Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

strzechu    33

Każdy bez GVA to nie ma po co składać wniosku...

Edytowano przez strzechu

janusz20    105

Składał Ktoś z was ostatnio wniosek o aneks do umowy w Warszawie?

Ile czasu czekaliście od złożenia do podpisania?

Tomasz000    2

mam pytanie czy bez ukoncznenia szkoły rolniczej mozna dostać sie na ten program dodam ze prowadze gospodarke 6 lat

Wiadomość z agroFakt.pl

katopo    4

Wykreśl , nie będą się mieli do czego czepić .

Ale najpierw się zastanów czy masz szanse na dofinansowanie , kasy ma być teraz mało więc starczy dla niewielu - tych co będą mieli najwięcej punktów

Bo zastanawiam się nad złożeniem wniosku razem z ojcem on ma trochę bydła więc esu by drastycznie mi podskoczyło i były by dodatkowe punkty za wspólny wniosek ale wtedy mógł bym liczyć tylko na 50% zwrotu a sam mogę liczyć na 60%

Marcian1234    14

trzeba mi rozwiać jeszcze jedne moje wopliowość a mianowicie mam blisko oborę i dom i czy to coś będzie przeszkadzać ??? Bo jak chciałem w 2003 roku wsiąść na SAPARD to właśnie poszło mi że zamała działka i obora blisko domu.To więc wniosek został przerobiony na MR.Szerokość podwórka mam ponad 12m.

Teraz mam pytanie którzy utwardzali podwórka. Mój znajomy pracuje w firmie która układa kostkę i mówił że jak robili u rolnika na PROW no tak 15 cm betonu potem tłuczeń zaprawa cementowa i kostka. Czy to prawda bo moim zdaniem i tej firmy do max 50 ton to lekka przesada. A czy na utwardzanie podwórka przyda się znajomość w Starostwie i w odziale terenowym ARiMR ???

strzechu    33

Bo zastanawiam się nad złożeniem wniosku razem z ojcem on ma trochę bydła więc esu by drastycznie mi podskoczyło i były by dodatkowe punkty za wspólny wniosek ale wtedy mógł bym liczyć tylko na 50% zwrotu a sam mogę liczyć na 60%

Tak kombinuj żeby wogóle dostać a nie żeby jak najwięcej.

ESU się liczy średnie przy wspólnym wnioskowaniu , ale są dodatkowe punkty za to.

Co uprawiasz że masz 4 ESU z 11ha ? warzywa ,dużo okopowych ?

katopo    4

Niby prawie same zboża i trochę ziemniaków. Gdybym miał pewność że w nowym budżecie będzie kasa na MGR w miarę przystępnej formie to bym sobie odpuścił teraz składnie wosków tylko przeją bym do końca resztę gospodarstwa od ojca jak przejdzie na emeryturę i wtedy starał się o dotacje ale że żyjemy w Polsce to niczego niemożna być pewnym i trzeba się starać o wszystko o co można

Edytowano przez katopo

strzechu    33

To przelicz sobie ESU najpierw , bo cos czuje ze 4 nie masz. Nie wiem skąd jesteś ,ale np.3ha ziemniaków i 8ha pszenicy nie daje 4 esu nigdzie w Polsce...

katopo    4

Mam 4 ESU bo składałem na MR i miałem obliczone. Tylko wszyscy wiemy że te 4 ESU to za mało aby starać się o MGR. Zastanawiam się nad przejęciem zwierząt od ojca. Tylko wtedy boję się o te wszystkie wymogi dotyczące dobrostanu bo wszystkie budynki są stare i nie spełniają norm. Dodatkowo musiał bym podpisać umowę dzierżawy obory bo na siebie mam tylko ziemię i garaż.

malkolm    23

teraz to już trochę za późno na dzierżawę, liczy się stan z poprzedniego roku

katopo    4

To trochę kicha. Ciekawe jak by zareagowali jak bym miał zwierzęta bez budynków ;)

strzechu    33

Stan zwierząt liczy się zdaje się na 31.grudnia

Co do roku bazowego to może być tak że będzie to 2013 , ale to zależy kiedy będzie nabór. Chociaż wtedy będzie to poletko do nadużyć .

Edytowano przez strzechu

teraz to już trochę za późno na dzierżawę, liczy się stan z poprzedniego roku

czy ta informacja jest pewna?w styczniu tego roku dokupiłem działke rolną i ma być doliczona do wniosku

janczar810    245

Stan zwierząt liczy się zdaje się na 31.grudnia

Co do roku bazowego to może być tak że będzie to 2013 , ale to zależy kiedy będzie nabór. Chociaż wtedy będzie to poletko do nadużyć .

dziś dzwoniłem do ARiMR Poznań i dowiedziałem sie tak jak powyżej

Rokiem bazowym dla upraw bedzie 2013r. poniewaz nabór bedzie przeprowadzany koniec marca poczatek kwietnia wiec po 15marca (skłądanie wniosków o dopłaty bezpośrednie)

A jeszcze jedna ważna informacja niestety :(

NIE BEDZIE ŻADNYCH DODATKWYCH PUNKTÓW DLA OSÓB SKŁĄDAJACYCH 1 RAZ !!!! i DLA TYCH Z 2009r. :(

Krótko mówiąc ministerstwo ma w głebokim powazaniu to iż ktos dostanie poraz któryś a inna osoba moze podziwiac maszynki tylko i wyłacznie na targach

możecie wierzyć w to co pisze lub nie ale prawdopodobnie tak bedzie NIESTETY

strzechu    33

Zależy kiedy będzie nabór :

Rok bazowy dla okresu planowania – [pole obowiązkowe].

Rokiem bazowym dla okresu planowania dla wniosków o przyznanie pomocy złożonych przed dniem 15 marca, jest co do zasady poprzedni rok kalendarzowy. Dla wniosku złożonego od dnia 15 marca rokiem bazowym jest rok, w którym jest składany wniosek o przyznanie pomocy np. jeżeli wniosek będzie złożony w dniu 25 października 2012 roku, rokiem bazowym jest rok 2012.

Czyli dofinansowanie dostaną Ci którym uda się na szybko zrobić ~28esu , uroczo wręcz ,

Edytowano przez strzechu

pioter03    26

W końcu dołożyli to ci planowali od wielu miesięcy.

Brakowało mi X miejsc czyli niewiele a teraz w końcu na zielonym chociaż widnieje.

karola134    1

ja tez wreszcie na zielonej :D składałem na ciągnik 105 km mam 12,5 ha i 10 krów i 7 jałówek bardzo będą się czepiać o to ze za mało ?

adam85235    0

O ile mniej więcej miejsc w waszych województwach przesunęły się listy, bo tak jak na Podlasiu to tylko marne 160miejsc.

kami    2

Mazowsze ok 390, warmińsko-mazurskie ok 140, dolnośląskie ok 125, kujawsko-pomorskie ok 185, śląsk ok 75, świetokrzyskie ok 160, podkarpackie 295 :)

pioter03    26

Poważniejszych to już pewnie nie będzie bo i na tą już czekaliśmy tyle czasu a listy nie wydłużyły się aż zanadto .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się