Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

zetor7245    0

Jeśli chodzi o to zaświadczenie to nic takiego nie chcieli. Wiesz Oni sami moim zdaniem maja wgląd na to. Ale nie wiem dokłądnie. We wniosku mam tlyko maszyny. ;) bd wzywali Cie do poprawek to bd wszystkow iedział. :)

bobert21    0

A czy zalatwienie tego zaswiadczenia to taki problem? Sami obawialismy sie tego jak diabel swięconej wody , bylo co prawda troche sprzatania w oborze ale kontrola przebiegla w przeciagu 5 min, sprawnie, wszystko ladnie bez problemu :)

nikt933    2

No to mnie troche pocieszyłeś @bobert21, no bo widzisz tak samo jak Ty boję się tej kontroli, bo jak sobie czytałem załącznik dotyczacego tego całego dobrostanu to az mnie ciarki przeszły po plecach, wszystkie te normy gazów, powierzchnie stanowisk i inne rzeczy które były by raczej trudne do spełniania w oborach które nie oszukujmy się pochodzą za dziadka. <_<

No ale jak mówisz ze jakoś nie miales zbytnio problemów z kontrolą to może i sobie je sprawie :P

(i tak po 2013 bedzie kazdy hodowca musiał je miec)

a tak sie zapytam, na co głownie zwracali uwagę Twoi "goście" podczas kontroli?

Wiadomość z agroFakt.pl

bububear    1

U mnie jak byli do takiej kontroli to tylko zajrzeli do obory i pomieszczenia z mlekiem. Protokół pisali w domu przy kawie. Powiedzieli że to nie jest kontrola na serio i że nie będą się czepiać. Kazali tylko oborę pomalować jak się zrobi ciepło.

jaro30    10

Do Danielhaker kwota to 168 tyś a jeśli chodzi o nr na mazowszu to dostali już nawet ci co są w granicach 1000

Edytowano przez jaro30

lukasz321    1

Do Danielhaker kwota to 168 tyś a jeśli chodzi o nr na mazowszu to dostali już nawet ci co są w granicach 1000

starszy ma 97* i nic nie pszyszło... jeśli w granicach 500 to się zgodzę

jaro30    10

lukasz321-JA znam takich co mają nr.około 100 i nie dostali nic. Tak jak ktoś pisał wyżej niektórzy są na urlopach z tych co zajmują się wnioskami i dlatego się odciąga niektórym.

danielhaker    823

starszy ma 97* i nic nie pszyszło... jeśli w granicach 500 to się zgodzę

Jak ktoś miał może 1001 to poprawki pewnie dostał ;)

Bo dzieląc wnioski pewnie dzielili jakoś setkami czy podobnie.

Edytowano przez danielhaker

BukeR    9

W Świętokrzyskim zielone pole skurczyły się o 4. Myślałem, że raczej się będą wydłużać. :lol:

Gietek    0

Dobra wiadomość dla rolników z podlaskiego.Jestem na miejscu 7*.I dzisiaj właśnie dostałem poprawki.Tzn że już ruszyło dalej koło :)

DanielFarmer    108

to lux...czekamy na poprawki ;D ze mna agencja chce reportaż nakręcić do TV to może zgodzę się jak mi wniosek rozpatrzą natychmiast ;D

uhz    0

ponawiam pytanie kolegow,wie ktoś jak wygląda sytuacja w lodzkim?

Przyłączam się do pytania

mati2311    0

witam . czy kupując ciągnik z kredytu fabrycznego np New holland , można pózniej taką fakturę złożyć w Arimr o zwrot z MGR ??

lukasz321    1

to ostro się zwijają... we wtorek 3xx a w piatek 76x... w takim tempie w przyszłym tygodniu i u mnie będą... (97x)... Pawel1344 ile miałeś kwotu/esu ? ... kupno beczkowozu opóźni podpisanie umowy bo podobno beczka jest "ściśle związana z budynkami" i więcej paierkowej roboty... to prawda ?

jacek456788    0

to ostro się zwijają... we wtorek 3xx a w piatek 76x... w takim tempie w przyszłym tygodniu i u mnie będą... (97x)... Pawel1344 ile miałeś kwotu/esu ? ... kupno beczkowozu opóźni podpisanie umowy bo podobno beczka jest "ściśle związana z budynkami" i więcej paierkowej roboty... to prawda ?

mam pozycjkie na zielonej liśćie 17xx w mazowieckim i czekam na te poprawki chce zakupić beczkowóz na co agencjia zwraca uwage w budynkach mam szambo wielkośći 89 000 cm3 a beczkowóz zakupić chce 5000L myślicie że agencjia przyzna mi beczkowóz

czareczek85    34

Numer 33 Podlaskie 28.03.2011 wysłane poprawki do mnie odebrałem 31.03.2011 a w poniedziałek tj 04.04.2011 wiozę już poprawione

foka71    1

Z tymi poprawkami,to jakieś żarty sobie robią.Co do błędów we wniosku(niewielkich,ale jednak),to się zgodzę.Ale żeby uzasadniać każdą jedną maszynę we wniosku,to już przesada.A co najlepsze,taki kwiatek;

"Wyjaśnij w jaki sposób maszyny uprawowe mają bezpośredni wpływ na produkcję mleka"???Wśród wymienionych maszyn jest też,uwaga,rozsiewacz do nawozów,no dosłownie jajka jakieś.10-cio letnie dzieci mieszkające na wsi wiedzą która maszyna do czego służy,a w Agencji trzeba wyjaśniać :D No,ale Agencja wierzy w słowo pisane,więc trzeba będzie pisać.

Tak na marginesie,jak powiem Pani prowadzącej wniosek,że bezpośredni wpływ na produkcję mleka,ma tylko i wyłącznie krowa,to zrozumie mój "błyskotliwy" tok rozumowania,czy może lepiej nie drażnić lwa ;)

Edytowano przez foka71

konrad451    3

Witam. Mam pytanie do doświadczonych osób. Co mam zrobić jeśli przy składaniu wniosku na modernizację pracownicy wprowadzili mnie w błąd? Kazali złożyć wniosek na ojca i że pozniej mi przekaze ( tak kazali ludzie pracujacy w agencji) a teraz okazalo sie nie moze mi tego przekazac

czareczek85    34

Z tymi poprawkami,to jakieś żarty sobie robią.Co do błędów we wniosku(niewielkich,ale jednak),to się zgodzę.Ale żeby uzasadniać każdą jedną maszynę we wniosku,to już przesada.A co najlepsze,taki kwiatek;

"Wyjaśnij w jaki sposób maszyny uprawowe mają bezpośredni wpływ na produkcję mleka"???Wśród wymienionych maszyn jest też,uwaga,rozsiewacz do nawozów,no dosłownie jajka jakieś.10-cio letnie dzieci mieszkające na wsi wiedzą która maszyna do czego służy,a w Agencji trzeba wyjaśniać :D No,ale Agencja wierzy w słowo pisane,więc trzeba będzie pisać.

Tak na marginesie,jak powiem Pani prowadzącej wniosek,że bezpośredni wpływ na produkcję mleka,ma tylko i wyłącznie krowa,to zrozumie mój "błyskotliwy" tok rozumowania,czy może lepiej nie drażnić lwa ;)

Miałem w PRG napisane że ciągnik z paszowozem 365 dni w roku będzie współpracował więc oni mi napisali jak sobie wyobrażam prowadzenie gospodarstwa kiedy ciągnik który chce zakupić będzie na stałe pracował z paszowozem a użyczone mi traktory są w złym stanie technicznym ale jaja co oni sobie myślą że pasze się miesza 24h na dobę? każa wyjaśnić co byście napisali?

ziomus007    0

konrad451 a co teraz się niby zmieniło ?? dzwoniłem na infolinie ARiMR do wawy przed składaniem wniosku to mówili, że nie ma większych przeszkód kwestia dogadania z oddziałem regionalnym

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez carmine2812
      CO zrobic jak nie ma cisnienia w pompie olejowej w u 2812????
    • Przez yacenty
      Aktualna dyskusja o cenach ciągników w 2014 roku przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72475-ceny-ciagnikow-2014/page__view__getlastpost

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach w poprzednim temacie: http://www.agrofoto....nikow-20102011/
    • Przez danielhaker
      Wrzucam cennik który będzie obowiązywał od początku przyszłego miesiąca.

Widzę, że fotki wygasły. Jak będę miał czas to uzupełnię jeszcze raz, ale zaznaczam, że nie mam 2015 (ewentualnie piszcie pw podając maila).
      Jeśli ktoś ma aktualny i zechciałby się nim podzielić na forum to zapraszam do kontaktu
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha