Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

bialy2005    193

Ok nie czytałem swiezych papierów ale jak ja skałdałem było tak jak napisałem czyli za bazowy pisałem rok wczesnijszy. Moze teraz maja inne zasady.

menos    4

Dzierżawa wystarczy tylko podpis właściciela ale trzeba brać dopłaty a jak myślicie sprawdzają te umowy jak np sąsiad mi wydzierżawi tylko fikcyjnie bo płaci składki KRUS czy doczepią się z KRUS jak będę brał dopłaty na siebie i fikcyjny papier

kissmy...    57

KRUS jest niezależną instytucją od ARiMR, a kontroli krzyżowych raczej się nie przeprowadza ale już poświadczenie nieprawdy jest dużym nadużyciem i ARiMR może nie wykazać pobłażliwości dla takich poczynań

Wiadomość z agroFakt.pl

tomekkomar    11

Witam

Moje gospodarstwo ma niecałe 12 ESU. Kwalifikował bym się do złożenia wniosku o MGR??

Na młodego rolnika złożyłem w 2010 roku i dostałem kasę w 2011, we wniosku był ciągnik, którego jeszcze nie kupiłem i teraz moje pytanie.

Kupić ciągnik i złożyć wniosek i wpisać tam ten ciągnik jako maszyny które posiadam, czy złożyć jeszcze o 50% dofinansowanie do tego ciągnika?? Wtedy zostało by mi z MR na inne maszyny do MGR. Czy to przejdzie??

Byłem w WODR i Pan mi powiedział, że nie ma sensu składać bo mam małe ESU i rokiem bazowym jest rok 2012 i że będą brane pod uwagę tylko wnioski między 16 a 26 ESU. Z tego co czytam to niektórzy mają po 6 ESU i składają. Nieźle wprowadził mnie w błąd, to nie normalne żeby tacy ludzie pracowali na takich stanowiskach. Już nie wspomnę, jak popełnił dwa błędy we wniosku na MR i nie wyrobiłem się na MGR która była w 2010 r :/

Pozdrawiam i będę wdzięczny za odpowiedz :)

Edytowano przez tomekkomar

konrad451    3

ludzie pracujacy w tych osrodkach malo sie znaja i malo wiedza, sam sie o tym bardzo dobrze przekonalem :blink:

ciekawe rzeczy wiedza w tych odrach. a skad 16 - 26 esu?? skad to wzieli?? bardziej mozliwe ze miedzy 16 a 40 bo w rozporzadzeniu jest ze w tym przedziale najwiecej punktow sie dostaje. a wczesniej juz bylo pisane ze za rok bazowy bierzemy 2013 bo skladamy wniosek po 15 marca.

malkolm    23

jutro zadzwonię na infolinię agencji i dowiem się w końcu jaki to jest ten rok bazowy do obliczania esu :)

bialy2005    193

kiedys było tak ze powiedzmy 2013 mógłbyc rokiem bazowym dla tych którzy nie składali wniosku o dopłaty w 20122 bo np. dopiero przejeli gospodarstwo stali sie młodymi rolnikami i jednoczesnie chca korzystac z PROW a reszta musiała wpisywac rok poprzedni czyli 2012

rolnikursus    21

W tym naborze będzie na 100% tak że rokiem bazowym będzie rok 2013, czyli sobie można jeszcze podnieść ESU trochę zmieniając strukturę zasiewów :D

kamil41    28

pamietajcie że ESU nie może byc w każdym kolejnym roku mniejsze od poprzedniego

krzysiuzuzia    10

rok bazowy 2013 na sto procent poniewaz skladamy wnioski na MGR po 15 marca a jak wszyscy wiemy od tej daty skladamy wnioski o platnosc bezposrednia. dzisiaj mi to mowila pani ktora pisze mi wniosek i przy mnie dzwonila do poznania do glownej siedziby agencji w naszym wojewudztwie

west    45

znowu obłowią się doradcy :D . Wszyscy tacy mądrzy na forum a sami nie potrafią wypełnić wniosku

• Like 1

areknn    4

może być mniejsze od poprzedniego ale nie od bazowego , czy jakoś tak

co do spadku ESU to nie może spaść na pewno poniżej 4 ESU. Co do spadku poniżej roku bazowego to moze być - taka informacje udzielił pracownik ARIMR

a jakie pieniażki chcą za wniosek moze ktos powie

zetor12245    4

no właśnie jestem z woj zachodniopomorskiego i dzwoiniłem do arimr i dostałem odpowiedź w sprawie tych nieszczęsnych esu jeszcze nie wiadomo który rok mają wziąć jako docelowy 2012 czy 2013, i wnioski bedą przyjmowane w z esu minimum 4, poniżej nie ma nawet co składać, osobiście wolał bym jak by tą całą pule podzielili na płatności bezpośrednie i dali każdemu doliczone do ha było by najsprawiedliwiej.

Dlok    0

Odnośnie wyliczania ESU - podkreślenie moje w tym roku tylko punkt 2 obowiązuje- Dokładny cytat z instrukcji wypełniania wniosku (http://www.arimr.gov...abor_12_03.pdf)

"Wielkość ekonomiczną gospodarstwa ustala się na podstawie danych dotyczących w szczególności:

1) rodzaju i wielkości produkcji prowadzonej w gospodarstwie w roku poprzedzającym rok, w którym jest składany wniosek o przyznanie pomocy w przypadku wniosków składanych przed dniem 15 marca (z zastrzeżeniem pkt 3);

2) rodzaju i wielkości produkcji prowadzonej w gospodarstwie w roku, w którym jest składany wniosek o przyznanie pomocy - w przypadku wniosków składanych od dnia 15 marca;

3) rodzaju i wielkości produkcji prowadzonej w gospodarstwie albo w jego części w roku, w którym jest składany wniosek o przyznanie pomocy - w przypadku wniosków składanych przed dniem 15 marca i dotyczących gospodarstw lub ich części, nabytych w okresie od dnia 1 stycznia roku, w którym jest składany wniosek o przyznanie pomocy, do dnia złożenia wniosku.

Ustalając wielkość ekonomiczną gospodarstwa uwzględnia się użytki rolne wchodzące w skład gospodarstwa w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy ,przy czym w przypadku użytków rolnych będących przedmiotem posiadania zależnego uwzględnia się tylko te użytki rolne:

- których posiadanie wynika z umów zawartych na piśmie na okres nie krótszy niż do dnia zawarcia umowy przyznania pomocy, lub

- do których przyznano płatność w ramach systemów wsparcia bezpośredniego, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 lub Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2004-2006, co najmniej w roku, w którym złożono wniosek o przyznanie pomocy,jeżeli w danym roku nie przyznano jeszcze płatności, co najmniej w roku poprzedzającym rok złożenia wniosku o przyznanie pomocy

Pawel1992mf    9

Witam,

Złożyłem wniosek w województwie podkarpackim w październiku, mam 8x miejsce i 12,3 ESU. Miesiąc temu przyszły mi poprawki, i chyba obetną mi punkty za GVA. Czy zostane nesa zielonej liśćie?? Zilona lista liczy 590 wniosków, łącznie złożono 1100.

Edytowano przez Pawel1992mf

malkolm    23

coś mi się wydaje że wylądujesz na końcu, ale mogę się mylić

co do spadku ESU to nie może spaść na pewno poniżej 4 ESU. Co do spadku poniżej roku bazowego to moze być - taka informacje udzielił pracownik ARIMR

w starych spo na pewno tak było, a teraz nie pamiętam, ale za chwilę sprawdzę, mam pod ręką umowę

Edytowano przez malkolm

Mechcy    0

nie wiecie co wreszcie z tą biaałą listą w mazowieckim? bedą rozpatrywane? propaganda o nowych naborach a tysiące ludzi czeka co dalej z tym bedzie?

barrybond    2

Witam,

Złożyłem wniosek w województwie podkarpackim w październiku, mam 8x miejsce i 12,3 ESU. Miesiąc temu przyszły mi poprawki, i chyba obetną mi punkty za GVA. Czy zostane nesa zielonej liśćie?? Zilona lista liczy 590 wniosków, łącznie złożono 1100.

A co miałes wpisane we wniosku, ze chca Ci obciąc punkty?

danielhaker    803

Myślę że dalej będą rozpatrywane wnioski, bo niby dlaczego mają robić kolejny nabór skoro są jeszcze osoby które czekają na pieniądze? Mają jeszcze raz składać wnioski? Obecnie wszyscy z okolicy są na zielonej z tego co widzę

rolnikursus    21

osobiście wolał bym jak by tą całą pule podzielili na płatności bezpośrednie i dali każdemu doliczone do ha było by najsprawiedliwiej.

hahaha tak tobie było by najlepiej by sprzętu już się nabrałeś i teraz tylko aby więcej dopłat żeby było..., może jest jeszcze wiele takich osób co jeszcze nie korzystało z MGR. Ciekawe jak to sie wszystko skończy to dopiero bedzię jeden wielki płacz bo pieniędzy już nie dają... :/

adam15333    0

Mam takie pytanie, jak by mi Ojciec zapisał hektar ziemi czy mógł bym składać wniosek na budowę szklarni ??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się