa, że szok

każdy z doradców których pytałem się o wypełnienie wypełnią każdy wniosek byle tylko wziąć kase za wypełnienie...

strzechu    33

złodziejstwo i tyle , wypełnić wniosek to max. 5 godzin dla kogoś kto go robi z instrukcją w ręku. Jak będzie coś źle to i tak błędy wytknie sprawdzający i najczęściej powie jak wypełnić żeby było dobrze.

Wniosek - jak ktoś ma za dużo kasy to niech bierze sobie doradców / firmy doradcze .

Arek    113

Odnośnie wąskich kół do ciągnika o których pisałem wcześniej, wiem od dilera i dwóch osób, które piszą wnioski, że łódzki oddział arimr traktuje koła do międzyrzędzi jako część zamienną (remont) i nie chce przyznać dofinansowania.

Jak to jest w innych oddziałach? Wpisać te koła we wniosek i walczyć ?

freetaxi    170

pytałem w kilku firmach o opłaty za wniosek:

1. 500zł za wniosek, jeśli przejdzie to przy zwrocie 100tys - opłata dodatkowa 3000zł przy zwrocie 200tys i wyżej - opłata 4000zł

2. 1000zł wniosek, jeśli przejdzie to przy maszynach opłata dodatkowa 1000zł przy budowlach opłata 2000zł

3. 1000zł za wniosek jeśli przejdzie 1000zł i przy wniosku o płatność 1000zł

swój zrobie sam... doradcy zrobią takie żniwa, że szok

każdy z doradców których pytałem się o wypełnienie wypełnią każdy wniosek byle tylko wziąć kase za wypełnienie...

Ceny faktycznie jak z kosmosu.

bialy2005    193

ten cały Nabór to jeden wielki pic na wode i nabicie kasy firm piszacych wnioski. Nikomu nie wyjasnia że szansa na otrzymanie dofinansowania w tym naborze maja tylko gospodarstwa w okolicy 28 ESU. NP w lubelskim kasy jest na około 500 wniosków a mysle ze bedzie 5tys wiec taki co wychodzi mu około 20ESU to nie ma po co skłądac, ale doradcy beda pisac i bajki opowadac. DO mnie dzwonia znajomi z okolicy i pytjac co robic i im tłumacze jak sytuacja wyglada i że wywalenie kasy na wniosek i cała otoczke lekarze, zaswiadczenia itd. To na 90% wywalenie kasy w błoto. Nie pisze wniosków na to czasu ale swoje wszystkie robiłęm sam bez wiekszych problemów i według mie tylko ci co robia sami wnioske a maja słabe ESU moga pokusic sie o złozenie bo wiele nie ryzykuja.

olimpik111    0

A POWIEDZCIE MI CZY MAJĄC UMOWĘ NOTARIALNĄ ( UŻYCZENIA ) Z WŁAŚCICIELEM GOSPODARSTWA NA 10 LAT TO WE WNIOSKU ZAZNACZAM ZE JEST ONO WSPÓŁWŁASNOŚCIĄ CZY NIE. STANOWI MOIM ZDANIEM ONO WŁASNOŚĆ MAMY A NA MNIE JEST UŻYCZENIE I NIE WIEM CO ZAZNACZYĆ W POD. PUNK 11.1 WNIOSKU???

To samo tyczy się dzierżaw mam podpisane na 10 lat od właścicieli ziemi która jest współwłasnością ich i ich nieżyjących współmałżonków więc zaznaczać współwłasność czy nie? Oraz powierzchnia gosp ( w ha UR) to znaczy gospodarstwo bez lasów?

solaris7    1

mam pytanie . odnosnie ofert

jak mam oferte na np siewnik do qq z Gaspardo 6 rzedową to druga oferta tez musi byc na tą marke czy moze byc inna

agroszymon    0

Tak, jednak się pomyliłem. To w różnicowaniu trzeba było być rok w KRUSie i mieć dopłaty za poprzedni rok. Kto pyta nie błądzi :)

No nic siadam, czytam, wypełniam, składam :)

Powodzenia dla wszystkich.

olimpik111    0

skąd wziąć elektroniczny nr księgi wieczystej dzierżawionej działki??? nie możesz wziąc na inną maszynę ale o tych samych parametrach( podobnych)

damianzbr    987

Z sieci. Musisz znać nr. Na geoportalu go znajdziesz klikając na swoją działkę, opłacić coś około 40 zł i masz. Lub też udać się do sądu do wydziału ksiąg wieczystych.

Z7245    10

Ludzie tak naprawdę wypełnienie wniosku to żaden problem można zrobić to samemu. Z załączników to trzeba tylko oferty dołączyć i te które są na formularzach ARiMR pozostałe tj. Wypis z ksiąg wieczystych, zaświadczenie od powiatowego lekarza weterynarii można dostarczyć na etapie weryfikacji. Nie dajcie się naciągnąć firmom doradczym wniosek jest każdy w stanie wypełnić sam to żadan filozofia, jeżeli ktoś sam nie potrafi wypełnić to i nawet dokładnie nie będzie wiedział co tam jest a firma może cuda na kiju tam powypisywać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez carmine2812
      CO zrobic jak nie ma cisnienia w pompie olejowej w u 2812????
    • Przez yacenty
      Aktualna dyskusja o cenach ciągników w 2014 roku przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72475-ceny-ciagnikow-2014/page__view__getlastpost

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach w poprzednim temacie: http://www.agrofoto....nikow-20102011/
    • Przez danielhaker
      Wrzucam cennik który będzie obowiązywał od początku przyszłego miesiąca.

Widzę, że fotki wygasły. Jak będę miał czas to uzupełnię jeszcze raz, ale zaznaczam, że nie mam 2015 (ewentualnie piszcie pw podając maila).
      Jeśli ktoś ma aktualny i zechciałby się nim podzielić na forum to zapraszam do kontaktu
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha