Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
strzymek    15

Z papierów to już tylko zostało wziąć z ARiMR wykaz zwierząt i wypisy z ksiąg wieczystych. Oferty to już prawie miesiąc temu braliśmy. Wszystkie od ręki. Pod koniec roku już wysyłali pocztą.

a wykaz zwierząt jest konieczny do złożenia wniosku ? bo sam sie zastanawiałem

lamboEVO100    175

jeden z pracowników arimr w Olsztynie tak mówił ale też się dziwie jak oni przyjli jednego dnia tyle wniosków

Wiadomość z agroFakt.pl

aster453    24

w co w przypadku jeśli ma się i krowy i buraki cukrowe ?

Przecież wg mnie buraki się nie opłacają jednak sieję je bo chce mieć wysłodki i liście z buraka z których robię kiszonkę, gdyż do kiszonki z ququ siana pasz treściwych dodaje właśnie wysłodki i liście z buraka, a za pieniądze z buraków kupuję paszę treściwą dla krów. Co o tym myślicie ? Rzuciłbym już to dawno gdsybym wiedział że mogą mi przeszkodzić we wniosku, a sianie zboża wogóle nie jest opłacalne

jacek1296    63

a radziejów wiesz gdzie jest? a Ty?

no ja to wezme max 120KM zeby w miare ekonomicznie bylo.. i co bierzesz?

Ja jestem spod samego Radziejowa i dlatego pytam. Planuję JD6630 najprawdopodobniej COMFORT.

Wacek21    35

Chciałbym sie dowiedziec ile maxymalnie mozna zdobyc punktów w naborze dla mleczarzy, i za co sa przyznawane punkty.

cezary1232    1

mi się coś obiło o uszy że w warmińsko-mazurskim wczoraj przyjeli 800 wniosków

czy to prawda ? szok normalnie :o

Na stronie ARiMR podali że wczoraj przyjęto około 300 wniosków w całym kraju.

rafczyk    0

Hmm a gdzie taką informacje dokładnie znalazłeś? bo ja tą stronę też przeglądłem i nic takiego nie wyczytałem . . .

bialy2005    193

do następnych programów 4 lata jakby nie patrzeć także zainteresowanie nowymi maszynami baaardzo spadnie...

sam planuje w tym roku kupić kombajn na różnicowanie i jak na razie diler mi powiedział za TC5050 330netto ale myślę zainteresowanie na kombajny będzie w tym roku raczej małe bo w kuj-pom wszystkie środki z MGR wykorzystają mleczarze także z cena będą musieli zejść a jak nie to wezmę sobie termin realizacji na przyszły rok

z tym kombajnem poczekaj na przyszły rok tak koło jesieni. w tym roku do konca listopada była promocja i tak zapytałem okazyjnie przedstawiciela rolmaxu to za csx7040 mozna powiedziec golasa nie wazny jaki heder 330netto wtedy była promocja koło 10 tys. a tc5070 wychodził nie wiele taniej.

cezary1232    1

W aktualnościach, informacja o rozpoczęciu naboru a w niej 4 linijka od góry.

Edytowano przez cezary1232

danield28    33

Dla tych co tego nie widzieli i nie czytali... Kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania...

http://www.minrol.gov.pl/pol/Wsparcie-rolnictwa-i-rybolowstwa/PROW-2007-2013/Dzialania-PROW-2007-2013/Os-1-Poprawa-konkurencyjnosci-sektora-rolnego-i-lesnego/Modernizacja-gospodarstw-rolnych/Pytania-odpowiedzi-modernizacja-gospodarstw

Ceny maszyn nie spadną na pewno za rok czy dwa... Pozdrawiam

krystian96    0

MAM 115 tys. kwoty mlecznej 15.8 ESU i nie całe 8 ha ziemi udokumentowanej dopłatami i 25 ha za które nie biorę dopłat i w ODR twierdzą że nie mam szans na ciągnik 80km bo mam za mało ziemi . Czy to prawda ?????? czy mam jakieś szanse????

proximaplus    1

Jestem ciekaw ile naprawdę przyjęto do tej pory wniosków na MGR w warmińsko-mazurskim.

Też właśnie składam ale dopiero we wtorek.

czareczek85    34

Znalazłem :) . To nawet sporo. ciekawe ile z tego w podlaskim . . .

wczoraj do godziny 12 w woj podlaskim było złożonych wniosków na kwotę 17000000zl w biurze w białymstoku dzisiaj około 14 dzwoniłem to było już ponad 200 wniosków a biurze w białymstoku i jak mi powiedzieli około 100 w innych biurach powiedziano mi też że prawdopodobnie w środę powinno być już wniosków tyle że to wyczerpie limit na województwo podlaskie;-)

Maniek    5

No dobra wszystko ładnie pięknie powiedzmy że mi przyznali kasę na mleczarstwo i ile czasu mam na jej wykorzystanie, coś mi się obiło że jakiś okres przysługuje zwłoki i właśnie ile dokładnie?? I na jakiej zasadzie to działa??

czareczek85    34

Jestem benificjentem działania ulatwianie startu mlodym rolnikom mam kwote 150000kg nie mam rzadnego traktora bo mi rodzice nie przekazali posiadam ponad 25 ha udokumentowanej ziemi i drugie tyle mam na gebe składam na ciagnik 128km paszowoz kosiarkę dyskowa rozrzutnik 8t prase mchale i owijarke samozaladowczo oraz tura powinienem chyba dostac to co chce ale roznie to bywa

rafczyk    0

Aha. tzn że w podlaskim są bardzo małe szanse że się dostanie kasę jak już tylu złożyło :(

czareczek85    34

szanse są bo liczy sie kazdy wniosek zlozony do 17 stycznia ale najwazniejsza role graja punkty masz np 100000kg kwoty to masz 9punktów masz 200000tez masz 9 masz 125000kg masz 9,5punkta 175000kg tez 9,5 masz 150000kg to otrzymujesz 10 punktow ale jak masz 150001 to juz masz 9.9punktow z jakims hakiem itp do innych wysokości podobnie sie wylicza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się