michal82sa

Unia czy Kvereveland

Polecane posty

Bartek72511    81

Co Ty w ogóle kolego porównujesz, niebo i ziemię? Przecież kverneland bije o głowę Unię. Lepiej jest kupić używanego kvernelanda niż nową unię bo i tak kvernelnad będzie chodził dużo dłużej i lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Do pronara?unia jest sporo tańsza,ale podobno bardzo ciężko idzie,kverneland robi jedne z najlepszych pługów ale części są sporo droższe,jeśli chodzi o jakość pługa i orki kverneland bije na głowę unie wg mnie :(


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

4 zagonowa AB100 kosztuje 2500zł netto więcej od UG 4x40 więc różnica w cenie wcale nie jest duża a doliczyć jeszcze jeden korpus do tej 4 to pewnie wyjdzie na to samo. Unia wcale nie jest taka tania, powiedziałbym że jest nawet droga jak na polski produkt.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

Mój znajomy ma pronara 1025 i ciąga nim unie ibis XXL 4-obracane na 100 ha i chwali sobie ten pług mówił że dobrze idzie z nim a ma mieszane gleby gline też ma. Ja na przykład mam inne zdanie też bym wybrał kvernelanda bo unia to jednak g :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

@przemrolnik przecież model AB100 można regulować od 35 do 50 na skibę więc 80 koni da sobie radę.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

no to 4 już nie uciągniesz, najlepszy byłby pług 3 skibowy z regulacją orki. to zobaczysz jak idzie i ustawisz, a Uni nie bierz, bo te pługi są dość drogie i mają źle wyprofilowane odkładnice i "redlą" a nie orzą i stawiają duży opór, przez co wolniej zrobisz robotę, a ciągnik spali więcej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

To weź się chłopie ogarnij. Pisz na początku ile skib chcesz, jaki rodzaj pługa a nie tworzysz zamęt.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

@zetorek1607 a skąd masz takie doświadczenie że 4-ech to rusek nie pociągnie zobacz do mojej galerii i MTZ 820 spokojnie daje radę z 4x40 w obrocie a moje ziemie to od II do IVb i trochę górek,Z własnego doświadczenia pług z Uni to prymitywna soch , polecam lemkena opal 090 4x40 i to idealny pod względem ciężaru i jakości orki pług do 80-90 konnego trktorka .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL1995    1

Unia dla Kvernelanda do pięt nie dorasta :) 3 obracana do pronara spokojnie wystarczy :)Na twoim miejscu napewno nie kupywał bym uni słabo zakrywa i zakręca ziemię :) Ale i tak możesz kupić co chcesz ja do niczego nie namawiam i niczego nie zabraniam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Również polecam Lemkena Opal. A z tych pługów to oczywiście że Kverneland. Kupujesz używany wymieniasz odkładnice i masz jak nowy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu890    15

żal mi jak czytam wasze posty ... Ludzie oczywiście kverneland jest lepszy od Unii ale co wy piszecie nie porównywujcie pługów Unii z 7 lat do pługów produkowanych dzisiaj !! Unia na prawdę dużo nauczyła się od kvernelanda i nie gadajcie głupot ze pługi Unii słabo przykrywają i słabo obracają ziemie bo to co wy piszecie to są po prostu jaja. Widziałem prace pługów Unii i pługów kverneland praktycznie jakość pracy nie odbiega niczym pługi Unii są cięższe to się zgadzam i ciężej może idą niż kvernelanda ale jak jest pług cięższy to musi iść ciężej ale w lata suchsze na pewno lepiej spisze się pług unii bo poprzez swój ciężar lepiej będzie wchodził w ziemie pług kvernelanda z pacomatem kosztuje ok 80 tys netto a Unii z terra kosztuje 40 tys netto wiec o połowę mniej a gospodarstwo co ma z 50 ha to po co mu kverneland za 80 tys jak może kupić Unii i tak samo zaorze jak kvernelandem a do tego zostanie mu jeszcze 40 tys na inną maszynę znajomy mój ma Ibisa XXLS vario i na prawdę z pracy jaką robi ten pług jest zadowolony dodam że obrabia tym pługiem 140 ha II i III klasy ziemi kuzyn ma kvernelanda i widziałem pole zaorane przez mojego znajomego i nie ma żadnej różnicy !!

 

ahaa a jeśli chodzi o to aby pług Unii szedł lżej to należy go dobrze ustawić i najlepiej by to zrobił ktoś co się na tym zna i na tym zęby zjadł !! Najlepiej własnie ktoś z Unii co jest od tego bo pod każdy ciągnik pług powinien być indywidualnie ustawiany !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacyK    0

Dobra dobra... Teraz powiem coś ja( użytkownik ibisa 3+)

AJ jak kupowałem pług do zetorka 9641 brałem pod uwagę lemkena, kvernelanda, oraz naszą unię. To była trudna decyzja lecz postawiliśmy na unia. Teraz żałuje pług ciężki nie pasujący do zetora... teraz jak by wybierał pług do zetora to brał bym Zetoroski pług. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mam 7 znajomych co mają Unie to tylko jeden chwali.Ale to co ma to wszystko chwali.Z tych 6 to 4 sprzedało a 2 chce sprzedać i kupić używkę zachodnią.Znajomi mają od 60 ha do 200.

Nawet dilerzy już odradzają Unie i nie tylko pługi. Focusy też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0

Podajecie ceny pługów a nie podajecie cen części zamiennych i tu akurat unia wychodzi taniej. Sam myślałem nad zamianą mojego tura z unii na jakiś obracalny Kvernelanda ale jak zobaczyłem ceny to zrezygnowałem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

znajomy ma Kvernelanda AB100 maszyna nie do zajechania zaje....ie kryje ugory a zetor 7340 daje rade nawet bez przedniego ale teraz orze fortera 115 ma najszezej go ustawione i nie ma co z nim robic , 4ka Kvernelanda stawia opur jak 3ka unii bardzo lekko sie go cignie :(


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1304

Temat wyboru pługa jest już wałkowany tu tyle razy ,że głowa boli.Wiem że Kverneland to Kverneland ,ale cena nowego to jak z Mercedesem jest wysoka!.Jeśli ktoś chcę kupić nowego to kwota między unią ,a kvernelandem jest znaczna.Dajecie tu ciekawe przykłady,może ja podam swoje.W tym roku kupiłem Ibisa M 3-skiby ,cena 16tyś brutto,nie pytajcie gdzie bo nie mogę napisać.Dodam że pług jest nówka 2010r od dilera Unii.Szukałem starego ,ale po przeliczeniu kosztów gotowej maszyny po naprawach i wymianie części kwota przekroczyła by na pewno 20tyś.Tak więc jeśli ma się 18 ha,to te 4 tyś piechotą nie latają i jeszcze mamy stary pług.Zaraz ktoś powie że zawyżam tę cene,ale oglądałem tylko te pługi które przypominały jeszcze maszynę rolniczą i niestety ceny zaczynają się dopiero po 10tyś.Pewnie że można kupić złom za 3tyś ,ale po Co?.Na koniec -wybierająć nowy pług wybrał bym Kvernelanda,ale życie zmusiło mnie do kupienia Unii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

hym, więcej pali, każdego roku inna orka jest, w tym roku np. spalanie na hektar był mniejsze niż w poprzednim :) mam UG 3skiby z 89roku chyba, 4 korpus dołożony w 2005roku, jakoś mi kryje dobrze i wszystko :) a z tymi cenami to ci powiem że każdy przesadza :D:)

80tysi za 4obrotową to ja nie wiem kto to kupuje :(

albo 40tysi netto za unie, ludzie niby unia daje ale i tak płacimy niedużo mniej niż gdyby tych programów nie było, sam kupiłem agregat akpil 3m i dałem 4700zł w lutym, a teraz na allegro w tej samej firmie 7200zł, śmiech na sali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj