Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

wojo123    3

siema mam takie pytanie co trzeba zrobić aby zmienić maszynę w wniosku w moim przypadku to będzie ciągnik na większy co i jak musze zrobić aby go zmienić i gdzie muszę się udać ??????:P

kris31    1

Witam. Czy do wniosku o płatność trzeba złożyć kopię książki środków stałych ? Jestem ryczałtowcem i nie prowadze księgi. Kupuje same maszyny.

oledo    1

Nie musisz napisz tylko takie oświadczenie że nie jesteś vatowcem i nie masz obowiązku prowadzić ewidencji środków trwałych .

Wiadomość z agroFakt.pl

bizonbs    0

Panowie i Panie. Na jakich zasadach odbywa się zakup np. ciągnika przez PROW? I jakie maszyny mógłbym zakupić poprzez wsparcie PROW?

strzymek    15

na dzień dzisiejszy nie kupisz żadnych maszyn na prow (jeśli nie masz złożonego wniosku) :) proponuje poczytać kilka stron wstecz

Edytowano przez strzymek

gigi1235    0

POWIEDZCIE CO SŁYCHAĆ W WOJ. Łódzkim PODPISAŁ KTOŚ UMOWE POWYŻEJ 23XX?? Jeżeli nie to chociaż powiedzcie kiedy mogę sie spodziewać jakiś poprawek... dodam że od początku byłem na zielonej;)... Może to wynika z ilości maszyn jakich złożyłem wniosek;)??? PISZCIE!!!!

PAWEL0128    3

Ja nie z Łudzkiego a z Lubelskiego miałem nr 14xx i dopiero podpisałem umowę 2 tygodnie temu to nie zależy napewno w dużym stopniu jaki masz numer bo kolega miał 100 numerów za mną i podpisł na początku grudnia umowę ale brał niewiele ja na max.

Marl    15

@ gigi1235

Nie krzycz tu na forum.

Nie wiesz jak korzystać z telefonu?

Nie potrafisz zadzwonić albo pojechać do OR ARiMR i się zapytać, skoro juz nie możesz emocjonalnie wytrzymać??

6 postów wyżej masz napisane co zrobić, takie to trudne czy czytać też nie umiesz? :D

Edytowano przez Marl

chrobi123    0

kolego PAWEL0128 na całą sume brałeś, na 300tys zwrotu? w 1 etapie? jak wygląda sprawa z kredytem, chcą dać na taką sumę?

Marl    15

i co dzwoniłes do arimr czy nie. miałes napisac nam na forum??

Kredyt daja nawet na 100 % wartości.

Wkład własny to skredytujesz w innym banku...

Lepiej jednak nie przesadzac z kredytami...

padelec    1

mieliście może coś takiego, że po zmianie zestawienia rz-f chcieliście jakąś maszynę jeszcze wziąć bo kasy zostało i czy można w jakiś sposób to zrobić?

chrobi123    0

pytałem się i powiedzieli że można raz zmienić zestawienie rzeczowe i plan rozwoju, aby tylko cel pozostał ten sam, tylko że do wyliczeń maszyn biorą rok bazowy+20% na rozwój i to jest nie sprawiedliwe według mnie, no ale cóż... a co możecie powiedzieć o kredytach, lepiej na 2 etapy rozdzielić czy za jednym zamachem lepiej, raczej by to bylo bez wkładu własnego bo pieniążki narazie mi idą w budowe obory, jak radzicie? zakupy planuje za okolo 500tys brutto

kozulek2    228

4sztuki bydła ,nie całe 20 ha i zakupy na 500 brutt ,jeszcze budujesz oborę i planujesz zakupić stado?życzę powodzenia....Pytanie za sto punktów-skąd planujesz wziąć na to kase? Na takie stado i areał to wyrwiesz nie za tęgi sprzęt.

Edytowano przez kozulek2

chrobi123    0

ja się tylko radze a ty koszulku nie bądź takim cwaniaczkiem, 20ha mam swojego i prawie drugie tyle dzierżaw, i sadzę dużo warzyw, w ciągu 3 lat wybudowałem dom w który weszło prawie 300tys więc nie mów mi skąd wezmę kasę tylko doradź jak jesteś taki mądry

jak rozegrać sprawę z inwestycją czy rozbijać na 2 etapy, czy nie taniej wyjdzie w 1 etapie, chodzi mi o prowizje i koszty związane z uruchomieniem kredytu

kozulek2    228

czego ci tam weszło,300 tys cegieł?pisz po ludzku bo ciężko zrozumieć ,ostatnio pisałes odnośnie warzyw coś innego-jakoś często zmieniasz wersię.PORADZIC Ci mogę jedno dzieciaku zejdż na ziemię i przestań fantazjować...naucz się poprawnie pisać .

Edytowano przez kozulek2

chrobi123    0

wybuduj sobie i wykończ dom to pogadamy, a gdzie jest moderator? bo ten koleś mnie obraża

gigi1235    0

chrobi jest to możliwe;) ja w ciągu dwóch lat postawiłem dwie obory 50m na 20m tyle że ja mam 80ha;) i zobacz czym się trudnię;] choduje kaczki, gęsi oraz bydło;) a ty co hodujesz???

naj1306    1

ja nie krzycze;) ale co zrobić piszcie!!!

Na dzień 26 stycznia gdy byłem w agencji w Łodzi były rozpatrywane wnioski do 2000 numeru .Tyle tylko Ci mogę powiedzieć.

chrobi123    0

ja mam 3ha ogórków i po 2ha selera i pietruszki, 1ha czosnku, kwiaty chryzantemy no i pare opasów, reszta to zboże, no i zamiaruje wejść w opasy pozostawiając te warzywa co uprawiam lecz może w troche mniejszych ilościach, pola i łąk w dzierżawe dobrać też mam możliwość, także myślę że podołam temu

gigi1235    0

Na dzień 26 stycznia gdy byłem w agencji w Łodzi były rozpatrywane wnioski do 2000 numeru .Tyle tylko Ci mogę powiedzieć.

Dzięki:D

ja mam 3ha ogórków i po 2ha selera i pietruszki, 1ha czosnku, kwiaty chryzantemy no i pare opasów, reszta to zboże, no i zamiaruje wejść w opasy pozostawiając te warzywa co uprawiam lecz może w troche mniejszych ilościach, pola i łąk w dzierżawe dobrać też mam możliwość, także myślę że podołam temu

Ale z warzyw kokosów nie ma rozumiem że na maszyny szykuje sie kredyt niskoporocentowy;d???

gigi1235    0

Ja tam chyba też wezmne kredyt ale tylko 100 tyś. bo ja złożyłem na aż 11 pozycji... i biore wszstko od razu jak będzie można.... Jak to się mówi ,,na raz''

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Marl    15

Kolego zadam Ci pytanie.

Jak zamierzasz ten kredyt spłacić?

Wezmiesz 300 tyś przykładowo kredytu.

Super by było jakby wszystkie maszyny przyszły w jednym czasie, potem zwrot VAT-u 1 miesiąc od konca okresu rozliczeniowego.

zwrot z agencji około 3 miesiące od wniosku o płatnośc ( mój znajomy w styczniu złożył, do dziś nikt z nim sie nie skontaktował, a bład jest to dał miękki dowód rejestracyjny ).

Jakie bedą miesieczne dochody aby podołać kredytowi do spłaty??

Za bydło zobaczyć kasę za 2 lata, a nawet jak czytam to oborę budujesz..

To nie takie proste nabrac kasy z banku przy tej produkcji co masz. Warzywa są za darmo, zboże no może troche płaci ale "szału nie ma" przy dzisiejszych kosztach.

Napisz nam jak to chcesz spłacić? Jakby brakowało tyle co wynosi twój zwrot z PROW to jest ok. Cieżko by było przez kilka miesieczy, potem przelew i sprawa rozwiązania.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

bizonbs    0

I tak najważniejsze to chyba pilnować się w papierach, żeby zwrot z PROW dostać, bo jak nie przejdzie to problemy są duże. Też myślę wziąć ciągnik na PROW, ale muszę jechać do agencji i dowiedzieć się dokładnie co i jak, bo na razie w temacie jestem zielony. :) Co do Twojego kredytu. Przemyśl dobrze jeszcze kilka razy i podsumuj poprzednie lata jak ci szło. Nie jest sztuka wziąć kredyt, ale go spłacić. 300 000 to nie 30 000.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się