Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Jerry28    4

Pożyjemy zobaczymy, jak na razie na stronie ARiMR jest liczba 4825 na sumę prawie 708mln zł.

Duży nabór, dużo wniosków, polscy producenci sprzętu rolniczego już przymierzają się do kilkuprocentowych podwyżek cen na swoje towary. Podobno nowe cenniki maja obowiązywać od 1 kwietnia.

Edytowano przez Jerry28

mati2311    0

ale niech wezmą pod uwagę , że 50% wniosków odpada.To nie 2009 rok ,że wszystkie poprawne wnioski przeszły.

Moderator sam pisz na temat bo Twoja ostatnia wypowiedź ,że Ci się słabo robi to mi wiesz gdzie lata:)

Jeszcze 1 taka uszczypliwa uwaga i dostaniesz %

kris19911    9

Podwyżki będą napewno... można było ryzykować, zadatkując i zamawiając już w styczniu

Wiadomość z agroFakt.pl

pipa123    3

Osoby ktore ubieglego roku korzystaly z MGR otrzymaly Ankiete Monitorujaca z agencji? I mam pytanie czy taka ankieta jest na stronie Arimr? Bo taka ankiete otrzymalem uzupelnilem i odeslalem do agenci ale okazalo sie ze gdzies ona zginela po drodze. Dzwonilem do agencji i powiedziano mi ze ta wlasnie ankieta jest do wydrukowania na ich stronie. Znalesc jej nie potrafie. Jesli ktos moglby podeslac link bylbym wdzieczny.

http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna-i-krajowa/inne-formy-pomocy/modernizacja-gospodarstw-rolnych/dokumenty-aplikacyjne-oraz-informacje-i-komunikaty-obowiazujace-dla-naboru-wnioskow-o-przyznanie-pomocy-w-ramach-dzialania-121-modernizacja-gospodarstw-rolnych-przeprowadzonego-w-listopadzie-2007-r.html

Edytowano przez pipa123

nie panikujmy podwyżki nie będa aż tak znaczne narazie słyszałem że metal fach podniósł ceny które były naprawde rewlacyjne w porównaniu do reszty maszyn producji polskiej

jeśli ktoś wie o innych podwyżkach to niech mnie oświeci:)

Mariusz650    1

Ankieta do ARiMR.

http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna-i-krajowa/prow-2007-2013-program/modernizacja-gospodarstw-rolnych/dokumenty-aplikacyjne-oraz-informacje-i-komunikaty-obowiazujace-dla-naboru-wnioskow-o-przyznanie-pomocy-w-ramach-dzialania-121-modernizacja-gospodarstw-rolnych-przeprowadzonego-w-kwietniu-2009-r.html[/url]oraz-informacje-i-komunikaty-obowiazujace-dla-naboru-wnioskow-o-przyznanie-pomocy-w-ramach-dzialania-121-modernizacja-gospodarstw-rolnych-przeprowadzonego-w-kwietniu-2009-r.html

Na pewno nie powinno być wielkich podwyżek bo jeszcze nie wszyscy skorzystali z poprzedniego naboru i cały czas kupują maszyny, po kolejnym naborze też będą transakcje przez długi czas dlatego myślę że ilość kupowanych maszyn nie skoczy aż tak bardzo.

Mariusz650    1

a kto wie kiedy można najwcześniej zakupić sprzęt ?

Po ukazaniu się listy rankingowej na której będzie twoje Nazwisko.

mati2311    0

A jak nazwiska nie będzie na liście to szukamy używanych tak ?? ;)czy po ogłoszeniu list jeszcze zaczekać. ?

qazi    57

jak na 500 miejsc będziesz miał nr 2000 to raczej można już szukać używki

KamilW    3

Zależy :rolleyes: Są stawki 40% 50% 60% :) Postawa to jest 40% za wiek do 40 lat 10% bonusu i za ONW oraz Natura 2000 bonus 10%. Wystarczy troszkę poszperać w temacie i byś się dowiedział.

KACZOR12    0

A jak jest ze stawianiem obory na prow może ktoś z was taką postawił jeżeli budować oborę za 500 tys i powiedzmy połowe by zwrócili bylo by super ale słyszałem że mogą być problemy ze wzrotem

Edytowano przez KACZOR12

ogólnie na prow najłatwiej jest wziąść maszyny z budynkami jest już dużo gorzej jak mi jedna osoba powiedziała jak wynajmiesz firmę która zrobi wszystko powtarzam wszystko to jeszcze nie jest źle ale jak troche jedna firma troche druga to wtedy zaczynają się schody większość buduje na swój koszt pomagając sobie kredytem nisko procentowym a maszyny kupują na prow

karolek12    7

Zależy :rolleyes: Są stawki 40% 50% 60% :) Postawa to jest 40% za wiek do 40 lat 10% bonusu i za ONW oraz Natura 2000 bonus 10%. Wystarczy troszkę poszperać w temacie i byś się dowiedział.

A nie wiecie koledzy jakto by wyglądało ze zwrotem jak do tej pory nie posiadałem gruntow ani ONW ani natura 2000 i złozyłem wniosek,teraz kupuje grunty z natura 2000 to czy moge sie jeszcze starac o zwrot 60%

b0gdan    85

i chyba jest tak, że większość gospodarstwa musi leżeć w obszarze NATURA200

kamil9607    9

A czy mleczrze mają jaki kolwiek limit do wykorzstania?(ilość wniosków, bo tak mi się o uszy obiło)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się