Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Junkers    42

Ja w końcu się doczekałem do podpisania umowy, myślałem że już nigdy to nie nastąpi, w czwartek kazali mi jechać do OR (w Łodzi). Miałem tylko jedne poprawki, m.in. drobne błędy i wyjaśnić dlaczego taki ciągnik i takiej mocy, gdzie przysługiwał by mi tylko 60konny, a nie 95KM (Belarus 952.3).

Laver    4

Jak jest w końcu z tą mocą agencja uwzględnia moc znamionową czy wg. homologacji bo mam problem chciałem wziąć case maxxum 125 który ma 127 km mocy znamionowej a wg. homologacji 152km a we wniosku mam widełki 120-140km czyli o 12 km przekraczam ten przedział, poradźcie co tu zrobić.

Wiadomość z agroFakt.pl

danield28    33

Kupujesz ten ciągnik i problem z głowy... Jak będą się czepiać to załatwisz od dilera oświadczenie o mocy ciągnika i po problemie... Najlepiej od razu to załatwić i dać z papierami do wniosku o płatność... Pozdrawiam

Prezes1352    14

Powtórzę po raz kolejny! Pisane było 1,2 strony wstacz! Czytajcie troche ludzie!

Ale powtórze kolejny nabór ma być na lata 2014-20.

Powtórzę po raz kolejny! Pisane było 1,2 strony wstacz! Czytajcie troche ludzie!

Ale powtórze kolejny nabór ma być na lata 2014-20.

będzie nabór w podkarpackim w tym roku na dniach będzie to ogłoszone dla pozostałych województw będzie przyznana kasa na starych zasadach-pewne

vicia1223    10

Kolego arturwłoszczowa , mi z kolei Pani z Ministerstwa powiedziała , że na 95% dodatkowa kasa będzie podzielona wg listy krajowej , która ma być utworzona...

StaMat11    0

arturwloszczowa ma racje dzisiaj czytałem artykuł na interi że ministerstwo ogłosiło że nowy nabór ma być tylko na podkarpaciu na kwote 53mln natomiast w pozostałych województwach kasa pójdzie na rozpatrzenie wniosków już złorzonych

kozulek2    228

No to daj link gdzie to ministerstwo ogłasza?....na interi i itp. to nie raz i nie dwa głupoty sprzedawano...takie teksty podobno i pani powiedziała to palcem na wodzie pisane i tyle ...jak ktoś pisze że coś jest pewne to niech poda link do rozporządzenia, a jak nie ma to niech nie używa słowa '''pewne''' bo to dziecinada.

vicia1223    10

Kozulek jakbym nie dzwonił to bym i nie pisał o tym , nie zmyśliłem tego tylko powtarzam. . A co najlepsze to ta lista krajowa ma być na jesieni... Ot co....

kozulek2    228

No to jak się to ma do tego co w linku wyżej,skoro 95% miała pani pewności...dla mnie osobiście pewne są tylko informacje poparte rozporządzeniem,a takiego na razie nie ma.Tak swoją drogą to nikt nie przewidzi co mądre głowy wymyślą,trzeba czekać i tyle ...wydawało się że będzie dobrze a tu masz babo placek...

Meg5    344

Marka ciągnika nie ma znaczenia dla agencji,przedział moc jest ważny i bez aneksu nie można zmieniać :)

Prezes1352    14

Chrobi@ czy ty jesteś taki nie kumaty przecież kolega post wyżej napisał że trzeba aneks wysłać

. Podkreślam post wyżej!!!

kami    2

Jak się wypowiada ten Andrzej Butra to lada dzień ma to wszystko ruszyć, ale oni zawsze dużo mówią a mało robią :D no ale poważnie to nie rozumiem dlaczego nowy nabór jest tylko w jednym województwie, przecież oprócz podkarpackiego jest jeszcze 6 województw gdzie wszystkie wnioski są już na zielonej, a z drugiej strony przecież tych pieniedzy nie starczy dla wszystkich tych co są na białej, na 90% raczej też nie, a tu dają nowy nabór, dziwne... Na szczeście 52 mln zł to nie aż tak dużo :) mi brakuje 935 miejsc na mazowszu, no iii ciekawe czy się załapie, czy niee... :) trzeba czekać cierpliwie :D

Meg5    344

chrobi 123 ,powinieneś zadzwonić z tym pytaniem do osoby prowadzącej Twój wniosek ,ale ja wiem z własnego doświadczenia ,że mogę kupić ciągnik jakiej marki chcę tylko musiałam się zmienić w przedziale mocy w zestawieni rzeczowo-finansowym .Po podpisaniu umowy miał być u mnie najpierw Belarus 920.3 ale nie dało rady go zarejestrować bo nie spełniał norm spalin ,potem wybór padł na Ursusa 6824 ,ale niestety od nowości był popsuty :wacko: ,no i w końcu został zakupiony Frmtraca 675DT i nikt w agencji mnie nie pytał o markę ciągnika tylko jaką ma moc na podstawie świadectwa homologacji .

Kolego arturwłoszczowa , mi z kolei Pani z Ministerstwa powiedziała , że na 95% dodatkowa kasa będzie podzielona wg listy krajowej , która ma być utworzona...

znaczy się pani z ministerstwa jest niekompetentna

No to daj link gdzie to ministerstwo ogłasza?....na interi i itp. to nie raz i nie dwa głupoty sprzedawano...takie teksty podobno i pani powiedziała to palcem na wodzie pisane i tyle ...jak ktoś pisze że coś jest pewne to niech poda link do rozporządzenia, a jak nie ma to niech nie używa słowa '''pewne''' bo to dziecinada.

dziecinada to jest czekać aż dadzą kawe na ławe ,myśleć i szukać dzieci drogie,ktoś jak mówi pewne to pewne .

Karczycho    0

Witam;)

Nie mogłem za bardzo znaleźć odpowiedzi na moje pytanie.

Jeżeli chciał bym zakupić nowy ciągnik na modernizacje gospodarstwa który kosztował by 200000zł netto to ile oni mi wrócą i czy też pokryją podatek vat?

Dodam, że nie mam gospodarstwa na vacie i czy musiał bym w tedy przejść na vat?

Z góry dziękuje za odpowiedź;)

kozulek2    228
Napisano (edytowany)

'''dziecinada to jest czekać aż dadzą kawe na ławe ,myśleć i szukać dzieci drogie,ktoś jak mówi pewne to pewne .'''

Powiem ci że mało kto jest tu starszy od mnie więc pisząc o dzieciach mówisz chyba o sobie...życie nauczyło mnie pokory i nie bardzo się podniecam tym całym PROW-em ,choć mam blisko do zielonego i tak się załapie...a tak między nami to nie wariuj tak bo z tym swoim wielkim ESU to nie wiele podskoczysz dzieciaku.

Edytowano przez kozulek2

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się