Zaloguj się, aby obserwować  
lukasz150

Opony Do Ciągnika 90 KM

Polecane posty

lukasz150    10

Witam. Mam zamiar kupić Farmtraca 690 DT o mocy 88 KM i nie wiem jakie ogumienie wybrać ;/

 

Standardowe to :

Przód 12,4 R24 (320/85 R24)

Tył 18,4 R30 (460/85 R30)

 

Zastanawiam się nad:

Prezód: 360/70 R24

Tył 460/85 R30

 

Jak myślicie dużo się zmieni wyskość opony między 460/85 R30 a 480/70 R30 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

Jeśli nie będzie pracował w niskim pomieszczeniach to bierz szersze bez zastanowienia bo orginały szczególnie przednie są za wąskie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz150    10

hmm. Jego obowiązki to będzie np. praca z prasą belującą Metal - Fach, prawdopodobnie orka Krevlandami 4 - skibowymi itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

wysokość prawie wcale :D

460/85=391

480/70=336

 

Czyli nawet niższy będzie o 5,5 cm :)

 

Dopłacaj to oszczędzisz na paliwie i czasie :)

Sąsiad ma 520 w mtz 105 km i se chwali tylko że ma felge 34 a tu też powinna być raczej taka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz150    10

To myślicie że jak wezmę z przodu 360/70 R24 i z tyłu 480/70 R30 to dobrze będzie ?

 

Nie będzie za duże obciążenie dla skrzyni i ciągnika ?

 

Nie będzie przód szerszy od tyłu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

źle zrozumiałeś :)

480/70-30 oznacza że szerokość opony wynosi 480 mm

a wysokość opony od bieżnika do rantu 336 mm

 

A ten rozmiar bierz spokojnie zetory 7245 czy 7745 miały już 18,4-34 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz150    10

To wezmę pewnie te : 360/70 R24 i z tyłu 480/70 R30 mam nadzieję że nie będę później żałował :(

 

I co w twoim DF nie brakuje mocy przy takich kołach ? Bo mnie znajomy straszył aby nie brać szerokich koł bo przy orce lub transporcie będę musiał często biegi redukować ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

A tam, nie przejmuj się, w transporcie nie wiem czy jest jakaś duża różnica, na tych kilku cm szerokości żeby były jakieś większe opory toczenia, a w polu zawsze będzie mniejsze poślizg :(

Gdzieś w gazecie testowali Famtraca 690DT to pisali że standardowe ogumienie jest za małe aby w pełni przenieść moc na koła.

<link> Test 690DT, co do ogumienia to ostatni akapit :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie mam podobny dylemat w MF 6140 muszę zmienić opony z tyłu na dzień dzisiejszy mam 18,4 R34 a przód 380/70 R24.

teraz chcę kupić napewno radialne ale jaki rozmiar czy wziąć

18,4 czy

480 czy może 520

 

ciągnik ma 90km które waszym zdaniem najlepsze i jaką firmę wybrać myślałem nad TAURUS co sądzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj