Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

KamilW    3
brane są pod uwagę grunty własne i dzierżawy udokumentowane na przynajmniej 5 lat ale od wypłaty pomocy

Kolego, jesteś w błędzie, 5 lat od podpisania umowy :)

Wiadomość z agroFakt.pl

jacek456788    0

Dziś dzwoniłem do Pani która prowadzi mój wniosek powiedziała że 8 tygodni była na urlopie i powiedziała że za 2-3 tygodnie do mnie się odezwie w sprawie wniosku i ARIMR ma jeszcze 1500 wniosków nie rozpatrzonych nie ruszonych wogóle i prawie 1\3sprawdzonych do podpisania umowy i zasugerowała mnie że mają czas do 2013 roku.Taka nie za ciekawa sytuacjia wygląda w Mazowieckim

TOMI697    0

Jeśli ktoś skorzysta teraz z modernizacji to moze przekazać gospodarstwo następcy np. po 3latach czy musi upłynąć 5 lat???

TOMI697    0

Czy modernizacje można wspomóc kredytem preferencyjnym czy tylko środki własne lub inny kredyt?

danielek24    2

u mnie w bs na MGR jest kredyt na 8% ale musi być podpisana już umowa z ar i mr lub zwykły komercyjny

jak myslicie nr38xx lubelskie,kiedy można spodziewac się jakiegoś ruszenia z miejsca?

przemol87    45

Czy modernizacje można wspomóc kredytem preferencyjnym czy tylko środki własne lub inny kredyt?

mozna brac kazdy kredyt z wyjatkiem preferencyjnych

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

sebaskorpio    2

kredyt preferencyjny odpada, to wynika z zapisu że operacja nie może być podwójnie finansowana (a kredyt preferencyjny jest zawsze z jakimś dofinansowaniem czy to do oprocentowania czy w przypadku kredytów CSK do kapitału)można jedynie połączyć z Młodym Rolnikiem i poszukać taniego kredytu komercyjnego. Niektóre banki mają kredyty dopasowane do modernizacji gospodarstw i ich koszty są mniejsze niż typowych kredytów komercyjnych jeśli np. klient zgodzi się przekazać zwrot z tytułu modernizacji na poczet spłaty kredytu, i jeszcze są tzw. kredyty fabryczne producentów maszyn ale to musiałbyś sprawdzić czy przejdzie na MGR

Waldekps2    2

Łódzkie, miejsce 7XX. W środę podpisałem umowę. Ogólnie spory ruch w ARiMR w Łodzi. Myslałem ze w tym roku juz nic nie ruszy bo dostalem pismo o przesunieciu sprawy do stycznia 2012 a tu proszę :)

Piwosz11    0

Panowie mam pytanie słyszałem ostatnio ze bedzie nabór na Micro Przedsiębiorstwa ? co to jest ? mozna wziąść ciągnik ? na ten program ? albo modernizacja

DanielFarmer    123

Czy premię młodego rolnika można przeznaczyć na wkład własny do modernizacji?z tego co wiem to można ale warto się jeszcze upewnić ;)

marulekk    104

nie chce roznosić może i plotek ale wczoraj byłem w agencji i tam osoba pracująca powiedziała mi że być może będzie jeszcze jeden nabór na MGR ale ile kasy, jakie województwa co i jak to nie wiem

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

aster453    24

Wniosek o płatność załącznik nr 2

czy jeżeli bierzecie maszyny to musicie przedstawić do wniosku:

1. zaświadczenie o spełnieniu minimalnych standardów co do higieny.... (Pow. lekarz weterynarii)

2. informacje o stanie przestrzegania wymagań ochrony środowiska WIOś

3. pozwolenie zintegrowane (co to wogóle jest ?)

4. opinia powiatowego inspektora sanitarnego co do zgodności z warunkami sanitarnymi....

wniosek na modernizację składałem w I etapie czyli mleczarze ale kupuje tylko maszyny i czy muszę dołączyć ww. załączniki

plapla123    1

aster453 jak składałem wniosek na MGR to ARiMR chciała zaświadczenie o spełnieniu dobrostanu zwierząt z weterynarii i też brałem same maszyny ale nie jestem mleczarzem.

marulekk    104

marulekk W 2012 ? Nabór ?

tego to ja nie wiem, ja tylko tyle słyszałem co napisałem w poprzednim moim poście

jak nastepnym razem bede w agencji to się po cichu wypytam

...

mleczarze mają trochę inne wymogi od reszty, ja tak jak poprzednik miałem tylko przedstawić zaświad. o dobrostanie zwierząt i tez składałem na maszyny i jestem "nie mleczarzem"

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

denzel    12

Dziś dzwoniłem do Pani która prowadzi mój wniosek powiedziała że 8 tygodni była na urlopie i powiedziała że za 2-3 tygodnie do mnie się odezwie w sprawie wniosku i ARIMR ma jeszcze 1500 wniosków nie rozpatrzonych nie ruszonych wogóle i prawie 1\3sprawdzonych do podpisania umowy i zasugerowała mnie że mają czas do 2013 roku.Taka nie za ciekawa sytuacjia wygląda w Mazowieckim

ja od niedawna jestem na zielonej liści w mazowieckim i dostałem pismo ze się załapałem ale dalsze rozpatrywanie wstrzymane. poza tym jeśli nie zdąża rozpatrzyć albo ja nie podpisze umowy o zwrot do końca roku 2013 to wszystko przepada

Piwosz11    0

tego to ja nie wiem, ja tylko tyle słyszałem co napisałem w poprzednim moim poście

jak nastepnym razem bede w agencji to się po cichu wypytam

Ok dzięki bo zalezy mi na złożeniu w 2012 bo teraz niemogłem ;/

Jak sie dowiesz to napisz na pw albo w tym temacie :)

Edytowano przez Piwosz11

mati2311    0

ja od niedawna jestem na zielonej liści w mazowieckim i dostałem pismo ze się załapałem ale dalsze rozpatrywanie wstrzymane. poza tym jeśli nie zdąża rozpatrzyć albo ja nie podpisze umowy o zwrot do końca roku 2013 to wszystko przepada

tez dostalem taki pismo , ze do 2013 itd itd.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez carmine2812
      CO zrobic jak nie ma cisnienia w pompie olejowej w u 2812????
    • Przez yacenty
      Aktualna dyskusja o cenach ciągników w 2014 roku przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72475-ceny-ciagnikow-2014/page__view__getlastpost

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach w poprzednim temacie: http://www.agrofoto....nikow-20102011/
    • Przez danielhaker
      Wrzucam cennik który będzie obowiązywał od początku przyszłego miesiąca.

Widzę, że fotki wygasły. Jak będę miał czas to uzupełnię jeszcze raz, ale zaznaczam, że nie mam 2015 (ewentualnie piszcie pw podając maila).
      Jeśli ktoś ma aktualny i zechciałby się nim podzielić na forum to zapraszam do kontaktu
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha