michal82sa

Unia czy Kvereveland

Polecane posty

kobra89    71

Mam najlepsze porownanie zaczpiam czasem unie tura u kompla pod taki sam ciagnik i ta sama ziemie i ja u siebie swojego pluzka i porownanie mamy niesamowite, ale każdy ma wolną ręke do wyboru itp, dla mnie zdeka temat jest glupi.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

my do NH TD5050 prawdopodobnie będziemy brali Pług Staltech'a, nie jest drogi i części do niego nie są drogie, robotę w polu się zrobi, jest lżejszy od Uni, a jakościowo jest może nawet lepszy, no i ciągnik mniej spali, bo nie stawia takich oporów jak Unia

chodzi mi o taki pług: http://www.staltech.biz/product.php?id=8 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

korpusy zx w unii są odwzorowaniem korpusa kreveland

wiec jeśli dysponujesz ciągnikiem który dźwignie unie to masz odpowiedz prostą

ja w tym roku kupiłem overuma DVL 580

pół zawieszany 5 skibowy

jest bardzo ciezki zle za to orka wychodzi idalnie

no i cena to główny argument

i wcale nie jest prawdą ze nawrót trwa długo 15 sekund to nie zbyt dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

gdybym miał wieksze działki, to też bym wzioł na kole, bo nawet mniejszy ciągnik może z takim chodzić.Przy sredniej 2 czy 3ha to tak niebardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

my do NH TD5050 prawdopodobnie będziemy brali Pług Staltech'a, nie jest drogi i części do niego nie są drogie, robotę w polu się zrobi, jest lżejszy od Uni, a jakościowo jest może nawet lepszy, no i ciągnik mniej spali, bo nie stawia takich oporów jak Unia

chodzi mi o taki pług: http://www.staltech.biz/product.php?id=8 ;)

 

podaj jakiś argument? dlaczego staltech lepszy od uni? na wiosce było kilka staltechów i ludzie zamiast nimi orać to do lasu je wozili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0

I co z tego że cześci są drogie ale unijne są z plasteliny wiec nie wiem w czym ty tu problem widzisz. Ja się przekonałem zastąpiłem unie zachodnim pługiem wcale nie żaden kverneland okazyjnei go trafiłemza 1000 zł 3 nowe odkładnie jednej nie było, dostałem za free lekko używaną nowe lemisze i przedpłużki. I myśliż że po 8 ha jakies wilekie zużycie na lemieszach? Nie a w uni to zapewne juz bym je wywalił. Akurat sie trafiło że dużo jarego będzie na słabszych glebach i tam wogóle unijne lemiesze szlak trafiał albo sie pogieły albo starły. Nie kupie tego gówna nigdy w zyciu 200 zł na lemisze na 8 ha. A na tych co mam w obrotówce pojade jeszcze z 3 lata. Wogole nie wiem po co brać pod uwage Unie. Cieżka, droga i tandetna.

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/251639-unia-grudziadz-4-skibowy/ plug na zabezpieczeni uale korpus urwany. a rama pęka przy obrotnicy

To dziwne bo ja nie kupuje oryginalnych lemieszy z unii a kupuje z resora robione i wystarczają mi na zaoranie 30-40ha. Jak miałem oryginalne lemiesze to na nich zaorałem koło 60ha tylko ze w tym wypadku to na każdy lemiesz przypadały po dwa dłuta. Mam pług z 2001r. do tej pory zaorałem nim około 350ha i jedyne co wymieniłem do tej pory (po za lemieszami) to jedną odkładnie która kupiłem za 280zł. I proszę nie mylić ja mam pług zagonowy a nie obrotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

na prospektach staltechu to niewyglonda żeby pług miał odkładnie śrubowe,a to podstawa by pług szedł lekko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekpl3    9

Ja akurat posiadam pług staltech U170J 5skibowy zagonowy, pług posiada odkładnie śrubowe, waga wg tabliczki 600kg. Pracuje od 2 lat z Case 5140 (117KM) i ma lekko.Pług posiada skokową regulację szer. korpusu: 28, 32, 36, 40 cm, konstrukcja jednobelkowa. Jedyna wada szybko zużywające się orginalne elementy cierne ale pasują grudziądzkie. Kosztował 7500zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

Zawsze ten chwali taki pług który posiada:) mi się wydaje ,. że norweski kverneland jest lepszy , bo ma mniejsze opory... , chociaż nie posiadam jeszcze to mam zamiar zakupić:rolleyes: Kverneland AB 100 obecnie kosztuje 24.500 brutto a Unia 4 skibowy też na resorach 19.500 brutto więc chyba lepiej kupić Kverdzia , bo nie ma o sobie złego zdania:) i niewielka różnica cenowa , a jak jeszcze na prow to już wogóle :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5997    11

Lepiej jest kupić kvernelanda AB 100 zagonowy czy unię obracaną np L3+1 czy LS3+1 wiem że cena jest różna ale porównuje się bardzo dobry zagonowy i wiadomo unię ale obracaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

kup unie wspierj polski przemysł :) ja osobiscie mam gregoire besson i jak zaorze to posiadacze kvernelandów sa pod wrażeniem znam osobiscie przypadki ze ludzie mieli kvernelandy i wymienili na gregoire besson , wierzcie lub nie metrowy lub wyższy ugur orałem na raz bez zapychania metrową gorczyce tak samo

 

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/383562-deutz-fahr-m410-gregoire-besson-r47/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

Gregory bardzo dobre pługi ;) polecam rabe też bardzo solidne. moim skromnym zdaniem kvernelandy sa troche przereklamowane choć są to swietne maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Też jestem na etapie wymiany pługa i na razie nie mam pomysłu na model czy markę ale

do tej pory używam 8 lat IBISA 4 i nic złego na niego nie mogę powiedzieć -zero awarii .No może czasami ciężko ustawić

i w jedną stronę pogłębia a w drugą spłyca ale to minimalnie więc czasami robię korektę na EHR albo nic nie robię .

 

Trochę się dziwię Waszymi narzekaniami na lemiesze czy inne elementy robocze .

Lemiesze i dłuta kupuje orginały w sklepie fabrycznym UG i spokojnie mi na 100 ha wystarczają a potem obracam dłuto i drugie 100 wytrzymają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj