yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

jacek456788    0

mam pytanie na temat tego prow wiem że tu są dzieci ale i tak zadam pytanie ogłosili listę na prow jestem mleczarzem załapałemsię na liste moja pozycjia to 1000 na liśćie jakie mam szanse że dostane ten szprzet ktury chce kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankess    0

kolego @werter przekręty były są i będą i nic nie zmieni takiego układu sił. Co do petycji to pisać można ale i tak to nic nie zmieni. Jak wszyscy wiemy w tym roku mamy wybory a więc jakakolwiek próba zmiany przydziału funduszy skończy się na obietnicach typu mamy pieniądze czekamy na zgodę unii żeby przesunąć środki tylko nas wybierzcie, oczywiście wielu da się złapac na ten chwyt zwłaszcza ci co są daleko na listach i ich wnioski jak coś to na końcu będą rozpatrywane. Pełni nadziei optymizmu zagłosujemy połkniemy ten haczyk po to tylko żeby usłyszeć póżniej nie możemy przesunąć środków z mniej popularnych programów i koniec. Nic się nie zmieni a waszą petycją minister sobie du... podetrze. Jeśli wygra ktoś inny powie że poprzednie rządy tak rozdzieliły środki że nie można nic zmienić i po zawodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Ja napiszę tak: co nie jest zabronione - jest dozwolone. Być może to się kłóci ze sprawiedliwością społeczną ale niestety tak jest. Niestety takie mamy prawo. I ludzie z tego korzystają. Dlatego nie ma co się obrażać jeden na drugiego. To urzędnicy piszą prawo i to oni są nieudolni. Ale nakłanianie i chwalenie się łamaniem prawa (vide " diler zwróci mi kasę pod stołem") jest naganne i w dodatku karalne. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

A ja mam pytanie, oczywiscie pozniej dopytam sie w agencji zeby sie upewnic, ale moze ktorys z kolegow mial podobny przypadek. Otoz zalapalem sie na zielona liste i skladalem miedzy innymi na owijarke samozaładowcza Sipma i ona kosztuje cos ok 36-40 tys o ile dobrze pamietam, i teraz moje pytanie czy moge zamiast tej samozaładowczej wziac zwykla tekle za 10 tys a za te 30tys które pozostanie to zlozyc aneks do agencji i wziac np grabiarke lub przetrzasarke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

rino raz możesz zmienić maszyny które kupujesz na zupełnie inne byle bys zmieścił się w kwocie zwrotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

Pomijam fakt, czemu priorytet ma mleczarstwo,

że jest wskaźnik GVA i ESU i to czy ktoś brał wcześniej i czy MR i jakie województwo - to oceni rynek.

 

Skąd wziąść kase na MGR 2011r.

 

Oś 1 Poprawa konkurencyjności sektora rolnego i leśnego

 

111. Szkolenia zawodowe dla osób zatrudnionych w rolnictwie i leśnictwie - przesunąć kase.

Jak się polska wieś nie zmodernizuje to nie będzie kogo szkolić.

 

112. Ułatwianie startu młodym rolnikom - zostawić

 

113. Renty strukturalne - zostawić, ach tylko ta czasami niesprawiedliwość ;(

 

114. Korzystanie z usług doradczych przez rolników i posiadaczy lasów - przesunąć kase, wyjaśnienie jak w 111.

 

121. Modernizacja gospodarstw rolnych - oczywiście za mało ;)

 

123. Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej - hmm, nie wiem może przesunąć.

 

125. Poprawianie i rozwijanie infrastruktury związanej z rozwojem i dostosowaniem rolnictwa i leśnictwa - hmm, też nie wiem

 

126. Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia

klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych - to bym raczej zostawił

 

132. Uczestnictwo rolników w systemach jakości żywności - to bym przesunął, wyjaśnienie jak w 111.

 

133. Działania informacyjne i promocyjne - to przesunął, wyjaśnienie jak w 111.

 

142. Grupy producentów rolnych - to bym zostawił.

 

Oś 2 Poprawa środowiska naturalnego i obszarów wiejskich

 

211, 212. Wspieranie gospodarowania na obszarach górskich i

innych obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania (ONW) - to bym zostawił.

 

214. Program rolnośrodowiskowy (Płatności rolnośrodowiskowe) - to bym zostawił, ale ile tam papierów. O zgrozo!

 

221, 223. Zalesianie gruntów rolnych oraz zalesianie gruntów innych niż rolne - hmm, nie wiem

 

226. Odtwarzanie potencjału produkcji leśnej zniszczonego przez katastrofy

oraz wprowadzanie instrumentów zapobiegawczych - to bym zostawił

 

OŚ 3 Jakość życia na obszarach wiejskich i różnicowanie gospodarki wiejskiej

 

311. Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej - to bym zostawił

 

312. Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw - to bym zostawił

 

321. Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej - hmm, nie wiem

 

313, 322, 323. Odnowa i rozwój wsi

 

OŚ 4 LEADER

 

413. Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju - a tym to gmina niech się zajmuje

 

421. Wdrażanie projektów współpracy - tym tak samo

 

431. Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja - tym też gmina

 

A dodatkowo

 

Zachęcam do składania wniosków by net. Trochę zaoszczędzą-my na papierach ;)

IRZ też by się przydał by net. Wogóle sporo rzeczy można by net.

Fundusz promocji mięsa - przesunąć kase. Jak się polska wieś nie zmodernizuje to nie będzie czego promować.

Zwrot akcyzy - narazie wstrzymać - no wkońcu tą kase trzeba skąd wziąść (a może narazie tym co biorą na PROW?).

Dopłaty do ubezpieczeń upraw polowych (ok, nie wnikam jaki tu przekręt) - dobry rolnik to przesieje, nawozu da, czymś opryska - żeby rosło. - przesunąć kase.

Dopłaty do kwalifikatu - tutaj też można coś wyskubać. (A o agencji nasiennej to narazie nie chce mi się pisać - przekręt)

OFE (taki przekręt, podobny do ubezpieczeń) - tu miastowi powinni się wypowiedzieć, ja na ich miejscu, wolałbym,

żeby kasa była w państwie - zawsze można szturmem ;).

Od-biurokratyzować Polskę - bo niedługo to Polska utonie w długu i co najgorzej, zaczną brudy wyciągać bo na bieżąco nie piorą.

Dodatkowo to niedługo będą tylko wielkie koncerny, które jak wiemy podatków za bardzo nie płacą,

a pracuje się u nich za marne grosze. No chyba, że się jest Balcerowiczem.

I żeby niebyło, że gdzie nie spojrzysz to Made in Bayern Full ;)

Wogóle to sporo rzeczy można, tylko małymi krokami.

Siłą polskiej biurokracji jest jej duże rozdrobnienie, zróżnicowanie itd. To może siłą polskiego rolnictwa będzie jego duże rozdrobnienie, zróżnicowanie ;) W Japonii mają gospodarstwa ok. 1ha. Fakt dużo osób tam w rolnictwie nie pracuje.

A zużycie nawozów i ŚOR - no to niezły gigant. A ceny mają na przyzwoitym poziomie i mało kto tam narzeka.

Produkują 75% żywności. Reszta to import. Siłą zróżnicowania/rozdrobnienia jest to, że jak gdzieś jest powódź, pożar itp.,

to raczej nie na całym polu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajetan    0

Poniżej zamieszczam do oceny tekst petycji która ma byc skierowana do Pana Sawickiego, czy akceptujecie ten tekst jako osoby które mają się pod nim podpisac? Oczywiście zostanie odpowiednio sformatowany.

 

Szanowny Panie Ministrze.

 

W związku z opublikowaniem 8 marca 2011 roku przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa list rolników ubiegających się o wsparcie w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” w naborze 2010, my – rolnicy pragniemy zaznaczyć, że oczekujemy podjęcia kroków mających na celu przesunięcie niewykorzystanych środków finansowych z pozostałych działań realizowanych w ramach PROW 2007-2013. Wiele z nich nie cieszy się dużą popularnością wśród rolników w przeciwieństwie do działania „Modernizacja gospodarstw rolnych”, które na obecnym etapie zmian strukturalnych w rolnictwie i dążenia do konkurencyjności wobec rolnictwa Unii Europejskiej jest nam bardzo potrzebne.

Zdajemy sobie sprawę, że wsparcie producentów mleka jest istotne, jednak tegoroczne rozdysponowanie środków prawie wyłącznie pomiędzy producentów mleka, wzbudziło falę krytyki wśród rolników zajmujących się produkcją w jakże istotnych innych działach. Pozostała cześć hodowców niezajmujących się produkcją mleka, oraz pozostała cześć producentów rolnych zauważa, że poza sektorem mlecznym konieczne jest także wsparcie innych działów.

Aktualnie ceny maszyn są w stosunku do naszych dochodów bardzo wysokie. Mniejsi producenci nie mogą pozwolić sobie na ich zakup ze środków wypracowanych w gospodarstwie. Aby nasze rolnictwo mogło stawać się konkurencyjne wobec innych państw Unii Europejskiej, potrzebujemy wsparcia w zakupie nowych maszyn i urządzeń oraz inwestycji w pozostałych sektorach hodowli. „Modernizacja gospodarstw rolnych” stanowi więc dla nas kwestię priorytetową, czego dowodem jest ogromne zainteresowanie działaniem i maksymalne wykorzystanie dostępnych środków. Bez wsparcia realizowanego w ramach „Modernizacji gospodarstw rolnych” większość rolników nieubiegających się o dofinansowanie produkcji mleczarskiej, nie ma szans na zakup nowych maszyn, wprowadzenia nowych technologii w warzywnictwie, sadownictwie, uprawie zbóż i innych roślin oraz hodowli trzody chlewnej, bydła mięsnego, drobiu, zwierząt futerkowych i pozostałych.

Na uwagę zasługuje także kwestia znacznego zainteresowania rolników, którzy skorzystali z działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom - 2010”. Znaczna ich cześć planowała przeznaczyć środki uzyskane w ramach tej dotacji na wkład własny do zakupu maszyn i urządzeń w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych”, tym bardziej, że harmonogram naboru wniosków na drugie z działań wyraźnie podporządkowany był zakończeniu prac nad ubiegłorocznym naborem wniosków w ramach „Ułatwiania startu młodym rolnikom”. Połączenie środków finansowych uzyskanych w ramach tych dwóch działań ułatwiłaby im rozpoczęcie pracy i wejście na rynek z własnymi produktami, natomiast większość z nich znalazła się na listach opublikowanych przez ARIMR na pozycjach, z którymi nie można wiązać nadziei na uzyskanie dofinansowania.

Także kryterium punktowania wniosków składanych przez młodych rolników na podstawie wskaźnika ESU nie jest do końca obiektywne, ponieważ rolnicy składający wniosek na działanie „Ułatwianie startu młodym rolnikom” w znacznej części nabywali grunty w okresie letnim i jesiennym, kiedy to nie mogli mieć wpływu na strukturę zasiewów w roku 2010 a w związku z tym wskaźnik ESU w roku bazowym.

Pragniemy zauważyć, ze zwiększanie konkurencyjności naszego rolnictwa w sektorach innych niż produkcja mleczarska będzie znacznie utrudnione. Liczymy na podjęcie i kontynuację skutecznych kroków mających na celu przesunięcie niewykorzystanych środków w ramach PROW 2007-2013 na działanie, na którym najbardziej nam zależy.

Edytowano przez kajetan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
werter    0

Na początek powiem tak: macie rację przekręty były wcześniej (w MGR i nie tylko), ale to wcale nie znaczy, że nie powinniśmy starać się zrobić czegoś w tym kierunku, aby to ukrócić. Także dla mnie nie jest argumentem stwierdzenie zostaw to, tak było i będzie. trzeba się z tym pogodzić – z tym NIE POWINNIŚMY się godzić.

 

Jeżeli chodzi o petycję to chyba zostałem źle zrozumiany – moją intencją nigdy nie było dokooptowanie się do Waszej inicjatywy. Moja sprawa, tak przynajmniej mi się zdaje, jest o wiele prostsza. Wystarczy, aby pracownicy rozpatrujący wnioski dostali nakaz weryfikowania założeń rozwoju rolników. Przecież maja potrzebne dokumenty – w zaświadczeniu z ARR jest napisane ile rolnik zdał mleka w poprzednim roku kwotowym i częściowo w roku 2010. Wystarczy aby urzędnicy skonfrontowali te ilości z posiadaną obecnie kwotą i zażądali wiarygodnego uzasadnienia przyjętej koncepcji „rozwoju”. Tutaj nie trzeba zmieniać prawa.

Zgadzam się również, że obrót kwotami lub ich częścią jest całkowicie legalny.

 

Tak więc podsumowując: moją intencją jest uświadomienie niektórych rolników jak zostali nieuczciwie ograni przez cwaniaczków. Jeżeli zrozumieją to może ustalimy jakiś plan „edukowania” ARIMR. A może jakiś decydent zajrzy na to forum i powie: „Hej, oni mają rację. Zróbmy coś z tym, rozdzielmy te pieniądze uczciwiej zwłaszcza, że mamy ich tak niewiele”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brunet1    0

rino raz możesz zmienić maszyny które kupujesz na zupełnie inne byle bys zmieścił się w kwocie zwrotu

A czy czasem podczas dokładnej weryfikacji przy tym jak będą wzywać na podpisanie to nie wywalą cię na koniec z podpisaniem. Bo tak mi powiedział jeden dealer że nawet może to się odciągnąć do dwóch lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wolno wszystkich maszyn zmieniać może ciągnik na podobną moc to tak ale nie że przedtem się wpisało prasę a teraz się ją chce zmienić np. na pług. Ja mam zawyżone ceny maszyn i później jak mi zostanie kasy to jedną maszynę mogę dołożyć ale nic więcej.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brunet1    0

Z wami to się można dogadać jak z osmarkanym najeść. Pełno dzieci zarejestrowało i teraz piszą to co usłyszeli za rogiem jak rodzice rozmawiali. Jeden mówi jedną można zmienić drugi że nie. Po co sie wypowiadacie że coś można albo nie można jak dopiero teraz składaliście, Bo TATA wam tak powiedział? Niech sie lepiej wypowiedzą ci którzy tak robili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

kajetan- dopisz jeszcze że zwiększenie wsparcia MR z 75 tys na 150 tys zł ułatwi start i zwiększy konkurencyjność itp.Zasady byłe znane, pula też jest jaka jest i wiadomo że wszystkim nie starczy ,jak każdy teraz będzie lamentować i naciągać warunki podziału kasy pod swoje gospodarstwo i swój kierunek produkcji to normalnie śmiech na sali.Młodzi dostają kasę z MR i się żalą że co oni za to mogą kupić,to ja się pytam co mają do powiedzenia rolnicy którzy nigdy takiego wsparcia nie dostali?Nie jestem biednym rolnikiem ale startowałem w trudniejszych czasach gdy nie było premii i dopłat,i mimo to mam to co mam z własnej pracy i rodziców oczywiście.Nigdy nie nie narzekam na państwo czy ministra jak mi czegoś brakuje,tylko mam pretensje do siebie że może można było inaczej ,lepiej coś zrobić.Na koniec dodam że prowadzę gospodarstwo o profilu mleczno-mięsnym i z kwotą ponad 100 tys i esu 27 w podlaskim nie miałem żadnych szans i jestem daleko na liście,więc Twoja teza nie do końca jest trafna że wszystko dla mleczarzy-bo różnie to wygląda w poszczególnych regionach. Dodaje swój głos do kolegi który pisał o rzetelnym i wnikliwym rozpatrywaniu przez agencję złożonych wniosków ,choć pewnie jest jest to naiwność.

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

No ja niechce zmieniac wogole maszyn te co zlozylem to chce kupic, tylko po prostu z samozaladowczej owijarki chce zrezygnowac na rzecz normalnej owijarki tekla( takze nawet firma sie nie zmieni) a z tej kasy co by mi zostala to chcialbym dolozyc maszyne zwiazana rowniez z produkcja mleczna tj przetrzasarke. Zreszta najlepiej dopytam sie w agencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajetan    0

kajetan- dopisz jeszcze że zwiększenie wsparcia MR z 75 tys na 150 tys zł ułatwi start i zwiększy konkurencyjność itp.Zasady byłe znane i wiadomo że wszystkim nie starczy ,jak każdy teraz będzie lamentować i naciągać warunki podziału kasy pod swoje gospodarstwo i swój kierunek produkcji to normalnie śmiech na sali.Młodzi dostają kasę z MR i się żalą że co oni za to mogą kupić,to ja się pytam co mają do powiedzenia rolnicy którzy nigdy takiego wsparcia nie dostali?Nie jestem biednym rolnikiem ale startowałem w trudniejszych czasach gdy nie było premii i dopłat,i mimo to mam to co mam z własnej pracy i rodziców oczywiście.Nigdy nie nie narzekam na państwo czy ministra jak mi czegoś brakuje,tylko mam pretensje do siebie że może można było inaczej ,lepiej coś zrobić.Na koniec dodam że prowadzę gospodarstwo o profilu mleczno-mięsnym i z kwotą ponad 100 tys i esu 27 w podlaskim nie miałem żadnych szans i jestem daleko na liście,więc Twoja teza nie do końca jest trafna że wszystko dla mleczarzy-bo różnie to wygląda w poszczególnych regionach. Dodaje swój głos do kolegi który pisał o rzetelnym i wnikliwym rozpatrywaniu przez agencję złożonych wniosków ,choć pewnie jest jest to naiwność.

 

Napiszemy, że wsparcie głównie sektora mlecznego, bo prawdą jest, że MGR otrzymali także producenci spoza mleczarstwa, ale w stopniu niewielkim.

Cieszę się, że kolega jest taki zaradny.. Nie mam zamiaru też narzekac na państwo czy ministra, ale skoro jest plan przesunięcia środków, to warto chyba zasygnalizowac że jesteśmy za takim rozwiązaniem i oczekujemy na nie. Tak czy inaczej petycję opublikuję. Kto będzie za, niech podpisze, a kto ma narzekac, że petycja gówno da, niech dalej siedzi cicho, albo wyleje żale na forum internetowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

Ja się podpisuję i nie to, że przeciąganie szali na jedną czy drugą stronę. Poprostu tą kasę co jeszcze mają - niech najpierw zmodernizują, a dopiero potem promują. kajetan tylko jeszcze halo trzeba zrobić, żeby ludzie się podpisywali.

kajetan:

"które na obecnym etapie zmian strukturalnych w rolnictwie i dążenia do konkurencyjności wobec rolnictwa Unii Europejskiej jest nam bardzo potrzebne." - nie tylko Unii, ale i światowego. Oraz w związku z klimatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajetan    0

Ok. Już dopisane. Dodałem też rolnictwo globalne, klimat proponuję póki co zostawic.

Co do województw w których prowadzono nabór tylko na mleczarstwo - nie mam pojęcia czy możliwe jest przesunięcie środków także dla nich, prawdopodobnie nie, bo wtedy musieliby organizowac drugi nabór. Ale prawdą jest, że jeśli przesuną środki dla województw w których prowadzony był nabór na inne działy, to zachodniopomorskie, warmińsko-mazurskie, pomorskie, podlaskie, opolskie, lubuskie będą pokrzywdzone.

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Napiszemy, że wsparcie głównie sektora mlecznego, bo prawdą jest, że MGR otrzymali także producenci spoza mleczarstwa, ale w stopniu niewielkim.

Cieszę się, że kolega jest taki zaradny.. Nie mam zamiaru też narzekac na państwo czy ministra, ale skoro jest plan przesunięcia środków, to warto chyba zasygnalizowac że jesteśmy za takim rozwiązaniem i oczekujemy na nie. Tak czy inaczej petycję opublikuję. Kto będzie za, niech podpisze, a kto ma narzekac, że petycja gówno da, niech dalej siedzi cicho, albo wyleje żale na forum internetowym.

Tekst Twojej petycji nie wnosi nic nowego dla ministra,bo problem jest znany i nagłośniony,mało tego sam minister wypowiedział się że będzie robić wszystko żeby przesunąć środki z mniej popularnych działań.Tylko to jeszcze zależ od zgody UE ,a tu wpływ ministra jest ograniczony.Nie będą to duże pieniądze i znowu będzie problem jak podzielić ,także małe nadzieje na zaspokojenie potrzeb, bo po prostu niema takich pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek100    0

wezcie sie nie osmieszajcie z tym liste co macie napisac heheh co wam do da?smieszni jestescie jak mysliscie ze napiszecie list i odrazu mam przyznaja wiecej kasy...przeciez od poczatku roku wiadomo bylo ile jest kasy i ze nie wszyscy dostana...koniec teamatu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz321    1

Nie wolno wszystkich maszyn zmieniać może ciągnik na podobną moc to tak ale nie że przedtem się wpisało prasę a teraz się ją chce zmienić np. na pług. Ja mam zawyżone ceny maszyn i później jak mi zostanie kasy to jedną maszynę mogę dołożyć ale nic więcej.

 

czyli można zmienić jedną prasę na drugą.... oczywiście w tej samej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamzie1    0

Witam

Jestem nowy na forum. Mam pytanie dotyczące list które ukazały się 8 marca, chodzi mi dokładniej o to bo jestem w województwie świętokrzyskim na miejscu 18* i nie wiem czy to juz jest w miare pewne miejsce zeby kupować lub zadatkować maszyny. A i czy moze Ktoś orientuje sie czy te listy były układane po jakimś powierzchownym sprawdzeniu wniosku czy raczej juz dokładnie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajetan    0

wezcie sie nie osmieszajcie z tym liste co macie napisac heheh co wam do da?smieszni jestescie jak mysliscie ze napiszecie list i odrazu mam przyznaja wiecej kasy...przeciez od poczatku roku wiadomo bylo ile jest kasy i ze nie wszyscy dostana...koniec teamatu :)

 

Sam jesteś śmieszny Panie Heńku. Nie będę powtarzał o co chodzi z petycją, bo pisałem już, że chodzi głównie o pokazanie, że nie jesteśmy wobec sprawy obojętni. Kolega kozulek2 też nie do końca ma rację,ale jasne było, że będą dwie strony - Ci którzy potrafią się solidaryzowac i Ci którzy będą dalej siedziec cicho w swoim grajdołku, krytykowac i narzekac.

Jest to mój ostatni wpis w tej sprawie na forum, ponieważ dyskusja z częścią z kolegów pozbawiona jest sensu.

Zainteresowanych podpisaniem petycji proszę o kontakt na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To że problem jest znany i nagłośniony, owszem wszyscy wiedzą. Minister mówi to co chcą słyszeć zainteresowani. Sam wcześniej pisałem że mało realne będzie osiągnięcie zamierzonego celu. Mimo to podpiszę, wole robić cokolwiek niż nic nie zrobić. A tekst petycji w zasadzie nic nowego nie wnosi dla ministra, po za informacją że rolnikom zależy na podjęciu działań w tej sprawie do tego stopnia iż postanowili to zadeklarować formie pisemnej. I niech nikt nie zarzuca że to jest inicjatywa rolników najbardziej pazernych którzy są na białym polu. Ja się upominam o fundusz w imieniu wszystkich a nie tylko dla siebie. Wszyscy się upomną za wszystkich, bo nikt nie ma żadnej pewności że dzięki podpisowi to właśnie on dostanie dofinansowanie.

 

EDIT

,, Jest to mój ostatni wpis w tej sprawie na forum, ponieważ dyskusja z częścią z kolegów pozbawiona jest sensu. Zainteresowanych podpisaniem petycji proszę o kontakt na priv. ,,

To chyba nie będzie najlepsze posunięcie. Nie rozumiem dlaczego w temacie PROW 2007-13 miał byś nie umieszczać wpisów związanych ze sprawą petycji o przesunięcia środków w tym programie. Może nie zwracaj uwagi na posty krytykujące pomysł petycji. No jeszcze kolega @kozulek2, ma swoje zdanie, przedstawia je, argumentuje, aż miło dyskutować. Ale taki @heniek100, traktuj go jak powietrze. Na forum to koniecznie musisz zamieścić opis gdzie można dokonać podpisu, w jaki sposób można by to zrobić.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez damianos95
      Witam  takie pytanie szukałem czytałem o młodym rolniku i modernizacji gospodarstw rolnych i nie wiem czy dobrze zrozumiałem te przepisy i po krotkiej rozmowie z niemiłą panią z odr a mianowicie czy można premie młodego rolnika traktować jako wkład własny do modernizacji gospodarstw
      Podam moj przykład
      Chciałbym ciagnik jego cena to około 145000 zł brutto
      pług 4 skiby około 10tys
      agregat uprawowo siewny 8tys
      gruber 10tys
      przyczepa 25tys
      co daje łącznie około 198tys złoty
      Zakładając ze złoże wnioski i dostane pozytywne rozpatrzenie z obu programów
      to dostajac premie młodego rolnika i programu modernizacje to znaczy ze wydajać 100tys z młodego rolnika a druga cześć te 98tys dostane z modernizacji gospodarstw czy to sie wyklucza albo wyglada inaczej ??
      No i jeszcze jedno jeśli przejde na wat i czy moge przejść korzystajać z trych programów ??
      To jak bede na vacie to moge odliczyc vat od tych maszyn czy nie moge bo sa one z kasy unijnej ??
      Jeśli możecie to powiedzcie mi jak to wyglada dokładnie
      pozdrawiam Damian
    • Przez FOX2
      Witam koledzy,
       
      Mój stół paszowy został już praktycznie doszczętnie "wylizany" przez krowy. Kamienie już bardzo mocno wystają z posadzki, co bardzo utrudnia utrzymanie stołu w czystości oraz wymaga znacznie więcej pracy podczas zamiatania. Stół ma wymiary 2,5mx35m. Krowy stoją po oby stronach stołu. 
      Za kilka dni zacznę zasuszać krowy i będę je przeprowadzał do innego budynku. To jest jedyna okazja, aby naprawić stół paszowy, bo chwilowo w budynku będzie sporo wolnych stanowisk. Będę miał około 1-1.5 miesiąca czasu na wylewki i wyschnięcie. Najprawdopodobniej podzielę całą operację na 4 etapy (po jednej "ćwiartce stołu" na jeden raz)
       
      W związku z powyższym, chciałbym się doradzić w jaki sposób naprawić taki stół.
      Plan jest taki aby wylać na wierzch jakieś 5cm wylewki z małym zbrojeniem. Tata myśli jeszcze o płytkach, ale wydaje mi się, że to nie jest dobry pomysł, bo płytki są za śliskie.
      Optowałbym za porządną, szybkoschnącą i odporną na ścieranie wylewką, po której będzie jeździła mała ładowarka.

      Czy może ktoś z Was ostatnio naprawiał albo zalewał stół paszowy i może mi podpowiedzieć jakie są najnowsze metody i materiały na stoły paszowe?
      Czy istnieję specjalne betony albo wylewki do stołów paszowych?
      Czy może istnieją jakieś ulepszacze do betonu aby ten był bardziej odporny na ścieranie?
      Czy istnieją jakieś mocne i szybkoschnące betony?
      Czy jest sens malować cały wierzch żywicą, farbą czy jakimś innym utwardzaczem?
       
      Chcę aby ta posadzka posłużyła co najmniej 20 lat, także muszę zastosować rozwiązanie, które jest najbardziej odporne na ścieranie.
       
      Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
      Darek
       
       
       
    • Przez SuperRolnik1
      Witam,mam zamiar skorzystać z modernizacji gospodarstw rolnych z nowego PROW-u.Wybór padł na 2 marki: New Holland TD5.95 lub ZETOR Proxima 100 Power.Cena obu traktorów podobna.Dodam,że oba będą w bogatszym wyposażeniu oraz będą pracować z ładowaczem czołowym.Proszę o radę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj