Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

kami    2

Nic nie wiadomo, skoro mają robic nowe naobry to wstyd troche że na zapewne kilkanaście tysięcy nowych wniosków dostanie niecały tysiąc :) dopóki 2013 rok się nie skończy to cien nadzieji musi być :)

edi25    0

Czy w ramach PROW moge wziasc kredyt do którego dopłaca ARIMR

na zalozenie stada bydla miesnego czyli zakup jałówek limousine?

pioter03    26

Nic nie wiadomo, skoro mają robic nowe naobry to wstyd troche że na zapewne kilkanaście tysięcy nowych wniosków dostanie niecały tysiąc :) dopóki 2013 rok się nie skończy to cien nadzieji musi być :)

Wszystko możliwe ale wystarczy zobaczyć, że teraz z wielkim bólem dodali a to tylko kropla w morzu. Nowe nabory będą, ludzie zapłacą za wnioski a dofinansowanie dostanie niewiele osób.

Wiadomość z agroFakt.pl

Mechcy    0

kpina z ludzi ciezko pracujących trzy tys ludzi czeka z nadzieją i dokładają trzystu osobą,a resztaa co ma robić niebawem tuskobus wyjeddzie chwalić się sukcesami to jest jakiś żart. kupuje na własńą reke to jedyne rozwiązanie

nht5050    0

Gratuluje wszystkim na zielonej szybkiego zwrotu kasy .Nie bylo PROW kupwalem teraz tez bede .

Mistrz18    16

Jakie kroki podejmuje sie po wskoczeniu na zieleń, czeka sie na jakieś pismo z agencji?

szczepo14    9

nie do konca 2013 roku tylko do czerwca, dotąd maja czas na przesuniecie srodkow z innych dzialań, chyba ze jeszcze sa srodki w modernizacji.

kami    2

no jesli do czerwca to chociaż szybciej wszystko się rostrzygnie, i dobrze :)

strzechu    33

Czy w ramach PROW moge wziasc kredyt do którego dopłaca ARIMR

na zalozenie stada bydla miesnego czyli zakup jałówek limousine?

...i może jeszcze frytki do tego?

Nie można łączyć PROW z kredytami preferencyjnymi

Marcian1234    14

trzeba mi rozwiać jeszcze jedne moje wopliowość a mianowicie mam blisko oborę i dom i czy to coś będzie przeszkadzać ??? Bo jak chciałem w 2003 roku wsiąść na SAPARD to właśnie poszło mi że zamała działka i obora blisko domu.To więc wniosek został przerobiony na MR.Szerokość podwórka mam ponad 12m.

Teraz mam pytanie którzy utwardzali podwórka. Mój znajomy pracuje w firmie która układa kostkę i mówił że jak robili u rolnika na PROW no tak 15 cm betonu potem tłuczeń zaprawa cementowa i kostka. Czy to prawda bo moim zdaniem i tej firmy do max 50 ton to lekka przesada. A czy na utwardzanie podwórka przyda się znajomość w Starostwie i w odziale terenowym ARiMR ???

damianzbr    986

Kolego znajomość w Starostwie to nie wiem, ale w każdym bądź razie nie ma to jak znajomości z kancelarii parafialnej, oni to cuda Ci porobią.

tomek2111    1

macie jakies wiadomosci czy bedzie jeszcze kasa na modernizacje (podkarpackie) brakuje mi okoł 30 miejsc ??????????????

Edytowano przez tomek2111

jowisz753    0

macie jakies wiadomosci czy bedzie jeszcze kasa na modernizacje (podkarpackie) brakuje mi okoł 30 miejsc ??????????????

Mnie brakuje koło 50 miejsc i też nadziei nie tracę. Myślę, że lista będzie się przesuwać. W ostatnim naborze przeskoczyłem o blisko 150 miejsc

kozulek2    228

w kancelari też mam znajomości :)

no to podwórko będzie na wypas :D...a jak z prokuratorem sprawa stoi ?

Edytowano przez kozulek2

karola134    1

pomoże ktoś ciągnik 105 km na 12,5 ha i 17 sztuk bydła da rade czy będą się czepiać ??

Tomek07    0

pomoże ktoś ciągnik 105 km na 12,5 ha i 17 sztuk bydła da rade czy będą się czepiać ??

kolego, na 14 ha udokumentowanych(prawie drugie tyle mam "na gębe") miałem problemy z 95 konnym a bydła to w sumie prawie 30 więc chyba trochę przesadziłeś z tą mocą.

raffi    0

Ja na 12,5 ha dostałem 101 KM i drugi 75 KM - bydła mam 15 szt. woj. mazowieckie, więc u Ciebie nie powinno być żadnego problemu (a i żadnych wyjaśnień nie pisałem).

Marcin34    4

18 ma być ogłoszony termin naboru wniosków więc sie wszystko bedzie jasne

a skąd masz taką informacje?

karola134    1

na gębę to mam 10 ojciec ma jeszcze 15 ha mógłbym wziąć w dzierżawę ale dopłaty były by na mnie dopiero od następnego roku to tez mi to nic nie daje :( może wezmą pod uwagę ze jestem młodym rolnikiem i cały czas się rozwijam :)

kozulek2    228

Daje Ci tyle że mógłbyś to ująć w planie roz. gosp. i te ha liczyłyby się do doboru maszyn ...no ale glejt minimum 5 lat chyba na dzierżawę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez carmine2812
      CO zrobic jak nie ma cisnienia w pompie olejowej w u 2812????
    • Przez yacenty
      Aktualna dyskusja o cenach ciągników w 2014 roku przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72475-ceny-ciagnikow-2014/page__view__getlastpost

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach w poprzednim temacie: http://www.agrofoto....nikow-20102011/
    • Przez danielhaker
      Wrzucam cennik który będzie obowiązywał od początku przyszłego miesiąca.

Widzę, że fotki wygasły. Jak będę miał czas to uzupełnię jeszcze raz, ale zaznaczam, że nie mam 2015 (ewentualnie piszcie pw podając maila).
      Jeśli ktoś ma aktualny i zechciałby się nim podzielić na forum to zapraszam do kontaktu
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha