Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

danield28    33
szkoda tylko ze niektórzy się nie znaja innych w błąd wprowadzają. Kolego danield28 jak można się dogadać z dilerem jak agencja do wniosku o płatność wymaga potwierdzeń przelewu

Masz racje, ale jak ktoś chce zapłacić gotówką u daelera...? Ty podałeś tylko zapłatę w formie bezgotówkowej w której do faktury trzeba dołączyć potwierdzenie przelewu ale w płatności gotówkowej tego nie ma tylko daeler wypełnia tobie kwitek ze zapłaciłeś... Pozdrawiam

kamil900830    3

murtek3

Święta racja my jak zapłaciliśmy gotówką za Akpila KM80 to diler przywiózł kase żeby przelać bo inaczej by nie przeszło :mellow:

Wiadomość z agroFakt.pl

danield28    33

Widocznie byłem nie zbyt dobrze doinformowany ale swoje wątpliwości postaram się rozwiać w przyszłym tygodniu... Szkoda że tylko rolnicy na tym tracą bo musza płacić odsetki i prowizje od kredytów ale o to pewnie w tym chodziło... Pozdrawiam

mariuszg311    0

Witam. Chciałby kupić maszyny z PROW na kwotę 190tyś. Czy by mógł ktoś obliczyć ile bym dostał zwrotu jeżeli mam ponad 40 lat jestem w strefie ONW i nie jestem na VAT?

kamil900830    3

190tyś brutto .Licząc 22% vatu .Sam Vat to 34262zł.Cena netto 155738zł .Wychodzi 77869zł przy 50 % wsparciu.Moim zdaniem warto w twoim przypadku przejść na Vat bo to kupa kasy :mellow:

kamil900830    3

mariuszg311

Kredyt komercyjny 8-10% :mellow: niestety z preferencyjnego kredytu nie można korzystać umiegając się o wsparcie z UE. :lol:

adam85235    0

wczoraj w tym żyje wieś mówili że maksymalny zwrot może wynieś 250 tys jest to prawda czy nadal może wynosić 300 tys

wisniak222    1

Mam kilka pytań odnośnie tego dofinansowania

Czy jesli złoże o dofinansowanie na kilka maszyn muszę je wszystkie na raz kupic czy mogę po kolei???

I czy jak wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie to muszę od razu to wykorzystać czy moge poczekac z rok albo dwa????? no bo jest że do 2013 włącznie??????? i jeszcze jak zbiore te wszystkie papiery czyli oferty maszyn,świadectwo ukończenia szkoly, itp itd. to co wtedy???? Trzeba robic biznesplan??? z góry dzięki :mellow:

Wacek21    35

Kolego wnioski dostepne sa na stronie ARiMR wiec wystarczy obejzec co trzeba powypełniac.

skoko    0

Mam kilka pytań odnośnie tego dofinansowania

Czy jesli złoże o dofinansowanie na kilka maszyn muszę je wszystkie na raz kupic czy mogę po kolei???

I czy jak wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie to muszę od razu to wykorzystać czy moge poczekac z rok albo dwa????? no bo jest że do 2013 włącznie??????? i jeszcze jak zbiore te wszystkie papiery czyli oferty maszyn,świadectwo ukończenia szkoly, itp itd. to co wtedy???? Trzeba robic biznesplan??? z góry dzięki :lol:

po pierwsze to oni nie rozpatrzą za raz tego wniosku pisze ze do 3 lat więc złożysz i czekasz czy rok czy dwa :mellow:

możesz oddzielnie kupić.

dziwi mnie to ile u mas odr'y biorą u mnie 500zł z młodym rolnikiem + do tego mam modernizacje

Panowie mam pytanie czy składając wniosek na MGR trzeba kupić maszyny za swoje i później jest zwrot. Czy agencja dofinansowują i dopiero kupuję sprzęt jak to jest ? Proszę o odpowiedź.

timasz    52

A ja tez mam takie pytanko a mianowicie- czy istneją jakies wytyczne co do realizacji zakupow prow czyli jesli zaakceptuja moj wniosek to czy moge np najpierw zrealizowac 30% sumy a pozniej 70% czy jest jakos inaczej?

I czy jesli dostane np dofinansowanie np na 200 tysi to czy moge wykorzystac tylko polowe? czy nie pociagnie to zadnych konsekwencji?

dziekuje za cierpliwosc :mellow:

i prosze o odpowiedz

danielhaker    803

A na ile lat mogę wykorzystać dofinansowanie ?

To jak teraz nie mam tyle kasy to mogę uzbierać w ciągu np. 4 lat tak ?

Chyba 24 miesiące jeżeli bierzesz na jeden etap a 36 jeżeli na dwa etapy. Jeśli źle mówię to niech ktoś poprawi

Zapytam jeszcze raz bo na tej liście SPIWET nie mogę znaleźć tego co potrzebuję. A więc co sprawdzał u was powiatowy lekarz weterynarii? Hoduję krowy.

b0gdan    85

Zapewne raz do roku masz kontrolę z weterynarii, a jak nie to bardzo dziwne :lol: Sprawdzają teoretycznie wszystko, a praktycznie tyle, aby nie uziemić rolnika :) Oczywiście podstawowy dobrostan musi być spełniony, także płyta, zbiorniki na gnojówkę

robert812    51

Jeśli chodzi o stawianie Silosów zbożowych na ziemi ojca to można to zrobić. Dowiadywałem się na ten temat, potrzebna jest zgoda pisemna na formularzu udostępnionym przez agencję. Miałem stawiac 2 Biny po 60 ton ale okazało się że warunków na MGR nie spełniam i plany legły w gruzach.

Powodem było początkowe ESU.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się