Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Pestus123    3

A jeśli np ojciec skorzystał w zeszłym roku z MGR, czy musi się wstrzymać aby mi przepisać gosp 5 lat, czy może przepisać np samą ziemię, a hodowle zostawić sobie?

bialy2005    193

jesli korzystałz mgr to zobowiazał sie do utrzymnia gospopdarstwa w takim satnie jak zadeklarował we wniosku. Czyli jak podał 40ha to te 40ha musi miec przez 5 lat. mozna przepisac ale wtedy przejmujacy przejmuje zobowiazania MGR ojca. I wydaje mi ise ze w tej sytuacji juz nie moze poraz drugi korzystac z MGR jesli ojciec wykorzystał cała pule. Jedynie MR by przysługiwało.

mpersen    1

Witam jestem z Łódzkiego i nie korzystalem jeszcze z PROW,chce wziasc maszyny za cala pule zwrotu i mam takie pytanie czy tak jak w poprzednich naborach bylo bede mogl rozbic wniosek na dwa etapy i czy zwrot bedzie podzielony tak jak wczesniej czyli realizacja pierwszego etapu potem zwrot z agencji a pozniej realizacjia drugiego etapu i zwrot z agencji??? :lol:

Wiadomość z agroFakt.pl

michalk    22

bialy a jak jest gdybym chcial budowac chlewnie na dzialce ojca?? czy zebym mogl robic projekt i plan budynku wystarczy pisemna zgoda na papierze??

michalk    22

nie o to mi chodzi pytam o sam fakt budowania czy np silosy musze budowac na swoim placu czy tata moze mi go uzyczyc??

wystarczy popatrzec w wymagane zalaczniki tam pisze jak byk oswiadczenie wlasciciela nieruchomosci o wyrazeniu zgody na realizacje operacji trwale zwiazanej z nieruchomoscia no jesli agencja daje wzor oswiadczenia to mozna ;)

Stas25    1

Mam pytanie odnośnie zaświadczenia o kwocie mlecznej, bo nie posiadam żadnego zaświadczenia z tego roku o posiadniu tylko z ubiegłych lat czy wystarczy zaświadczenie z mleczarni czy trzeba z ARR

A jeżeli dwóch rolników będą mieli taką samą ilość punktów za kwotę to będą rozpatrywać według ESU?

w przypadku takiej samej liczby punktow za kwote pomoc w pierwszej kolejnosci przysluguje temu ktory ma mniejsza powierzchnie gospodarstwa

mpersen    1

jak tak zaplanujesz i odpowiednio wypełnisz wniosek to tak bedzie

mi jeden z dilerow powiedzial ze juz tak nie da rady i ze moge rozbic wniosek na etapy ale zwrot dostane dopiero jak zrealizuje cala inwestycje,dajmy na to jak kupie maszyny za 600tys to agencja dopiero mi zwroci kase.A drugi diler mowi ze to jest jak w poprzednich latach ze jak w pierwszym etapie wezne maszyn za polowe to agencja zwroci mi kase za pierwszy etap a potem w drugim etapie wykozystam reszte kasy i agencja sie ze mna rozliczy.Wolalbym zeby bylo po staremu bo bedzie mi latwiej z kasa wyrobic,bo mam jeszcze obore do wykonczenia i musze to jakos rozplanowac.

pawelkkk    0

Witam. Mam pytanie od kiedy można kupować maszyny na PROW 2011. Na własne ryzyko a będą one brane pod uwagę jak wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony?

6RoLnIk9    0

Witam

Dzisiaj liczyłem ESU tym kalkulatorem na forum i wyszło mi 50.91ESU ;).

Czy to dobrze że takie wyszło wysokie??

I jeszcze jedno pytanie dlaczego nie ma w kalkulatorze regionu świętokrzyskie?

Stas25    1

Jakie zaświadczenie odnośnie kwoty mlecznej jest potrzebnebo nigdzie nie moge uzyskać informacji

paul190    0

Witam

Dzisiaj liczyłem ESU tym kalkulatorem na forum i wyszło mi 50.91ESU ;).

Czy to dobrze że takie wyszło wysokie??

I jeszcze jedno pytanie dlaczego nie ma w kalkulatorze regionu świętokrzyskie?

Wybierasz "Małopolska i Pogórze". Tam jest zaliczone świętokrzyskie.

paul190    0

Jak na świętokrzyskie, to dobry. Z czego Ci tyle wyszło? Masz kwote mleczną, czy będziesz składał po 17.

bialy2005    193

przy liczeniu esu pamietajcie ze jesli masz hodowle zwierzat to wtedy nie liczysz tego co zjadaja zwierzeta tylko to co faktycznie sprzedajesz ;)

paul190    0

Dokładnie bialy2005 - jeśli ma ktoś zwierzaki, to nie wpisuje do kalkulatora ESU np: łąk, QQ która jest na kiszonkę itp.

qazi    57

i teraz mi uciekło 5 ESU, ale chyba dla mleczarzy nie będzie ono bardzo potrzebne?

Tomtu    1

mi jeden z dilerow powiedzial ze juz tak nie da rady i ze moge rozbic wniosek na etapy ale zwrot dostane dopiero jak zrealizuje cala inwestycje,dajmy na to jak kupie maszyny za 600tys to agencja dopiero mi zwroci kase.A drugi diler mowi ze to jest jak w poprzednich latach ze jak w pierwszym etapie wezne maszyn za polowe to agencja zwroci mi kase za pierwszy etap a potem w drugim etapie wykozystam reszte kasy i agencja sie ze mna rozliczy.Wolalbym zeby bylo po staremu bo bedzie mi latwiej z kasa wyrobic,bo mam jeszcze obore do wykonczenia i musze to jakos rozplanowac.

doradczyni w ODR powiedziała że najlepiej aby realizować całą kwotę od razu ale jest jakaś możliwość że 80% w pierwszym etapie i 20% w drugim ale nie dopytałem dokładnie ;)

bialy2005    193

minimalna wartosc 2 etapu to 25% całej inwetycji. Według mnie tez najlepiej zrobic całosc ale niektózy tak nie moga z róznych powodów. Bo finansowy po mojemu to nie jest powód bo to bardzo mała rónica wychodzi.

cosmos    1

Witam, zapytam jeszcze raz, ktoś zna hasło do wniosku na MGR, bo nie chce mi się tego samemu robić. A musze tabelki ciut pozmieniać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się