Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

barrybond    2

mam pytanie chciałbym skorzystać z prowu lecz moje gospodarstwo ledwo przekracza 4 esu chciałbym zakupić kilka maszyn i utwardzić podwórze,aby to wymagane 4 esu bedę uprawiał pietruszkę to znacznie się mi ono zwiększy,lecz czy mam w ogóle jakiekolwiek szanse całość mojego planu to około 100tys zł,pewien pracownik ktory te wnioski by za mnie wypełnił wziąłby 1700zł jako 1 transza i 2 1700 jeżeli dotrzymam dofinansowanie,czy warto starać się z tak niskim współczynnikiem czy poczekać na nowy prow??

Z takim ESU na pewno nie zgodziłbym się na firmę doradczą, tym bardziej że z góry płacisz 1700, wydrukuj sobie wniosek i instrukcje i spróbuj wypełnić, będziesz miał poprawki to jakoś pozniej bedziesz mógł sobie doczytac. Chyba, że chcesz firme na 100% to niech Ci napiszą, ale powiedz ze kasa calość tylko jezeli dostaniesz dofinansowanie i zobaczysz wtedy ich reakcje. Bo naciągaczy nie brakuje teraz.

katopo    4

Mam takie pytanie bo chcę składać na ciągnik około 65KM ale aktualnie nie jestem zdecydowany co do konkretnej marki i modelu. Czy przy skłanianiu wniosku będę musiał się określić? Czy wystarczy jak napiszę ciągnika 4x4 o mocy 65KM a oferty będą na różne modele?

kris14    259

Musisz mieć 2 oferty na ten sam ciągnik od różnych dostawców.

Później możesz zrobić aneks do umowy i zmienić oferty.

Wiadomość z agroFakt.pl

kris14    259

Tej samej marki i mocy- tzn ten sam model i w tym samym wyposażeniu.

BARABUS    6

jesteś tego pewien ? bo mi sie wydaje ze dwie oferty różnych marek tyle ze o podobnej mocy i wyposażeniu....

takie miałem zapytania, kryterium to moc od 130-160KM... tak mi kazał zrobić znajomy który pomaga mi wypełnić wniosek ale teraz zwatpilem i musze go dopytac

rolnikursus    21

Oferta może dotyczyć innej marki aby moc była podobna lub taka sama (żeby mieściła się w podany, kryterium np. 60-70km).

A o co chodzi że dwa zapytania do oferty? Bo tego nie rozumiem?

matbar    1

Będę pisał wniosek sam raz napisałem i przeszedł . i mam pytanie esu to liczy się z ostatniego grudnia 2012 jak bydło?

kris14    259

A może jest tak jak mówicie, ja zrobiłem 2 oferty na to samo od innych dostawców.

Jeżeli chodzi o zapytania ofertowe to robimy osobne zapytanie dla każdego dostawcy i na tym zapytaniu podajemy maszynę na jaką chcemy uzyskać ofertę (jak jest kilka maszyn to je wpisujemy)

Tzn u mnie wyglądało to tak:

W firmie X chce kupić ciągnik, agregat i rozrzutnik- robię zapytanie ofertowe na te maszyny dla tej firmy X

Drugim dostawcą jest firma Y- tam również robię zapytanie o te same maszyny, ponieważ obie firmy oferują te sam asortyment. Mam 2 zapytania ofertowe i łącznie 6 ofert na maszyny.

Niestety prasę którą chcę kupić nie ma ani we firmie X ani Y, dlatego udałem się do firmy Z z zapytaniem na prasę i otrzymałem ofertę.

Drugą ofertę na prasę mam z jeszcze innej firmy- firmy np V i też mam ofertę na prasę.

Oferty między sobą różnią się ceną- korzystniejsza jest we firmie gdzie chcę kupić maszynę faktycznie, ponieważ jednym z czynników decydujących w zapytaniu ofertowym jest cena.

I taki mała rada- są firmy które między sobą załatwiają różne oferty, tzn wymieniają się nimi i można w jednej firmie załatwić oferty od dwóch różnych dostawców- duża oszczędność czasu i pieniędzy jeżeli dealerzy są od siebie oddaleni na znaczną odległość.

Arek    113

Będę pisał wniosek sam raz napisałem i przeszedł . i mam pytanie esu to liczy się z ostatniego grudnia 2012 jak bydło?

Przeczytaj sobie dokładnie instrukcje. 1.1.2013 lub stan średnio roczny za 2013.

barrybond    2

To ja mam pytanie odnośnie ofert, czy na maszyne która kosztuje 10900 brutto tez musze mieć dwie oferty bo netto wychodzi ponizej 10000?

Vrykoulakas    11

ja dawałem jedną ofertę, na ofercie najlepiej jak najmniej danych np. ciągnik taki a taki, moc taka a taka, że nowy i cena lepiej trochę o ok 10-20 % zawyżyć, bo to będzie troszkę trwało i jakieś pole manewru jest, a we wnioski w zestawieniu rzeczowo-finansowym wpisać tylko ciągnik rolniczy w przedziale mocy np: jeśli chcemy ciągnik 100KM to 95-110 ew troszkę poszerzyć zakres, ja miałem ofertę na Case Maxxum MC 110 (wtedy 112 KM) a w zestawieniu 105-115 i troszkę żałuję że nie dałem kapkę więcej

elku87    26

Witam, mam pytanie planuję zakupić kombajn zbożowy, powierzchnia gospodarstwa 130 ha, zastanawiam się o jaki mogę wnioskować ? Generalnie zastanawiałem się na takim od 230-300 KM bo robię też usługowo, ale nie wiem czy to biorą pod uwagę ?

elku87    26

Czyli pewnie według ich kryterium doboru maszyn nie kupię takiego kombajnu. Chyba będzie trzeba czekać do 2015 na nowe wnioski i nową pulę.

grzesiek03    0

Jak jest z tym esu. Rokiem bazowym jest rok 2013, posiadam swinie w cyklu otwartym , to jak mam policzyć stan średnioroczny ?? nie wiem ile będę miał w II półroczu . to jak to w końcu zrobić ??

kris14    259

Stan pogłowia z dnia 31.12.12/01.01.13 najlepiej potwierdzone z ARiMR- w ten sposób zrobiłem ja.

gazela77    9

Brał ktoś może dojarkę przewodową na Modernizację? Czy dużo trzeba papierkowej roboty wykonać?

A i jeszcze jedno. Brał ktoś może komputer na modernizację?

plapla123    0

Słyszałem że w lubelskim kasy ma starczyć na załatwienie ok 600 do 1000 wniosków czy ktoś coś wie na ten temat.Dodam że we wcześniejszym naborze było ich ok 4500 tys więc szanse żeby się załapać są nie wielkie.

jumar7    2

Wystarczy jedna oferta na daną maszynę, zapytań nie musisz składać - jedziesz do dealera i mówisz że chcesz ofertę na taką maszynę. Cenę można trochę zawyżyć ale nie powinno to być więcej niż 5% od ceny katalogowej - cena na ofercie jest kontrolowana przez Agencję - jeśli jest zawyżona za dużo to wzywają do wyjaśnień lub złożenia nowych ofert, najlepiej brać oferty na maszyny droższe później zawsze można kupić tańszą innego producenta o takich parametrach jak w umowie. Jeśli chodzi o stan średnioroczny to możecie iść do biura powiatowego Agencji, powinni wam pomóc to wyliczyć.

Kredyt możesz wziąć gdzie chcesz tylko nie preferencyjny z dopłatami arimr. Najtaniej ma chyba SGB - kredyt unijny 6,5% + prowizja między 1-2%, fabryczny wcale nie jest taki tani i mi wyszło drożej niż w SGB i to sporo. Jedyny plus to że w fabrycznym zabezpieczeniem są maszyny a w spółdzielczych najczęściej hipoteka.

Witam, mam pytanie planuję zakupić kombajn zbożowy, powierzchnia gospodarstwa 130 ha, zastanawiam się o jaki mogę wnioskować ? Generalnie zastanawiałem się na takim od 230-300 KM bo robię też usługowo, ale nie wiem czy to biorą pod uwagę ?

Działalność usługowa nie jest brana pod uwagę. Najważniejsze jest roczne wykorzystanie kombajnu.

Ekspertyza opisuje kombajny na stronie 54, dostępna pod adresem http://www.arimr.gov..._rol_300309.pdf

Edytowano przez jumar7

Michal1910    0

Witam

Ja mam takie pytanie do osób które korzystały z prow. Jak to jest z tym że powiedzmy ciągnik kosztuje 200 tysięcy zł i mam swoją połowę tej ceny czyli 100 tysięcy , i czy na drugą połowę trzeba wziąć kredyt i wpłacić całość i odebrać maszynę dopiero, czy można rozliczyć się z firmą sprzedająca maszyny dopiero po zwrocie kasy przez agencję. I ile czasu czeka się na przelew kasy przez agencję ??Biorąc kilka maszyn można podzielić to na etapy że powiedzmy w pierwszym kupił bym 2 maszyny a za poł roku resztę maszyn ?? Czy wtedy zwrot pieniędzy jest po zakupie całości ?? Sorki że tyle pytań ale jestem zielony w tych sprawach. Pozdrawiam

Edytowano przez Michal1910

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez carmine2812
      CO zrobic jak nie ma cisnienia w pompie olejowej w u 2812????
    • Przez yacenty
      Aktualna dyskusja o cenach ciągników w 2014 roku przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72475-ceny-ciagnikow-2014/page__view__getlastpost

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach w poprzednim temacie: http://www.agrofoto....nikow-20102011/
    • Przez danielhaker
      Wrzucam cennik który będzie obowiązywał od początku przyszłego miesiąca.

Widzę, że fotki wygasły. Jak będę miał czas to uzupełnię jeszcze raz, ale zaznaczam, że nie mam 2015 (ewentualnie piszcie pw podając maila).
      Jeśli ktoś ma aktualny i zechciałby się nim podzielić na forum to zapraszam do kontaktu
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha