yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Gość   
Gość

To co agencja robi to istny debilizm jeszcze jednego nie skończyli a drugie już ogłaszają mogli debile wysłać odmowę i by był koniec a tak to nic nie wiemy i człowiek siedzi na szpilkach nie wie ktoś do którego miejsca było gva w małopolsce czy ktoś kto jest na zielonej jest bez gva, swoją drogą znowu małopolskę wyrypali dla nas dali wielkie gó.no pieniędzy jak zwykle na rolniku zarobiły tylko odr-y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mawerick    1

Dobrze, że Bruksela trzyma łapę na polskim rządzie bo w przeciwnym wypadku rolnicy by złotówki na swoim koncie nie ujrzeli a Pana Ministra Rolnictwa zapraszamy na nasze forum niech trochę poczyta, może podejmie chociaż jedną mądrą decyzje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91    0
Napisano (edytowany)

Zaprosić to ją można na taczkę...

 

Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego i to wszystko tłumaczy. Nabór zrobią na pewno tak aby listy rankingowe były publikowane po wyborach. Kto trochę śledzi politykę wie o czym mówię. Z ludzi robią sobie jaja, a doradcy mają żniwa.

Edytowano przez darek91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniusie23    10

Zgadzam się z wami w 100 % Po co ten dodatkowy nabór na MR skoro tyle osób czeka na pieniądze w modernizacji Rzucili by tą pozostałą kasę do modernizacji i by pięknie wszystko wyczyścili A tak to ile osób złoży wniosek o premię dla MR tym bardziej że w nowym PROW ma być 100 tys. premii a nie 75 tys. jak teraz Ja osobiście premię dla MR dostałem w 2010 r. i było to 50 tys. A co do nabijania tej kasy dla ODR to pretensje tylko do siebie Ja wnioski robię sam i naprawdę to nic trudnego Wyliczenie ESU to tylko wstawienie do tabeli upraw potencjalnie towarowych i zwierzaków i samo policzy Nad ostatnim z 2013 r. siedziałem z 5 godzin a 1000 w kieszeni i teraz mnie nie boli że kasa wydana na wniosek a d... z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer08    3

Panowie oni po prostu testują naszą cierpliwość, w następnych wyborach trzeba dać po prostu temu wyraz. Nie widzę żadnej partii, która walczyła by o rolników, czy inne branże. Faktem jest, że zamiast przesunąć pieniądze na działania, które czekają na kasę to ogłosić nowy nabór na to, czy tamto. Normalnie to jest chore jak cały ten nasz KRAJ. Ogłoszą młodego rolnika pewnie po to, żeby było paru młodych wyborców więcej. Tylko po co mieszać znowu ludziom w głowach. Jak ktoś wyżej mówił dać młodym w następnym naborze, a tą resztę przesuwać na te działania co ciągle czekają. Na moje to jest bardziej logiczne, bo pieniędzy będzie jak na lekarstwo, a nowych wniosków dużo za dużo. Jak można nie kończyć jednego, a zaczynać drugie…. Jak by tak rolnik gospodarzył to pewnie by na samych kartoflach do jedzenia skończył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panie kalemba panu i tej pańskiej bandzie arbuzów z PSL już dziękujemy za 8 lat nic nie zrobiliście dla polskiego rolnika dobrze że Pis na poprzedni prow wynegocjował wiecej pieniędzy wy nawet na nowy 2014-2020 nie potrafiliście więcej wynegocjować i wy śmiecie się nazywać partią rolniczą. Witos się w grobie przewraca. Idę dzwonić do agencji cos się dowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mieliście na wykorzystanie środków czasu od 2007 do 2013 to jakieś 6 lat. Gdzie wtedy byliście, było jasne że ostatni nabór robią tylko dlatego że trochę kasy się ostało nie wykorzystanej w poszczególnych województwach. Było także jasne że kasy będzie dla nie wielu a teraz płacz i lament. Mogliście zastanowić się wcześniej a nie czekać na ostatnią chwilę/na ostatni nabór. Teraz pretensje miejcie dla samych siebie.

 

Gdybym ja czekał na ostatni nabór to wcale bym się nie doczekał ponieważ w mazowieckim jakoś umieliśmy wykorzystać te pieniądze w swoim czasie i nikt nie musiał nam robić dodatkowych naborów (ponosić dodatkowych kosztów bo nabór dla garstki szanownych osób którym przyśniło się że może jednak i oni by skorzystali jest związany z wielkimi kosztami na które złożyliśmy się wszyscy z całej PL)

 

Nie rozumiem dlaczego macie jakieś roszczenia do pieniędzy ogólnokrajowych które mają być przeznaczone na nabór MR? Jesteście strasznie zaborczy skoro uważacie że pieniądze nas wszystkich powinny należeć się tylko wam, tylko poszczególnym województwom. Byłoby to chore i bardzo dobrze że mają zrobić nabór MR. A może by tak w drugą stronę. Po co robiliście nabór na MGR dla kilku województw. Może powinniście zrzec się pieniędzy z kopert wojewódzkich aby przeznaczono je na ogólnokrajowy nabór MR, albo przesunięto na ogólnokrajowe listy różnicowania, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mawerick    1
Napisano (edytowany)

Mieliście na wykorzystanie środków czasu od 2007 do 2013 to jakieś 6 lat. Gdzie wtedy byliście, było jasne że ostatni nabór robią tylko dlatego że trochę kasy się ostało nie wykorzystanej w poszczególnych województwach. Było także jasne że kasy będzie dla nie wielu a teraz płacz i lament. Mogliście zastanowić się wcześniej a nie czekać na ostatnią chwilę/na ostatni nabór. Teraz pretensje miejcie dla samych siebie.

 

Gdybym ja czekał na ostatni nabór to wcale bym się nie doczekał ponieważ w mazowieckim jakoś umieliśmy wykorzystać te pieniądze w swoim czasie i nikt nie musiał nam robić dodatkowych naborów (ponosić dodatkowych kosztów bo nabór dla garstki szanownych osób którym przyśniło się że może jednak i oni by skorzystali jest związany z wielkimi kosztami na które złożyliśmy się wszyscy z całej PL)

 

Nie rozumiem dlaczego macie jakieś roszczenia do pieniędzy ogólnokrajowych które mają być przeznaczone na nabór MR? Jesteście strasznie zaborczy skoro uważacie że pieniądze nas wszystkich powinny należeć się tylko wam, tylko poszczególnym województwom. Byłoby to chore i bardzo dobrze że mają zrobić nabór MR. A może by tak w drugą stronę. Po co robiliście nabór na MGR dla kilku województw. Może powinniście zrzec się pieniędzy z kopert wojewódzkich aby przeznaczono je na ogólnokrajowy nabór MR, albo przesunięto na ogólnokrajowe listy różnicowania, co?

 

 

Nie każdy miał możliwość złożenia wcześniej jak np ja. Jaki ty cwany jesteś, żeby nie dołozyli kasy to siedział byś cicho a teraz jak podpisałeś umowe cwaniakujesz.... przez takich jak ty w tym kraju jest jak jest ....

Edytowano przez Mawerick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Ludzie przecież zasady naboru były znane wcześniej, wiadomo było że kasy mało itd, itd, wnioski nie są jakoś szczególnie trudne , ale zawsze mozna było wziąść doradcę który oskubał was nieźle tu przykład z mojej okolicy tłumaczyłem jednemu gościowi żeby sam sprobował napisać, trochę mu pomogę a on że ma bardzo dobrego doradcę w mieście wojewódzkim i on go zapwenia że wniosek napewno przejdzie, wynik ja już podpisałem a on po zapłacie sporej kasy brakuje mu ok 2000 miejsc do zielonej. Inna sprawa że większości dopiero w ostatnim naboże przypomniało się że wszycy biorą to dlaczego on ma nie skorzystać.

Dla tych co za rewolucją aby zmieniać rządy, ekipy jest stare ale bardzo mądre przysłowie "Umiesz liczyć, licz na siebie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniusie23    10

Ja tam składając wiedziałem na co się piszę że mało jest kasy a dużo chętnych w moim województwie Wkurza mnie tylko to że nic nie wiadomo albo w te albo w tamte Skoro nie ma kasy to niech przyślą oficjalne pismo nawet z tekstem Pier.... się kasy nie mamy dla Ciebie I po temacie Bo tak to człowiek trzyma te pieniądze na tą modernizację żeby chociaż te 20 % było wkładu własnego a tak to bym przeznaczył tą kasę na zakup jałówek czy pierwiastek z Danii Bo trzeba wykorzystać maksymalnie moce produkcyjne i kwotę póki mleko w cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie każdy miał możliwość złożenia wcześniej jak np ja. Jaki ty cwany jesteś, żeby nie dołozyli kasy to siedział byś cicho a teraz jak podpisałeś umowe cwaniakujesz.... przez takich jak ty w tym kraju jest jak jest ....

 

Dlaczego nie miałeś możliwości wcześniej składać wniosku? Za pewne nie miałeś gospodarstwa lub nie myślałeś by go rozwijać. Będziesz miał PROW 2014-20 więc twoje żale są nie na miejscu ponieważ wygląda to tak samo gdybym ja zaczął płakać że sapard był tak wcześnie a ja jeszcze nie prowadziłem jeszcze gospodarstwa i nie miałem możliwości z niego korzystać więc jest to nie sprawiedliwe.

 

A co mają powiedzieć ci którzy od tego roku staną się rolnikami. Ich czara goryczy zaleje mnie z tobą włącznie bo przecież jest to nie sprawiedliwe że już był sapard, spo, PROW a oni w tym czasie byli dziećmi i mieli po 12-18 lat a dopiero teraz przejęli gospodarstwo dlatego też wcześniej nie mogli korzystać... Nie rozśmieszaj mnie.

 

Do twojej wiadomości umowę podpisałem dopiero wczoraj nie z tego powodu że długo byłem na białej liście a dlatego że miałem bardzo skomplikowany wniosek z budową infrastruktury w którym nanosiłem szereg zmian oraz co pół roku zmieniała się osoba prowadząca. Gdybym szedł twoim tokiem myślenia to teraz powinienem płakać że będę miał budowę z dofinansowania a maszyn minimum natomiast w 2014-20 na maszyny dostanę jedyne 200 tys. A i tak zwrotu na to będę miał jedyne 40 %. Czy mam płakać z tego powodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafooo    8

Mieliście na wykorzystanie środków czasu od 2007 do 2013 to jakieś 6 lat. Gdzie wtedy byliście, było jasne że ostatni nabór robią tylko dlatego że trochę kasy się ostało nie wykorzystanej w poszczególnych województwach. Było także jasne że kasy będzie dla nie wielu a teraz płacz i lament. Mogliście zastanowić się wcześniej a nie czekać na ostatnią chwilę/na ostatni nabór. Teraz pretensje miejcie dla samych siebie.

 

Gdybym ja czekał na ostatni nabór to wcale bym się nie doczekał ponieważ w mazowieckim jakoś umieliśmy wykorzystać te pieniądze w swoim czasie i nikt nie musiał nam robić dodatkowych naborów (ponosić dodatkowych kosztów bo nabór dla garstki szanownych osób którym przyśniło się że może jednak i oni by skorzystali jest związany z wielkimi kosztami na które złożyliśmy się wszyscy z całej PL)

 

Nie rozumiem dlaczego macie jakieś roszczenia do pieniędzy ogólnokrajowych które mają być przeznaczone na nabór MR? Jesteście strasznie zaborczy skoro uważacie że pieniądze nas wszystkich powinny należeć się tylko wam, tylko poszczególnym województwom. Byłoby to chore i bardzo dobrze że mają zrobić nabór MR. A może by tak w drugą stronę. Po co robiliście nabór na MGR dla kilku województw. Może powinniście zrzec się pieniędzy z kopert wojewódzkich aby przeznaczono je na ogólnokrajowy nabór MR, albo przesunięto na ogólnokrajowe listy różnicowania, co?

Ciekawe czy byś tak mówił jak byś byl na białej podpisałes i energia cie rozpiera. ja też jestem za tym zeby ogłosili MR czemu nie niech jescze inne programy ogłoszą bedzie zabawa a tym co sie nie załapią powe sie "Gdzie wtedy byliście" . PROW był lata 2007 2003. więdz sie skończył a mamy 2014 i sie okazuje nowy nabór z skonczonej kasy... czy nie lepiej było z nowego programu po 100 tysi?? Dodam że w czerwcu 2013 komitet monitorujący zabiera pule z młodego rolnika 28mln Euro a już w listopadzie przekłada 220 z mikro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

pierdzielicie!!

Widać jak to kazda osoba zazdrości tej osobie co skorzystał. ja osobiście nie załapałem sie na MGR i jakoś licze ze w przyszlości sie uda.

Co wy sobie myślicie ze UE da za darmo przecież i tak na starcie musicie wyłożyc cała sume

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigi1235    0
Napisano (edytowany)

Wie ktoś ile osób dostanie maszyny w obecnym naborze PROW ,,Modernizacja Gospodarstw Rolnych'' w woj, Łódzkim ? oraz Kiedy mniej wiecej czyli ,,co komu o uszy się obiło...'' ruszy kolejny nabór ? :)

Edytowano przez gigi1235

Moje ciągniki to Zetor 7340 Ursus C 360-3P Zetor Forterra 140 hsx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj kilka stron wstecz wszystko jest jasno i klarownie napisane z dokładnością do dwóch miejsc !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciekawe czy byś tak mówił jak byś byl na białej podpisałes i energia cie rozpiera. ja też jestem za tym zeby ogłosili MR czemu nie niech jescze inne programy ogłoszą bedzie zabawa a tym co sie nie załapią powe sie "Gdzie wtedy byliście" . PROW był lata 2007 2003. więdz sie skończył a mamy 2014 i sie okazuje nowy nabór z skonczonej kasy... czy nie lepiej było z nowego programu po 100 tysi?? Dodam że w czerwcu 2013 komitet monitorujący zabiera pule z młodego rolnika 28mln Euro a już w listopadzie przekłada 220 z mikro...

 

Czy ty potrafisz czytać ze zrozumieniem. Specjalnie dla Ciebie się powtórzę, nabór MGR w 2013 roku został zorganizowany w oparciu o niewykorzystane środki z wojewódzkich kopert. Była to kasa przeznaczona na dane województwo więc niech to województwo wykorzysta ją co do cna.

 

Natomiast nabór mikro oraz różnicowanie i MR są to nabory ogólnokrajowe. Więc nie rozumiem z jakiej okazji mieli byście dostać prezent w postaci zazielenienia list z 2013 roku kosztem innych województw. Są to pieniądze ogólnokrajowe dlatego też trzeba je udostępnić dla wszystkich województw a nie wybranych. Z mikro zostało trochę kasy więc głupotą byłoby zaprzepaszczenie jej dlatego też w planach jest nabór na MR. Ty nie skorzystasz ale może ktoś właśnie z twojego woj dostanie dotację MR. I wcale mnie energia nie rozpiera tylko ty bijesz pianę bo przespałeś nabory PROW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcino0223    0

Witam. Dzisiaj przysło pismo z agencji, ze w ciągu 3 miesięcy wyjaśni się czy otrzymam modernizację, Jeśli nie otrzymam wsparcia to wyślą potwierdzenie o zakończeniu PROW-u 2007-2013. woj. podlaskie, Jeszcze ponad 100 miejsc do zielonej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Czy ankesem do umowy da się zmienić ładowność przyczepy i poj opryskiwacza ??


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekp91    0

W końcu się udało i pierwsze koty za płoty. Dziś podpisana umowa z ARiMR.

 

witam. Mozesz podac z jakiego woj. jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus5030    1

jak tam w łódzkim podpisywanie umów które miejsca na liście. Macie jakieś poprawki odnośnie doboru maszyn czy bez przeszód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mawerick    1

Dlaczego nie miałeś możliwości wcześniej składać wniosku? Za pewne nie miałeś gospodarstwa lub nie myślałeś by go rozwijać. Będziesz miał PROW 2014-20 więc twoje żale są nie na miejscu ponieważ wygląda to tak samo gdybym ja zaczął płakać że sapard był tak wcześnie a ja jeszcze nie prowadziłem jeszcze gospodarstwa i nie miałem możliwości z niego korzystać więc jest to nie sprawiedliwe.

 

A co mają powiedzieć ci którzy od tego roku staną się rolnikami. Ich czara goryczy zaleje mnie z tobą włącznie bo przecież jest to nie sprawiedliwe że już był sapard, spo, PROW a oni w tym czasie byli dziećmi i mieli po 12-18 lat a dopiero teraz przejęli gospodarstwo dlatego też wcześniej nie mogli korzystać... Nie rozśmieszaj mnie.

 

Do twojej wiadomości umowę podpisałem dopiero wczoraj nie z tego powodu że długo byłem na białej liście a dlatego że miałem bardzo skomplikowany wniosek z budową infrastruktury w którym nanosiłem szereg zmian oraz co pół roku zmieniała się osoba prowadząca. Gdybym szedł twoim tokiem myślenia to teraz powinienem płakać że będę miał budowę z dofinansowania a maszyn minimum natomiast w 2014-20 na maszyny dostanę jedyne 200 tys. A i tak zwrotu na to będę miał jedyne 40 %. Czy mam płakać z tego powodu?

 

 

 

Ja wcalenie nie płacze z tego powodu, że nie korzystałem z Sapardu, PROW-u, nie mogłem wziąść wcześniej trudno idę do przodu dalej i napewno przy następnym rozdaniu bedę składał.

Takie przesuwanie środków na inny cel mimo, że inne nie został ukończony jest zwyczajną kpiną z rolników. MR bedzie w nastepnym Prow jeszcze wiekszy wiec ogłosili by za rok wszyscy co mieli by wziąść 75tys dostali by 100tyś a my skoro już złożylismy mielibyśmy nowe obory czy maszyny wszyscy byli by zadowoleni ale nie lepiej ogłosić nabór dać kasy pewnie też dla 1/3 składających i poco takie szopki ???

Widzicie jak niewiele trzeba, żeby poróżnić rolników im dokładnie o to chodzi nie ma jedności nie ma siły bo niestety niektórzy wychodzą z założenia aby mi a reszcie nie dajcie, przecież pieniądze można wrócić do Brukseli ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Ale wydaje mi się że przekazanie kasy ogólnej na rzecz tylko jakichś tam województw też nie jest dobre. Byłaby to dyskryminacja pozostałych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafooo    8

Czy ty potrafisz czytać ze zrozumieniem. Specjalnie dla Ciebie się powtórzę, nabór MGR w 2013 roku został zorganizowany w oparciu o niewykorzystane środki z wojewódzkich kopert. Była to kasa przeznaczona na dane województwo więc niech to województwo wykorzysta ją co do cna.

 

Natomiast nabór mikro oraz różnicowanie i MR są to nabory ogólnokrajowe. Więc nie rozumiem z jakiej okazji mieli byście dostać prezent w postaci zazielenienia list z 2013 roku kosztem innych województw. Są to pieniądze ogólnokrajowe dlatego też trzeba je udostępnić dla wszystkich województw a nie wybranych. Z mikro zostało trochę kasy więc głupotą byłoby zaprzepaszczenie jej dlatego też w planach jest nabór na MR. Ty nie skorzystasz ale może ktoś właśnie z twojego woj dostanie dotację MR. I wcale mnie energia nie rozpiera tylko ty bijesz pianę bo przespałeś nabory PROW.

kolego i tu sie mylisz bo nabór w 2013 został ogłoszony z marnych groszów przesuniętych nie pamiętam z czego nie chce mi sie szukać... i po co było nowy nabór skoro nie zakonczone by były inne województwa? a teraz powtórka z rozrywki :D nikomu nie zazdroszcze bo prostu denerwuje mnie ten cały ferment i nie bije piany niczego nie przespałem no poza naborem w 2013 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez damianos95
      Witam  takie pytanie szukałem czytałem o młodym rolniku i modernizacji gospodarstw rolnych i nie wiem czy dobrze zrozumiałem te przepisy i po krotkiej rozmowie z niemiłą panią z odr a mianowicie czy można premie młodego rolnika traktować jako wkład własny do modernizacji gospodarstw
      Podam moj przykład
      Chciałbym ciagnik jego cena to około 145000 zł brutto
      pług 4 skiby około 10tys
      agregat uprawowo siewny 8tys
      gruber 10tys
      przyczepa 25tys
      co daje łącznie około 198tys złoty
      Zakładając ze złoże wnioski i dostane pozytywne rozpatrzenie z obu programów
      to dostajac premie młodego rolnika i programu modernizacje to znaczy ze wydajać 100tys z młodego rolnika a druga cześć te 98tys dostane z modernizacji gospodarstw czy to sie wyklucza albo wyglada inaczej ??
      No i jeszcze jedno jeśli przejde na wat i czy moge przejść korzystajać z trych programów ??
      To jak bede na vacie to moge odliczyc vat od tych maszyn czy nie moge bo sa one z kasy unijnej ??
      Jeśli możecie to powiedzcie mi jak to wyglada dokładnie
      pozdrawiam Damian
    • Przez FOX2
      Witam koledzy,
       
      Mój stół paszowy został już praktycznie doszczętnie "wylizany" przez krowy. Kamienie już bardzo mocno wystają z posadzki, co bardzo utrudnia utrzymanie stołu w czystości oraz wymaga znacznie więcej pracy podczas zamiatania. Stół ma wymiary 2,5mx35m. Krowy stoją po oby stronach stołu. 
      Za kilka dni zacznę zasuszać krowy i będę je przeprowadzał do innego budynku. To jest jedyna okazja, aby naprawić stół paszowy, bo chwilowo w budynku będzie sporo wolnych stanowisk. Będę miał około 1-1.5 miesiąca czasu na wylewki i wyschnięcie. Najprawdopodobniej podzielę całą operację na 4 etapy (po jednej "ćwiartce stołu" na jeden raz)
       
      W związku z powyższym, chciałbym się doradzić w jaki sposób naprawić taki stół.
      Plan jest taki aby wylać na wierzch jakieś 5cm wylewki z małym zbrojeniem. Tata myśli jeszcze o płytkach, ale wydaje mi się, że to nie jest dobry pomysł, bo płytki są za śliskie.
      Optowałbym za porządną, szybkoschnącą i odporną na ścieranie wylewką, po której będzie jeździła mała ładowarka.

      Czy może ktoś z Was ostatnio naprawiał albo zalewał stół paszowy i może mi podpowiedzieć jakie są najnowsze metody i materiały na stoły paszowe?
      Czy istnieję specjalne betony albo wylewki do stołów paszowych?
      Czy może istnieją jakieś ulepszacze do betonu aby ten był bardziej odporny na ścieranie?
      Czy istnieją jakieś mocne i szybkoschnące betony?
      Czy jest sens malować cały wierzch żywicą, farbą czy jakimś innym utwardzaczem?
       
      Chcę aby ta posadzka posłużyła co najmniej 20 lat, także muszę zastosować rozwiązanie, które jest najbardziej odporne na ścieranie.
       
      Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
      Darek
       
       
       
    • Przez SuperRolnik1
      Witam,mam zamiar skorzystać z modernizacji gospodarstw rolnych z nowego PROW-u.Wybór padł na 2 marki: New Holland TD5.95 lub ZETOR Proxima 100 Power.Cena obu traktorów podobna.Dodam,że oba będą w bogatszym wyposażeniu oraz będą pracować z ładowaczem czołowym.Proszę o radę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj