Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

omen    2

się jeszcze trochę zebrało tych wniosków...kwota już przekroczyła 5 miliardy na dzień 10 luty już chyba poczta po wina dostarczyć ile to poleconym moze list iść...dobrze nie przeglądałem ale chyba już wszystkie województwa przekroczyły limit

Vrykoulakas    11

no łódzkie 3975 na 557786670,48 (przyznać się kto podał te 0,48zł !! ;) ) będzie ciężko :( mam 4,5 ESU :( myślę, że już więcej wniosków nie dojdzie.

Edytowano przez Vrykoulakas

xxModzelxx    0

Siemka ;D

Nie wiecie jak tam sytuacja w podlaskim ?

A czy u mleczarzy zależy ESU czy tylko kwota mleczna i cel składania :D

Wiadomość z agroFakt.pl

vicia1223    10

Ewentualnie niezłożone oferty zostaną na pamiątkę . No i człowiek obeznany w temacie co ile kosztuje ;)

w łódzkim jak wszędzie zostanie przekroczony limit.... ja mam 26 ESU i produkcję mleczną tak że powinno być dobrze, a z tego co się orientują w Łodzi to została złożona w Brukseli propozycja przesunięcia puli przeznaczonej na szkolenia w różnej formie związane z rolnictwem na rzecz MGR i MR... zobaczymy co z tego wyniknie

trochę mało zrozumiale to ująłem ale jakoś się skupić nie mogę dziś...

marcinffff    10

Ja jestem z lubelskiego i mam maszyny w wniosku na kwotę 190tyś zł a wydaje mi sie że kwota realna jaką zapłace nie przekroczy 160tyś zł. I chyba u każdego tak jest, że ceny zawyżone są o 10-15% :)

ja tak mam :D ale pamietaj że vat jest teraz 23 a nie 22%, ale ciekawe jakie cenniki są obecnie maszyn <_<

daro87    1

Otóż ja bym proponawal dla Agencji (wiem że to nie miejsce i czas i nikt tego oprócz kilku ludzi na forum nie usłyszy i przeczyta :P ) żeby ustalić kolejność rozpatrywania wniosków i w miarę realizacji i dostępnej puli środków rozpatrywać kolejne wnioski. Trudno jest odrzucać z góry część wniosków a potem w jeśli będą niewykorzystane środki ogłaszać dodatkowy nabór to jest dla mnie cąlkowicie pozbawione sensu. Wiadomo powszechnie że ludzie i firmy pozawyżały kwoty we wnisokach. Część wniosków odpadnie z przyczyn formalnych winnych ludzie nie wykorzystają całej puli bo porezygnują z pewnych maszyn w jeszcze innych przypadkach ceny maszyn będą niższe niż oferty. Warto wtedy byłoby żeby nawet Ci z dalszych miejsc dostali zwroty. Oczywiście w niektórych województwach dla wszystkich nie starczy ale ja rozpatrywałbym pulę aż do calkowitego wyczerpania środków nawet jeśli to się przeciągnie o rok. :) Wiadomo że kolejny nabór w województwach ktore nie wykorzystają puli jest także dodatkowym kosztem więc może warto dać wszystkim szanse chocby rozpatrując ich wnioski nawet na wiosnę przyszlego roku. ;) Ale się rozpisalem. :P

Też byłbym za takim rozwiązaniem.pzdro

Edytowano przez daro87

Wie ktoś może ile jest wniąsków na mleczarstwo w woj mazowieckim?

Edytowano przez MariuszTD95D

Miras258    0

czy nikt nie słyszał nic moze o naborze na MR ?? wiem ze to nie miejsce na to ale mnie to bardzo interesuje :rolleyes:

Znów podskoczyło, dziś procentowe wykorzystanie kwoty wygląda tak:

Dolnośląski 239,5

Kujawsko - pomorski 445,4

Lubelski 140,4

Lubuski 193,4

Łódzki 137,4

Małopolski 154,2

Mazowiecki 222,6

Opolski 178,3

Podkarpacki 89,9

Podlaski 627,4

Pomorski 213,1

Śląski 187,9

Świętokrzyski 175,5

Warmińsko - mazurski 411,5

Zachodniopomorski 213,6

Razem Działanie 204,9

foka71    1

PODLASKIE jest najlepsze.HURRA.

czy nikt nie słyszał nic moze o naborze na MR ?? wiem ze to nie miejsce na to ale mnie to bardzo interesuje :rolleyes:

Minister coś wspominał,że na wiosnę może ruszy,ale kiedy dokładnie,to nie wiadomo.

kubus1988s    0

Dolnośląski 239,5

Lubelski 140,4

Lubuski 193,4

Łódzki 137,4

Małopolski 154,2

Mazowiecki 222,6

Opolski 178,3

Podkarpacki 89,9

Podlaski 627,4

Pomorski 213,1

Śląski 187,9

Świętokrzyski 175,5

Zachodniopomorski 213,6

Razem Działanie 204,9

[/q

hmm to jest procentowe hmm coś mi negra w łodzkim nie została wykorzystana kasa a tu piszesz 137% ????????

Vrykoulakas    11

łódzkie jak pisałem ma na 557786670zł a jest przewidziane jest 405861799zł a to jest 137% przewidzianej sumy :(

Poznan1991    1

Siema. mam pytanie czy ktoś się orientuje jak sytuacja wygląda w Kujawsko-pomorskim??? Czy jest szansa jakaś dla pozostałych rolników??/ Mam 32 ESU ale nie jestem mleczarzem. Myślicie ze mam szanse???

marcinffff    10

Dolnośląski 239,5

Lubelski 140,4

Lubuski 193,4

Łódzki 137,4

Małopolski 154,2

Mazowiecki 222,6

Opolski 178,3

Podkarpacki 89,9

Podlaski 627,4

Pomorski 213,1

Śląski 187,9

Świętokrzyski 175,5

Zachodniopomorski 213,6

Razem Działanie 204,9

w moim woj. War-maz będzie selekcja wniosków :unsure:

johndirek    0

pewnie za tydzień w Warszawie będzie 10 tys wniosków. Założe sie że spóźnialscy sporo zapłacili na poczcie żeby mieć pieczątkę z 28 stycznia

Morfek    13
Siema. mam pytanie czy ktoś się orientuje jak sytuacja wygląda w Kujawsko-pomorskim??? Czy jest szansa jakaś dla pozostałych rolników??/ Mam 32 ESU ale nie jestem mleczarzem. Myślicie ze mam szanse???

ESU nie jest brane pod uwage. Ten nabor PROW jest ukierunkowany na mleczarzy czyli szans nie masz lub sa nikle.

konrad451    3

Witam. Jestem z wojewodztwa lubelskiego, rodzice zdecydowali przepisac sie pole na mnie, dostalem mlodego rolnika ale rodzice nie dostali renty strukturalnej, ojciec zlozyl wniosek na modernizacje na siebie i w marcu bedzie wszystko wiadomo z tymi rentami i jak dostana to wszystko przejdzie na mnie. Mielismy 15 ESU. Chialbym ciagnik wziac i inne maszyny, jak sadzicie mamy szanse jakies? W lubelskim 0 800 wnioskow jest przekroczone, jak mlodego dostalismy to moze i to dostaniemy :)

b0gdan    85

Mag Maciej został zbanowany :lol: ... ale moim zdaniem masz 99,9 % szans na to że otrzymasz dofinansowanie, pod warunkiem z masz poprawny wniosek :)

Edytowano przez b0gdan

konrad451    3

Wniosek wypelniala pani w doradztwie wiec mysle ze bedzie dobry :) na mlodego tez ta pani wypelniala. Dzieki za odpowiedz :)

karolu    1

Jak tak dalej pójdzie to w mazowieckim może zabraknąć kasy nawet dla części mleczarzy :unsure: , dobrze, że powstrzymałem się z zaliczkowaniem maszyn - a rabaty kusiły...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez carmine2812
      CO zrobic jak nie ma cisnienia w pompie olejowej w u 2812????
    • Przez yacenty
      Aktualna dyskusja o cenach ciągników w 2014 roku przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72475-ceny-ciagnikow-2014/page__view__getlastpost

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach w poprzednim temacie: http://www.agrofoto....nikow-20102011/
    • Przez danielhaker
      Wrzucam cennik który będzie obowiązywał od początku przyszłego miesiąca.

Widzę, że fotki wygasły. Jak będę miał czas to uzupełnię jeszcze raz, ale zaznaczam, że nie mam 2015 (ewentualnie piszcie pw podając maila).
      Jeśli ktoś ma aktualny i zechciałby się nim podzielić na forum to zapraszam do kontaktu
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha