Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

padelec    1

Ale komu wytłumaczyć? Skoro jest jasno napisane, że żadne zwiększacze mocy nie są brane pod uwagę przez agencję. Poza tym zobaczymy jak dojdzie co do czego, na razie jeszcze zaczekam z zakupem do końca 2013, zobaczymy czy dalej będą tak żydzić jak nie będzie rok żadnego naboru :) również Cię Pozdrawiam ;)

danield28    33
Napisano (edytowany)

Nie zakładałbym że w 2013 roku nie będzie żadnego naboru bo możesz się miło zdziwić... :rolleyes:

Co do tej mocy biorą pod uwagę moc znamionową okey ale na kontrole przyjeżdżają inni ludzie a dowodem rejestracyjnym będziesz musiał się okazać a tam będzie większa moc... Zresztą już na forum było to przerabiane, że co niektórzy musieli wyjaśniać moc ciągnika dokumentem od dilera... Pozdrawiam ;)

Edytowano przez danield28

padelec    1

A niech będzie, dla mnie to i tak żadne pocieszenie, bo wykorzystuję teraz całą pulę i muszę jak coś czekać do następnego programu. Najwyżej pokażę ten dokument, niech mają :D elooo :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Prezes1352    14

Danield@ nie będzie następnego naboru w 2013... Za czym rozpatrzą wnioski z 2011 roku to ho ho a mają czas do końca 2013 roku. A im ni zależy na pośpiechu poniważ mają płacone na godzine a nie od wniosku. Jak by mieli od wniosku to byście widzili jak szybko by się z tym uporali.

A co do mocy maxymalnej to nigdy nie miałem problemów podczas kontroli. Pozdro.

chrobi123    0

a ja mam takie pytanie jeśli mam jeden etap, to po podpisaniu umowy mogę rozbić na 2 etapy?

łukasz    29

W lubelskim prawdopodobnie ma być nowy nabór w 2013 ale tylko dla wybrańców >20 ESU

kami    2

ale to pewne czy znajomy zanjomego Ci powiedział?

w niedziele gość od doplat też powiedział że będzie uzupełniający nabór na mgr w tym roku na to sto baniek z podziałem krajowym troche nie chce mi się w to wierzyć ,ale on jest prawie co dzień w or kielce .

aster453    24
Napisano (edytowany)

mam pytanie czy mozna jakoś wpłynąć na przyspieszenie wypłacenia pieniędzy ?

Wniosek o płatność złożyłem w styczniu po poprawkach ostatecznie zatwierdzony do wypłaty był z końcem marca więc spodziewałem sie pieniędzy ok 20 kwietania a tutaj do dziś nic. Co może byc powodem że nie wypłacają w małopolsce ?

Ktoś coś wie nt. temat ? Kontrolę mam mieć ale dopiero po drugim etapie

Ch...era liczę na tą kasę bo mam drugi etap i z nich chciałem go zrobić a tak h... bombki strzeli.

Doradźcie coś co mam zobić ?

Edytowano przez aster453

aster453    24

a myślałeś że nie dzwoniłem mówią żeby czekać bo powinny przyjść i nic

rafa007    5

Przy zakupie ciągnika ile można dać maksymalnie procentowo zaliczki.

Proszę za szybką pomoc, dziękuję za odpowiedz:)

jumar7    2

100% nawet. Ja u siebie dawałem zależnie od dealera od 2-3%. Ale myślę że powyżej 10% nie powinien chcieć.

rutek22kret    0

panowie po wielkich bólach umowa podpisana mazowieckie nr 19XX moja rada dla czekających dzwonić do osoby rozpatrującej wniosek non stop nawet dwa razy dziennie jak nie odbiera to z innego numeru i do skutku, ja tak zrobiłem i moja pani chyba mnie już dość miała no i podpisałem, oczywiście nie dostałem wszystkich maszyn jakie chciałem niestety

tatra    0

jest problem co zrobić jeśli mam przydział ciągnika o mocy do 75km a mam do kupna 76 km proszę o odpowiedz

Mam we wniosek złożony na ciągnik 110 km ale chciałbym zwiększyć na 116 (mogę tyle wziąć bo mam 50 ha), tylko nie wiem czy można to zrobić po podpisaniu umowy czy lepiej przed? Dużo jest załatwiania przy takiej zmianie? Długo trzeba czekać? Umowa będzie podpisana w tygodniu.

ech dzisiaj wskoczyłem na zieloną ,ciekawe kiedy się odezwią z agencji ,teraz trzeba to konkretnie opić,a po niedzieli jechać do woli wiśniowej zamówić sprzęt.

PetrCech22    1

tez juz bym zamawial we Woli wisniowej sprzet ale czekam od grudnia kiedy zlozylem poprawki i do dzis cisza.........mialy byc w kwietniu mój wniosek rozpatrzony jak bylem w OR cze-wa w marcu.......

P.s a stary sie rozsypał przed łakami ;/

Prezes1352    14

Ja na liŚcie z 18 maja teraz przeskoczylem o 100 miejsc do przodu. Z 26xx na 25xx. Łódzkie

jumar7    2
Napisano (edytowany)

Mam we wniosek złożony na ciągnik 110 km ale chciałbym zwiększyć na 116 (mogę tyle wziąć bo mam 50 ha), tylko nie wiem czy można to zrobić po podpisaniu umowy czy lepiej przed? Dużo jest załatwiania przy takiej zmianie? Długo trzeba czekać? Umowa będzie podpisana w tygodniu.

Jak nic nie zmieniałeś w zestawieniu r-f możesz przed, ale wg mnie lepiej zrobić to aneksem - bo jeśli przed umową to znowu opóźni ci się podpisanie umowy (zależnie od prowadzącego może być tydzień a może być miesiąc albo i dłuzej). Jeśli chodzi o aneks to też zależy od prowadzącego, w moim przypadku trwało to 2 godziny ale znam osoby czekające 2 miesiące. Aneks sprawdza ten sam prowadzący który prowadził wniosek, więc przy podpisaniu umowy powiedz mu że składasz wniosek o aneks i jak długo może to potrwać. Jeśli będziesz chciał zrobić to aneksem musisz złożyć wniosek o zmianę zestawienia r-f umowy z uzasadnieniem (w twoim przypadku przy 50ha nie trzeba nic kombinować, po prostu przemyślałeś sprawę zakupu i chcesz kupić większy) oraz strony wniosku i prg, które się zmieniają (we wniosku zestawienie rzeczowo finansowe i opis zadań wymienionych w zestawieniu, w prg tabela chyba 5.2 planowane inwestycje) i oferta na ciągnik jaki chcesz kupić. Jak już cię zaprosili na podpisanie umowy to jedź podpisz, a po podpisaniu złóż wniosek o aneksowanie.

Edytowano przez jumar7

sebb1    0

Mam pytanko. Nr na liście 20xx woj. łódzkie dodam ze cała lista jest na zielono w połowie kwietnia pierwsze poprawki miedzy innymi zmienione ESU z 35 na 49 czy to spowoduje przesunięcie mnie niżej w rankingu i czy będę rozpatrywany w późniejszym terminie czy jeżeli wniosek jest już ruszony to będzie dalej rozpatrywany bez odkładania go na późniejszy termin.

padelec    1

Jest już ruszony i będzie rozpatrywany dalej, wiem z własnego doświadczenia :) .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez carmine2812
      CO zrobic jak nie ma cisnienia w pompie olejowej w u 2812????
    • Przez yacenty
      Aktualna dyskusja o cenach ciągników w 2014 roku przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72475-ceny-ciagnikow-2014/page__view__getlastpost

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach w poprzednim temacie: http://www.agrofoto....nikow-20102011/
    • Przez danielhaker
      Wrzucam cennik który będzie obowiązywał od początku przyszłego miesiąca.

Widzę, że fotki wygasły. Jak będę miał czas to uzupełnię jeszcze raz, ale zaznaczam, że nie mam 2015 (ewentualnie piszcie pw podając maila).
      Jeśli ktoś ma aktualny i zechciałby się nim podzielić na forum to zapraszam do kontaktu
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha