yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

kubus1988s    0

oradek nie masz racji to jest mój pierwszy nabór co mogę składać wniosek na modernizacje bo prędzej to składałem o premie i tyle nie miałem gospodarki na siebie w kwietniu 2009 bodajże wtedy był ostatni nabór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UBUNTU    0

Witam. Chciałbym was zapytać czy jest prawdą to że osoby wspólnie wnioskujące muszą czekać z kupnem maszyn aż dostaną decyzję oraz jak to jest z kupowaniem maszyn na własne ryzyko, bo wyczytałem w poradniku rolniczym że przy podpisywaniu umowy z agencją trzeba okazać fakturę i potwierdzenie dokonania przelewu. Fakturę załatwiłbym z odpowiednią datą, ale zapłacić muszę przecież wtedy jak będę odbierał maszyny i data będzie o wiele wcześniejsza. Bardzo proszę o odpowiedź, bo jutro chciałbym pojechać zamówić maszyny i nie wiem co robić. Proszę o wyrozumiałość, bo pierwszy raz składałem wniosek. Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Kolego Keyzer masz jakiś hu..owy kalkulator:)

 

po pierwsze to 70mln euro a nie złociszy.

po drugie 2,44mld plus ok 300mln =2,74mld. Te 3,14 było by jakby przesunęli ok 700mln złotych naszych .


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus1988s    0

oby coś dołożyli niby woj łodzkie złożyło wniosek żeby przesunąć kasę ale czy to im się uda oby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur4    0

Witam. Chciałbym was zapytać czy jest prawdą to że osoby wspólnie wnioskujące muszą czekać z kupnem maszyn aż dostaną decyzję oraz jak to jest z kupowaniem maszyn na własne ryzyko, bo wyczytałem w poradniku rolniczym że przy podpisywaniu umowy z agencją trzeba okazać fakturę i potwierdzenie dokonania przelewu. Fakturę załatwiłbym z odpowiednią datą, ale zapłacić muszę przecież wtedy jak będę odbierał maszyny i data będzie o wiele wcześniejsza. Bardzo proszę o odpowiedź, bo jutro chciałbym pojechać zamówić maszyny i nie wiem co robić. Proszę o wyrozumiałość, bo pierwszy raz składałem wniosek. Z góry dzięki

 

Ci wnioskujący wspólnie mogą kupić maszyny dopiero po podpisaniu umowy z Agencją. Jeśli teraz kupisz bądź f-ra będzie z dnia wcześniejszego niż podpisanie umowy, wtedy nie otrzymasz refundacji części kosztów zakupu maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UBUNTU    0

Ci wnioskujący wspólnie mogą kupić maszyny dopiero po podpisaniu umowy z Agencją. Jeśli teraz kupisz bądź f-ra będzie z dnia wcześniejszego niż podpisanie umowy, wtedy nie otrzymasz refundacji części kosztów zakupu maszyn.

Fakture sobie załatwię z odpowiednią datą. Martwi mnie tylko to potwierdzenie dokonania przelewu. A gdyby tak powiedzieć, że firma w której zamawiałem maszyny zażądała żebym zapłacił z góry przy zamawianiu. Co o tym myślisz? Przeszłoby coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oradek    1

kubus1988s

- przeczytaj dokładnie mój post i wróćmy na pewien moment do szkolnych ław gdzie było coś takiego jak czytanie ze zrozumieniem...

Przecież napisałem, "Rozumiem są sytuacje, że nie mógł ktoś złożyć wcześniej ale większość może mieć pretensje tylko i wyłącznie do siebie. ", a większość to nie wszyscy. Sam jestem przykładem chociaż moja sytuacja jest zupełnie inna i dużo bardziej skomplikowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borubar    1

Witam... mam pytanie odnośnie tych 70mln euro, czy ktoś ma informacje jak będą rozdzielone między województwa i czy będą spożytkowane na ten program co był. Przepraszam że takie pytania, ale to z ciekawości,bo nie wiele mi brakowało żeby dostać się w pomorskim, więc może jest jeszcze jakaś szansa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur4    0

Fakture sobie załatwię z odpowiednią datą. Martwi mnie tylko to potwierdzenie dokonania przelewu. A gdyby tak powiedzieć, że firma w której zamawiałem maszyny zażądała żebym zapłacił z góry przy zamawianiu. Co o tym myślisz? Przeszłoby coś takiego?

 

UBUNTU - zaraz się ugotujesz, kombinujesz tak mocno, że pozostanie po Tobie tylko sosik. Każda transakcja, która przewyższa kwotę 10 tys. zł. musi być realizowana przelewem. Jeśli np. za agregat zapłacisz gotówką 11 tys. zł wtedy nie dostaniesz zwrotu, a w najgorszym wypadku Agencja będzie miała prawo do rozwiązania umowy.

 

Cytat z instrukcji str. 23:

"W przypadku transakcji powyżej 10 000 zł brutto do kosztów kwalifikowalnych operacji zaliczyć będzie można jedynie te wydatki, które zostaną opłacone w formie bezgotówkowej przeprowadzonej poleceniem przelewu".

 

Jeśli płatności nie puścisz przelewem to powiedz mi skąd weźmiesz potwierdzenie przelewu?

 

I co to znaczy "że firma w której zamawiałem maszyny zażądała żebym zapłacił z góry przy zamawianiu." Niby jak taki myk miałby rozwiązać Twój problem?

 

Ludzie czytajcie dokumenty, zapoznawajcie się z wytycznymi. Nie ignorujcie przepisów bo może Was to kosztować więcej niż więcej.

Edytowano przez artur4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frafra30    0

Artur naprawde przesadzasz z tymi wywodami na temat sprawiedliwości itp twoja wizja swiata sprawiedliwego to też nie jest miejsce na to forum załóż BLOGA i tam szukaj zwolenników a z przepisami sam każdy może sie zapoznać na stronach agencji zaczynasz irytować coraz większą liczbe osób i chyba za duż masz wolnego czasu albo za małe gospodarstwo ze cały czas tu sie rozwodzisz nad sensem tego świata pozdrawiam :D

 

I takie biadolenie o prawdziwych rolnikach to naprawede dzieciom do snu można opawiadać a także o prawdziwych politykach urzędnikach itp.

Zejdz na ziemie to jest tylko polska a nie jakaś nirwana "pis and love" Załórz sobie bloga pisz tam pisz wywody opisój swoje dokonania a napewno bede tam zaglądał bo masz też troche racji albo zapisz sie do PSL i zostań ministrem rolnictwa masz mój głos :D zobaczymy czy bedzie tak sprawiedliwie wszyscy będziemy sie kochać BY ŻYŁO SIE LEPIEJ...WSZYSTKIM tusk też tak mądrzył jak to będzie sprawiedliwie hehe i niewiele z tego wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur4    0

Witam... mam pytanie odnośnie tych 70mln euro, czy ktoś ma informacje jak będą rozdzielone między województwa i czy będą spożytkowane na ten program co był. Przepraszam że takie pytania, ale to z ciekawości,bo nie wiele mi brakowało żeby dostać się w pomorskim, więc może jest jeszcze jakaś szansa.

 

Formalnie przesunięcie z innych działań PROW właśnie na MGR rząd zaakceptował kilkanaście dni temu. Teraz wniosek w tej sprawie trzeba wysłać do Komisji Europejskiej. Aby wszystko było w porządku KE musi wydać zgodę (wcale nie musi) i ma na odpowiedź 4 m-ce.

 

M. in. o tym kilka dni temu rozmawiałem z urzędnikiem w Min. Rol. Na pytanie czy te dodatkowo wygospodarowane środki zostaną dołożone do tego naboru usłyszałem odpowiedź, że w tym zakresie nie ma żadnej decyzji, i że niekoniecznie dodatkowa pula wzmocni finansowo ten nabór. Z drugiej strony - tak na logikę, raczej nie porwą się na ogłoszenie kolejnego konkursu bo 270 mln. zł. w skali kraju to śmieszne pieniądze, to kropla w oceanie ponad 8 mld. zł. o które teraz wnioskują rolnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frafra30    0

i taka odpowiedz jest konkretna bez zbędnego pisania popieram arturze :D

Edytowano przez frafra30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poettinger    22

717 na liscie w w-m to niema co liczyc ;p lipa ale co zrobic

mialem 34 esu

Edytowano przez Poettinger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur4    0

Artur naprawde przesadzasz z tymi wywodami na temat sprawiedliwości itp twoja wizja swiata sprawiedliwego to też nie jest miejsce na to forum załóż BLOGA i tam szukaj zwolenników a z przepisami sam każdy może sie zapoznać na stronach agencji zaczynasz irytować coraz większą liczbe osób i chyba za duż masz wolnego czasu albo za małe gospodarstwo ze cały czas tu sie rozwodzisz nad sensem tego świata pozdrawiam :D

 

I takie biadolenie o prawdziwych rolnikach to naprawede dzieciom do snu można opawiadać a także o prawdziwych politykach urzędnikach itp.

Zejdz na ziemie to jest tylko polska a nie jakaś nirwana "pis and love" Załórz sobie bloga pisz tam pisz wywody opisój swoje dokonania a napewno bede tam zaglądał bo masz też troche racji albo zapisz sie do PSL i zostań ministrem rolnictwa masz mój głos :D zobaczymy czy bedzie tak sprawiedliwie wszyscy będziemy sie kochać BY ŻYŁO SIE LEPIEJ...WSZYSTKIM tusk też tak mądrzył jak to będzie sprawiedliwie hehe i niewiele z tego wyszło

 

Frafra...

Jakie wywody? Wyrywasz z kontekstu słowo "sprawiedliwość" i nim szermujesz, a ja tego słowa użyłem opisując pewną rzeczywistość, która kilkunastu tysiącom rolników odbierze szanse na prowadzenie unowocześnionego gospodarstwa. I proszę Cię (także i innych) odnoś się do tej rzeczywistości, a nie do wyrwanego z kontekstu słowa. I zanim mnie zaatakujesz przeczytaj uważnie wszystkie moje posty. Wszyscy wyciągnijcie wnioski co w PROW 2007 - 2013 Was najbardziej wkurzało, co warto byłoby zmienić aby Wasze rolnicze przedsiębiorstwa pozwalały godnie żyć, rozwijać się. To przede wszystkim w kontekście kolejnej siedmiolatki czyli na lata 2014-220. Ta siedmiolatka musi być przyjęta w tym roku i chyba każdemu normalnemu rolnikowi zależy aby przyjęte zasady były lepsze. Potem będzie bój o przepisy krajowe. Jeśli Ty w tym nie zauczestniczysz to możesz być pewien, że zrobi to cwaniak z marszałkowskiej, który sadzi 650 ha malin, niemając najmniejszego zamiaru ich zbierać. Pseudoplantację zakłada tylko po to aby zgarnąć z dopłat ponad milion dwieście tysięcy złotych rocznie. Ja wolałbym aby te pieniądze poszły na modernizację do rolników, którzy rzeczywiście produkują na rynek. Jeśli akceptujesz taką rzeczywistość to ok., ja twierdzę, że tak być nie powinno, a że tę rzeczywistość można zmieniać to Ci udowodnię jednym tylko przykładem: jakiś czas temu TVN w programie SuperWizjer pokazał historię cwaniaczka, notabene wiceministra bodajże środowiska (PO), który w celach dopłatowych odpalił plantację orzecha włoskiego. Kupił sobie meldunek tylko po to, aby w ustawionym przetargu na kredyt kupić ziemię od ANR. Ziemię kupił na tyle tanio, że wtedy na wysokim poziomie ustalone dopłaty do uprawy orzecha włoskiego rekompensowały mu koszty kredytu. Po kilkunastu latach de facto nie płacąc nic z własnej kieszeni stawał się właścicielem kilkuset hektarów. Okazało się też, że ta plantacja jest totalnie zaniedbana, że nikt tam nie oczyszcza międzyrzędzi, nie nawozi - słowem syf, chwasty i co ileś metrów poprzysychane sadzonki orzecha (raczej patyczki). Program TVN-u na tyle okazał się skuteczny że wiceminister został zdymisjonowany a minister rolnictwa zmienił zasady w dopłatach w taki sposób że orzecha za cholerę nie opłaci sie teraz sadzić, bo dopłaty są groszowe. To tylko pokazuje, że patologie można eliminować.

 

I jeszcze jedno - prawdopodobnie jesteśmy innymi osobami, tzn. inaczej reagujemy na otaczająca nas rzeczywistość. Ja zawsze staram się szukać lepszego bardziej optymalnego rozwiązania, które o ile się da, powinno służyć jak najszerszej grupie potencjalnych zainteresowanych. Ty wolisz biernie akceptować to co dają z góry. Obydwie postawy są w porządku bo są wolnym niczym nieskrępowanym wyborem.

 

Piszesz o biadoleniu - a biadolenie tj. cielęca mina będąca wyrazem bezradności, to stan bezwarunkowej akceptacji nawet najbardziej chusteczkowych okoliczności. Ja takim postawom się przeciwstawiam bo tj. równanie w dół, i nawet jeśli polegnę, jeśli nic nie wskóram to mam satysfakcję, że przynajmniej spróbowałem. To trochę jak z decyzją o składaniu wniosku w ramach MGR. Ten kto ma mało ESU może pomyśleć "ale po co mam składać, mam tylko 4 ESU, nie mam szans, szkoda zachodu". Taki ktoś z zasady skreśla się daleko przed linią startu, bo biadoli jaki to on mały i jak niewiele może bo sąsiedzi mają po 12 - 15 i więcej ESU. A wystarczyłoby być odważnym, mieć jaja i złożyć w takim mazowieckiem wniosek w poprzednich naborach - i co, nawet ten mały, ale odważny dostał co chciał.

 

Pozdrawiam Cię Frafra i zachęcam do aktywnej postawy. Zawsze możesz liczyć na moją pomoc, o ile tylko będę w stanie Ci jej udzielić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Nie pisz takich długich postów bo nikt nie będzie chciał tego czytać... Poza tym gdybyś był prawdziwym rolnikiem to podkuliłbyś ogon i szedł dalej z silniejszym charakterem, a Ty tylko zazdrościsz innym. Też taki byłem do kiedy sąsiad - beneficjent RS z nadmiaru szczęścia nie wylądował na drugim świecie :).

 

Witam. Chciałbym was zapytać czy jest prawdą to że osoby wspólnie wnioskujące muszą czekać z kupnem maszyn aż dostaną decyzję oraz jak to jest z kupowaniem maszyn na własne ryzyko, bo wyczytałem w poradniku rolniczym że przy podpisywaniu umowy z agencją trzeba okazać fakturę i potwierdzenie dokonania przelewu. Fakturę załatwiłbym z odpowiednią datą, ale zapłacić muszę przecież wtedy jak będę odbierał maszyny i data będzie o wiele wcześniejsza. Bardzo proszę o odpowiedź, bo jutro chciałbym pojechać zamówić maszyny i nie wiem co robić. Proszę o wyrozumiałość, bo pierwszy raz składałem wniosek. Z góry dzięki

Musisz zrobić tak: Wziąć teraz maszynę za "wydanie zewnętrzne", wpłacić całą kasę przelewem jako "zaliczka na maszyny" (lub co innego - zależy jak się dogadasz, bezpieczniej jest wtedy gdy ktoś inny wpłaci) i czekasz do podpisania umowy, kiedy fakturują Ci już maszynę to zwracają Ci kasę na konto a Ty z powrotem im wpłacasz tytułem zapłaty za maszynę.

Edytowano przez karolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czolo    0

Do artura4. Dziękuję za pozdrowienia i życzenia. Faktycznie prawdopodobnie dostanę dofinansowanie bo jestem na środku listy. Ale to nie do końca jeszcze przecież pewne. Składałem wniosek w poprzednim naborze kiedy to minister twardo mówił na wizji, że każdy rolnik dostanie kasę. Niestety system lotka nie był dla mnie łaskawy, a minister umył od wszystkiego ręce. Dla mnie, rolnika, który produkuje na rynek (mam przeszło 100 ha własnej ziemi, którą dokupuje systematycznie przez lata. Zapewniam, że nie jestem żadnym spekulantem, lecz rolnikiem tzw.z dziada pradziada) nie był to sprawiedliwy sposób. Tym bardziej stanie w kolejkach w naborze wcześniejszym. Bo niby kto przez tydzień mając bydło i krowy mleczne może pozwolić sobie na taki "luksus" stania w kolejce. A napisałem tak do ciebie bo trochę mnie boli twoje podejście do rolników, że niby niedouczeni, itp. Znam wielu pseudo rolników, którzy umieją pięknie pisać i mówić, w urzędach wszystko załatwią ale pola nigdy nie orał, a nierzadko na widok krowy ucieka. Jestem realistą i choć się cieszę, to z prawdziwą euforią trochę zaczekam. A i jeszcze coś. Myślę, że gdybyś wprowadził trochę przystępniejszych zwrotów, a nie tylko encyklopedyczne definicje, więcej osób może by podzieliło twoją opinię, która czasami jest nawet nie taka zła. Również pozdrawiam i życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampa    0

super

 

pozdro dla wszystkich

 

koledzy potrzebuje krokodyla do tura 2 sekcyjnego macie jakies wiadomosci na ten temat pomocy prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Niestety Karolu "wydanie zewnętrzne" czyli popularnie WZ-tka musi być zafakturowana w ciągu 7 dni jednak nie później niż do konca miesiąca wystawienia Wz-tki. Także to nie takie proste. ;)

Edytowano przez wolowik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Ano to że jak teraz weźmiesz i za 7 dni wystawią fakturę to jeszcze chyba nie będziesz miał podpisanej umowy z Agencją. ;)

A tak na marginesie przypominają mi się czasy komuny (wczesne lata 80-te) i wtedy też były przydziały na traktory. Wszystko wróciło tylko w trochę zmienionej formie. :lol: Obecne nabory i finansowanie to jest moim zdaniem głęboka komuna. temu dać a tamtemu nie. ;) To powduje tylko podziały wśród ludzi. Powinno być tak że jak sam zarobisz to sobie kupisz a nie liczyć na państwowe dotacje. Ale żeby nie było ja też skąłdałem wniosek na MGR ale w nie ma jeszcze wyników z mojego województwa. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Tylko, że WZ nie jest sprzedażą, z reguły WZ wystawiana jest na inną osobę i jest ok....

Edytowano przez karolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaas111    0

Ale lipa jestem ok. 400 w W-M, a na dofinansowanie może jedynie liczyć ok. 285 wniosków więc ok. 125 wniosków pod kreską, no cóż z dofinansowania nici.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    517

Te 70 mln mogli by dać na ten nabór bo to jest strasznie malo na następny, ciekawe jak tą kase rozdziela pomiędzy województwa i czy ci którzy znależli się poza kreską mają jakieś szanse

 

@klass111 ile masz kwoty i ESU ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paliwoda    1

to juz są listy bo ja nie moge znaleźć a ktoś pisze że ma około 400 miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez damianos95
      Witam  takie pytanie szukałem czytałem o młodym rolniku i modernizacji gospodarstw rolnych i nie wiem czy dobrze zrozumiałem te przepisy i po krotkiej rozmowie z niemiłą panią z odr a mianowicie czy można premie młodego rolnika traktować jako wkład własny do modernizacji gospodarstw
      Podam moj przykład
      Chciałbym ciagnik jego cena to około 145000 zł brutto
      pług 4 skiby około 10tys
      agregat uprawowo siewny 8tys
      gruber 10tys
      przyczepa 25tys
      co daje łącznie około 198tys złoty
      Zakładając ze złoże wnioski i dostane pozytywne rozpatrzenie z obu programów
      to dostajac premie młodego rolnika i programu modernizacje to znaczy ze wydajać 100tys z młodego rolnika a druga cześć te 98tys dostane z modernizacji gospodarstw czy to sie wyklucza albo wyglada inaczej ??
      No i jeszcze jedno jeśli przejde na wat i czy moge przejść korzystajać z trych programów ??
      To jak bede na vacie to moge odliczyc vat od tych maszyn czy nie moge bo sa one z kasy unijnej ??
      Jeśli możecie to powiedzcie mi jak to wyglada dokładnie
      pozdrawiam Damian
    • Przez FOX2
      Witam koledzy,
       
      Mój stół paszowy został już praktycznie doszczętnie "wylizany" przez krowy. Kamienie już bardzo mocno wystają z posadzki, co bardzo utrudnia utrzymanie stołu w czystości oraz wymaga znacznie więcej pracy podczas zamiatania. Stół ma wymiary 2,5mx35m. Krowy stoją po oby stronach stołu. 
      Za kilka dni zacznę zasuszać krowy i będę je przeprowadzał do innego budynku. To jest jedyna okazja, aby naprawić stół paszowy, bo chwilowo w budynku będzie sporo wolnych stanowisk. Będę miał około 1-1.5 miesiąca czasu na wylewki i wyschnięcie. Najprawdopodobniej podzielę całą operację na 4 etapy (po jednej "ćwiartce stołu" na jeden raz)
       
      W związku z powyższym, chciałbym się doradzić w jaki sposób naprawić taki stół.
      Plan jest taki aby wylać na wierzch jakieś 5cm wylewki z małym zbrojeniem. Tata myśli jeszcze o płytkach, ale wydaje mi się, że to nie jest dobry pomysł, bo płytki są za śliskie.
      Optowałbym za porządną, szybkoschnącą i odporną na ścieranie wylewką, po której będzie jeździła mała ładowarka.

      Czy może ktoś z Was ostatnio naprawiał albo zalewał stół paszowy i może mi podpowiedzieć jakie są najnowsze metody i materiały na stoły paszowe?
      Czy istnieję specjalne betony albo wylewki do stołów paszowych?
      Czy może istnieją jakieś ulepszacze do betonu aby ten był bardziej odporny na ścieranie?
      Czy istnieją jakieś mocne i szybkoschnące betony?
      Czy jest sens malować cały wierzch żywicą, farbą czy jakimś innym utwardzaczem?
       
      Chcę aby ta posadzka posłużyła co najmniej 20 lat, także muszę zastosować rozwiązanie, które jest najbardziej odporne na ścieranie.
       
      Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
      Darek
       
       
       
    • Przez SuperRolnik1
      Witam,mam zamiar skorzystać z modernizacji gospodarstw rolnych z nowego PROW-u.Wybór padł na 2 marki: New Holland TD5.95 lub ZETOR Proxima 100 Power.Cena obu traktorów podobna.Dodam,że oba będą w bogatszym wyposażeniu oraz będą pracować z ładowaczem czołowym.Proszę o radę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj