Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Macinol    0

Wczoraj złożony wniosek o płatność ;) O której byłeś?

Koło południa to ze 40 osób było w Agencji :blink: Kolejka na korytarzu aż zakręcała

Byłem o 11, byłbym wcześniej, ale tam nigdy nie ma gdzie zaparkować i trzeba bardzo bardzo się starać żeby miejsce znaleźć. Trochę zeszło ale już po 12:15 wszystko było załatwione. Ta kolejka to chyba do poprawek była. Bo umowy się podpisywało w tym pokoiku po prawej stronie. Przy mnie też parę osób podpisywało.

gardner87    0

a kupował ktoś maszyny przed dostaniem jakichkolwiek poprawek czy nie było później żadnych problemów przy podpisywaniu umowy??? Trafia mi sie dosyc tanio ciągnik z zeszłego rocznika i chciałbym go kupic.

Wiadomość z agroFakt.pl

Jakub667    72

myśmy kupowali prawie po pojawieniu się listy i przy podpisywaniu nie było żadnych problemów ;)

danielhaker    803

Byłem o 11, byłbym wcześniej, ale tam nigdy nie ma gdzie zaparkować i trzeba bardzo bardzo się starać żeby miejsce znaleźć. Trochę zeszło ale już po 12:15 wszystko było załatwione. Ta kolejka to chyba do poprawek była. Bo umowy się podpisywało w tym pokoiku po prawej stronie. Przy mnie też parę osób podpisywało.

Ja z tatem byłem od 11:30 do 12:30 więc byłeś dosłownie kilka miejsc do przodu ;)

sebaskorpio    2

a kupował ktoś maszyny przed dostaniem jakichkolwiek poprawek czy nie było później żadnych problemów przy podpisywaniu umowy??? Trafia mi sie dosyc tanio ciągnik z zeszłego rocznika i chciałbym go kupic.

ja także kupiłem ciągnik i parę maszyn do niego przed podpisaniem umowy i nie było problemu(kupiłem bo miały znacznie zdrożeć) ale zawsze to jakieś ryzyko gdyż może się okazać że któraś z maszyn Ci nie przejdzie np. ciągnik bo masz za mało ziemi. Dlatego najlepiej zadzwoń do prowadzącego wniosek on ci wstępnie może powiedzieć czy ma zastrzeżenie do wybranych maszyn, ja tak zrobiłem trochę się wykręcał bo to dla niego jest to niewygodne gdyż powie że przejdą a później coś wyniknie i ktoś będzie miał pretensje.

rafa007    5

Ja miałem dwie poprawki do tej pory numer 20** mazowieckie a babka stwierdziła że w tym roku nie zdąży ich sprawdzić i przekazać na ocenę ekonomiczną szkoda gadać na prawdę jak tak dalej pójdzie to połowa maszyn odpadnie z racji zmiany ceny na przykładzie ciągnika cena wzrosła mi już o 22tys

Artur75    0

będzie prow w 2013 roku?? jak tak to na co ?? i kiedy ??

Bedzie PROW ale dopiero w 2014-2017 z tym ze bedzie o wiele trudniej i mniej pieniedzy bo TUSKOBUSIK pochlonol i mamy wszedzie ciecia buddzetu a jak wiecie to nie plyna tylko pieniadze z Uni tak jak na wszystko inne zwlaszcza rolnictwo , zobaczcie tylko n doplaty bezposrednie i wszystko jasne.

gardner87    0

ja także kupiłem ciągnik i parę maszyn do niego przed podpisaniem umowy i nie było problemu(kupiłem bo miały znacznie zdrożeć) ale zawsze to jakieś ryzyko gdyż może się okazać że któraś z maszyn Ci nie przejdzie np. ciągnik bo masz za mało ziemi. Dlatego najlepiej zadzwoń do prowadzącego wniosek on ci wstępnie może powiedzieć czy ma zastrzeżenie do wybranych maszyn, ja tak zrobiłem trochę się wykręcał bo to dla niego jest to niewygodne gdyż powie że przejdą a później coś wyniknie i ktoś będzie miał pretensje.

a fktury braliście normalnie przy zakupie czy jakoś inaczej??

danielhaker    803

Tego nikt nie wie ale to jest bardzo mało prawdopodobne. Skoro w tym naborze nie wszyscy dostali pieniędzy to skąd wziąć na następny nabór

witam, drodzy forumowicze jakie dokumenty potrzebne są pod MGR w celu współfinansowania silosów na zboże ?

bardzo liczę na odpowiedzi pozdrawiam,

Marl    15

Musisz mieć:

-pozwolenie na budowę,plan

-kosztorys, to dla arimr

-oferty na zakup silosów.

To wystarcza dla wniosku.

Gdy uzyskasz dofinansowanie to zlecasz nadzór nad budową.

Wystepujesz o dziennik budowy, geodeta musi wytyczyć miejsce budowy ( około 600 zł ).

Po zakończeniu działań budowlanych potrzebne Ci są protokoły o zakończeniu budowy, Jeden dostaniesz o tych ludzi co składali silosy, drugi da Ci osoba prowadzaca nadzór nad budową i decyzja ze starostwa ze budowa zakończona( to chca w arimr), być może nowy kosztorys.

To chyba wszystko, być może coś zapomniałem, swoje silosy 2 lata temu składalem.

"witam, drodzy forumowicze jakie dokumenty potrzebne są pod MGR w celu współfinansowania silosów na zboże ?

bardzo liczę na odpowiedzi pozdrawiam, "

Na jakie środki unijne kupujesz silosy ????

Kiedy składałeś wniosek o płatność?

hmmm niepamietam dokladnie ale ok 20 pazdziernika zlozylem na elizowce

ale przedluzylo sie bo mialem maly blad w wykazie faktur i musialem poprawke zrobic

Marcin133    21

Witam panowie. mam problem kupiłem parę maszyn przed umową i jedna z nich nie chce mi osoba zatwierdzająca zatwierdzić.pani prowadząca też mówi nagle że nie przejdzie.chce pług 4 skibowy a proponują mi 2obrotowy albo 3skibowy zagonowy na 24ha w tym 19ha ornej.jak myślicie jest sens jechać na miejsce i pogadać z nimi czy lepiej dać spokójm i pogodzić się z tym

janusz20    105

JA bym pojechał zawsze coś możęsz ugrać może 3 obrotową weźniesz sobie 3+ jeden korpus na oddzielnej fakturze i jakoś dasz rade obejść te durne przepisy z przestarzałej ekspertyzy IBMER

Marcin133    21

No właśnie mówie tej pani przez tel o 3+ to ona mówi ze nie........chyba nie chce jej sie robić zmian......faktury nie brałem narazie normalnie kur....serca można dostać z tymi urzędnikami

Atsihosam    11

Dla mnie też nie dali 4 obrotowej a miałem 20ha ornej ziemi. Chcieli dać też 3 to powiedziałem niech sobie sam orze 120konnym ciągnikiem 3 no i nie wzięliśmy pługa. Kasa pójdzie na co innego ;) A tak w ogóle podlaskie nr 55x wezwanie do podpisania umowy dzisiaj przyszło.

Apolityczny    0

hmmm niepamietam dokladnie ale ok 20 pazdziernika zlozylem na elizowce

ale przedluzylo sie bo mialem maly blad w wykazie faktur i musialem poprawke zrobic

Ja jakoś też tak i po miesiącu kasa na koncie[miłe zaskoczenie] :lol:

plapla123    0

Jestem z lubelskiego i bez problemu dostałem ciągnik 89 koni i pługi 4x40 na 10 ha ornego i 4 ha dzierżaw :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się