ludwik1983

Kombajn Vstula-Opinie

Polecane posty

wieslaw16    79

Witam,prędzej bym uwierzył że 3,5ha w 5 godz. ,a to i tak był by rekord, kuzyn miał ją to w słabym zbożu 1ha robił w 2,30godz. no ale różne zegarki ludzie może mają i tak potem wychodzą ha/godz :lol: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Koledzy, czy ktoś jeszcze widział na własne oczy koszącą VISTULĘ KZB 3B?

Wiadomo przepustowość Vistuli jest mizerna, ale niektórzy lubią bajki.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

Ja widziałem , kolega dwa sezony kosi już bizonem ale wcześniej kosił właśnie KZB 3B teraz stoi w garażu w pełni sprawna

i jest jeszcze jeden pasjonat w okolicy co ma chyba pięć sztuk i wszystkie jako tako na chodzie


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Ja sam jeszcze posiadam taki sprzęt choć zmodyfikowany. Koszenie Vistulą to nie żniwa to cała filozofia :D

Ten co ma 5 sztuk to prawdziwy pasjonat?

Edytowano przez AlaCapone

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,raz że może i pasjonat, a dwa jak będzie chciał prędzej żniwa zrobić ,to wsadzi pięciu kierowców na te tarantule i będzie miał pierwszy po żniwach, a robota bedzie szła jak kiedyś w PGR-ze że kilka kombajnów na jednym polu, a może i na usługi się przymierza :D taki mały SKR :lol: i kasiore będzie robił ;) Pozdrawiam.

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

Raczej ma taki system że kupuje na części ale później szkoda mu rozbierać i tak wkółko :DCzy pasjonat - raczej garażowy inżynier , kombinator ale o wistuli to na pewno wie bardzo dużo


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladymir    4
Napisano (edytowany)

Witam, ja z ojcem nadal kosimy vistulą, już jakieś 27 lat. Na 5 ha wystarczy, chociaż wolno idzie i warunki pracy skrajne, to zawsze to swój i nie muszę czekać pół dnia na kombajn, bo u nas w okolicy mało kombajnów. Pytanie do forumowiczów- czy ktoś posiada na zbyciu koło pośrednie rozrządu? Podczas ostatnich żniw wyłamało się chyba z dziesięć zębów na tym kole, a trudno je dostać. Może ktoś ma ze starych zapasów, byłbym wdzięczny za info. PS. Mimo takiej awarii "babcia" dowlekła się do domu o własnych siłach i nic poza tym chyba się nie stało.

Edytowano przez wladymir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Posiadam takową rzecz do KZB-3B.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jest taka możliwość, ale zdajesz sobie sprawę, że jest tego "trochę" i zajmie sporo czasu. Pragniesz mieć całość, czy tylko wybrane podzespoły. Podaj maila na priv. to wyślę co chcesz. Jeśli chcesz całość także się dogadamy.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtf23    2

Witam. Potrzebuję rysunek/ rysunki części przedniej osi w vistuli. Dokładnie to piasty koła zębate itp. bardzo proszę o pomoc. mój mail : wojtinek64@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Turbina
      Witam wszystkich,koledzy spotkał się ktoś z kombajnem duńskiej firmy DRONINGDORK?????????????
      Piszcie co wiecie o tych maszynach,jak się sprawują no i czy da do tego części,pozdrawiam.........
    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj