Polecane posty

z czystością jest już lepiej ale dlaczego mając prawie całkiem położone sita żaluzjowe a dolne sito ma 4mm okrągłe jak zmniejszę szczelinę a zwiększę obroty bębna leci mi słoma i kłosy do zbiornika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

Masz za drobne sito i być może same grzebienie żaluzji zbyt połozone.Większość materiału krąży w podajniku kłosowym i powraca przez młocarnię na sita ,i tak w koło zamiast trafiać do zbiornika.ostatecznie nie wyrabia slimak podajnika kłosowego i cześć ziarna nieoczyszczonego przesypuje się do slimaka ziarnowego,króry jest niżej.Oczywiście jest to moja sugestia ,a przyczyn moze być więcej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

ja mam tak- sito otworowe 8mm, przednie żaluzjowe tylko troche otwarte, tylnie do połowy, wiater prawie na max, osłona za sitem max podniesiona. Rezultat to super czyste ziaro i zero strat za kombajnem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ovi nie wiem czy to sita czy to wilgoć w zbożu ale dalej nie czysci dobrze u mnie czyscil w miarę ale w pszenicy nie było żadnego chwastu i była koszona przed deszczami a teraz u sąsiadów w pszenicy jest troche zieleni i nie czyści tak jak powinien a i plewy i sloma leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników tego modelu kombajnu zastanawiamy się nad kupnem w miarę nie drogiego kombajnu i mam Consula na oku który miałby pracować na oreale ok 20-25ha i Tu rodzi się pytanie czy nie byłby za mały, tak wiem że Merkartor byłby lepszy pewnie ale przedział cenowy nie puszcza. Tego Consula co oglądałem ma heder 3m, posiada sieczkarnie oraz kabinę chciałbym wiedzieć jak użytkownicy oceniają to że się siedzi z boku i że silnik jest tak blisko jak to wpływa na użytkowanie. Jego nie zbyt duże gabaryty mi odpowiadają pod względem wąskich przejazdów i przechowywania. A I ciekawi mnie jak użytkownicy oceniają jakość czyszczonego zboża ponieważ musi być dobra aby oddać do skupu. Właściciel zapewnia że czyści super ale może ktoś się wypowie w tym temacie. Do tej pory najmowalismi kombajn ale to spory koszt wychodzi a Consul kosztuje tyle co 2 lata wynajmowania kombajnu dlatego Ciekawi nas czy nie będzie za mały na ten areał. Z Góry dziękuję za każdą odpowiedź będzie dla mnie bardzo pomocna:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Czy consul da sobie radę z koszeniem rzepaku jak go ustawić jakie sito mu założyć pierwszy raz będę kosił rzepak jeśli nie wymarznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

Jeżelh jest szczelny to czemu nie i oczywiścí ze stołem-mniej strat, sam kosiłem takim 2 lata temu , sito 4-5 mm obroty młocąrni 700 żaluzje minimalnie otwarte wiatru na tyle żeby nie gubił ale żeby był w miare czysty w zbiorniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Posiadam sito 6mm co o nim myślisz jak za duże to nie problemu zrobić mniejsze gorzej ze stołem mam tylko 2,5ha rzepaku i nie opłaca się w niego inwestować podobno do koszenia zakładają zamiast dziobów wygiętą rurę i całkiem dobrze się kosi .

Edytowano przez plapla123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

wiadomo mniej strat Jak zgubi ci 300kg na 1ha to po co ci stół jak byś miał 20 ha to na pewno z czasem się zwróci ten stół lepszą kwestią  są kosy boczne wtedy nie ciągnie się na hederze nic się nie zakłada z dziobami kosi się normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

tak tylko że 300 kh rzepaku to +-450 zł więc już lepiej nająć usługe, co do kos to masz racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

Witam jestem posiadaczem kombainu claas  consul 55 z 1973 roku,Gdzie znaleść wlew oleju do zwoinicy jak sprawdzić stan olejuw zwoinicy  proszę o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki1122    43

Witam mam pytanie czy da naprawić się górne sito żaluzjowe  czy trzeba wymienić na nowe bo widzę że parę grzebieni dostało luzu i przez to chyba lecą mi do zbiornika kawałki kłosków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymieniać bez problemu grzebienie się docina tylko na wymiar i są tanie 18zl jeden a przy okazji mam do sprzedania takiego claasa consula za 12 tys.z kosa na 3m robocze i sieczkarnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki1122    43

Tylko że tam wszystko jest zgrzewane. Możesz bardziej wytłumaczyć jak to robiłeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver94    0

Witam  . W moim consulu jest nastepujacy problem. dzwignia rozdzielacza nie utrzyma sie w pozycji neutralnej < na srodku > ciagnie ją do tyłu nie zaleznie w jakiej pozycji jest ustawiona czy to podnoszenie hederu  lub motowideł  czy przyspieszacza . Jest to dosyc uciazliwe bo  zawsze trzeba ustawic dzwignie pomiedzy sekcjami tak zeby oparła sie o obudowe rozdzielacza . czy komus zdazył sie taki problem ?  . widziałem ze ktos tu pisał o pęknietej sprezynie z tyłu rozdzielacza. odkreciłem nakretke kołpakową <klucz 27> i była sruba z nacieciem na srubokręt zakontrowana ckolejna nakretka.  po wykreceniu  sruby ukazała sie sprezyna  . ale jest ona cała  . próbowałem regulowac tą sruba lecz w kazdej pozycji ciagnie dzwignię do tyłu . chyba ze jest gdzies jeszcze jakas inna spręzyna .?

Edytowano przez Laver94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

A jak chcesz założyć pas bez rozbierania ?Zdejmij połówkę wariatora z hydrauliką  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

Trochę po czasie,ale może komuś się przyda.Sposób  montażu pasa na wariator w kombajnie Claas.

post-37821-0-46108200-1470503441_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

Witam mogl by ktos nagrac filmik albo napisac tu co do czego sa dzwignie. Na dniach jade obejrzec i nie chce byc calkiem ciemny


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Wiele dźwigni nie ma. Więc i kłopotu też. Z lewej strony jak siedzisz, wajcha od opuszczani/podnoszenia klepiska z prawej od gazu. Rozdzielacz z trzema pozycjami max do siebie podnoszenie/opuszczanie hedra środkowa pozycja przyspieszacz skrajna w prawo podnoszenie/opuszczanie motowideł. Po prawej stronie z przodu przed rozdzielaczem i zegarem ( deską rozdzielczą :P ) jeśli założony masz heder powinna być wajcha do kręcenia  to będzie zwiększanie/zmniejszanie obrotów motowideł. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

A jak z biegami ?wiem glupie pytanie ale naczytalem sie juz sporo i mam metlik w glowie .


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj