slawek261993

Renault 155.54

Polecane posty

Witam. Mam do was chłopaki takie pytanie, a raczej kilka pytan :( Co mozecie powiedziec o Reni 155.54?? Chodzi mi dokładniej o spalanie, cześci czy są dostepne i czy ten podnosnik (elektryczny) sie nie psuje?? Słyszałem bardzo duzo opinni ludzi i z tego co sie dowiedziałem to chyba jest to dobry sprzet... A chce sie dowiedziec tych rzeczy na te temat bo mam Renie 155.54 na oku :)


Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360P    4

Bardzo dobry ciągnik, prosty w użytkowaniu. Silnik MWM, na ON nie jest nadto łakomy a robote zrobi. Z EHErem nie ma raczej problemów, łatwy w użytkowaniu. Z dostępem do części nie ma większych problemów. Dobrą rzeczą jest amortyzacja kabiny - nie odczuwa sie tak wertepów i w ogóle wstrząsów :( Odczuje się różnice po przesiadce ze starego Ursusa :)

A jaki rocznik tej Reni? Z jakim wyposażeniem?


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

czesciami nie ma problemu drogie tez bardzo nie sa i robi tez sie ja bardzo fajnie bo nie jest wszystko upchniete i jest dobry dostep

jeszcze nie slyszalem zeby ludzie narzekali na renie

co do splania to nie mam zbyt wielkiego rozeznania ale chyba nie jest zbyt wysokie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

95 rok, kabina nie jest amortyzowana. Obciazniki ma wszystkie, skrzynia zwykla mechaniczna (reduktor zół - zając, 4 biegi, biegi: szosowe, terenowe, pełzające i rewers mechaniczny) klima, ACET, i jakies tam bajery... :)

 

a jaki byscie mi model najlepiej proponowali??

 

i jak jest jeszcze ze sprezarką w tym typie?? bo by mi chodziło zeby przyczepy ciagac... a z tego co wiem to chyba nie ma sprezarek w nich :(


Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360P    4

A miałby pracować jako główny czy pomocniczy? Zależy jaką moc uznajesz za niezbędną dla siebie, 155 dysponuje 145 KM.

Sprężarki faktycznie w Reniach nie ma, może gdybyś coś pokombinował :(


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No mi chodzi najbardziej o orke... zeby chodził w 5x40 obrotowych i w przyszlosci w agregatcie scierniskowym. On by był tak jak by głowny ale i pomocniczy :) bo Pronara mam jeszcze to pronar by chodzil w agregacie i siewniku takze mialy by po rowno... Oba by mialy robote. I w przyszlosci o transport by mi chodzilo bo mam STAR'a ale on przeciez wiecznosci nie bedzie :(


Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Laskowcu, tam gdzie naszą kupiliśmy, zakładają sprężarki od c330. :( Ona ma EHR? Do 5*40 to 155.54 jak najbardziej. :)


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a od c330 nie bedzie za mała?? tak ma EHR :(


Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360P    4

@slawek261993 a jakie ziemie masz? piątka do 155.54 jest raczej optymalna ;)


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A powiedzcie mi czy kupiłbym renówkę 70km z komfortową kabiną do 17000 zł?

bez przedniego napędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360P    4

Na francuskich ogłoszeniach ceny kształtują sie w granicach 5-6 tyś. ojro, niekoniecznie musi mieć to przełożenie na rodzimy rynek ale może. Ale myśle że za takie pieniądze coś sie znajdzie :)


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakie ziemie?? mam kawałki pierwszej klasy ale mam nawet i 3 :P :rolleyes:


Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

witam poszukuje schematu instalacji elektrycznej bo wlasnie na bylem ten ciagnik i man problem z E.H,R bo nie działa a tam jest tyle kabli ze niewiem od czego zaczac prosiłbym o pomoc jak ktos wie jak to sie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam,Panowie mam dziwny problem z ładowaniem w ciągniku renault 461, po odpaleniu ciągnika ładowanie jest wzorowe ale po czasie gdy włączę wszystkie światła ładownie spada, i alternator się grzeje ( szczególnie koło pasowe)po wyłączeniu obciążenia wszystko wraca do normy, i teraz moje pytanie co może być przyczyną takiego dziwnego problemu, alternator pochodzi z Mazdy 626 2.0D 12V, 80A, dane akumulatora dodaje w zdjęciu, a i mechanik założył mi taki kabel od ładowania (jak na zdjęciu) a ja teraz założyłem od spawarki bo myślałem że coś pomoże. A 2 sprawa u mnie jest pasek 10mm czy jest jakaś opcja przerobienia alternatora z jakiegoś VW na taki pasek, bo wiem że golfy 2 miały na 10mm ale wolał bym coś nowszego. Pozdrawiam 🙂🤚🤚🤚🤚i czekam na Pomoc.



    • Przez Kamilmok
      Witam . Problem zaczął się od dmuchniętej uszczelki pod głowicą , w trakcie naprawy mechanik wysłał pompę paliwa do regeneracji alby ją od razu sprawdzić . kupiliśmy nowe ori wtryski .  
      Po złożeniu wszystkiego brak mocy , orka na 4 skiby ziemia cieżka i jak było ciężko to zamiast grzebać kołami to dusiło ciągnik na biegu 1-1. 
      Postawiliśmy do drugiego mechanika pompiarza , niby wszystko posprawdzał pobawił sie zapłonem  i mówił ze wszystko jest dobrze . Pali na dotyk . teraz w polu nie był testowany jeszcze ale jak ciągną 6 ton pszenicy pod górkę to prędkość spada ze trzeba zbijać pół biegi . takze chyba nie jest dobrze . 
       
      gdzie szukać przyczyny ?
       
    • Przez Griszka92
      Witam
      Po wymianie sprzęgła na nowe całego kompletu marki Kawe oraz obróbce koła zamachowego sprzęgło nie wysprzęgla, jedynie idzie wrzucić wsteczny poza tym WOM nie działa. Sprzęgło niby ustawione fabrycznie bo śruby znaczone !? Wie ktoś może jak to ustawić ? Jakieś dane czy cokolwiek 
    • Przez lukasz3564
      Witam poszukuję drzwi lewych do renault 9034 TX jeśli ktoś posiada proszę o wiadomość.
    • Przez MarcinKa
      Witam
      Może ktoś podpowie czy jest jakis zawór czy jakaś inna przesłona czy jakby tam zwał na przejściu pomiedzy zbiornikami górnym a tym pod kabina??
      Pytam bo lalem paliwo i zapełniłem górny na maksa i nie poszlo w dolny dopiero jak przejechałem na pole to paliwo spadło do dolnego zbiornika...
      Dziwne trochę,przewód łaczacy oba gruby jest powinno samo lecieć nie ma zadnych kraników nie wiem co za przypadłość...
      Ktoś coś??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj