yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Dostaniesz premie na MR ale będziesz musiał uzupełnić kwalifikacje w jakimś tam czasie bo inaczej trzeba oddać kase.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

garek nie udawaj biskupa ok-sam jestem na początku zielonej listy w śląskim ale gdybym był na białej to bym nie płakał tylko bym te pieniądze inaczej zainwestował bo maszyny to nie wszystko i jak sie ma troszke oleju w głowie to jak sie ma kase to są duże mozliwości-panowie głowa do góry przemyślcie wszysto i nawewno te pieniążki dobrze zainwestujecie.

 

Kolego o co ci chodzi z tym biskupem? Post johndirek-a to szczyt bezczelności a nie olej w głowie, garek ma w zupełności rację. Kolega johndirek był na tyle bezpośredni aby pochwalić się chęcią dopuszczenia przestępstwa na którym nie skorzysta ARiMR de facto rolnicy z białej listy. W poście 4737 str. 237 opisałem zbiegi rolników prowadzące do wykorzystania 100% wnioskowanej kwoty. Jeden sposób legalny drugi nie. Zrobiłem to aby pokazać, że środków za wiele nie zostanie z powodu zawyżonych kwot we wnioskach. Wiadomo że dużo osób w ten sposób postąpi. I wcale nie będą musieli się edukować moim postem aby wiedzieć jak tego dokonać. Taka natura człowieka. Ale żeby publicznie na forum? johndirek my nie znamy twoich danych ale dla US wykrycie twojego nr ID nie stanowi żadnego problemu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Jeżeli jesteś ubezpieczony jako domownik min 3 lata przed złożeniem wniosku to nic nie musisz uzupełniać.Bo średnie i wyższe nie kierunkowe to 3 lata jako domownik a podstawowe i zawodowe 5 lat jako domownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sterydek    23

Dzięki za porady. Na razie sprzedac ja nie sprzedam do puki nie bede miec podpisanej umowy z Agencja. ;)

Edytowano przez sterydek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Witam. Mam pytanie dotyczace MGR. Jestem poza zielonym polem w mazowieckim. Zastanawiam sie czy kupowac maszyny za swoje pieniadze czy czekac na jakies przesuniecia z innych funduszy. Dzis dzonilem do agencji i poinformowali mnie, ze jesli beda dodatkowe pieniadze a ja bede mial fakture zakupu po 8 marca na opisane we wniosku maszyny to otrzymam zwrot. Czy to jest realne czy zadac od nich pisemnego potwierdzenia gdyz moze to tylko jakis doinformowany urzednik.

Koledzy rolnicy przestrzegam was przed właśnie takim dzwonieniem i pytaniem się czy można tak i tak bo już nie raz jajca kwadratowe wychodziły . Jeśli chcecie mieć pewność to tylko i wyłącznie zapytanie w formie pisemnej odpowiedź również z podpisami i pieczątkami , bo już nie jeden zadzwonił i jakiś nie do informowany pracownik arimir powiedział : nie ma sprawy można można , a później się okazywało że jednak nie można było i szukaj wiatru w polu , do sądu?? a co Ci sąd pomoże jak nie będziesz miał żadnych dowodów .


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajetan    0

Witam kolegów.

Wielu z nas nie załapało się na zieloną listę, wszyscy czują się pokrzywdzeni, szczególnie młodzi rolnicy, którzy nastawiali się na to, że dofinansowanie z MR przeznaczą na MGR, dzięki czemu start będzie łatwiejszy.

Chodzą słuchy, że pewna ilośc środków zostanie przesunięta na działanie MGR. Czy rzeczywiście tak się stanie - póki co oficjalnie nie wiemy. Ze swojej strony wychodzę więc z propozycją napisania zbiorowej petycji do Ministerstwa w sprawie przesunięcia środków. Byc może nie wywrze ona zbyt dużego wpływu, ale przynajmniej będziemy mieli świadomośc, że działamy, a może zdarzy się też tak, że jeśli zbierzemy dużo podpisów to Pan Sawicki przeczyta naszą petycję i postara się bardziej.

Moglibyśmy zrobic to za pośrednictwem strony internetowej na której po przeczytaniu petycji każdy mógłby dodac swój podpis - imię nazwisko, województwo. W kwestii tworzenia stron internetowych nie jestem zbyt biegły, więc może ktoś z użytkowników bardziej znający się na rzeczy mógłby stworzyc skrypt, który pozwalałby na automatyczne dodanie podpisu do opublikowanego na stornie tekstu petycji?

Wstępnie moglibyśmy postawic petycję na jakimś darmowym serwerze bez reklam i stworzyc dla strony domenę np. petycjazbiorowaMGR.xx.pl Moglibyśmy powiadomic o stronie także np. agrobiznes, poradnik rolniczy, farmera, tak, żeby znalazła ona jakiś wydźwięk. Będzie widac, że się solidaryzujemy i nie jesteśmy obojętni wobec sprawy.

Ze swojej strony mogę zaproponowac zredagowanie wstępnego tekstu petycji (później przedstawiłbym Wam do oceny). Mogę rozjerzec się także za serwerem i stworzyc domenę. Czekam teraz na użytkownika, który mógłby stworzyc prosty skrypt oraz na Wasze koledzy opinie.

 

Edit: Znalazłem specjalistyczny portal, który pozwala na tworzenie petycji, opublikowanie jej w internecie a następnie zebranie podpisów, wydruk całości z potwierdzeniem autentyczności. Później można wysłac do ministerstwa w formie papierowej, elektronicznej także, więc myślę, że jeśli nie znajdzie się osoba chętna do stworzenia skryptu, to możemy skorzystac z takiej formy. Zobaczę wieczorem czy da się to zrobic, póki co muszę leciec do ogonów :)

Pozdrawiam i czekam na ECHOO!

Edytowano przez kajetan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

ja jestem bardzo bardzo za, tylko też trochę jestem zielony w stworzeniu czegoś takiego, więc dołączam się do prośby żeby ktoś kto się na tym zna żeby nam pomógł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

Ja też jestem za. Jak już gdzieś wcześniej pisałem: "Nasz rząd stoi w rozkroku" - to co pomożemy? ;)

Proponuje niech ktoś założy temat "Skąd wziąść pieniądze na MGR 2011 - czyli petycja do premiera". I równolegle gdzieś na jakimś serwerze, ale od strony tech. to ja lipa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajetan    0

Myślę, że najprościej, najszybciej i najskuteczniej będzie jeśli zamieścimy petycję na portalu o którym mówiłem. Powiadomimy o niej ministerstwo, agencję. Zorientuję się także jak wygląda sprawa złożenia petycji do Komisji Europejskiej. Powiemy znajomym, damy informacje na innych forach tak, żeby nazbierac jak najwięcej podpisów. Czekam na Wasze argumenty które mają byc zawarte w petycji. Strona o której mówię to petycje.pl - tam też widziałem petycję w głośnej sprawie odnośnie zakatowania psa - huskiego, więc strona ma dużo odwiedzin i duża częśc społeczeństwa składa tam podpisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

orientuje sie ktoś czy można zmienic teraz wniosek na MGR?? bo doszlo mi troche zwierząt i znacząco mi to zmienia ESU więc i potencjalne szanse na załapanie sie na MGR (poki co jestem ok 200 miejsc za zielonym...)

moze cos mozna zmienic

mogles zrobic zawyzona prognoze na 2011 rok

nie wiem jak jest w przypadku zwierzat ale w uprarach mozna dokonac zmian do 30%


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z którego roku musiałbym miec 4 esu jesliby nabór ruszył w 2011...

2010 czy 2011.

Z tego co dzwoniłem do Arimr to mówili że możliwe ze bedzie jeszcze jeden nabór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

No kolego wsiok, chyba w każdym woj. brakuje kasy, więc z skąd ten kolejny nabór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

maja 280 mln zl to zrobia nabor.


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego @kajetan ja mam propozycje do petycji żeby wpisać w niej że młodzi rolnicy nie mleczarze z tych 6 województw gdzie nie było drugiego naboru żeby też byli jakoś uwzględnieni w dodatkowej puli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

maja 280 mln zl to zrobia nabor.

teraz mieli 2,44 mld a chetnych bylo na ponad 5 mld

wiec 280mln co to jest

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brunet1    0

mam pytanie do tych forumowiczów którzy już brali na PROW. Mianowicie jak chcę coś zmienić w maszynach np. chce wziąć zamiast przyczepy prase rolkę to mogę ? I czy czasem przy tej zmianie nie zostane przeniesiony na koniec listy z podppisywaniem umowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johndirek    0

mogą mi h.ja zrobić, każda maszyna może być zawyżona do 10 % i nikt się o to nie pruje. nie zamierzam wyciągać kasy od dealerów tylko dodatkowy sprzęt lub wyposażenie i do tego agencja nie ma zastrzeżeń. Powinni lepiej zwrócić uwagę na tych co kostkę sobie kładą na podwórzu bo od wielu słyszałem , że na tym można dużo zarobić ( w sensie oszukać na kosztach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

@krzysiek55555666 popieram w koncu solidarnosc wojewodztw i tez MR:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajetan    0

Ok, poruszymy temat młodych rolników. Czekam na dalsze argumenty jakie mają byc zawarte w petycji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
werter    0

Ja również chciałbym zachęcić rolników do przeprowadzenia zorganizowanej akcji uświadamiania Ministerstwa Rol. i ARIMR jakie przekręty miały miejsce w naborze dla mleczarzy na Podlasiu i nie tylko tam. Chodzi o, wcześniej poruszane przeze mnie i innych użytkowników forum, przypadki sprzedawania kwot mlecznych a następnie składania wniosków o pomoc w ramach rozwoju produkcji mleczarskiej. Na Podlasiu zrobiło tak niemalże 300 osób z zielonej listy. Przez takie przekręty wielu uczciwych mleczarzy, w tym ja, wylądowało na odległych miejscach. Sam mam 170 000kg i jestem 7xx.

 

Dla autorów tekstów w stylu: "nie załapałeś się i teraz szukasz winnych" lub "też mogłeś sprzedać kwotę" powiem jedynie tyle, że nie macie prawa zarzucać uczciwym rolnikom niezaradności lub bezczynności ani tym bardziej żądać abyśmy milczeli w obliczu takich przekrętów (to tak jakby ktoś pytał osobę która złapała złodzieja: czemu to zrobiłeś, lepiej gdybyś sam coś ukradł).

 

Zdaje sobie również sprawę, że to nie jedyny przejaw niesprawiedliwości w tegorocznym naborze MGR, ale wyrzucenie tych oszustów - trzeba nazywać rzeczy po imieniu - pozwoli na bardziej sprawiedliwe rozdzielenie, co prawda za małych pieniędzy.

 

Chciałbym żebyście poznali moje zdanie na ten temat i oczekuje Waszego odzewu na mój apel.

Może macie jakieś propozycje obudzenia wiecznie zadowolonego z siebie Sawickiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

to ja proponuje napisac tam że niesprawiedliwe było promowanie mleczarzy oraz przedział esu powinien być 10 - 20 a nie 16 - 40 dla mnie tak by było sprawiedliwie. Pozdrawiam


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Przekrety były i będą na młódym rolniku na rentach na modernizacji na różnicowaniu gdzie każdy bierze maszyny na usługi głównie w swoim gospodarstwie masa takich spraw jest, i nie ma na to rady. a szkoda bo w ten sposób masa pieniędzy trafia tam gdzie nigdy trafić nie powinna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mogą mi h.ja zrobić. nie zamierzam wyciągać kasy od dealerów tylko dodatkowy sprzęt lub wyposażenie i do tego agencja nie ma zastrzeżeń.

 

 

,,Ja w przypadku zakupu będę chciał na fakturze wartość z oferty a to co utarguję wymienię na dodatkowy sprzęt albo zwrot kasy od dealera,, Czyżby te słowa jakiś haker dorobił? A ja głupi byłem pewien że w ,,internecie siedzą,, korzystają z niego ludzie elokwentni, posiadający umiejętność wypowiadania na dany temat, obyci, tylko po prostu ukrywają te cechy, może z pośpiechu czy też braku czasu, niekiedy w emocjach. hm, o kulturze nie wspomnę ,,h.ja zrobić,,. Nie mogę uwierzyć że ludzie tego pokroju, chciało by się powiedzieć prostacy posiadają umiejętność obsługi takiego medium jak internet. I niech tylko jakiś bywalec nk i fotki powie że internet to fraszka. Najgorsze w tym wszystkim jest to że nie on jeden, aż nie chce się wierzyć.

 

@kajetan. Na razie powiem: nie wiem czy realny, ale bardzo ciekawy pomysł. Moim zdaniem petycja powinna stanowczo i jednoznacznie wskazywać na przesunięcie środków. A na pewno mniej powinno być w niej ile dla kogo i z jakiego powodu. Bo nie dojdziemy do porozumienia między sobą. Jedni będą chcieli dla młodych rolników, drudzy dla hodowców trzody (o tych 2 sprawach najgłośniej na forum) ja np. bym wolał dla uprawiających tylko zboża. Ktoś wtrąci uprawa tytoniu itd., itd. Sam widzisz, powstanie konflikt. Najpierw skupmy się na wywarciu jakiejkolwiek presji na P. Sawickim. Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu.

 

EDIT ,,Przekrety były i będą na młódym rolniku na rentach na modernizacji na różnicowaniu,, o właśnie o to chodzi, zorganizujmy petycje o przesunięcie środków, a nie zmianę prawa. Bo duża część przekrętów spowodowana jest luką prawną. O niektórych mowa była na poprzednich str. Jeden mówi: ,, jak mogłeś tak zrobić, ty taki nie taki!!!,, drugi odpowiada: ,,Jak byś był cwany też byś tak zrobił,, Petycją tak łatwo prawa nie zmienimy, najpierw pokrzyczmy o dodatkowe fundusze.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

mogą mi h.ja zrobić, każda maszyna może być zawyżona do 10 % i nikt się o to nie pruje. nie zamierzam wyciągać kasy od dealerów tylko dodatkowy sprzęt lub wyposażenie i do tego agencja nie ma zastrzeżeń. Powinni lepiej zwrócić uwagę na tych co kostkę sobie kładą na podwórzu bo od wielu słyszałem , że na tym można dużo zarobić ( w sensie oszukać na kosztach)

 

Koleś jeśli dostałeś się na zieloną liste to nie musisz się wszystkim chwalić... Twoje posty które piszesz są beszczelne i aroganckie. Chciałbym żeby odpowiednia osoba przeczytała to jak planujesz kase na lewo od agencji wyciągnąć i uczciwie cie wynagrodziła ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajetan    0

 

 

@kajetan. Na razie powiem: nie wiem czy realny, ale bardzo ciekawy pomysł. Moim zdaniem petycja powinna stanowczo i jednoznacznie wskazywać na przesunięcie środków. A na pewno mniej powinno być w niej ile dla kogo i z jakiego powodu. Bo nie dojdziemy do porozumienia między sobą. Jedni będą chcieli dla młodych rolników, drudzy dla hodowców trzody (o tych 2 sprawach najgłośniej na forum) ja np. bym wolał dla uprawiających tylko zboża. Ktoś wtrąci uprawa tytoniu itd., itd. Sam widzisz, powstanie konflikt. Najpierw skupmy się na wywarciu jakiejkolwiek presji na P. Sawickim. Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu.

 

EDIT ,,Przekrety były i będą na młódym rolniku na rentach na modernizacji na różnicowaniu,, o właśnie o to chodzi, zorganizujmy petycje o przesunięcie środków, a nie zmianę prawa. Bo duża część przekrętów spowodowana jest luką prawną. O niektórych mowa była na poprzednich str. Jeden mówi: ,, jak mogłeś tak zrobić, ty taki nie taki!!!,, drugi odpowiada: ,,Jak byś był cwany też byś tak zrobił,, Petycją tak łatwo prawa nie zmienimy, najpierw pokrzyczmy o dodatkowe fundusze.

 

Zgadzam się, myślę, że należy przede wszystkim poruszyc temat przesunięcia środków. Moim zdaniem nie możemy w petycji wskazywac na jakies przekręty, chociaż wszystkich to drażni jak wiele innych rzeczy przy naborze na MGR. Powinniśmy zaznaczyc, że potrzebujemy dodatkowych środków na wsparcie innych działów produkcji, chociaż rozumiemy, że konieczne jest wsparcie także sektora mlecznego. Nie możemy jednak produkowac nie będąc konkurencyjnymi wobec innych rolników UE, a MGR stanowi priorytetowe działanie do tego, aby pomóc nam się rozwinąc. Wielu z nas miało odłożone środki na inwestycję w gospodarstwa, nie tylko w produkcję mleczarską,ale także trzodę chlewną, warzywnictwo, ogrodnictwo, pozostałą produkcję roślinną. Jasne jest, że środków z przesunięcia nie starczy dla wszystkich, ale myślę, że bardziej sprawiedliwym byłoby przydzielenie chociaż części także innym producentom którzy chcą by konkurencyjni a nie wyłącznie wspieranie produkcji mleczarskiej.

Nie powinniśmy też atakowac petycją ministerstwa, bo może to przynieśc skutek odwrotny. Dajmy znac, że sprawa nie jest nam obojętna, że interesujemy się przesunięciem środków i oczekujemy na nie. Jeśli będziemy siedziec cicho, to zawsze będą z nami robic co chcą. Skoro internet daje nam możlwiośc zbierania podpisów szybko i sprawnie, to myślę, że musimy z tego korzystac, chociażby aby dac sygnał, że stanowimy jakąś solidarną siłę i że JESTEŚMY.

Edytowano przez kajetan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez damianos95
      Witam  takie pytanie szukałem czytałem o młodym rolniku i modernizacji gospodarstw rolnych i nie wiem czy dobrze zrozumiałem te przepisy i po krotkiej rozmowie z niemiłą panią z odr a mianowicie czy można premie młodego rolnika traktować jako wkład własny do modernizacji gospodarstw
      Podam moj przykład
      Chciałbym ciagnik jego cena to około 145000 zł brutto
      pług 4 skiby około 10tys
      agregat uprawowo siewny 8tys
      gruber 10tys
      przyczepa 25tys
      co daje łącznie około 198tys złoty
      Zakładając ze złoże wnioski i dostane pozytywne rozpatrzenie z obu programów
      to dostajac premie młodego rolnika i programu modernizacje to znaczy ze wydajać 100tys z młodego rolnika a druga cześć te 98tys dostane z modernizacji gospodarstw czy to sie wyklucza albo wyglada inaczej ??
      No i jeszcze jedno jeśli przejde na wat i czy moge przejść korzystajać z trych programów ??
      To jak bede na vacie to moge odliczyc vat od tych maszyn czy nie moge bo sa one z kasy unijnej ??
      Jeśli możecie to powiedzcie mi jak to wyglada dokładnie
      pozdrawiam Damian
    • Przez FOX2
      Witam koledzy,
       
      Mój stół paszowy został już praktycznie doszczętnie "wylizany" przez krowy. Kamienie już bardzo mocno wystają z posadzki, co bardzo utrudnia utrzymanie stołu w czystości oraz wymaga znacznie więcej pracy podczas zamiatania. Stół ma wymiary 2,5mx35m. Krowy stoją po oby stronach stołu. 
      Za kilka dni zacznę zasuszać krowy i będę je przeprowadzał do innego budynku. To jest jedyna okazja, aby naprawić stół paszowy, bo chwilowo w budynku będzie sporo wolnych stanowisk. Będę miał około 1-1.5 miesiąca czasu na wylewki i wyschnięcie. Najprawdopodobniej podzielę całą operację na 4 etapy (po jednej "ćwiartce stołu" na jeden raz)
       
      W związku z powyższym, chciałbym się doradzić w jaki sposób naprawić taki stół.
      Plan jest taki aby wylać na wierzch jakieś 5cm wylewki z małym zbrojeniem. Tata myśli jeszcze o płytkach, ale wydaje mi się, że to nie jest dobry pomysł, bo płytki są za śliskie.
      Optowałbym za porządną, szybkoschnącą i odporną na ścieranie wylewką, po której będzie jeździła mała ładowarka.

      Czy może ktoś z Was ostatnio naprawiał albo zalewał stół paszowy i może mi podpowiedzieć jakie są najnowsze metody i materiały na stoły paszowe?
      Czy istnieję specjalne betony albo wylewki do stołów paszowych?
      Czy może istnieją jakieś ulepszacze do betonu aby ten był bardziej odporny na ścieranie?
      Czy istnieją jakieś mocne i szybkoschnące betony?
      Czy jest sens malować cały wierzch żywicą, farbą czy jakimś innym utwardzaczem?
       
      Chcę aby ta posadzka posłużyła co najmniej 20 lat, także muszę zastosować rozwiązanie, które jest najbardziej odporne na ścieranie.
       
      Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
      Darek
       
       
       
    • Przez SuperRolnik1
      Witam,mam zamiar skorzystać z modernizacji gospodarstw rolnych z nowego PROW-u.Wybór padł na 2 marki: New Holland TD5.95 lub ZETOR Proxima 100 Power.Cena obu traktorów podobna.Dodam,że oba będą w bogatszym wyposażeniu oraz będą pracować z ładowaczem czołowym.Proszę o radę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj