Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

chrobi123    0

a ja mam pytanie odnośnie wyliczania ESU bo ktoś mówił że za oszustwa się ląduje na końcu kolejki i mi jak wypełniał gość wniosek to wpisał do wyliczenia ESU wszystkie uprawy z wniosku o płatności obszarowe, nawet te dzierżawy na które nie mam żadnych umów bo mówił że do wyliczenia ESU to wchodzi, co wy na to?

kris19911    9

Więc jak z tym punktowaniem? Jaka kolejność rozpatrywania? W całym kraju jest jednakowo czy w poszczególnych województwach inaczej? Chodzi mi o świętokrzyskie. Ciekawe jak im pójdzie rozpatrywanie, bo wcześniejsze edycje w mojej oklicy doprowadzały co niektorych do zawałów....

karolu    1

Czy ktoś z tych którzy już korzystali z mgr zmieniał cel inwestycji? Bo ja mam modernizację parku maszynowego, ale ostatnio myślę żeby z części maszyn zrezygnować i w II etapie coś umurować :). Czy ewentualnie teraz jeszcze przed weryfikacją wniosku można złożyć korektę i zmienić ten cel - np do pisać zdanie tak aby można było potem aneksować i pobudować za część oborę?

Wiadomość z agroFakt.pl

pysa    0

a w Lubelskim trzeba ogłosić nowy nabór bo kasy zostało i to sporo ,

qazi    58

ja to chyba jutro jadę do lublina się zameldować tam, będzie jak znalazł na następny nabór :lol: :lol:

kris19911    9

Każda założenia całkiem zmieniać to nie bardzo.... maszyny przy modernizacji mozna zmieniać, ale wszystkie kosztorysy i tak dalej nie da rady.... Ciekawe jak rozpatrzą wniosek.... 25ha i 28 ESU....

chrobi123    0

a ja mam pytanie odnośnie wyliczania ESU bo ktoś mówił że za oszustwa się ląduje na końcu kolejki i mi jak wypełniał gość wniosek to wpisał do wyliczenia ESU wszystkie uprawy z wniosku o płatności obszarowe, nawet te dzierżawy na które nie mam żadnych umów bo mówił że do wyliczenia ESU to wchodzi, co wy na to?

johndirek    0

kolego jeśli mleko nie rozbroi całej puli w Twoim województwie to będziesz miał jeden z pierwszych numerów poza listą mleczną więc bez obaw

kris19911    9

Esu raczej nie oszukasz, bo sprawdzają z dopłat z roku minionego i do tego areał własny lub umowa długoterminowa.

pipa123    3

jeśli brałeś dopłaty na te dzierżawy to ok.

michalk    22

chrobi ile masz esu jaka produkcja??

Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

pipa123    3

Czy ktoś z tych którzy już korzystali z mgr zmieniał cel inwestycji? Bo ja mam modernizację parku maszynowego, ale ostatnio myślę żeby z części maszyn zrezygnować i w II etapie coś umurować :). Czy ewentualnie teraz jeszcze przed weryfikacją wniosku można złożyć korektę i zmienić ten cel - np do pisać zdanie tak aby można było potem aneksować i pobudować za część oborę?

nie ma takiej możliwości.

no to mamy problem w świętokrzyskim chętnych na około 152 proc.puli jak sawicki nic więcej nie skapnie to 600 wniosków trzeba odrzucić-pytanie których.

chrobi123    0

no dopłaty brałem na te dzierżawy no ale żadnych umów nie mam i o to się martwię żeby jakiś kłopotów z tym nie było bo np 1h już mi odpadł w tym roku, dzierżawca mi wymówił...

kris19911    9

Zmiana celu to nie zmiana maszyny to tak jakbyś nowy wniosek składał.

Dzierżawy muszą być długoterminowe właśnie z powodu możliwości tego że wydzierżawiający odbierze ci pole...

chrobi123    0

no dopłaty brałem na te dzierżawy no ale żadnych umów nie mam i o to się martwię żeby jakiś kłopotów z tym nie było bo np 1h już mi odpadł w tym roku, dzierżawca mi wymówił...

moja produkcja to w większości warzywa, trochę zboża,powierzchnia gospodarstwa to 15ha swojego i 5ha dzierżawy, ESU miałem 23,5

artur4    0

Rzeczywiście - w mazowieckim wniosków dorzucili w ostatnim dniu o wiele więcej niż można było się spodziewać - a i jeszcze poczta zapewne coś doniesie. Wzrosła też średnia wartość zwrotu pomocy do 148 569,00 zł. A to oznacza, że zamiast dofinansować 3 968 projektów odpadnie dodatkowo 420. Pewni swego mogą być mleczarze. Dla nich o ile nie wpisali głupot w plan rozwoju gospodarstwa starczy kasy na 100%. Bój i rzeźnia będzie pomiędzy tymi, którzy składali w drugiej części naboru. Stosunkowo pewni zwycięstwa mogą być ci co mają 10 i więcej punktów. Piszcie ile wyszło Wam punktów.

Edytowano przez artur4

murtek    122

Hehe mam info, że będą ostro brali się za d*pę tym co zawyżyli sporo ESU. Jestem ZAAA !!! :lol:

CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRYJOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET.NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ)TEL. 697 970 169e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

michalk    22

Hehe mam info, że będą ostro brali się za d*pę tym co zawyżyli sporo ESU. Jestem ZAAA !!! :lol:

mmocno trzymam kciuki:)

Czukcz@ a Ty ile esu?

Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

KARGO    85

No prosze heheh teraz to co duga osoba ma 28ESU ?? JAk myslicie dalczego?! Przypadek czy los szczęścia??

też jestem za ,u mnie pole i łąki do esu nie były brane pod uwage ,choć mam faktóry ze sprzedaży pszenicy , ale gość ten co robił wniosek mówił że ma przekonanie z naboru 2009.do esu mam podane tylko zwierzeta,

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez carmine2812
      CO zrobic jak nie ma cisnienia w pompie olejowej w u 2812????
    • Przez yacenty
      Aktualna dyskusja o cenach ciągników w 2014 roku przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72475-ceny-ciagnikow-2014/page__view__getlastpost

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach w poprzednim temacie: http://www.agrofoto....nikow-20102011/
    • Przez danielhaker
      Wrzucam cennik który będzie obowiązywał od początku przyszłego miesiąca.

Widzę, że fotki wygasły. Jak będę miał czas to uzupełnię jeszcze raz, ale zaznaczam, że nie mam 2015 (ewentualnie piszcie pw podając maila).
      Jeśli ktoś ma aktualny i zechciałby się nim podzielić na forum to zapraszam do kontaktu
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha