Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

anka81    0

Do mazur19991 Tez jestem z tych okolic (pow. siedlecki) Tyle ze na mlodego rolnika skladalam w 2010. 19 maja mialam poprawke i obecnie czekam na kase :) Powodzenia

Gość bartek18   
Gość bartek18

Miejsce 2x w mazowieckim w połowie kwietnia oddane poprawki i do tej pory cisza. Pani z urzędu powiedziała że na początku maja zajmie się naszym wnioskiem. Dzwoniliśmy w połowie to powiedziała że ma za dużo pracy i jeszcze nie zaczęła. Strasznie się to wszystko ślimaczy o obora czeka na remont, już sami zaczęliśmy bo jak będziemy na nich czekać to w tym roku nie zaczniemy.

Wiadomość z agroFakt.pl

Burn    0

juz 20xx cos w lubelskim podpisuje umowe?? jestes 30xx a do mnie jeszcze nic nie przyszlo ani nie zadzwonili <_<

Tomek07    0

Od 5,84 do 8,02 kM na hektar.

a skad wiesz jaka moc przypada na hektar? Mi się zdawało ze do 5KM na 1 ha ;)

Burn    0

no a jak mozna co roku kupowac ciagnik pow 100KM na dosfinansowanie??? u mnie koles juz co roku bierze ma juz zetora johna i teraz znowu zetora wzial.... a ha ma z 50 tylko

Burn    0

jak myslicie dzwonic do nich czy nie??? a do kogos przyszlo pisamo a lapal sie na kase lub dzwonili??? a moze nich ktos napisze co juz podpisal umowe i jakie miejsce mial

Junkers    42

Jestem z Łódzkiego pozycja daleka, bo 27xx i cisza.

Powiedzcie mi czy korzystajac z tego programu mozna kupic ciagnik starsz niz 5 lat

nie można. Max do 5 lat.

I właśnie to jest największa głupota, trzeba kupować nowe albo prawie nowe, a jest tyle wspaniałych starszych sprzętów, niekoniecznie gorszych od tych nowych. Ta modernizacja to wielkie nie powiem co..., ceny maszyn od zimy poszły tak w górę, że wyszło by to samo jak bym miał kupować właśnie wtedy bez zwrotu pieniędzy z MGR, mam zamiar brać ciągnik z ładowaczem czołowym ale po tych podwyżkach to na ładowacz nie wiem czy starczy ;[

naj1306    1

Do Tomek07 ..a skad wiesz jaka moc przypada na hektar? Mi się zdawało ze do 5KM na 1 ha ;)

Można to wyczytać z ekspertyzy jaką posługuje się agencja a dokładnie chodzi tam o to jaką mocą ma być nasycone gospodarstwo.

Edytowano przez naj1306

karola134    1

wczoraj widziałem się ze swoim dealerem i zapewniał mnie ze w świetokrzyskim wszyscy dostana tylko koło sierpnia :D i słyszałem to samo od osoby wyżej postawionej ze pieniądze cały czas napływają i wszyscy dostaną wiec coś w tym musi być :D

naj1306    1

I właśnie to jest największa głupota, trzeba kupować nowe albo prawie nowe, a jest tyle wspaniałych starszych sprzętów, niekoniecznie gorszych od tych nowych. Ta modernizacja to wielkie nie powiem co..., ceny maszyn od zimy poszły tak w górę, że wyszło by to samo jak bym miał kupować właśnie wtedy bez zwrotu pieniędzy z MGR, mam zamiar brać ciągnik z ładowaczem czołowym ale po tych podwyżkach to na ładowacz nie wiem czy starczy ;[

W łódzkim rozpatrują wnioski mleczne pozostałe na razie nie ruszane.

Łatwo się domyślec czemu nie starsze niż 5 lat:

po pierwsze po to aby Ci z poprzedniego Prowu nie mogli się zbyt wcześnie pozbyć maszyn i np jeszcze na nich zarobic(trzeba trzymac te 5lat), jednoczesnie nie możesz od nich odkupić, mam nadzieje że wiadomo o co mi chodzi.

po drugie to te dofinansowania mają napędzić gospodarke w jakims stopniu bo ludzie nabrali by szrotów a nówki kupili by tylko Ci najbogatsi a tak to Ci mniej zamożni również mają szanse(po niekąd są zmuszeni) kupić nowy traktor....i tak to sie wszystko kręci.

rolmops    0

witam, jestem z lubelskiego nr 18** . Mam pytanie może ktoś wie czy można zmienić model ciągnika tzn. ofertę złożyłem na CASE-a a chciałbym kupić CLAAS-a . oczywiście zachowując parametry ciągnika . Dodam, że wniosek wypełniał mi dealer CASE-a, który zaznaczył że muszę u niego kupić ciągnik.

Edytowano przez rolmops

Jeśli zmienisz tylko jedną pozycję z listy maszyn jakie chcesz kupić na MGR to nic się nie dzieje a jak więcej to lądujesz na końcu listy wniosków które się mieszczą w puli.

DanielFarmer    101

rolmops nic nie musisz.Możesz kupić dowolny ciągnik w dowolnej firmie aby lapał się w przedziale mocy przyznanym Ci przez agencję a swoją drogą to bym takiego dealera kłamliwego za j.... powiesił :lol:

bialy2005    193

zapewnie deler case to piomar i oni ci robili wniosek ? jesli tak to zeby od nich uciec i kupic gdzies indziej zabulisz 3tys za wniosek ale kupic u nich nie musisz do tego nikt cie nie zmusi.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się