yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

racic    1

renault 9514 miałem esu 11 i wylądowałem prawie na 3000 miejscu ledwo,po ostatniej aktualizacji widziałem ze jeden pan z pozycji 298x spadł na 26x. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

W mazowieckim -kolega dostał poprawki w piątek nr. poniżej 100.Jacek456788- ty z tym nr. to dopiero w żniwa jak nie póżniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Jutro nowa lista na stronie arimr :rolleyes:

Kurde ... nowa??? Jakie będą w niej zmiany w porównaniu do starej?? Dobra teraz z innej beczki , mam takie troche głupie pytanie ale prosze niech mi ktoś odpowie bo już mi się z mózgu kogiel mogiel robi otóż jakie maszyny można kupić na tą refundacje po MGR ? Taką która została wyprodukowana na terenie UE i posiada znak/certyfikat "CE" tak?? Czy jeszcze coś ? Prosze niech ktoś odpowie kto wie na pewno a jeśli ktoś wie "chyba" to niech sobie przywiąże a niech nie odpowiada , Pozdro


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    162

racic ja mam jakieś 12 esu i jestem 2367 po pierwszej werefikacji a po drugiej 2371

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racic    1

zgadza się ja też spadłem 3lub 4 pozycje w duł ale lista z zielenią się wydłużyła nie wiem chyba o 14 pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Dziwne wszyscy dostają listy ja mam w małopolsce 7x i cisza czy ktoś przede mną dostał jakiś list telefon z tegoż rgionu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerry28    4

od niedawna juz zgoda sasiada nic nie daje :( tez tak myslałem ale zminiły sie przepisy.

 

Zaintrygowała mnie Twoja odpowiedź i trochę przejrzałem prawo budowlane no i okazuje się, że jeśli w planie zagospodarowania przestrzennego gminy nie ma przeciwwskazań i jest zgoda sąsiada to można budować po granicy. Sam podobną kwestię przechodziłem, tyle że w 2001 roku, też podobno nie dało się wybudować, musiałem pokazać w starostwie czarno na białym, że jednak da się.

 

Dz.U.2002.75.690 ® Warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

 

§ 12. 1. . Jeżeli z przepisów § 13, 60 i 271-273 lub przepisów odrębnych określających dopuszczalne odległości niektórych budowli od budynków nie wynikają inne wymagania, budynek na działce budowlanej należy sytuować w odległości od granicy z sąsiednią działką budowlaną nie mniejszej niż:

1) 4 m - w przypadku budynku zwróconego ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi w stronę tej granicy,

2) 3 m - w przypadku budynku zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych w stronę tej granicy.

2. Sytuowanie budynku w przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, dopuszcza się w odległości 1,5 m od granicy lub bezpośrednio przy tej granicy, jeżeli wynika to z ustaleń planu miejscowego albo decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.

3. W zabudowie jednorodzinnej, uwzględniając przepisy odrębne oraz zawarte w § 13, 60 i 271-273, dopuszcza się:

1) sytuowanie budynku ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlaną lub w odległości mniejszej niż określona w ust. 1 pkt 2, lecz nie mniejszej niż 1,5 m, na działce budowlanej o szerokości mniejszej niż 16 m,

2) sytuowanie budynku bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlaną, jeżeli będzie on przylegał całą powierzchnią swojej ściany do ściany budynku istniejącego na sąsiedniej działce lub do ściany budynku projektowanego, dla którego istnieje ostateczna decyzja o pozwoleniu na budowę, pod warunkiem że jego część leżąca w pasie o szerokości 3 m wzdłuż granicy działki będzie miała długość i wysokość nie większe niż ma budynek istniejący lub projektowany na sąsiedniej działce budowlanej,

3) rozbudowę budynku istniejącego, usytuowanego w odległości mniejszej niż określona w ust. 1 od granicy z sąsiednią działką budowlaną, jeżeli w pasie o szerokości 3 m wzdłuż tej granicy zostaną zachowane jego dotychczasowe wymiary, a także nadbudowę tak usytuowanego budynku o nie więcej niż jedną kondygnację, przy czym w nadbudowanej ścianie, zlokalizowanej w odległości mniejszej niż 4 m od granicy nie może być otworów okiennych lub drzwiowych,

4) sytuowanie budynku gospodarczego i garażu o długości mniejszej niż 5,5 m i o wysokości mniejszej niż 3 m bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlaną lub w odległości nie mniejszej niż 1,5 m ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych.

4. Usytuowanie budynku na działce budowlanej w sposób, o którym mowa w ust. 2 i 3, powoduje objęcie sąsiedniej działki budowlanej obszarem oddziaływania w rozumieniu art. 3 pkt 20 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane.

5. Odległość od granicy z sąsiednią działką budowlaną nie może być mniejsza niż:

1) 1,5 m do okapu, gzymsu, balkonu lub daszku nad wejściem, a także do takich części budynku jak galeria, taras, schody zewnętrzne, pochylnia lub rampa,

2) 4 m do zwróconego w stronę tej granicy otworu okiennego umieszczonego w dachu lub połaci dachowej.

6. Budynek inwentarski lub budynek gospodarczy, uwzględniając przepisy odrębne oraz zawarte w § 13, 60 i 271-273, nie może być sytuowany ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi w odległości mniejszej niż 8 m od ściany istniejącego na sąsiedniej działce budowlanej budynku mieszkalnego, budynku zamieszkania zbiorowego lub budynku użyteczności publicznej, lub takiego, dla którego istnieje ostateczna decyzja o pozwoleniu na budowę, z zastrzeżeniem ust. 3 pkt 4.

7. Odległości od granicy z sąsiednią działką budowlaną do podziemnej części budynku, a także budowli podziemnej spełniającej funkcje użytkowe budynku, znajdujących się całkowicie poniżej poziomu otaczającego terenu, nie ustala się.

 

Wyjaśnienia do ustawy aktualne na: 2011-01-01

 

Sytuowanie obiektu budowlanego w granicy z działką sąsiednią

Odległość sytuowania obiektów budowlanych od granicy z działką sąsiednią określają przepisy § 12 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. nr 75 poz. 690). Przepisy te mają charakter norm bezwzględnie obowiązujących i muszą znaleźć zastosowanie na etapie sporządzania projektu budowlanego jako załączniku do wniosku o pozwolenie na budowę. Co do zasady, budynki sytuuje się na działce budowlanej od granicy z sąsiednią działką budowlaną w odległości nie mniejszej niż 4 m - w przypadku budynku zwróconego ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi w stronę tej granicy lub w odległości nie mniejszej niż 3 m - w przypadku budynku zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych w stronę tej granicy.

Regulacja przedmiotowego aktu wykonawczego pozwala na udzielenie odpowiedzi w przedmiocie usytuowania obiektu bezpośrednio w granicy z działką sąsiednią. W myśl § 12 ust. 4 pkt 2 rozporządzenia - jeżeli na sąsiedniej działce bezpośrednio przy granicy istnieje budynek ze ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych albo wydano decyzję o pozwoleniu na budowę tak usytuowanego budynku, dopuszcza się sytuowanie ściany budynku bez otworów okiennych lub drzwiowych bezpośrednio przy tej granicy, przylegającej do istniejącej ściany, chyba że przepisy odrębne stanowią inaczej. Oznacza to, że sytuowanie obiektu w bezpośrednio w granicy uzależnione jest od tego, co już znajduje się na działce sąsiedniej. Tylko specyficzne usytuowanie obiektu bezpośrednio przy granicy działki, umożliwi sąsiadowi zbliżenie się do granicy działki. Również uprzednio wydane pozwolenie na budowę w stosunku do nieruchomości sąsiedniej przewidujące usytuowanie obiektu w granicy ze ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych pozwoli sąsiadowi podjęcie działań zmierzających do otrzymania decyzji dotyczącej podobnie usytuowanego (w granicy) budynku.

Co istotne, odległości, o których mowa w ust. 1-5 § 12 rozporządzenia, nie odnoszą się do podziemnych części budynku znajdujących się całkowicie poniżej poziomu terenu, co oznacza, że w odniesieniu do nich normy odległościowe nie znajdują zastosowania.

Warto zauważyć, że na mocy poprzednio obowiązującego rozporządzenia Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 14 grudnia 1994 r. (t.jedn.: Dz. U. 1999 r. nr 15 poz. 140) wymagana była dodatkowo pisemna zgoda jej właściciela. Aktualne przepisy takiego warunku nie stawiają.

 

Autor: Krzysztof Prądnicki

1774574

Edytowano przez Jerry28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaas111    0

Wiadomo może coś już jest na temat tego ewentualnego zwiększenia puli środków na tegoroczny nabór MGR. Są już jakieś konkrety ze strony Sawickiego, może ktoś coś już wie i się podzieli swoimi informacjami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Jerry28 zainteresowałem się tym co napisałeś,sąsiad ma postawiony budynek dokladnie na granicy działki i ja teraz zlozylem papiery o warunki zabudowy więć z interpretacji tego wynika ze jesli on mógł tak zbudować to i ja będę mógł...wyjaśnij jeśli się myslę

 

PS>Sorki za off top

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

Panowie, nie dziwcie się że nie macie odzewu. W powiatowych biurach jest parę osób do sprawdzania wniosków, każdy pewnie dostał po 50 lub 100 osób. Tak więc Ci np co mają 100, 200, 300 numer mogli już dostać a Ci co mają 80, 390 będą musieli poczekać. Trzeba spokojnie poczekać, ważne że już się to ruszyło :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

no niby dobrze mówisz ale żeby było wiadomo po ile wniosków dostają te osoby :mellow:


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerry28    4

Jerry28 zainteresowałem się tym co napisałeś,sąsiad ma postawiony budynek dokladnie na granicy działki i ja teraz zlozylem papiery o warunki zabudowy więć z interpretacji tego wynika ze jesli on mógł tak zbudować to i ja będę mógł...wyjaśnij jeśli się myslę

 

PS>Sorki za off top

 

Jeśli sąsiad już pobudował po granicy możesz się do niego dobudować ale tylko pod warunkiem że są spełnione wszystkie punkty wymienione w tym co wyżej zamieściłem. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odezwij się na priv. Mam wyroki NSA i WSA dotyczące tego paragrafu ustawy. Za dużo tego żeby tutaj umieszczać, poza tym to nie temat PROW, możemy zainkasować % ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mobilek    1

Kolejna aktualizacja i po raz kolejny o 1 w dół ale nadal 208X. Lista się wydłużyła o 20 względem pierwszej :)

Edytowano przez mobilek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ja tez jeden w dół dobrze że do końca zielonego jeszcze daleko zaczynają się czary.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To się cieszę bo ok 200 miejsc za tobą jestem.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dipol    2

Dostał ktoś z forumowiczów poprawki z województwa świętokrzyskiego, jeśli tak to który mieliście numer na liście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

u mnie koleś z miejsca 750 przeskoczył w okolice 200 jestem ciekawy jak to się dzieje

Najłatwiej sprawdzić kto gdzie przeskoczył w ten sposób otworzyć liste pierwszą i ostatnią wkleić kolumne z nazwiskami z listy drugiej do exela obok listy pierwszej i sprawdzać setkami czy się zgadzają. Bardzo łatwo wychwycić wszystkie zmiany


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez damianos95
      Witam  takie pytanie szukałem czytałem o młodym rolniku i modernizacji gospodarstw rolnych i nie wiem czy dobrze zrozumiałem te przepisy i po krotkiej rozmowie z niemiłą panią z odr a mianowicie czy można premie młodego rolnika traktować jako wkład własny do modernizacji gospodarstw
      Podam moj przykład
      Chciałbym ciagnik jego cena to około 145000 zł brutto
      pług 4 skiby około 10tys
      agregat uprawowo siewny 8tys
      gruber 10tys
      przyczepa 25tys
      co daje łącznie około 198tys złoty
      Zakładając ze złoże wnioski i dostane pozytywne rozpatrzenie z obu programów
      to dostajac premie młodego rolnika i programu modernizacje to znaczy ze wydajać 100tys z młodego rolnika a druga cześć te 98tys dostane z modernizacji gospodarstw czy to sie wyklucza albo wyglada inaczej ??
      No i jeszcze jedno jeśli przejde na wat i czy moge przejść korzystajać z trych programów ??
      To jak bede na vacie to moge odliczyc vat od tych maszyn czy nie moge bo sa one z kasy unijnej ??
      Jeśli możecie to powiedzcie mi jak to wyglada dokładnie
      pozdrawiam Damian
    • Przez FOX2
      Witam koledzy,
       
      Mój stół paszowy został już praktycznie doszczętnie "wylizany" przez krowy. Kamienie już bardzo mocno wystają z posadzki, co bardzo utrudnia utrzymanie stołu w czystości oraz wymaga znacznie więcej pracy podczas zamiatania. Stół ma wymiary 2,5mx35m. Krowy stoją po oby stronach stołu. 
      Za kilka dni zacznę zasuszać krowy i będę je przeprowadzał do innego budynku. To jest jedyna okazja, aby naprawić stół paszowy, bo chwilowo w budynku będzie sporo wolnych stanowisk. Będę miał około 1-1.5 miesiąca czasu na wylewki i wyschnięcie. Najprawdopodobniej podzielę całą operację na 4 etapy (po jednej "ćwiartce stołu" na jeden raz)
       
      W związku z powyższym, chciałbym się doradzić w jaki sposób naprawić taki stół.
      Plan jest taki aby wylać na wierzch jakieś 5cm wylewki z małym zbrojeniem. Tata myśli jeszcze o płytkach, ale wydaje mi się, że to nie jest dobry pomysł, bo płytki są za śliskie.
      Optowałbym za porządną, szybkoschnącą i odporną na ścieranie wylewką, po której będzie jeździła mała ładowarka.

      Czy może ktoś z Was ostatnio naprawiał albo zalewał stół paszowy i może mi podpowiedzieć jakie są najnowsze metody i materiały na stoły paszowe?
      Czy istnieję specjalne betony albo wylewki do stołów paszowych?
      Czy może istnieją jakieś ulepszacze do betonu aby ten był bardziej odporny na ścieranie?
      Czy istnieją jakieś mocne i szybkoschnące betony?
      Czy jest sens malować cały wierzch żywicą, farbą czy jakimś innym utwardzaczem?
       
      Chcę aby ta posadzka posłużyła co najmniej 20 lat, także muszę zastosować rozwiązanie, które jest najbardziej odporne na ścieranie.
       
      Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
      Darek
       
       
       
    • Przez SuperRolnik1
      Witam,mam zamiar skorzystać z modernizacji gospodarstw rolnych z nowego PROW-u.Wybór padł na 2 marki: New Holland TD5.95 lub ZETOR Proxima 100 Power.Cena obu traktorów podobna.Dodam,że oba będą w bogatszym wyposażeniu oraz będą pracować z ładowaczem czołowym.Proszę o radę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj