yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zetor6748    0

Hodowla przeciez nie jest taka mała , hektarów troche moze przybedzie , jestem młodym rolnikiem 2 lata temu dostałem dofinansowanie to kupiłem prase. Czy z 25 ha ziemi jest ciezko dostac ciagnik o takiej mocy ? tym bardziej ze nie jest to az taki drogi sprzęt. Mój sąsiad wziął na prow Case JX 95 i Case Maxxum 135 z pługiem , przyczepą Pronara , rozrzutnikiem Tandemem 12 ton i drobnymi sprzetami. Wiec tak jak sam mówił cena za te sprzęty wyniosła go prawie 600 tys a ma dokładnie 32 ha ;). Wiec jak z tym jest mam szanse ? tym bardziej ze jestem młodym rolnikiem i ciagle sie rozwijam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naj1306    1

Jak tylko będzie nabór to składaj a powinieneś dostać ciągnik nawet o mocy 120 kM,rozrzutnik MEtal fach 8 ton, wiem bo przez to przechodziłem.Nikt Ci łaski nie robi bo Ci się to należy jak chcesz się "bawić w rolnictwo".Życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek578    0

Nie wiem czy pisze we własciwym temacie ale mam pewien problem. Musze zakupić brone aktywną o szerokosci 1.80 (szerokość robocza) tak mam wpisane we wniosku na młodego rolnika. Może troche ze mnie gapa bo posłuchałem się sprzedawcy i taka szerokośc mi doradził. Teraz zakupiłem ciagnik o mocy 78km i myśle że ta brona może być troche mała do niego. Czy mozna jakoś zrobić by z wiekszą brona 2m zmieścić sie w parametrach o szerokości roboczej 1.80? Zmiana założeń biznesplanu nie wchodzi w gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Dostałem informacje od pracownika agencji że w lubelskim mają jeszcze przesunąć zieloną o ok. 400 osób z białej listy zobaczymy przy następnej aktualizacji ile w tym prawdy :)


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

no na prawdę masz wiarygodne źródło informacji hahaha lista się nawet o jedno miejsce nie zmieniła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

@zetor6748 Na PROW musisz spełnić tylko kryteria , cena maszyny nie gra roli :P Wiadomo , nie możesz przekroczyć 300 tys zwrotu. A to już tylko Twój kaprys czy kupisz Fendt'a za 400 tyś lub jakiegoś Farmtrac'ka za 150 tyś o tej samej mocy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

A tak na oko kiedy może być nabór na poczatku nowego roku czy tak pod koniec ;) bo niestety nowy sprzet jest potrzebny Zetor juz niedaje sb rady z Prasą :( ( tak wiem bedzie naprawiany ale ciezko ma przy dobijaniu :( ) tak na oko kiedy może byc :P

 

na oko to chłop w szpitalu zmarł... na nabór w 2014 jest marna szansa. nie ruszy nic dopóki ostatecznie nie zakończą tego 2007-2013 co do jednego wniosku. nasz doradca powiedział że najprędzej można się spodziewać tak na początku 2015 roku. wszytko może się zmienić i nikt nie wie czy dostaniesz taki czy owaki ciągnik.

ja mam tylko nadzieje, że w końcu wprowadzą dopłaty do produkcji i skończy się okradanie państwa czyli nas, przez tych wszystkich pseudo rolników, którzy mają kilka ha, płacą KRUS, ziemie wydzierżawiają a sami dopłaty biorą...

 

a @naj1306 pisze takie głupoty że głowa boli. na 25 ha nie ma mowy o ciągniku 120 KM. przelicznik jest prosty, 4 km na 1 ha. tego Case 95 spokojnie dostaniesz ale nie żadne 120 KM. tym bardziej w tym ostatnim naborze ostro zarysowali granice mocy ciągników. a jak będzie 2014-2020 tego nie wie nikt. byle znowu nie okazało się że na początku zaczną rozrzucać kasę na prawo i lewo i Polska będzie musiała płacić kary. no i na początku każdy dostawał ciągnik jaki tylko chciał. rolnicy po 10 ha kupowali w najlepszym wypadku Zetory po 100-120 KM, a niektórzy rzucali się na głębszą wodę i brali coś z wyższej półki. później to już co chwilę słyszało się o przejęciach przez komorników maszyn, a rolnicy się załamywali i wieszali się na klamkach. no kurde, to było chore

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor6748    0

@Henius91

Masz racje co do maszyn ale jak ja patrze w mojej okolicy to głowa mała ma 30 ha a on kupił najpierw ciagnik Case JX 95 no ok dobra wystarczy a na drugi rok przyprowadził Case Maxxum 135 , przyczepe pronara 10 ton , rozrzutnik tandem , przetrząsacz karuzela , kosiarke dyskową , 2 x pług Kverneland nowe. I to jak powiedział wszystko na Prow no mnie aż zdziwiło . To ja mam 25 ha ziemi nie duzo mniej bydła i oram Zetorem 6748 ? wszystko nim robie. Gdyby nie zapotrzebowanie Prasy mocy jej i oczywiscie wiek tego ciagnika to nadal by był głównym ale niestety potrzebny jest nowy ciagnik od zaraz. Wiec czekam teraz na Prow i bede tez probował rozwijać swoją gospodarke ale nie w taki sposob ze jeden nabór i nabiore za 600 tyś sprzętu bo to chore. Niewiadomo co bedzie za 5 lat a sprzet jest na 15 lat . A i jeszcze potrzebny mi jest rozrzutnik no jak nowy ciagnik bo przy 6748 mam tura to niebede Case czy NH latał z 4,5 tony rozrzutnikiem tym bardziej ze pola mam 5-6 KM od domu ;) Można brac na Prow ale troche trzeba pomyslec o przyszłosci nie odrazu wszystko tylko po trochu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick    1

Witam, to jest mój debiut na tym forum. Muszę przyznać że jest tu bardzo dużo ciekawych wpisów, kolegę Heniusia91 w 100% popieram z dopłatami do produkcji. Wracając do tematu rozmawiałem z kolegą który pracuję w arimr i mówił iż przesunięcia środków z innych działań będą najprawdopodobniej na przełomie września i października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek578    0

Nie zapominajcie o działaniach klęskowych. PO chce sobie poprawić wizerunek więc napewno zowu ruszy program 126(odnowienie). Tylko ciekawe z jakich rezerw zabiorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor110    54

Dayba jeśli cię dobrze zrozumialem to masz szanse :)

jeśli sprzedajesz świnie chyba od 80 do 110kg to masz 10pkt :)

Niestety ja sprzedaję większę więc ja mam chynba tylko 7 :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMEK_11    2

@Henius91

Masz racje co do maszyn ale jak ja patrze w mojej okolicy to głowa mała ma 30 ha a on kupił najpierw ciagnik Case JX 95 no ok dobra wystarczy a na drugi rok przyprowadził Case Maxxum 135 , przyczepe pronara 10 ton , rozrzutnik tandem , przetrząsacz karuzela , kosiarke dyskową , 2 x pług Kverneland nowe. I to jak powiedział wszystko na Prow no mnie aż zdziwiło . To ja mam 25 ha ziemi nie duzo mniej bydła i oram Zetorem 6748 ? wszystko nim robie. Gdyby nie zapotrzebowanie Prasy mocy jej i oczywiscie wiek tego ciagnika to nadal by był głównym ale niestety potrzebny jest nowy ciagnik od zaraz. Wiec czekam teraz na Prow i bede tez probował rozwijać swoją gospodarke ale nie w taki sposob ze jeden nabór i nabiore za 600 tyś sprzętu bo to chore. Niewiadomo co bedzie za 5 lat a sprzet jest na 15 lat . A i jeszcze potrzebny mi jest rozrzutnik no jak nowy ciagnik bo przy 6748 mam tura to niebede Case czy NH latał z 4,5 tony rozrzutnikiem tym bardziej ze pola mam 5-6 KM od domu ;)Można brac na Prow ale troche trzeba pomyslec o przyszłosci nie odrazu wszystko tylko po trochu ;)

 

i h%# za przeproszeniem ci do tego?

będziesz decydował co komu wystarczy?

chore bo nie masz jaj? nie dostaniesz kredytu? nie masz kasy?

można jak się chce, nie tak jak ty sobie życzysz i jak już pisałem tobie jeden wielki h%# do tego co ktoś weźmie i ile, jego sprawa, jego kredyt, jego spłacanie, jego kasa

 

a może tak delikatniej i spokojniej trochę?

Edytowano przez Marcin91
wulgaryzmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daszbur12    0

 

na oko to chłop w szpitalu zmarł... na nabór w 2014 jest marna szansa. nie ruszy nic dopóki ostatecznie nie zakończą tego 2007-2013 co do jednego wniosku. nasz doradca powiedział że najprędzej można się spodziewać tak na początku 2015 roku. wszytko może się zmienić i nikt nie wie czy dostaniesz taki czy owaki ciągnik.

ja mam tylko nadzieje, że w końcu wprowadzą dopłaty do produkcji i skończy się okradanie państwa czyli nas, przez tych wszystkich pseudo rolników, którzy mają kilka ha, płacą KRUS, ziemie wydzierżawiają a sami dopłaty biorą...

 

a @naj1306 pisze takie głupoty że głowa boli. na 25 ha nie ma mowy o ciągniku 120 KM. przelicznik jest prosty, 4 km na 1 ha. tego Case 95 spokojnie dostaniesz ale nie żadne 120 KM. tym bardziej w tym ostatnim naborze ostro zarysowali granice mocy ciągników. a jak będzie 2014-2020 tego nie wie nikt. byle znowu nie okazało się że na początku zaczną rozrzucać kasę na prawo i lewo i Polska będzie musiała płacić kary. no i na początku każdy dostawał ciągnik jaki tylko chciał. rolnicy po 10 ha kupowali w najlepszym wypadku Zetory po 100-120 KM, a niektórzy rzucali się na głębszą wodę i brali coś z wyższej półki. później to już co chwilę słyszało się o przejęciach przez komorników maszyn, a rolnicy się załamywali i wieszali się na klamkach. no kurde, to było chore

 

Jeśli chodzi o przelicznik to w tym naborze było 5Km na 1Ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

@Henius91 Święta racja! Mnóstwo jest takich gospodarstw gdzie nawet połowę areału ogólnego stanowi dzierżawa :( Bo wiadomo , z czegoś trzeba te sztuki wykarmić , a człowieka aż krew zalewa widząc tych co pooddawali po 10 ha w dzierżawę , rocznie wezmą 10 tyś czystych pieniędzy a Ty człowieku rób na nich.... Więc wprowadzenie dopłat do produkcji było by rewelacyjne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor6748    0

TOMEK_11

A nie mogę napisać o kimś ? Mnie to szczerze nie interesuje co kto bierze tylko napisałem że w nastepnym naborze powinni troche ograniczyc kase. Wtedy każdy by dostał !! pozdro

 

Damianzetor9540

Wprowadzenie dopłat do produkcji była by bardzo dobra dla prawdziwych rolników , wtedy każdy by miał ziemię na własnośc , cena na pewno by spadła bo jak w mojej okolicy to mozna by kupic z 100 ha za od dzierżawców. Ale czy tak sie stanie to tego nie wiem , najbardziej ten pomysł moga blokować ci z rządu bo oni mają po 50 ha ziemi i oddają w dzierżawy a biorą dopłaty , wiem bo znam takiego jednego i tyle dokładnie ma :) No cóż trzeba czekać i mieć nadzieje , na pewno w tym czasie cena ziemi by spadła i kazdy rolnik by mógł sb kupic wiecej hektarów

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naj1306    1

 

 

 

a @naj1306 pisze takie głupoty że głowa boli. na 25 ha nie ma mowy o ciągniku 120 KM. przelicznik jest prosty, 4 km na 1 ha. tego Case 95 spokojnie dostaniesz ale nie żadne 120 KM. tym bardziej w tym ostatnim naborze ostro zarysowali granice mocy ciągników. a jak będzie 2014-2020 tego nie wie nikt. byle znowu nie okazało się że na początku zaczną rozrzucać kasę na prawo i lewo i Polska będzie musiała płacić kary. no i na początku każdy dostawał ciągnik jaki tylko chciał. rolnicy po 10 ha kupowali w najlepszym wypadku Zetory po 100-120 KM, a niektórzy rzucali się na głębszą wodę i brali coś z wyższej półki. później to już co chwilę słyszało się o przejęciach przez komorników maszyn, a rolnicy się załamywali i wieszali się na klamkach. no kurde, to było chore

Jak Cię boli głowa to weź tabletkę od bólu głowy !!!!A tu masz cytaty z ekspertyzy którą posługuje się agencja :Zgodnie z tabelą:wskaźniki wyposażenia gospodarstw w ciągniki w zależności od areału użytków rolnych (UR)na gospodarstwo o powierzchni 10-20 ha użytków przypada

od 1-2 ciągników o mocy 34 -51kM i nasycenie gospodarstwa mocą45-70kW

Zgodnie z tymi kryteriami na gospodarstwo 20 ha przypada odpowiednio

moc nasycenia gospodarstwa 70kW czyli95kM plus 20% na dalszy rozwój gospodarstwa plus: 15% utrudnienia plus 10% na wystąpienie niekorzystnych warunków atmosferycznych.Daje to wynik 144kM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

@Zetor6748 u mnie w okolicy brakuje ziemi, także czy bedzie po 100 tys za ha czy 10 tys za ha to i tak nici bo jest deficyt na grunty orne, każdy by chciał kupić ale nie ma od kogo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adka    8

Jak Cię boli głowa to weź tabletkę od bólu głowy !!!!A tu masz cytaty z ekspertyzy którą posługuje się agencja :Zgodnie z tabelą:wskaźniki wyposażenia gospodarstw w ciągniki w zależności od areału użytków rolnych (UR)na gospodarstwo o powierzchni 10-20 ha użytków przypada

od 1-2 ciągników o mocy 34 -51kM i nasycenie gospodarstwa mocą45-70kW

Zgodnie z tymi kryteriami na gospodarstwo 20 ha przypada odpowiednio

moc nasycenia gospodarstwa 70kW czyli95kM plus 20% na dalszy rozwój gospodarstwa plus: 15% utrudnienia plus 10% na wystąpienie niekorzystnych warunków atmosferycznych.Daje to wynik 144kM.

Ale teoria jedno, a praktyka drugie... Gospodarstwo o powierzchni 20 ha nie dostanie możliwości zakupienia takiego dużego ciągnika z PROW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor6748    0

@zyga2905

Znowu u nas to każdy ma max 40 ha a reszta to dzierżawy. 60 % pól to dzierżawy i trzymaja sie tego niechcą sprzedac. Jakby było do produkcji to wtedy rolnicy mieli by na własnosc i gospodarki by sie rozwijały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

Jak Cię boli głowa to weź tabletkę od bólu głowy !!!!A tu masz cytaty z ekspertyzy którą posługuje się agencja :Zgodnie z tabelą:wskaźniki wyposażenia gospodarstw w ciągniki w zależności od areału użytków rolnych (UR)na gospodarstwo o powierzchni 10-20 ha użytków przypada

od 1-2 ciągników o mocy 34 -51kM i nasycenie gospodarstwa mocą45-70kW

Zgodnie z tymi kryteriami na gospodarstwo 20 ha przypada odpowiednio

moc nasycenia gospodarstwa 70kW czyli95kM plus 20% na dalszy rozwój gospodarstwa plus: 15% utrudnienia plus 10% na wystąpienie niekorzystnych warunków atmosferycznych.Daje to wynik 144kM.

 

heh no dobra, to jest teoria, ale tylko na papierze. w praktyce jest zupełnie inaczej. dają tak tylko tym co mają "znajomości" w agencji. opisałbym Ci nasz przypadek, ale co niektórzy tylko czekają żeby mnie skrytykować więc pozostawię to dla siebie :) tak za dobry miesiąc pewnie będę już pewien jak ta teoria wygląda w praktyce :)

 

@TOMEK_11 z jednej strony masz rację, to nie nasza sprawa, ale pomyśl, później ci rolnicy mają jeden wielki żal do całego świata, że życie jest niesprawiedliwe, czemu to ich spotkało, że są zadłużeni i komornik siedzi im na karku, wtedy zaczyna się zazdrość i nienawiść że jemu windykują najpierw maszyny a później inne, bardziej potrzebne do życia rzeczy, a sąsiadowi wiedzie się dobrze, nie ma kredytów, albo kończy spłacać mały kredyt na 100-150 tys. piszę mały bo w porównaniu do takiego 300 tys to jest malutko. no a druga sprawa to jest wina Agencji, to jest właśnie to o czym prędzej pisałem. na początku PROWu nie było takich wymagań i tych wszystkich punktów GVA itp tid. dawali wszystkim kto złożył wniosek i już w połowie programów brakowało pieniędzy, musieli przenosić z innych działań. to jest właśnie ten problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

@Zetor6748 Możliwe że masz racje, tak jak u mnie prezes polsatu podobno kupił niedaleko mnie 200 ha po 70tys za ha i teraz tylko siedzi i bierze dopłaty o dzierżawie niewspominajać. Ale z tymi do produkcji dopłatami to właśnie tacy o jakich mówie inaczej by zakąbinowali i brali pieniądze z ziemi. Tak samo jak miało byś że społki nie moga mieć powyżej 500 ha ziemi a spółki rozpisują na rodzine i maja po kilka tys gruntów, ale znów z drugiej strony lepiej niech nasze spólki wykupia ziemie agencyjna naszą niż zachód po 2015 roku, wtedy tom dopiero bedzie sie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

skoro taki wielki biznes z ziemi na dopłatach to nie możecie wy dać w dzierżawę?? Co za róznica czy czynszem jest dopłata czy bedzie 1000zł/ha jak dopłat nie bedzie wcale??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woyto    16

witam,pewnie niejeden z was składał wniosek na modernizacje w tym roku ,ja niezałapałem sie w tej turze na dofinansowanie mojej inwestycji,w 2011 roku było podobnie ale pózniej przysłali pismo ze jest kasa i zrealizowałem,wtedy minister rol. dołozył zkąś kasy,moze i teraz razem wszyscy co niedostali skrzyknać sie i zainterweniować w tej sprawie,jeśli są jacys zainteresowani oprócz mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

no dobra ale jak to sobie wyobrażasz (a pożniej pójda wszyscy czy to górnicy czy lekarze itd,) Ty chociaz wisienke z tortu zjadłeś a jest naprawde spora grupa osób w tym naborze co ani grosza nie chapneli. Trzeba czekac nie my pierwsi i ostatni, beda nowe nabory i programy wowczas bedzie trzeba sprobować a wiec do usłyszenia 2015 :P

 

nie łudze sie juz w wlkp. z 49xx nie wystarczy a Ci z okolic zielonej jest nadzieja na horyzoncie

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez damianos95
      Witam  takie pytanie szukałem czytałem o młodym rolniku i modernizacji gospodarstw rolnych i nie wiem czy dobrze zrozumiałem te przepisy i po krotkiej rozmowie z niemiłą panią z odr a mianowicie czy można premie młodego rolnika traktować jako wkład własny do modernizacji gospodarstw
      Podam moj przykład
      Chciałbym ciagnik jego cena to około 145000 zł brutto
      pług 4 skiby około 10tys
      agregat uprawowo siewny 8tys
      gruber 10tys
      przyczepa 25tys
      co daje łącznie około 198tys złoty
      Zakładając ze złoże wnioski i dostane pozytywne rozpatrzenie z obu programów
      to dostajac premie młodego rolnika i programu modernizacje to znaczy ze wydajać 100tys z młodego rolnika a druga cześć te 98tys dostane z modernizacji gospodarstw czy to sie wyklucza albo wyglada inaczej ??
      No i jeszcze jedno jeśli przejde na wat i czy moge przejść korzystajać z trych programów ??
      To jak bede na vacie to moge odliczyc vat od tych maszyn czy nie moge bo sa one z kasy unijnej ??
      Jeśli możecie to powiedzcie mi jak to wyglada dokładnie
      pozdrawiam Damian
    • Przez FOX2
      Witam koledzy,
       
      Mój stół paszowy został już praktycznie doszczętnie "wylizany" przez krowy. Kamienie już bardzo mocno wystają z posadzki, co bardzo utrudnia utrzymanie stołu w czystości oraz wymaga znacznie więcej pracy podczas zamiatania. Stół ma wymiary 2,5mx35m. Krowy stoją po oby stronach stołu. 
      Za kilka dni zacznę zasuszać krowy i będę je przeprowadzał do innego budynku. To jest jedyna okazja, aby naprawić stół paszowy, bo chwilowo w budynku będzie sporo wolnych stanowisk. Będę miał około 1-1.5 miesiąca czasu na wylewki i wyschnięcie. Najprawdopodobniej podzielę całą operację na 4 etapy (po jednej "ćwiartce stołu" na jeden raz)
       
      W związku z powyższym, chciałbym się doradzić w jaki sposób naprawić taki stół.
      Plan jest taki aby wylać na wierzch jakieś 5cm wylewki z małym zbrojeniem. Tata myśli jeszcze o płytkach, ale wydaje mi się, że to nie jest dobry pomysł, bo płytki są za śliskie.
      Optowałbym za porządną, szybkoschnącą i odporną na ścieranie wylewką, po której będzie jeździła mała ładowarka.

      Czy może ktoś z Was ostatnio naprawiał albo zalewał stół paszowy i może mi podpowiedzieć jakie są najnowsze metody i materiały na stoły paszowe?
      Czy istnieję specjalne betony albo wylewki do stołów paszowych?
      Czy może istnieją jakieś ulepszacze do betonu aby ten był bardziej odporny na ścieranie?
      Czy istnieją jakieś mocne i szybkoschnące betony?
      Czy jest sens malować cały wierzch żywicą, farbą czy jakimś innym utwardzaczem?
       
      Chcę aby ta posadzka posłużyła co najmniej 20 lat, także muszę zastosować rozwiązanie, które jest najbardziej odporne na ścieranie.
       
      Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
      Darek
       
       
       
    • Przez SuperRolnik1
      Witam,mam zamiar skorzystać z modernizacji gospodarstw rolnych z nowego PROW-u.Wybór padł na 2 marki: New Holland TD5.95 lub ZETOR Proxima 100 Power.Cena obu traktorów podobna.Dodam,że oba będą w bogatszym wyposażeniu oraz będą pracować z ładowaczem czołowym.Proszę o radę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj