Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Piwo111    4

Mam pytanie czy w mazowieckim juz lista sie zbliża ku końcowi ? czy bedzie nabór w tym roku ?

Piwo111    4

Jestem na bierząco na tej stronie i z tego co sie dowiaduje to jeden pisze bedzie nabór a drugi ze lista jest zbyt długa , wiec w koncu jak bedzie ? Nabór w 8 województwach i reszta dostanie ale na białe listy ?

Wiadomość z agroFakt.pl

konrad451    3

a skąd mamy to wiedzieć jak będzie? żadnej oficjalnej informacji nie było i nie wiadomo jak będzie

paul190    0

Jestem na bierząco na tej stronie i z tego co sie dowiaduje to jeden pisze bedzie nabór a drugi ze lista jest zbyt długa , wiec w koncu jak bedzie ? Nabór w 8 województwach i reszta dostanie ale na białe listy ?

Aby być na "bieżąco", to nie tylko forum przeglądać. Podpowiem Ci, że: Lubelskie, Opolskie, Pomorskie, Zachodnio-Pomorskie, Lubelskie, Łódzkie, czyli 6 woj. ma na zielono 100% wniosków. W woj. Małopolskim brakło kasy dla 7 beneficjentów - czyli po dołożeniu kasy mamy 7 województwo. Dochodzi jeszcze woj. Wielkopolskie gdzie nie było naboru, lecz też otrzymają kasę z dodatkowej puli i tam ma być nabór - woj. nr 8. W reszcie województw po dołożeniu kasy nie wystarczy na pokrycie białych list i tam nie będzie nowego naboru. Jeśli dalej Cię temat interesuje, powinieneś odnaleźć rozporządzenie z nowym podziałem kasy na województwa, oraz znać średni zwrot na beneficjenta w danym województwie, wtedy wyliczyłbyś, czy kasy wystarczy na nowy nabór u Ciebie (w mazowieckim raczej nie ma szans).

kozulek2    228
Napisano (edytowany)

Mam pytanie czy w mazowieckim juz lista sie zbliża ku końcowi ? czy bedzie nabór w tym roku ?

w mazowieckim niestety sporo na białym ludków-będzie ze trzy tys oczekujących ,więc zapomnij o naborze.

Edytowano przez kozulek2

czteryM    0

W agrobiznesie powiedzieli (06.02), że zostaną uwzględnione dodatkowe pieniądze już na pierwszej liście po 09.02

vicia1223    10

Ludzie, 12mln euro trafi na mazowsze , pisze po raz 10 , czytać trochę forum a nie co pusty łeb pomyśli to piszę . Kasy na 350 wniosków , reszcie dziękujemy za przybycie , tyle w temacie :)

Mechcy    0

na białej jestem 58nn i brak mi nadziei skąd Twoj optmizm a maszyny jesli z tamtego roku fakturra to nie przejdzie obym sie mylil

vicia1223    10

Ja jestem za Tobą jeszcze 100 nr :) A co mam płakać , kupiłem ciągnik , zwrócą pół to na wczasy polecę a nie to w domu :)

Z tymi fakturami co piszesz to kolejna ściema .. Mogą być faktury od dnia opublikowania pierwszych list , bodajże marzec 2011..

nht5050    0

vicia 1223 mam taka sama sytuacje ciagnik i woz asenizacyjny kupiony po zlozeniu wniosku zwroca kase jest ok. jak nie tez zyje dalej . caly czas do przodu

katopo    4

To ja mam pytanie dotyczące doboru maszyn. Chciałem składać na ciągnik około 55-65KM. Mam ~11ha ziemi i na papierze żadnej hodowli. Aktualnie posiadam ciągnik 66KM i on był by wymieniany. Jestem też wpisany do dowodu jako współwłaściciel drugiego o mocy 90KM. I tu moje pytanie bo na ten areał wniosek teoretycznie na taki ciągnik powinien przejść (przyjmując 6KM na 1ha) ale czy nie będą mieli problemu że jestem współwłaścicielem drugiego o tak dużej mocy?

strzechu    33

To ja mam pytanie dotyczące doboru maszyn. Chciałem składać na ciągnik około 55-65KM. Mam ~11ha ziemi i na papierze żadnej hodowli. Aktualnie posiadam ciągnik 66KM i on był by wymieniany. Jestem też wpisany do dowodu jako współwłaściciel drugiego o mocy 90KM. I tu moje pytanie bo na ten areał wniosek teoretycznie na taki ciągnik powinien przejść (przyjmując 6KM na 1ha) ale czy nie będą mieli problemu że jestem współwłaścicielem drugiego o tak dużej mocy?

Jak z 11ha ,bez zwierząt wyciągniesz 4 ESU ? Nawet jak wyciągniesz to wątpie w szanse na załapanie się na zieloną liste.

malkolm    23

z 11 ha można bez problemu łapnąć i 20 esu więc to nie jest problem

katopo    4

O to czy będę miał 4esu to się nie boję tylko bardziej się boję że odrzucą wniosek ze względu na ten większy ciągnik. Zastanawiam się czy porostu się nie wykreślić z tego dowodu rejestracyjnego.

Mechcy    0

oczywiscie ze cały czas do przodu .Według dzisiejszej wypowiedzi ministra Kalemby srodki mają być przesuwane z drugiego filaru na pierwszy.magazyn Tydzień.wiec czekajmy na zmiany na listach, chyba że znów zakonczy sie na pustych obietnicach.

bo sukces w BRUKSELI

strzechu    33

z 11 ha można bez problemu łapnąć i 20 esu więc to nie jest problem

Przy warzywach i innych specjalistycznych uprawach można mieć wiem.

Znajomy ma koło 20ha i uprawia 50/50 rzepak pszenice i wiem że ledwo co mu stykło do limitu...

O to czy będę miał 4esu to się nie boję tylko bardziej się boję że odrzucą wniosek ze względu na ten większy ciągnik. Zastanawiam się czy porostu się nie wykreślić z tego dowodu rejestracyjnego.

Wykreśl , nie będą się mieli do czego czepić .

Ale najpierw się zastanów czy masz szanse na dofinansowanie , kasy ma być teraz mało więc starczy dla niewielu - tych co będą mieli najwięcej punktów

Edytowano przez strzechu

malkolm    23

chyba że można zrobić wniosek z pełnym planem GVA , za to jest dodatkowo coś około 5 punktów

kozulek2    228

no tak ale przy 28 esu ,kasy jest mało więc szanse maja tylko wnioski z max punktacją ...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się