Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

kissmy...    57

ORy wzywają pracowników z biur powiatowych w ramach pospolitego ruszenia, czyli minrol chce się wywiązać z zapowiedzi ogarnięcia tematu w okolicach maja, także niedługo wiele się wyjaśni, ale zapowiada się na brak zmian w algorytmie podziału środków

grzegorz132    9

witam mam takie pytanie : o ile może się %owo zmienić powierzchnia gospodarstwa (załóżmy mojego ojca) gdyby mi na "młody rolnik" przepisał kilka ha aby nie miał problemów z podpisanymi umowami na prow ?? 2 ostatnie prowy modernizacja gospodarstw ... wie to ktoś ??

kissmy...    57

ciężko to określić, znam przypadek, gdzie taki odpis stanowił ponad 15% powierzchni gospodarstwa, należy pamiętać o pisemnym wyrażeniu zgody na przeniesienie własności gruntów, gdyż ma to związek z ciążącymi na ojcu zobowiązaniach, najprościej będzie niezwłocznie wystąpić do Dyrektora odpowiedniego OR o wyrażenie zgody na przepisanie gruntów na następcę

Wiadomość z agroFakt.pl

Kewals    0

Panowie długo sie czeka w agencji na cesje? Bo już na aneks czekałem 4 tyg i dopiero po zadzwonieniu ruszyli sie i od razu zaprosili na jego podpisanie.

Cesje chce bank w którym będę brał kredyt.

Artur75    0

Witam,

w dolnoslaskim cesje na maszyny mialem zalatwiona od reki a bylo to tak ze zadzwonilem do goscia z agencji z ktorym podpisywalem umowe a vendorski doradca leasingowy od ktorego biore pozyczke pojechal z dokumentami podpisanymi przeze mnie na gieldowa we wrocku 20min trwala analiza i kierownik wypisal zaswiadczonko i poszlo. 7 dni i kasa w roltechu na koncie a teraz czekam na ciagnik z ladowaczem, przyczepe itd

lolek1    6

A ja mam pytanie czy to jest dodatkowe 100 mln euro do tamtych 115mln i razem dorzucą 215 mln euro czy to nadal mowa o tych samych 100 mln co mówili w styczniu ?

I co nikt nie jest w stanie odpowiedzieć?

sebb1    0

Łódzkie nr 20xx cały czas cisza chyba na żniwa sprowadzę ciągnik na własne ryzyko już mnie wkurza to czekanie.

lolek1    6

To lipa jak mówią cały czas o tych samych 100 mln, choc wydaje mi sie ze w styczniu mowili o innych 100 mln tz. z innych przesuniec niz renty strukturalne . Ale juz teraz to nic nie wiadomo

MarSz    0

To są ciągle te same miliony niestety... w agrobiznesie było wspomniane, że w przyszłym tygodniu ma zastać podjęta ostateczna decycja :) i tak pewnie do ... 2013 zejdzie:)

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Prezes1352    14

Wszystkie wnioski złożone raczej nie dostaną dofinansowania... Mówili że 90% otrzyma dofinansowanie. Tak słyszałem w telewizji. Także ci co są pod koniec białych list mają nikłe szanse chyba że ARIMR dołoży jeszcze coś. Ja z łódzkiego nr 26xx i cisza. Mam nadzieje że nie długo przyniesie coś listonosz:)

kissmy...    57

dodatkowych środków wystarczy na 2500-3000 wniosków, czyli dla kuj-pom będzie to około 350 wniosków, ale już w mazowieckim lista wydłuży się o około 1100 pozycji

vicia1223    10

kissmy pracownik powiatowy arimr ma złożony wniosek to twierdzi iż będzie to ok 1000 pozycji ale Twoje myślenie jest jeszcze lepsze bo ja mam 6200 cos tam ;p

ciagtra    2

Koledzy czy ktoś wie, jak sie "wskoczy" na zielone pole, ARiMR wysyła coś?, i po jakim od "wskoczenia" mniej więcej...

ksys    2

Mogą przysłać ewentualne porawki albo zaproszenie do podpisania umowy.

ralfMTX140    3

dodatkowych środków wystarczy na 2500-3000 wniosków, czyli dla kuj-pom będzie to około 350 wniosków, ale już w mazowieckim lista wydłuży się o około 1100 pozycji

Jak to liczysz? Po ogólnym procencie wszystkich osób na dane województwo i puli środków?

ciagtra    2

Po wskoczeniu na zielone pole nic ci nie przysyłają musisz sobie to sprawdzac na stronce ARIMR

Wiem, że jestem na zielonym, pytanie tylko czy ARiMR coś wysyła? Pozatym mam zamiar troche pozmieniać "zakupy"...

kissmy...    57

Jak to liczysz? Po ogólnym procencie wszystkich osób na dane województwo i puli środków?

pula na podstawie zapowiedzi,

średnia wartość wsparcia - 150tys zł,

podział między województwa - wg dotychczasowego podziału (rzecz jasna z oczyszczeniem o zaspokojone już województwa)

kryspol    0

W czwartek podpisałem umowę(mazow.116x)wreszcie.Wszelkie poprawki wysłałem faxem i emailema,a oryginały zawiozłem na podpisanie.Cierpliwości życzę wszystkim,choć ona jest droga za maszyny trzeba więcej zapłacić ale dobre i to dofinansowanie piechotą nie chodzi.Teraz drugie czekanie kiedy te maszyny przyjadą. WESOŁYCH ŚWIĄT WSZYSTKIM.

vicia1223    10

Ile maszyn można zmienić ? jest to jakoś określone przepisem czy z 10 maszyn mogę wymienić np 5?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się