Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
biamar    0

czy ktoś może mi podpowiedzieć w związku z ustawieniami consula

 

czy ktoś może mi podpowiedzieć w związku z ustawieniami consula

[/quote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakers16    2

Mam pytanie chce zamowic sito do swojego cosnusla do rzepaku ale nie wiem jakie oczwka wybrac zeby łuczyny przez nie nie przechodzily 3mm czy 4 mm kotre sa lepsze a moze przez oba nie bede sie przedostwac łuszczyny prosil bym o odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

i jakie wziołes ja bym obstawiał za 3 mm bo i tak rzepakowe ziarno przez owe przeleci


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakers16    2

3,5mm wziołem. Na nastepny rok planuje juz kupic stoł do rzepaku:) o Ile w tym roku posiejemy rzepak:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

a jest mozliwe dokupic taki stol i ile to kosztuje ??


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prome    0

W moim consulu mam heder o długości 2,7m kosy tnącej, myślę by wstawić 3m a nawet i 3,2m. Napiszcie czy jest w tym sens i od jakiego modelu najlepiej szukać heder. W kombajnie siedzi silnik mercedesa, wytrząsacz ma 4 klawisze. Chcę go wymienić bo w żniwa pomimo że koszę szybko to i tak czuję że maszyna ma jeszcze sporo rezerwy przerobowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

wiem że były consule z 3 hederem... O większym nie słyszałem... Ale ja wiem jedno... Po fabryce nie powinno sie poprawiać. Założysz większy heder to będziesz musiał woniej jeździć ;) A z tym zapasem to może sie tak tylko wydawać. Jam też mam 2.7 kose a znajomy ma 3m kose ale on ma inny rozstaw osi przednich, chyba szersze opony. Nie wiem czy jest sens zmieniać heder...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prome    0

Może i nie powinno się poprawiać ale obok schodek na kabinie jest naklejka informująca jakie można dostawić hedery, czyli do kukurydzy i właśnie większe do zboża. Tylko czy ktoś już wymieniał w tym modelu heder a jeśli tak to od jakiego modelu... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

a to u mnie tej naklejki nie ma to nie wiem :D Myśle ze heder od mercatora albo protectora powinien pasować ;) Sam sie nad tym zastanawiałem bo od miedzy jest ciężko kosić bo mało wystaje za koła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

osobiście kosiłem consulem 10 lat z hedrem 2,6m ogólnie claas posiada hedry 2,6m 3,0m 3,6m nasezon 2011 kupiłem heder 3,0m od mercatora przesunąłem prawe wzmocnienie pionowe na hedrze o 115 mm oraz prawe mocowanie do gardzieli o 120mm dokupiłem kły sprzęgu bo było na śruby i teraz spinam heder na kliny ,trzeba wyciąć jeszcze otwór na większe koło napędu hedra to oryginalne koszt hedra 1400zł był technicznie słaby remont kapitalny stalki panewki łożyska malowanie jeden łańcuch i jeszcze innych drobiazgów ok 700 zł ten heder jest cięższy o 40kg w okolicy jest też taki jeden na oponach 14,9 i jakoś wytrzymuje trochę się zastanawiam nad kupnem drugiego siłownika do podnoszenia zespołu bo może mocowanie nie wytrzymać a mam na jednym siłowniku poszerzenie hedra w prawą stronę to 180mm a w lewą 220 mm wydajność wyraźnie wzrosła prędkość jazdy raczej bez zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prome    0

Witam,

andrzej78 z tego co można wyczytać z postu twoja rozbudowa consula wyszła dobrze i jesteś z niej zadowolony.

Mój Consul gdy go kupiłem wygląda tak, nie wiem z którego roku może pochodzić (jeśli wiecie z oceny ze zdjeć to napiszcie) ale jest z 4-tero cylindrowym silnikiem mercedesa, kabina jest oryginalna a dalej to co widać na zdjęciach.

 

20c8005a8139dc4003d0af08a91c6b5d16943_min.jpg

 

e7b76fbadb0b9d032cc0cd485b8845ed9491_min.jpg

 

Przed drzwiami do kabiny jest naklejka z której można wyczytać że podpiąć można heder od 2,6m aż do 3,6metra.

Ja myślę że najrozsądniej było by podpiąć 3,2m. Piszesz o jakichś przeróbkach i poszerzeniach, ja natomiast jak dziś oglądałem jak on się trzyma to wydaje mi się że tylko na kilku śrubach, a więc wydaje mi się że po prostu odczepiam stary heder podjeżdżam pod nowy, skręcam i podpinam inne mechanizmy i przewody i teoretycznie powinno wszystko działać jak należy.

Jeśli ktoś jeszcze wie coś na ten temat niech pisze śmiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

na moją wiedzę to rocznik 1980 ja mam z1979 i nie posiada napisów na zbiorniku ziarna ,tylko consul ma szerokość gardzieli 101cm ale znależć heder od consula 3m to chyba nierealne najłatwiej od protectora lub mercatora tam 3m to prawie standard ale one mają szerokość gardzieli 113cm dlatego należy przesunąć prawą stronę sprzęgu o tą różnicę heder w consulu jest niesymetryczny,od gardzieli prawej strony jest szerzej dlatego przestawiłem tylko prawą strona lewa po wymianie koła pasowego pasuje idealnie.heder 2,6 jest kotwiony na śruby natomiast te 3,0m są na szybkosprzęgu czyli kłach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

mam problem z moim Consulem :( Otóż po odpaleniu dźwignia od rozdzielacza "sama chodzi". Trzeba ją ustawiać pomiędzy poszczególnymi sekcjami żeby zapierała o te przedziały na rozdzielaczu(myśle że wiecie o co chodzi bo nie potrafie tego dokładniej wytłumaczyć). Problem pojawił sie nagle w ostatnie żniwa i nie wiem co to jest. Rozdzielacz padł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Witam .myslę że gdzieś już o tym wspominałem ale uszkodziła sie spręzyna w rozdzielaczu -pękła, należy odkręcić pokrywę rozdzielacza od przodu , sprężyna pasuje od zaworów głowicy c-330 ,przy składaniu należy zwrócić uwagę aby dobrze dokręcić nakrętkę m8 na trzpieniu suwaka najlepiej zakontrować.operacja prosta .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ile oleju wlewać do zwolnic i skrzyni biegów? ;)

 

 

 

/P.S. post do usunięcia bo napisałem także w większym, głównym temacie o consulu :)

Edytowano przez osti979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

witam, powie mi ktoś jakie są łańcuchy przy hederze bo szukam już długo i nie moge znaleźć ani numeru ani wymiarów, i jeszcze ten łańcuch co napędza żmijki od podajników kłosowego i ziarnowego po prawej stronie. prosze o odpowiedź ewentualnie gdzie dostać takowe łańcuchy. z góry bardzo dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Wiesz najlepiej kawałek łańcucha wziąć ze sobą do sklepu i można dobrać bez problemu. Jak tak robiłem.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam sklep Grene,Gąska,Allegro i nie ma problemu ja w ten sposób się zaopatruje w części :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raszej91    3

Witam, mam problem z moim consulem :( mianowicie rzuca mi słome na sita, objawy jak przy braku płachty nad wytrzasaczami lub jak przy dziurawym klepisku. Jednak klepisko i płachty sa ok. Co jeszcze moze byc tego powodem? Z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

sprawdź czy masz wszystkie "żeberka" w wytrząsaczach ;) U nas tak kiedyś było i po dorobieniu tych "żeberek" problem zniknął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,odrzutnik słomy nie dziła jak trzeba ,zbyt lużny pasek i nie ma odpowiednich obrotów, oraz stan blach odrzutnika, pozatym zbyt krótki fartuch lub materiał fartucha wytarty, lekki ,zwiewny i nie spełnia swego zadania :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raszej91    3

Fartuch i blachy są ok, problem pojawił sie nagle, też myślałem że to od paska ale sprawdzałem już przy 2 consulach u innych gospodarzy i mają taki sam. Dziękuje kolegom :) wytząsacze to nowy trop ;)

 

Ale oczywiście prosze o dalsze wskazówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj