Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

karola134    1

jak pytałem w odr to powiedzieli mi ze te 15 ha od ojca nic mi nie da jak wezmę w dzierżawę (dzierżawę mogę i na 10 lat z tym nie ma problemu) bo musiałbym rok wcześniej brać z tych 15 ha dopłaty na swoje konto tylko oczywiście nie powiedzieli mi o tym jak składałem wniosek. gdyby było tak jak mówisz to bym miał problem rozwiązany :)

kozulek2    228

no to bierz glejt i w razie problemów a będą bo mały areał ... masz argument że pola przybyło i potrzebujesz większą moc.

Mateo1990    0

Słuchajćie cz w Mazowieckim będzie nabór czy wezmą z białej listy . Na białej jest jeszcze 2718 rolników , prosze o informacie .

Wiadomość z agroFakt.pl

Mateo1990    0

W paru woj. ma być naór tlko nie w Mazowieckim. Więc tak sie domyślam że wezmo z białej listy.Co myślici na ten temat

Piwo111    4

Eh no to mazowieckie poczeka niestety ;/

Mam takie pytanie bo jakby nabór był na nastepny rok to jest szansa na złapanie sie ?

Mam 2 starsze ciagniki zetora 6748 i C330 , liczyłem to by wychodziło około 18 ESU , produkuję mleko. Hektarów niemam za duzo a 25 i ciagle rosnie , czy byłaby szansa ? na Ciągnik NH Td5040 ( 90 KM ) i rozrzutnik Metal - fach 6 ton ? Jezeli by starczyło z kredytu to moze beczke taką 2000 tys l ? A dodam ze rok temu był brany młody rolnik ale to chyba nieprzeszkadza ale nwm wiec sie pytam

Edytowano przez Piwo111

strzechu    33

CZytajcie troche strony w tył . Nowa kasa w wojewodztwach gdzie nie będzie naboru jest już na listach - ile miejsc to jest napisane pare stron w tyl

Mistrz18    16

Ponawiam pytanie o to co się dzieje po znalezieniu na zielonej liście, czeka sie na jakieś pismo z agencji? i ile to może potrwać?

Mechcy    0

czyli te 300 miejsc w mazowieckim to juz koniec skoro bedą nabory w innych woj to moze jeszcze troche dorzucą w to mazowieckie.,

tomek2111    1

Mistrz18 czyka sie na pismo ze sa srodi i ze twój wniosek bedzie rozpatrywany.mozesz kupi maszyny ale jak sie póznie okarze ze nie spełniasz jakiegos wymaganego warunku to nie dostaniesz kasski a tak pozatym na stronach od 1 do 500 jest wszystko napisane po 5 razy wiec czytaj a nie ponawiaj pytan pozdrawiam

vicia1223    10

Normalnie moderator śpi , nie ma sensu tu wchodzić , temat wałkują legasy jeb.. ciężko kilka stron wstecz przeczytać . A może sypną jeszcze kilka mln , a może coś zostało pod dywanem tylko zapomnieli .

Masz internet jeden z drugim , www.minrol.gov.pl znajdź nr do odpowiedniej osoby to Ci wszystko wytłumaczy , po kolei .

Mechcy    0

bardzo mądrze ambitnie tylko kultury brak niestety spij kolego lepiej

vicia1223    10

Ambicji to dla Ciebie brak . Czekaj dalej a na pewno ktoś Ci napisze kiedy dostaniesz zwrot... Poprawki przyjdą w maju , Pozdrawiam :)

tymtus    41

Witam. Mógłby mi ktoś przedstawić jakie warunki muszę spełnić abym mógł złożyć dokumenty na PROW? Od czego to zalży czy mnie przyjmą, a także ile kosztów mogą mi zwrócić?

konrad451    3

dziecko Ty masz 15 lat, więc nie masz szans na dofinansowanie :D a tak na serio to wszystko jest napisane, wystarczy poszukać, już i mnie drażnią te pytania zadawane co chwile :blink:

rolnikursus    21

Ja mam takie pytanie jak to jest z tym zwortem pieniądzy czy to liczy się np. 60% z kwoty netto czy 60% z kwoty brutto?

Do nie których ludzi nie pompować się mi tu bo szukałem, i nie znalazłem informacji o tym.

katopo    4

to źle szukałeś bo jeśli nie tu wcześniej to na 100% na stronie ARIMR jest.

Oczywiście liczy się kwota netto.

arturro84    0

czy nie mając budynków na siebie, posiadam 20 ha swojego i 10 dzierżaw, czy mam szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku? czy posiadanie na własność budynków jest obowiązkiem?

Mechcy    0

niewiadomo mam to samo pytanie niektórzy twierda ze juz nie zostanie powiększona inni ze dostaną wszyscy oczekujący taka informacja by sie przydała bo niewiadomo jak zaplanować wydatki lub kupować bez pomocy mgr

krychu    43

Przypuscmy wziął bym ciągnik za 200 tys netto byłbym na vacie to ile wypłacili by mi z PROW? 50 %?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez carmine2812
      CO zrobic jak nie ma cisnienia w pompie olejowej w u 2812????
    • Przez yacenty
      Aktualna dyskusja o cenach ciągników w 2014 roku przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72475-ceny-ciagnikow-2014/page__view__getlastpost

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach w poprzednim temacie: http://www.agrofoto....nikow-20102011/
    • Przez danielhaker
      Wrzucam cennik który będzie obowiązywał od początku przyszłego miesiąca.

Widzę, że fotki wygasły. Jak będę miał czas to uzupełnię jeszcze raz, ale zaznaczam, że nie mam 2015 (ewentualnie piszcie pw podając maila).
      Jeśli ktoś ma aktualny i zechciałby się nim podzielić na forum to zapraszam do kontaktu
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha