Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

kissmy...    57

mam pytanie czy po podpisaniu umowy i zrobieniu etapu trzeba jeszcze coś zrobić jakieś inne dokumenty złozyć np. tak jak ten o ankiecie w nastepnym roku kalendarzowym po zakończeniu operacji - chodzi o wypełnienie tej ankiety - czy jeszcze coś trzeba zrobić żeby nie zabrali dotacji ?

musisz wywiązać się ze wszystkich zobowiązań zawartych w umowie, proponuję zapoznać się z jej treścią

kissmy...    57

starczą, ale nie dla wszystkich wnioskodawców, proszę pamiętać o znaku zapytania na końcu pytania, gdyż brzmi to jak stwierdzenie

Wiadomość z agroFakt.pl

Łódzkie 17xx poprawki przyszły na początku marca, a tresa dostałem pismo o przedłużeniu rozpatrywania wniosków do 08.07.2012 . Morze i dobrze ze przysłali te pismo bo jak narazię zrezygnowałem z tego , morze do lipca namyśle się z powrotem i złoże te poprawki.

Dobrze cie rozumiem ze otrzymałeś poprawki a teraz nie masz zamiaru ich wysyłać ,nie patrz na nic tylko je wysyłaj,kolega otrzymał pismo o przedłuzeniu rozpatrywania wniosku mimo że miał zaproszenie do podpisania umowy :lol: bałagan i tyle

sebb1    0

Łódzkie nr 20xx dziś przyszły w końcu poprawki. Prowadzący zmniejszył mi przedział mocy ciągnika ze 100-120 na 95-105. Areał 34 ha i 35 loch w cyku zamkniętym, normalnie pochlastać się idzie. Tym bardziej ze ciągnik 125km już zadatkowany. :(

vicia1223    10

No to lipa kolego sebb1;/ Ten mój kumpel co podpisał umowę 12 marca na 25ha będzie brał 120KM NH . chciał 140 ale też nie przeszedł.

Ja na 20ha też pewnie 105 KM nie dostanę??;/

sebb1    0

No to nie rozumie jak jeden może dostać na 25 ha 125 km a drugiemu na 34ha należy się max 105

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

jumar7    2

A masz już jakieś ciągniki?? Bo jak nie masz to powinni ci taki przyznać. Zajrzyj do ekspertyzy na taką powierzchnie na każdy ha należy się do 4,2KW (5,7KM) i na gospodarstwo do 35ha 120KW (163KM). U mnie na 12 ha (krowy mleczne) przyznali do 110KM ciągnik.

sebb1    0

Jest tylko jeden na mnie zarejestrowany C 360 3p rocznik 1987r. wiec wcale nie podlega obliczeniom

Junkers    42

A masz już jakieś ciągniki?? Bo jak nie masz to powinni ci taki przyznać. Zajrzyj do ekspertyzy na taką powierzchnie na każdy ha należy się do 4,2KW (5,7KM) i na gospodarstwo do 35ha 120KW (163KM). U mnie na 12 ha (krowy mleczne) przyznali do 110KM ciągnik.

U mnie tak samo 12ha i z mocą 95KM też nie było większych problemów, wyjaśnić musiałem dlaczego akurat taki ciągnik takiej mocy.

Ciągniki powyżej 20 lat nie są brane pod uwagę czyli tak jak byśmy ich wcale nie mieli.

jumar7    2

To pisz pismo, że zakup takiego ciągnika jest racjonalny. Że zgodnie z ekspertyzą moc mieści się w przedziale przewidzianym na twoj areał. Pracownik agencji chce się wykazać i pewnie ci zmniejszył moc, jak napiszesz wyjaśnienia i udowodnisz racjonalność zakupu nie będzie miał możliwości odrzucić ci sprzęt o jaki wnioskowałeś. U mnie też na początku było że za duży, ale opisałem że z ekspertyzą należy mi się do 95koni, że jest produkcja zwierzęca i będzie z ładowaczem pracował i jeszcze nadmieniłem że ekspertyza dopuszcza 20% tolerancje czyli 95 +20% to 114KM. No i przeszło...

kubus1988s    0

a można np przełożyć pieniądze z maszyn bo np 1 maszyne kupiłem drożęj niż miałem oferty w wniosku a reszte maszyn taniej dodam że jeszcze poprawek nie miałem przełożyli mi wniosek do 8 sierpnia chyba łodzkie 35xx

vicia1223    10

Kiedyś tam na pewno dostaniesz... przez lato coś i dla Ciebie się znajdzie ... Wniosek złożyłeś a to najważniejsze..

Ja też czekam , i wielu kolegów z forum , także nie jesteś sam .

rancho0111    0

Kiedyś tam na pewno dostaniesz... przez lato coś i dla Ciebie się znajdzie ... Wniosek złożyłeś a to najważniejsze..

Ja też czekam , i wielu kolegów z forum , także nie jesteś sam .

no wlaha

to jest se dno sprawy,

moze kiedys...

kazdy kto skladal ten nieszczesny wnioch,to marzyl ze kilka dni i umowa podpoisna...

minelo 15 miechow...

po roznych masturbacjach listy troche rozciagniete.

kiedy wreszcie????????????????????????????????????

ps.wczora kupilem kilka maszyn z wnioha -oddadza 60% to dobrze

nie to hw..

kosiarka kt30 , wloka ,apollo11 ,itp

pzdr cierpliwych<tych co krew zalewa>

hefaj6    0

bylem dzis u rodzinki i tam byl tak ich znajomy tez rolnik. powiedzial ze troche ponad rok temu skaldal wnioski na te dzialanie 121 chcial zakupic pare maszyn ( nie wnikalem jakich ) to wogole odrzucili jego wniosek. podobno we wszystko papierki itd wlozyl okolo 4000 zlotych bo gdzie nie poszedl czy do jakiego urzedu czy po informacje to zostawial kase. nie wiem tylko czy cala prawde nam mowil, ale jak to na koncu powiedzial " h*j bombki strzelil, choinki nie bedzie " :D

vicia1223    10

Kit Ci wciskał i rodzinie tez , jak taki zamożny to niech zostawią tą kasę.. Komuna nauczyła i tak klepie dalej.

A może za mało dawał ?:)

WLADEK122    0

Kiedy Sawicki dołoży tą kasę?

Caps Lock - nie krzycz !!!!!!!

Edytowano przez MAT912

Czolo    0

Potrzebuję pomocy w wypełnieniu wniosku o płatność. Przed kupnem ciągnika dałem dilerowi zaliczkę zaksięgowaną na fakturze, którą potem przy kupnie mi zminusował na fakturze za ciągnik. Nie wiem jak to ująć we wniosku, czy tą zaliczkę mogę jakoś wpisać do kosztów kwalifikowalnych? Proszę o szybką pomoc.

Jerry28    4

ej a od pierwszych poprawek do podpisania umowy to dużo czasu to zajmuje?

Pierwsze poprawki miałem koniec kwietnia 2011, umowę podpisałem początek kwietnia 2012.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez carmine2812
      CO zrobic jak nie ma cisnienia w pompie olejowej w u 2812????
    • Przez yacenty
      Aktualna dyskusja o cenach ciągników w 2014 roku przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72475-ceny-ciagnikow-2014/page__view__getlastpost

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach w poprzednim temacie: http://www.agrofoto....nikow-20102011/
    • Przez danielhaker
      Wrzucam cennik który będzie obowiązywał od początku przyszłego miesiąca.

Widzę, że fotki wygasły. Jak będę miał czas to uzupełnię jeszcze raz, ale zaznaczam, że nie mam 2015 (ewentualnie piszcie pw podając maila).
      Jeśli ktoś ma aktualny i zechciałby się nim podzielić na forum to zapraszam do kontaktu
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha